84871

Розповідні речення. Інтонація при читанні розповідних речень. Розділові знаки в кінці розповідних речень. Слова, близькі за значенням

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Дати учням уявлення про розповідне речення; розвивати навички інтонування розповідних речень з крапкою або знаком оклику в кінці; виховувати почуття любові до своєї Вітчизни. Сьогодні ми з вами побуваємо у містечку Речення. Вони хочуть допомогти вам у вивченні речення і розповісти багато нового і цікавого.

Украинкский

2015-03-22

38 KB

1 чел.

Урок української мови в 2 класі

Тема. Розповідні речення. Інтонація при читанні розповідних речень. Розділові знаки в кінці розповідних речень. Слова, близькі за значенням.

Мета. Дати учням уявлення про розповідне речення; розвивати навички інтонування розповідних речень з крапкою або знаком оклику в кінці; виховувати почуття любові до своєї Вітчизни.

Обладнання. Малюнок будиночка мишенят, перелітних і зимуючих птахів, осінньої природи, прислів'я.

Хід уроку

I.  Організаційний момент.

II.  Повідомлення теми і мети уроку.

—  Сьогодні ми з вами побуваємо у містечку Речення. Там живуть великі і малі родини, а на вулицях розташовані різні знаки. А ось і будинок двох мишенят. Вони хочуть допомогти вам у вивченні речення і розповісти багато нового і цікавого.

— Як звати цих мишенят? (Круть і Верть.)

—  Чому їх так назвали?

— Діти, будете працювати так: "Міркуємо — швидко! Відповідаємо — правильно! Пишемо — гарно!"

III.  Повторення вивченого матеріалу.

1.  Перевірка домашнього завдання (вправа 125).

— Яке речення ви склали зі слів першого рядка?

— Чому ви думаєте, що це речення?  

—  Із скількох слів складене це речення?

— Як написали перше слово в реченні?

—  Прочитайте друге речення.

—  Що поставили в кінці речення?

—  Вимовте звуки у слові теплі, краї.

—  Назвіть птахів, які відлітають у теплі краї.  

2.  Творче завдання.

— Допоможіть мишенятам скласти зі слів речення. Запишіть їх. Ліс, у, осінь, прийшла.

Одяглися, жовте, дерева, у, вбрання.

—  Про що розповідається у першому реченні? у другому реченні?

  •  Які слова у першому реченні не можна поділити на склади для переносу? Чому?

 IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Колективна робота.

Вправа 126.

— Прочитайте вірш.

—  Із скількох речень складається перша строфа вірша?

—  Прочитайте перше речення. Про що розповідається у ньому?

—  Прочитайте друге речення. Про що розповідається у ньому?

— Яким словом у другому реченні замінено слово дощик?

—  Про що ви дізналися з вірша?

2.  Читання і аналіз правила (с. 62).

—  Про що дізналися із правила?

3.  Списування.

(Учні записують тему уроку).

—  Спишіть перше речення вірша.

—  Що стоїть в кінці речення?

4.  Ознайомлення з окличними реченнями.

а)  Вправа 126.

—  Прочитайте другу строфу вірша.

— Скільки речень у цій строфі?

— Який розділовий знак стоїть в кінці кожного речення?

— З якою інтонацією треба читати речення другої строфи?

б) Читання і аналіз правила, с. 63.

— У яких розповідних реченнях ставиться знак оклику?

в) Списування речення.

—  Спишіть останнє речення вірша.

—  Яким словом можна замінити вираз рідна земля? (Батьківщина, Вітчизна, Україна.)

 Фізкультхвилинка.

Вище руки підніміть

І спокійно опустіть.

Розведіть їх в сторони,

Сплесніть, діти, тільки раз

Й за роботу — все гаразд.

V.  Закріплення вивченого матеріалу.

1. Інтонування речення.

—  Прочитайте речення відповідно до розділових знаків. Ось і закінчилося літо (.!)

Прийшла золота осінь (.!)

 2.  Робота над словами, близькими за значенням.

Вправа 128.

а) Читання вірша.

—  Прочитайте перше речення. Яке це речення?

—  Про що розповідається у ньому? (Про лани.)

б)  Словникова робота.

— До слова лани можна дібрати слова, близькі за значенням. Прочитайте їх.

—  Перебудуйте речення так, щоб у ньому розповідалося про ниви, поля. Яке це речення?

—  Прочитайте друге речення, третє, четверте. Про що в них розповідається? Який знак стоїть в кінці речення? Яким є кожне речення?

—  Знайдіть у двох останніх реченням слова, близькі за значенням. (Любо, мило.)

в) Списування вірша.

—  Підкресліть близькі за значенням слова, що відповідають на питання як?.

г) Робота з прислів'ями.

•  І чорна нивка білий хліб родить.

• Дай нивці, то й нивка дасть.

— Як ви розумієте ці прислів'я?

3.  Розвиток мовлення.    

— Складіть два розповідні речення про осінню природу.

—  Запишіть їх.

VI.  Підсумок уроку.

1.  Відповіді на запитання.

—  Про що ви дізналися сьогодні на уроці?

— Які речення називаються розповідними?

—  Які знаки ставляться в кінці розповідних речень?

2. Вивчення вірша.

—  Мишенятам було цікаво з вами на уроці.

Вони дякують усім за старанну працю і пропонують вивчити вірш.

Розповідай. Повідомляй.

В кінці про крапку пам'ятай.

Це речення розповідні,

Чи однослівні називні.

VII. Домашнє завдання.

*Вправа 129 (1 завдання), правила, с. 63.

** Вправа 129 (2 завдання), правила, с. 63.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

78646. Товарная политика фирмы и методы ее формирования 32 KB
  Товарная политика это разработка частных стратегий по оценке номенклатуры выпускаемой продукции и движения ее до потребителей соответствующих рынков. Товарная политика – составная часть перспективного плана развития производства включающая предварительный выбор номенклатуры продукции некоторые из которых в дальнейшем будут включены в производственный портфель. Разработка товарной политики предусматривает: комплексный анализ возможностей действующих рынков с позиции обеспечения успешной реализации планируемой номенклатуры продукции т....
78647. Диагностика банкротства предприятия 32 KB
  Диагностика банкротства предприятия. Определение банкротства дается в ст. Наличие признаков банкротства: юридическое лицо считается неспособным удовлетворить требования кредиторов по денежным обязательствам и или исполнить обязанность по уплате обязательных платежей если соответствующие обязательства и или обязанность не исполнены им в течение трех месяцев с даты когда они должны были быть исполнены. Одним из методов диагностики вероятности банкротства может быть использован многокритериальный подход.
78648. Методы разработки, обоснования и принятия УР на предприятии 28 KB
  Конечная цель системы менеджмента увеличение массы прибыли за счет повышения конкурентоспособности товара расширения рынка его сбыта и обеспечения устойчивости работы фирмы. Другими словами улучшения финансового состояния фирмы можно достигнуть за счет повышения качества товара чем выше качество тем выше цена реализации политики ресурсосбережения увеличения программы выпуска конкурентоспособного товара организационнотехнического и социального развития фирмы. Любые мероприятия по улучшению этих сторон деятельности отражаются на...
78649. Экономические методы управления 32 KB
  Экономические методы управления. Методы управления совокупность способов и приемов воздействия субъекта управления посредством своей дельности на управляемый объект для достижения поставленной цели. Методы управления классифицируются по многочисленным признакам. Их соотношение отражает характерные черты стиля управления.
78650. Организация антикризисного управления предприятием 47 KB
  Организация антикризисного управления предприятием. Главная задача антикризисного управления выработка наименее рисковых управленческих решений которые позволили бы достичь поставленной цели и результата с минимумом дополнительных средств и при минимальных негативных последствиях. 2 Разработка концепции преодоления кризиса Ниже указаны этапы разработки концепции преодоления кризиса: ознакомление со стратегическим планом развития предприятия для уточнения целей и задач антикризисного управления; налаживание межрегиональных отношений...
78651. Характеристика организационных структур управления 44.5 KB
  Графически чаще всего изображается в виде иерархической диаграммы показывающей состав подчиненность и связи структурных единиц организации. Основы линейных структур составляет так называемый шахтный принцип принцип колодца построения и специализация управленческого процесса по функциональным подсистемам организации маркетинг производство исследования и разработки финансы персонал и т. При этом конечный результат – эффективность и качество работы организации в целом – становится как бы второстепенным так как считается что все...
78652. Услуги, их специфические черты. Основные виды 34.5 KB
  Услуги их специфические черты. Услуги действия направленные непосредственно на потребителя. Услуги виды деятельности в процессе выполнения которых не создается новый материальновещественный продукт но изменяется качество имеющегося продукта. Услуги блага предоставляемые в форме деятельности.
78653. Рынок услуг, механизм его функционирования и регулирования 26.5 KB
  Рынок услуг механизм его функционирования и регулирования. Рынок услуг сфера обращения или совокупность актов куплипродажи различных видов деятельности удовлетворяющие потребности отдельного человека группы людей организаций. Рынок нематериальных услуг как совокупность социальноэкономических институтов – это набор субъектов хозяйствования связей отношений норм социальноэкономической жизни которые имеют устойчивый характер и сохраняются в течение длительного времени. На рынке нематериальных услуг проявляются экономические отношения...
78654. Направления развития сферы услуг в современных условиях 35 KB
  Направления развития сферы услуг в современных условиях. Рынок услуг сфера обращения или совокупность актов куплипродажи различных видов деятельности удовлетворяющие потребности отдельного человека группы людей организаций. Рынок нематериальных услуг как совокупность социальноэкономических институтов – это набор субъектов хозяйствования связей отношений норм социальноэкономической жизни которые имеют устойчивый характер и сохраняются в течение длительного времени. На рынке нематериальных услуг проявляются экономические отношения...