84940

Визначення роду і числа прикметників

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Закріплювати вміння змінювати прикметники за родами і числами, вдосконалювати вміння визначати рід, число прикметників у зв’язку з іменниками,добирати найвлучніші прикметники, розвивати вміння аналізувати, узагальнювати,зіставляти мовні явища. Розвивати увагу, спостережливість.

Украинкский

2015-03-23

32 KB

0 чел.

                                      Урок з української мови

                                                      2-й клас

Тема. Визначення роду і числа прикметників.

Мета. Закріплювати вміння змінювати прикметники за родами і числами,вдосконалювати вміння визначати рід,число прикметників у зв`язку з іменниками,добирати найвлучніші прикметники,розвивати вміння аналізувати,узагальнювати,зіставляти мовні явища. Розвивати увагу,спостережливість. Виховувати любов до природи, рідного краю.

Обладнання . Малюнок сонця, що закрите хмарами,сонечко ( комашка ),мовні годинники.   

                                                   Хід уроку

І.Організація класу . Рефлексія

- Який у вас настрій ?Усміхніться ,поділіться гарним настроєм з товаришем. Я бажаю ,щоб гарний настрій був до кінця уроку.

ІІ.Повідомлення теми .

ІІІ.Загадки.

             Прийшла до нас вона прекрасна,

             Многоцвітна,тепла,ясна,ніби дівчина в вінку.

             Ожили луги,діброви,повно гомону, розмови

             І пісень в чагарнику.( Весна)

- Чому ви думаєте,що це весна?

- З ким порівнюється весна?Як ви думаєте,чому весну порівнюють з молодою дівчиною?

             Вже щебечуть різні пташки,

             Вийшло сонечко на ганок,

            Бо почався ,діти…(ранок ).

-Що ж відбівається вранці? Чи можна порівняти весну з ранком? Ранок – це початок дня.

Весна – початок чого? (року )

IV. Складання прислав*я про весну із слів -відгадок .(Весна – початок року.)

V.Каліграфічна  хвилинка.

Вв ве вав у

Весна – початок року.

-Знайдіть і підкресліть головні члени речення .

-Яка особливість речення ? ( головні члени виражені іменником )

VI. Ігровий момент.

Загадка.

   Всі його люблять ,

   Всі його чекають.

   А хто подивиться –

   Кожен скривиться.( сонце.)

І у нас на уроці хотіло бути сонечко ,але зима не хоче відпускати і закрила його густими хмарами. Тільки ми можемо визволити сонечко. Для цього треба виконати різні завдання і відкрити хмари. До роботи!

VII. Вправи на визначення роду і числа прикметників.  

Ми говоримо «сонечко».Яке ще значення має це слово? (комашка.)

Чи знаєте чим корисні ці комашки?Доберіть до слова «сонечко» прикметники . Виділіть закінчення .Якого роду всі прикметники? Від якого слова вони залежать?Складаємо речення про сонечко .

VIII. Робота з деформованим текстом.  

Повіяв теплий вітер. Світить тепле сонечко. День став по –весняному теплим. Повертаються з теплих країв перелітні птахи.

-Що не подобається у тексті?

-Які слова треба замінити?

Запишемо текст,вносячи зміни. Який заголовок можна дібрати?

(Запис тексту. Коментоване письмо.)

ІХ. Хвилинка відпочинку. Гра « Мовний годинник.»

Вчитель читає словосполучення ,діти показують на годиннику рід і число. 

Перша квіточка,весняний день,веселі пісні,чисте небо,дзвінкий спів, молоді дерева,смарагдові бруньки.

Х.Словникова робота. Смарагд-дорогоцінний камінь зеленого кольору.

ХІ. Гімнастика для розуму (швидко і точно.)

Вчитель читає прикметники. Учні відгадують і записують слово –відгадку.

Рідна,лагідна,найдорожча-мама

Довгоухий,полохливий,куцохвостий-заєць.

Сірий,зубатий,голодний-вовк.

Хитра,руда,пухнаста-лисиця.

Чисте,прозоре,блакитне-небо.

-Позначити рід і число. Чи могли б прикметники мати іншу форму?Ні прикметники завжди стоять у тому ж роді й числі ,що й іменники ,з ними пов*язані.

ХІІ.Підсумок.

- Від чого залежать прикметники у реченні чи словосполученні?

- Які закінчення вони мають в однині й множині?-

Гра « Утвори прикметники»

Які прикметники утворені від інших предметів?(Абрикосовий,вишневий,сталевий,срібний,золотий,дерев*яний,сонячний

,весняний,літній)

ХІІІ. Домашнє завдання.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

39799. Понятие операционной системы и цели ее работы 7.34 MB
  Суперкомпьютеры используются для вычислений требующих больших вычислительных мощностей сверхвысокой производительности и большого объема памяти. Другая характерная черта ноутбуков это наличие кардридеров портов для чтения всевозможных карт памяти используемых в мобильных телефонах или цифровых фотокамерах; обеспечивается также интерфейс FireWire официально IEEE 1394 для подключения цифровой видеокамеры; таким образом ноутбуки хорошо приспособлены для ввода обработки и воспроизведения обработки мультимедийной информации....
39800. ИНФОРМАЦИОННАЯ БЕЗОПАСНОСТЬ 1.32 MB
  ISBN Новые информационные технологии активно развивающиеся в последние годы позволили осуществить своеобразную революцию в проблеме обработки и передачи информации. Основные угрозы безопасности информации в ИВС 8 1. Цели и задачи защиты информации в ИВС 19 1. При этом стоимость информации часто превосходит в сотни и тысячи раз стоимость компьютерной системы в которой она находится.
39801. БАЗЫ И БАНКИ ДАННЫХ 5.08 MB
  ВВЕДЕНИЕ В БАЗЫ И БАНКИ ДАННЫХ 1. Понятие базы и банка данных Развитие вычислительной техники и появление емких внешних запоминающих устройств прямого доступа предопределило интенсивное развитие автоматических и автоматизированных систем разного назначения и масштаба в первую очередь заметное в области бизнесприложений.1 Другими направлениями стимулировавшими развитие стали с одной стороны системы управления физическими экспериментами обеспечивающими сверхоперативную обработку в реальном масштабе времени огромных потоков данных от...
39802. Административная теория А. Файоля 36.5 KB
  Файоля Французский инженер и предприниматель Анри Файоль {18411925 создал так называемую административную теорию управления. Его теория состоит из двух частей: функций управления которые отвечают на вопрос что делает руководитель он выделяет всего пять функций: предвидение планирование организация координирование и контроль. Он называется так потому что все функции расписаны по уровням управления каждому свои и в разном объёме. Существовавшую до него линейную структуру управления он дополнил функциональными службами.
39803. Використання ІТ в документознавстві 37 KB
  Хоча компютерні інформаційні системи використовують компютерні технології щоб обробити неперевірені відомості в значущу інформацію існує відчутна відмінність між компютером і компютерною програмою з одного боку та інформаційною системою з іншого. Компютери забезпечують устаткування для зберігання і виготовлення інформації. Компютерні програми або програмне забезпечення є наборами керівництва по обслуговуванню які управляють роботою компютерів. Але компютери є тільки частиною інформаційної системи.
39804. Методика малювання натюрморту в початкових класах 21 KB
  При компонуванні натюрморту діти спочатку малюють лінію що виділяє предметну площину від вертикальної стіни. При зображенні натюрморту діти повинні користуватися модулем умовною міркою. За модуль береться самий маленький предмет натюрморту.
39805. Використання творів образотворчого мистецтва на уроках малювання і ліплення в початковій школі 22 KB
  Жодного уроку з образотворчої діяльності не повинно бути без аналізу творів образотворчого мистецтва. Програма пропонує використовувати репродукції фотографії таких видів образотворчого мистецтва: живопис графіка скульптура архітектура декоративнеприкладне мистецтво. Інколи для порівняння аналізів творів образотворчого мистецтва можна ввести в заключну частину при аналізі дитячих робіт щоб діти самі аналізуючи свою роботу могли знайти недоліки у своїх роботах.
39806. Вплив підготовки дітей на якість виконання робіт з образотворчого мистецтва 21 KB
  Одним із факторів підготовки є: спостереження предметів із навколишнього світу. виконання багаточисленнних ескізів і начерків предметів з ескізних блокнотах. виконання різноманітних вправ по техніці зображення предметів по утворенню кольорів та по використанню перспективи. навчання дітей послідовності зображення предметів використання педагогічного малюнка використання зразка вчителя ґрунтовна розповідь про даний предмет і сюжет індивідуальна робота з дітьми виконання окремих копій.
39807. Педмалюнок і його роль у формуванні практичних навичок у молодших школярів 21.5 KB
  При повторному зображенні використовується частковий показ різноманітні прийоми нагадування виконання малюнка словесне нагадування малювання в повітрі малювання на своєму аркуші на столі у дитини малювання на додатковому аркуші для проб малювання на аркуші дитини. Зразок і педмалюнок є основою для малювання і впливає на якість малюнка.