84933

Українська народна казка «Рукавичка»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Ознайомити учнів з українською народною казкою «Рукавичка». Повторити назви диких звірів. Розвивати уміння слухати і розуміти українську мову, увагу, пам’ять, мислення. Прищеплювати інтерес до української народної творчості.

Украинкский

2015-03-23

317 KB

1 чел.

Тема. Українська народна казка «Рукавичка».

Мета. Ознайомити учнів з українською народною казкою «Рукавичка». Повторити назви диких звірів. Розвивати уміння слухати і розуміти українську мову, увагу, память, мислення. Прищеплювати інтерес до української народної творчості.

Хід уроку.

І. Організація класу.

Закінчилася перерва,

Продзвенів чаклун-дзвінок.

А тепер усі швиденько

Налаштуйтесь на урок.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1.  Повторення «зимових» слів.

Заплющте оченята: раз, два, три — казко, до нас прийди!

(Учитель вивішує на дошку сніжинки)

Яка пора року до нас завітала?

А які слова вона до нас принесла?

(Сніг, снігопад, кучугури, крига, бурульки, мороз, Дід Мороз, грудень, січень, лютий)

  1.  Повторення назв диких тварин. Групова робота.

Ми з вами на попередньому уроці розглядали малюнок з тваринами, яких ми можемо побачити у лісі. Щоб нам пригадати цих звірів, попрацюємо у групах.

І група. Ця тваринка сірого кольору, з довгими вушками, полюбляє моркву і капусту.

ІІ група. У цього звіра руда шубка, довгий пухнастий хвіст, полює на зайців.

ІІІ група. Це – хижий звір, сірий, страшний, всіх лякає своїми гострими зубами і ричанням.

ІУ група. У цього великого звіра темна шуба, взимку лягає у барліг, полюбляє мед і малину.

(Учитель вивішує малюнки цих тварин)

А яких тварин ми не пригадали?

Фізкультхвилинка

Морозець! Морозець!

Не щипай за щічки!

Теплі валянки у нас,

Шубки й рукавички.

Морозець! Морозець!

Плещемо в долоні.

У дівчаток і хлопят

Носики червоні.

ІІІ. Робота над новим матеріалом.

  1.  Оголошення теми уроку.

Учитель збирає сніжинки і «знаходить» рукавичку.

Що це? Хто тут ходив, рукавичку загубив?

  1.  Читання учителем казки.

Рукавичка

Ішов дід лісом, а за ним бігла собачка, та й загубив дід рукавичку.

От біжить мишка, улізла в ту рукавичку та й каже:

— Тут я буду жити!

Коли це жабка плигає та й питає:

— А хто-хто в цій рукавичці?

— Мишка-шкряботушка. А ти хто?

— Жабка-скрекотушка. Пусти й мене!

От уже їх двоє. Коли біжить …

Влітку сіренький,

А взимку біленький.

Довгі вуха має,

Швидко в лісі стрибає. (Зайчик)

  Прибіг до рукавички та й питає:

— А хто-хто в цій рукавичці?

— Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка. А ти хто?

— А я зайчик-побігайчик. Пустіть і мене!

— Іди!

От уже їх троє. Коли це біжить …

В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має.

Їй на місці не сидиться.

Як же звать її? (Лисиця)

Та до рукавички:

— А хто-хто в цій рукавичці живе?

— Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка та зайчик-побігайчик. А ти хто?

— Та я лисичка-сестричка. Пустіть і мене!

— Та йди!

Ото вже їх четверо сидить. Аж суне…

По полю та лісу гасає,

Овечок хапає та всіх лякає. (Вовк)

Та й собі до рукавички, питається:

— А хто-хто в цій рукавичці живе?

— Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка, зайчик-побігайчик та лисичка-сестричка. А ти хто?

— Та я вовчик-братик. Пустіть і мене!

— Та вже йди!

Уліз і той. Уже їх п'ятеро. Де не взявся — біжить кабан.

 

— Хро-хро-хро! А хто-хто в цій рукавичці живе?

— Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка, зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка та вовчик-братик. А ти хто?

— Хро-хро-хро! А я кабан-іклан. Пустіть і мене!

— Оце лихо! Хто не набреде — та все в рукавичку! Куди ж ти тут улізеш?

— Та вже влізу,— пустіть!

— Та що вже з тобою робити,— йди!

Уліз і той. Уже їх шестеро, уже так їм тісно, що й нікуди. Коли це тріщать кущі, вилазить ведмідь — та й собі до рукавички, реве й питається:

— А хто-хто в цій рукавичці живе?

— Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка, зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка, вовчик-братик та кабан-іклан. А ти хто?

— Гу-гу-гу! Як вас багато! А я ведмідь-набрідь. Пустіть і мене!

— Куди ми тебе пустимо, коли й так тісно?

— Та якось будемо.

— Та вже йди, тільки скраєчку! Уліз і ведмідь, — семеро стало.

Та так вже тісно, що рукавичка ось-ось розірветься.

Коли це дід оглядівся,— нема рукавички. Він тоді назад — шукати її, а собачка попереду побігла. Бігла-бігла, бачить — лежить рукавичка і ворушиться. Собачка тоді: «Гав-гав-гав!» Вони як злякаються, як вирвуться з рукавички,— так усі й порозбігалися лісом.

Прийшов дід та й забрав рукавичку.

  1.  Дидактична гра «Продовжить рядок».

Мишка - … (шкряботушка);

Жабка - … (скрекотушка);

Вовчик - … (братик);

Лисичка - … (сестричка);

Кабан - … (іклан);

Зайчик - … (побігайчик);

Ведмідь - … (набрідь).

  1.  Складання книжки розмальовки.

На дошці ви бачите декілька розмальовок до казки «Рукавичка». Розташуйте їх в належному порядку.

Кожний учень потім отримує набір розмальовок із завданням скласти їх належним чином і розмалювати.

 

ІУ. Підсумок уроку.




 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

31918. АЛГОРИТМЫ СОРТИРОВКИ 358.5 KB
  DFHBFYN ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА 2 АЛГОРИТМЫ ОБРАБОТКИ МНОЖЕСТВ Цель лабораторной работы освоение программирования операций над множествами. При программировании задач над множествами естественно рассматривать конечные множества. Число элементов множества называется его мощностью и обозначается через .
31919. ОСНОВНЫЕ НАПРАВЛЕНИЯ ФОРМИРОВАНИЯ СИСТЕМЫ БАНКОВСКОГО ПОТРЕБИТЕЛЬСКОГО КРЕДИТОВАНИЯ В СОВРЕМЕННОЙ АБХАЗИИ С УЧЕТОМ РОССИЙСКОГО ОПЫТА 177.5 KB
  Именно поэтому формирование национальной банковской системы соответствующей потребностям и масштабам Абхазии выступает на современном этапе важнейшим фактором укрепления Республики основой ее экономического развития. Современное состояние и перспективы развития банковской системы Абхазии необходимо рассматривать в контексте общей трансформации экономики. В результате экономика Абхазии оказалась отброшенной на многие годы назад в республике прекратили свое существование многие предприятия и учреждения.
31920. Генерування випадкових даних 24 KB
  Генерування нормально розподілених випадкових чисел 1. Написати програму мова програмування на вибір студента що генерує ряд вказаної довжини випадкових чисел розподілених за нормальним законом із заданими параметрами. Для генерування рівномірно розподілених випадкових чисел з інтервалу [0;1 використати лінійну змішану формулу див.
31921. Коефіцієнт кореляції 49.5 KB
  Знайти вибірковий коефіцієнт кореляції. Перевірити значення коефіцієнта кореляції користуючись вбудованими можливостями MS Excel функція КОРРЕЛ
31923. Надстройка „Анализ данных”. Кореляція якісних змінних 89 KB
  Надстройка Анализ данных Пакет Аналіз даних запускається за допомогою команди Сервис Анализ данных: У разі відсутності необхідно підключити пакет за допомогою команди Сервис Надстройки і підключити Пакет анализа. Знайти парні коефіцієнти кореляції для даних лабораторної роботи №11 користуючись надстройкою MS Excel Анализ данных. Згенерувати ряд рівномірно розподілених чисел користуючись надстройкою MS Excel Анализ данных.
31924. Обчислення параметрів парної лінійної регресії матричним способом 177 KB
  Знайти оцінки коефіцієнтів моделі матричним способом. Матриця Х складається з 2х стовпців: 1й складається з 1 так як у моделі присутній вільний член а другий із вибіркових значень фактора Х. Остаточно матриця А буде мати вигляд: Тобто і наша модель має вигляд: Знайдемо інші параметри лінійної моделі для цього спочатку заповнимо таблицю 1: а для того щоб знайти стандартну похибку моделі обчислимо теоретичні значення фактора Y та знайдемо залишки моделі е. Знайдемо стандартну похибку моделі Е за формулою: .
31925. Архітектура комп’ютерів 286.5 KB
  Проаналізувати текст програми lb1. text SEGMENT ORG 100h begin: MOV x20 MOV bx30 DD xbx MOV cxx DD ch16 RET text ENDS END begin Початок сегменту коду програми під назвою text†Встановлення лічильника адреси на зміщення 100H шістнадцятирічне число 100 відносно початку сегменту кода Занесення до регістру АX числа 20 Занесення до регістру BX числа 30 Додавання двох чисел що містяться в регістрах АX та BX Занесення до регістру CX числа з регістру X Збільшення числа що міститься у старших 8 бітах регістра СX на 16 Команда...