84867

Моя країна – Україна

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: удосконалення знань учнів про красу української мови її милозвучність і мелодійність; формування навичок виразного читання уміння аналізувати зміст прослуханого робити висновок; виховання любові до України рідної мови українського народу національної свідомості у дітей.

Украинкский

2015-03-22

76.5 KB

0 чел.

Урок

з української мови у 2 класі

Тема: Моя країна – Україна.

В. Сухомлинський «Без Батьківщини життя – не життя».

               М. Підгірянка «Україна»

Мета: удосконалення знань учнів про красу української мови, її милозвучність і мелодійність;

формування навичок виразного читання, уміння аналізувати зміст прослуханого, робити висновок;

виховання любові до України, рідної мови, українського народу, національної свідомості у дітей.

Обладнання: портрет В. Сухомлинського, державні символи України, цвітні картини з краєвидами України та м. Києва, шкатулка «Народна скарбничка» з прислів’ями, плакат «Без Батьківщини життя – не життя» /В. Сухомлинський/

ХІД УРОКУ

І. Організація класу. Привітання.

Учитель:  Любі діти! Добрий день!

Зичу праці і пісень.

А ще, друзі, всім бажаю:

сил, натхнення на весь день.

Учні:  Добрий день! Добрий день!

Дякуємо за побажання!

На урок беремо із собою

Знання, вміння, навички, старання.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1.  Розгадайте ребус:
  2.  Прочитайте, якими ви будете на уроці:

Уважні

Розумні

Організовані

Кмітливі

8

1

У

р

о

к

2

Ш

е

в

ч

е

н

к

о

3

р

о

д

и

н

а

4

м

а

м

а

5

К

и

ї

в

6

к

а

л

и

н

а

7

А

м

в

р

о

с

і

ї

в

к

а

Складіть слово з перших букв кожного рядка (урок).

  1.  Український народній поет (Т.Г. Шевченко)
  2.  Сім’я на українській мові (родина)
  3.  Яке перше слово вимовляє дитина? (мама)
  4.  Головне місто України (Київ)
  5.  Кущ – народний символ України (калина)
  6.  Місто де ми живемо? (Амвросіївка)
  •  Прочитайте про що буде йти мова на уроці? (№ 8 Україна)

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

  1.  Гра «Мікрофон».

Дати відповіді:

  •  Як називається країна, де ми живемо?
  •  Назвіть державні символи України.
  •  Яке місто є столицею України?
  •  Яка мова є державною?
  •  Які вірші про нашу країну, про українську мову та символи ви знаєте?

  1.  Читання віршів учнями.

1 уч. На землі великій

Є одна країна:

Гарна, неповторна,

Красна, як калина.

4 уч. У всьому світі – кожен зна

Є Батьківщина лиш одна

І в нас вона одна-єдина -

Це наша славна Україна.

2 уч. І живуть тут люди

Добрі, працьовиті ,

І кажуть до речі

Ще й талановиті.

5 уч. Прапор – це державний символ,

Він є в кожної держави.

Це для всіх -  ознака сили.

Це для всіх -  ознака слави.  


3 уч. Землю засівають,

На бандурі грають

І вірші складають

Про ліси і гори

І про сине море,

Про людей і квіти…

То скажіть же, діти,

Що це за країна?

6 уч. Синьо-жовтий прапор маєм:

Синє -  небо, жовте – жито,

Прапор свій оберігаєм,

Він - святиня, знають діти.

Всі: Наша велика, славна Україна

7 уч. Ми дуже любим весь наш край

І любим Україну

Її лани, зелений гай,

В саду рясну калину.

IV. Перевірка домашнього завдання.

  1.  Хорове читання вірша Р. Купчинського «Київ – серце України» 

    (стор. 67).

  1.  Конкурс на кращого читача вірша.
  2.  Підсумок конкурсу.
  3.   Яку легенду про Київ ви знаєте?

Читання «Казки про Київ» В. Байкова (стор.66-67) (окремими учнями)

На честь кого місто названо Києвом?

Слухання пісні «Київський вальс» П. Майбороди.

  1.  Фізкультхвилинка

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій поклоніться

І до сонця дотягніться,

В різні боки похиліться,

Веретенцем покрутіться.

Раз – присядьте, два – присядьте

І за парту тихо сядьте.

V. Робота над новим матеріалом.

  1.  Оголошення теми уроку. Короткий звіт учителя про великого педагога, письменника В. Сухомлинського.
  2.  Словникова робота за підручником (с. 68) (укр. – рос. словник)
  3.  Читання вчителем казки В. Сухомлинського «Без Батьківщини життя – не життя» (стор. 68-69).
  4.  Самостійне читання казки учнями напівголосно.
  5.  Читання казки окремими учнями.
  6.  Бесіда за змістом казки:
  •  Чому Журавлик полетів на південь, де вічне літо?
  •  Чому він засумував?
  •  Що здивувало Голубого Папугу?
  •  Яку відповідь дав Журавлик Папузі?
  •  В яких словах висловлена головна думка казки?
  1.  Який віршик про такого Журавлика ви знаєте?
  2.  Читання учнями вірша:

Жура-жура, Журавель

Облітав він сто земель.

Облітав, обходив,

Крила, ноги натрудив.

Ми спитали Журавля:

  •  Де найкращая земля?

Журавель відповідає:

  •  Краще рідної немає!

П. Воронько

  1.  Народна скарбничка.
  •  Прочитайте прислів’я (с. 69). Яка думка в ньому виражена.

У чужій стороні і весна не красна.

  •  Які прислів’я про рідний край ви знаєте?

Відповіді дітей, наприклад:

  •  Рідний край – зелений рай.
  •  Кожному мила своя сторона.
  •  Батьківщина – мати, умій за неї постояти.
  •  Людина без Вітчизни, як соловей без пісні.
  1.   Робота в парах: на партах для кожної пари учнів прислів’я (1 і 2 частини). Завдання: зібрати прислів’я, поповнити ними шкатулку «Народна скарбниця».
  2.   Робота в зошитах: удосконалення писемних умінь.

а) списати прислів’я з дошки:

 У чужій стороні і весна не красна.

б) списати відповідь Журавлика Папузі:

 Там моя Батьківщина.

        А без Батьківщини і життя – не життя.

  1.    Читання вірша М. Підгірянки «Україна» с. 69.
  •  самостійно  упівголоса;
  •  хором;
  •  окремими учнями.

VI. Підсумок уроку

  1.  Бесіда:
  •  про що ви дізналися на уроці?
  •  чому оповідання має таку назву?
  •  що вам сподобалось на уроці?
  •  чому навчає цей урок?
  1.  Читання учнями вірша, записаного на дошці:

Любіть Україну у сні й наяву,

Вишневу свою Україну.

Красу її вічно живу і нову

І мову її солов’їну.

Учитель:  До чого закликає цей вірш?

  А зараз, діти, я прочитаю для вас вірш, який я склала сама.

Україна – рідний край

Люблю тебе, мій рідний край!

Мою прекрасну Україну!

І працьовитий твій народ,

І мову солов’їну.

Люблю твої степи безкраї,

Річки і гори, білії сади,

І ніжну пісню соловейка в гаї

І тонкі віти схилої верби.

Люблю твої рожеві айстри

І чорнобривці восени,

І журавлів курликання у небі,

Що нам весну на крилах принесли.

Люблю гостинність нашого народу,

Неначе доля, вишитий рушник.

Широке поле золотой пшениці,

Де стиглий колос до землі поник.

Може десь земля є краща,

Інша мова, небо золоте.

Та для мене – краща Україна,

Де, мов наречена, калина цвіте.

Урок  склала:

Старший учитель початкових класів вищої кваліфікаційної категорії

Савченко Валентина Василівна

Амвросіївської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 6

Амвросіївської районної ради Донецької області


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

38114. Составление программ разветвляющейся структуры 91.5 KB
  Решить задание в соответствии с вариантом задания. Исходные данные должны вводиться в режиме диалога и сопровождаться комментариями. Результат вывести на экран, сопровождая вывод комментариями. Изучить правила записи операторов ветвления. Разработать алгоритм решения задачи. Составить программу решения задачи.
38116. ЭКОНОМИКО-СТАТИСТИЧЕСКИЙ АНАЛИЗ ОСНОВНЫХ ПОКАЗАЗАТЕЛЕЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ВОДОХОЗЯЙСТВЕННОЙ СТРОИТЕЛЬНОЙ ОРГАНИЗАЦИИ 569 KB
  Целью экономической статистики является получение информации для принятия решений органами государственного управления в вопросах регулирования экономики и разработки экономической политики.
38117. ФИРМА В РАЗЛИЧНЫХ МОДЕЛЯХ РЫНКА 231.5 KB
  Издержки производства, их структура. Экономическая и бухгалтерская прибыль. Закон убывающей предельной производительности (отдачи). Совершенноконкурентный производитель: определение цены и объема производства. Фирма в условиях несовершенной конкуренции: определение цены и объема производства.
38118. Соціально-психологічні риси військового колективу 80 KB
  Військовий підрозділ як мала соціальна група Заняття №4: Соціальнопсихологічні риси військового колективу Час: 2 год. Мета заняття: Зясувати загальна характеристика військового навчання. Усвідомити закономірності та принципи військового навчання.
38119. Основні методи вивчення психології військового колективу 210.5 KB
  Письмове або усне опитування курсантів: 1 варіант: соціометрія як метод дослідження; особливості методу спостереження; 2 варіант: експеримент як метод дослідження; особливості психологічної бесіди анкетного методу та опитування. Обговорення третього питання: Спостереження та експеримент. Практичне проведення спостереження. Вирішують проблемне питання Відповідають на запитання Приймають участь у дискусії Проводять спостереження 6.
38120. Характеристика військового колективу 138.5 KB
  Характеристика військового колективу Час: 2 години Мета заняття: 1. РОЗПОДІЛ ЧАСУ №зп СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ Час хв. Перевірка готовності курсантів до заняття. Підведення підсумків і закінчення практичного заняття оголошення завдання на самостійну підготовку.
38121. Морально-психологічний вплив на війська в ході наступальних і оборонних дій 135.5 KB
  Мета заняття: ознайомити курсантів із психологічною стійкістю колективу в бою; надати курсантам знання щодо стану страху та шляхів його подолання. Обговорення другого питання: Стан страху шляхи його подолання 40 хв. Мета заняття: ознайомити курсантів із психологічною стійкістю колективу в бою; надати курсантам знання щодо стану страху та шляхів його подолання. Основна частина 80 Психологічна стійкість колективу в бою 40 Стан страху шляхи його подолання 40 3.
38122. Військове виховання 136.5 KB
  Виховання – це процес планомірного і цілеспрямованого впливу на свідомість, почуття і волю воїнів з метою формування у них наукового світогляду, навичок і звичок поведінки у відповідності до вимог моралі, підготовки їх до виконання військового обов’язку.