84942

Урок-казка «Таємниці зими»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: Розкрити перед дітьми «секрети зими». Формувати вміння підбирати споріднені слова, синоніми. Стимулювати дитяче захоплення; сплеск образної уяви; щирість естетичних суджень. Розвивати увагу, фантазію, оригінальність мислення.

Украинкский

2015-03-23

40 KB

0 чел.

Урок-казка «Таємниці зими»

Мета уроку: Розкрити перед дітьми «секрети зими».

Формувати вміння підбирати споріднені слова, синоніми.

Стимулювати дитяче захоплення; сплеск образної уяви; щирість естетичних суджень. Розвивати увагу, фантазію, оригінальність мислення.

Обладнання: витинанки сніжинок; аплікацій; «Ліс взимку», роздатковий матеріал, малюнки «Зима- чарівниця», аудіо запис (П.Чайковський «Пори року»).

Хід уроку

І. Організація класу.

  •  Встаємо в коло.
  •  Складаємо речення про зиму.

Ми тихо заходимо в казку.

Зима-чарівниця стоїть,

Тримаючи ключиків в’язку,

Щоб нам таємницю відкрить.

  •  Сьогодні на уроці цими чарівними ключами відкриємо багато таємниць зими. А ви мені в цьому допоможете. Погляньте за вікно. До нас завітала в гості зима-чарівниця. Вкрила всю землю білою ковдрою. Одягнула в казкове вбрання дерева. Все навкруги у сріблястому інію. Дерева та кущі мовчки дрімають. Так вони спочиватимуть до весни.


(Діти продовжують)

  1.  таємниця зими.
  •  Цю таємницю нам допоможе відкрити цариця.

Чудо-сани прилетіли.

Скакуни в тих санях білі.

В санях тих сидить цариця

Білобока, білолиця

Рукавом махає, сріблом все вкриває.

  •  Так що нам привезла цариця? (Зиму)

Завдання: До слова зима підібрати прикметники (засніжена, білосніжна, чарівна, холодна, білокрила, люта, срібляста, білолиця).

  1.  таємниця зими.

Читаю лічилку: раз - дубочки

два - кленочки

три - березові гайочки.

Поділ на групи.

Подорож в ліс «Як живеться вам дерева?»

(Музика) - Заплющили очі. Зима. Ліс. Ми - дерева. Навколо тиша. Падає сніг. Нам сумно, холодно. З гілок опало сухе листя. Не чути співу пташок.

  •  Відкрили очі. Як настрій? Яке відчуття бути деревами взимку?


Цю таємницю ви нам відкриєте.

Робота в групах. Обирають лідерів. Усно складаємо казочку «Як нам живеться взимку?».

Розповіді учнів.

  1.  таємницю зими відкриє наша чарівниця-пряля.

Сидить пряля та пряде - Сніг іде, іде, іде.

Нитка рветься де-не-де,

А вона пряде, пряде.

Вже напряла хуртовини - На шапки для верховини,

На сувої полотна - На завіску для вікна.

Сніг іде, іде, іде,

А вона пряде, пряде.

  •  Що вона пряде? (сніг).

Завдання: Записуємо слово «сніг». Підбираємо споріднені слова.

Змагання між групами.

  1.  таємницю зими розкриває «Віхола».

На білих конях віхола В село моє заїхала.

Летить вона алеями,

Село цвіте лілеями.

Село дзвенить копитами,

Снігами - оксамитами.


І світиться домівками З веселими щедрівками.

(С.Жупанин)

Завдання: До слова «віхола» записати синоніми (хуртовина, метелиця, хурделиця, завірюха, хуга).

  •  Якого настрою надає зимовій природі хуртовина? (Тривожний, занепокоєний, схвильований, бентежний, ворожий).
  1.  таємниця зими.

Загадка.

Коли всі квіти зів’яли,

На чорну землю ми упали .

Накрили килимом пухнастим,

А ще мереживом сріблястим.

Милуйтесь нами, любі діти,

Адже не гірші ми за квіти.

(Сніжинки).

Так давайте їх запросимо, щоб вони розкрили нам ще одну таємницю зими (Дівчатка розказують вірші про сніжинку).

  •  Так які сніжинки? З чим їх порівнюють? Який настрій викликає у вас рух сніжинок? (відповіді дітей).
  •  Не струшуйте сніжинку, яка впала вам на рукав. Пильно розгляньте її і закінчіть речення:

Ця маленька сніжинка дуже схожа на ... (квіточку, зірочку, витинанку, мереживо, кульку, бджілку).

Звучить музика.


  •  Помилуйтесь своєрідним «балетом» сніжинок. А тепер ми всі покружляємо у зимовому танку природи. Давайте спробуємо повторити їхні рухи.
  1.  таємницю зими розкриє нам оповідання «Сніжинка». Діти читають початок оповідання.
  •  А ми продовжимо і напишемо казочку «Про що розповіла мені сніжинка». (Завдання на листках).

Підсумок уроку.

  •  Сніжинки - справді чудо зими. їх рух завжди приваблює своєю красою, виразністю. Надихає на створення музики, віршів, танців і таких чудових уроків, як наш.

Дякую всім!_!_[

6


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

15677. История Георгиевской ленты 42 KB
  История Георгиевской ленты Георгиевская лента двухцветная лента к ордену Святого Георгия €œЗа победу над Германией€ или как ее еще называют €œГвардейская лента€ Цвета ленты чёрный и жёлтооранжевый означают дым и пламя и являются знаком личной доблести ...
15678. Великая Отечественная война глазами немцев 18.86 KB
  Великая Отечественная война глазами немцев Как немцы оценивали и оценивают войну против Советского Союза Как нечто неизбежное но необходимое Разумеется до войны и после нее оценки во многом поменялось. Историки уже не пытаются доказать что немецкая агрессия пр
15679. Великая Отечественная Война. 22 июня 1941 - 9 мая 1945 17.02 KB
  Великая Отечественная Война. 22 июня 1941 9 мая 1945 Вторая Мировая война составной частью которой была Великая Отечественная Война по своим масштабам разрушениям и жертвам не имеет себе равных в истории человечества. Рассмотрим основные битвы и сражения войны: Бр
15680. Пермь во время Великой Отечественной войны 12.81 KB
  Пермь во время Великой Отечественной войны Сражения войны прошли далеко за пределами Пермского края но вклад который внесли пермяки в общую победу над врагом поистине неоценим. Пермские формирования прошли славный путь и приняли участие во всех решающих сражениях
15681. Повесть о настоящем человеке 52.95 KB
  Повесть о настоящем человеке Великая Отечественная Война II Мировая Война Мы со слезами на глазах произносим эти слова но и с гордостью за то что выстояли это испытаниечто не сломалисьмы русский народ А как же создавалась победа А создавалась она героизмом и
15682. Причины и повод Второй мировой войны 73.68 KB
  А с чего все началось Прошло уже шесть с половиной десятилетий после окончания Великой Отечественной войны но до сих пор остаются нерешенными некоторые вопросы. До сих пор мы помним и с интересом рассуждаем о причинах Великой Отечественной Войны. Почему страна была
15683. УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМ РОЗПОДІЛУ ТА ЗРОСТАННЯ ДОХОДІВ НАСЕЛЕННЯ В УКРАЇНІ 339.5 KB
  Розподіл доходів - це стадія відтворення, яка займає проміжне місце між виробництвом і споживанням. Реалізована на ринку про-дукція перетворюється на грошову виручку. Після вилучення з неї вартості спожитих засобів виробництва залишається грошовий...
15684. Методы политического влияния и манипулирования 203 KB
  Методы политического влияния и манипулирования Методы политического влияния Усиление роли политического влияния в жизни общества являясь симптомом перехода от тоталитарных форм правления к демократическим предопределяет интерес к механизмам осуществления влиян
15685. Психология воздействия 41.5 KB
  В современную эпоху главным орудием воздействия на массы стало телевидение. Как заявил в 1972 году директор французского ведомства по радио и телевидению ...в умелых руках телевидение превращается в невиданное ранее оружие. Тот кто владеет им может направлять общественн