84934

Звук м. Позначення його буквами Мм. Читання складів із вивченими буквами. Звуковий аналіз слів. Словниково-логічні вправи

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: знайомити з артикуляцією звука м буквами Мм формувати в учнів уміння читати склади та слова з вивченими буквами; закріплювати знання учнів про вивчені букви їх звукове значення; розвивати мовлення дітей фонематичний слух інтерес до народних свят; виховувати доброту чуйне ставлення до мами.

Украинкский

2015-03-23

31 KB

2 чел.

Урок української мови у 1 класі

Тема. Звук  [м]. Позначення його буквами Мм. Читання складів із вивченими

          буквами. Звуковий аналіз слів. Словниково - логічні вправи.

Мета: знайомити з артикуляцією звука [м], буквами Мм, формувати в учнів уміння

          читати склади та слова з вивченими буквами; закріплювати знання учнів про

          вивчені букви, їх звукове значення; розвивати мовлення дітей,  фонематичний

          слух, інтерес до народних свят; виховувати доброту, чуйне ставлення до мами.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: ікона Покрови, картки, предметні малюнки, таблиця «Буква Мм».

Хід уроку

І Організаційна хвилинка. Повторення вивченого матеріалу.

Зараз у нас урок «Навчання грамоти». В першу чергу я роздам картки  із завданнями зробити звукові схеми до предметів, які зображені на малюнках (3дітей працюють на місці, а 2 – біля дошки)

  •  Які букви ми вже вивчили? Які звуки вони позначають?

     Аа  Оо  Уу  и

  •  Прочитайте, будь ласка, слово на дошці

ПОКРОВА

  •  Хто знає значення цього слова?

Це назва народного свята. Саме сьогодні, 14 жовтня, ми його святкуємо. Виникло це свято у Х столітті, коли у Константинополі, у Влахернській церкві, Матір Божа своїм покровом захистила людей  від ворогів. Перші чудотворні ікони Покрови привезла із Візантії дружина князя Володимира – Анна. Таку ікону маємо і ми.

  •  Хто на ній зображений? ( Мати Божа )
  •  Як ще можна назвати маму? ( матінка, матуся, матусенька, ненька, мама )

Так, це найдорожча людина  для кожного з нас. Коли нам щось потрібно, добре чи погано, ми йдемо до мами. Вона завжди розрадить, пожаліє, допоможе. Матуся ладна душу, життя віддати для того, щоб вам було добре. Тож і ви старайтесь не засмучувати маму, любіть  її і шануйте.

  •  Давайте складемо речення про маму за малюнком та схемою (на дошці – малюнок мами з дитиною )

І__   __   __ .

ІІ Вивчення нового матеріалу.

  •  Мама. Який перший звук у цьому слові?

М  - губи міцно стулені, а потім різко розкриваються, повітря проходить через  ніс і рот.

  •  Який це звук – голосний чи приголосний?

Отже, сьогодні ми познайомимося зі звуком  м  та буквами, що його позначають. Для цього зробимо кілька звукових схем.

МАТУСЯ

МІСТО

М  - твердий звук, пом’якшується він тільки перед звуком  і .

Гра «Упіймай слово  зі звуком [м]»

  Для синків – молодців

  Мама напекла млинців.

  І хвалили молодці

  Ті млинці на молоці.

  •  Придумайте самостійно слова зі звуком [м] ( на дошці – малюнки предметів, у яких є  даний звук ). До кількох слів діти складають звукові схеми.

Божу матір Покрову вважали своєю покровителькою запорізькі козаки. Вони вірили, що Свята Покрова їх охороняє та допомагає.

Й ми, щоб бути здоровими, як справжні козаки, проведемо фізхвилинку.

   Фізхвилинка під звуки козацького маршу

ІІІ Ознайомлення з буквою Мм.

  •  Звук  м  позначається буквами Мм ( «ем» ). Зіставте малу та велику букви. На що схожа буква «ем»?

  Дві сестрички невеличкі

  Одягли нові спіднички,

  Узялись міцніш за руки

  І – мерщій гулять у луки.

  Біжимо – не доженем,

  Не сестричок – букву «ем».

Друкування букви та складів:    Мм  Мм  Мм  ма  ми  мо  му

Читання прямих та обернених складів і слів.

 МАМА

 МАМИ

 МАМО

 МАМУ

Робота з Букварем

Читання вірша А.Камінчука «Морозиво»

- Хто їв морозиво?

- Кого діти пригостять морозивом?

- Які види морозива згадуються у вірші?

ІV Підсумок уроку.

В кінці нашого уроку хочеться знову згадати про сьогоднішнє свято. Кажуть, яка погода на Покрову, такою буде й зима. Якщо до цього дня не опало листя з вишні – на теплу зиму, а облетіло – на сувору. Якщо сніг не випав, то його не буде і в листопаді. А ще кажуть, що Покрова вкриває траву – листям, землю – снігом, воду – льодом, а дівчат – весільним вінком, бо після Покрови починався сезон весіль.  

- А з якою буквою познайомила нас сьогодні Покрова?

- Який звук позначає  ця буква?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

34285. Мута́ция 22.01 KB
  Изменение числа генов: гаплоидия кратное уменьшение числа хромосом у потомства полиплоидия геном представлен 2 наборами хромосом различают аллополиплоидов имеются наборы хромосом полученные при гибридизации от разных видов и аутополиплоидов происходит увеличение числа наборов хромосом собственного генома кратное n. анеуплоидия гетероплоидия изменение числа хромосом не кратное гаплоидному набору 2. Изменение числа хромосом: моносомия отсутствие в хромосомном наборе диплоидного организма одной хромосомы полисомия...
34286. Общая периодизация и характеристика основных этапов постэмбрионального онтогенеза 56 KB
  Влияние генетических факторов условий и образа жизни на процесс старения. Влияние факторов Ряд наблюдений легли в основу достаточно распространенной точки зрения о наследуемости продолжительности жизни и следовательно наличии генетического контроля или даже особой генетической программы старения. Вопервых максимальная продолжительность жизни ведет себя как видовой признак.Описаны наследственные болезни с ранним проявлением признаков старости и одновременно резким сокращением продолжительности жизни.
34287. Онтогене́з 31 KB
  Постэмбриональное развитие Постэмбриональное развитие бывает прямым и непрямым. Прямое развитие развитие при котором появившийся организм идентичен по строению взрослому организму но имеет меньшие размеры и не обладает половой зрелостью. Дальнейшее развитие связано с увеличением размеров и приобретением половой зрелости.
34289. Старение 16.82 KB
  Опыты показывали что вытяжка из семенников молодого организма повышала тонус у старого. источник – толстая кишечник – в нём гнилостные процессы азотистый обмен самого организма. биологические часы 1вилочковая железа прекращает работу при переходе организма в зрелый возраст 2нервная система гипоталамус симпатическая нервная система Долгожители – старше 90 лет; долгожительство характеризует определенные этнические группы проживающие в основном в сельской местности. Биологический смысл старения заключается в том что оно делает...
34290. Регенерация 16.32 KB
  Виды: физиологическая – восстановление органов тканей клеток после разрушения их в процессе жизнедеятельности организма непрерывное восстановление структур на клеточном тканевом и внутриклеточном уровнях; благодаря физиологической регенерации поддерживается структурный гомеостаз и обеспечивается возможность постоянного выполнения органами их функций; самообновление пролиферативная регенерация вид физиологической; восполнение численности клеток за счет их деления – обновление производных эпидермиса – волосы ногти. ...
34291. Гомеостаз 15.84 KB
  Иммунитет – невосприимчивость организма к инфекциям и инвазиям чужеродных организмов. Иммунитет: специфический носит индивидуальный характер и формируется на протяжении всей жизни человека в результате контакта его иммунной системы с различными микробами и антигенами; специфич. сохраняет память о перенесенной инфекции и препятствует ее повторному возникновению; неспецифический носит видоспецифический характер обеспечивает борьбу с инфекцией на ранних этапах ее развития когда специфический иммунитет еще не сформировался. Также...
34292. Аномалия 16.16 KB
  Пороки развития – аномалии развития совокупность отклонений от нормального строения организма возникающих в процессе внутриутробного или реже послеродового развития. По этиологическому признаку пороки делят на: наследственные пороки возникшие в результате мутаций гамет реже зиготы; в зависимости от того на каком уровне произошла мутация делятся на генные и хромосомные; экзогенные пороки обусловленные повреждением тератогенными факторами эмбриона или плода – лекарственные препараты вирусы промышленные яды алкоголь табачный...
34293. Оплодотворение 27 KB
  Начало оплодотворения момент слияния мембран сперматозоида и яйцеклетки окончание оплодотворения момент объединения материала мужского и женского пронуклеусов. III стадия проникновение самый активный сперматозоид проникает головкой в яйцеклетку сразу после этого в цитоплазме яйцеклетки образуется оболочка оплодотворения которая препятствует полиспермии. Условия необходимые для оплодотворения: концентрация сперматозоидов в эякуляте не менее 60 млн в 1 мл; проходимость женских половых путей;...