84951

Все починається з мами

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: удосконалювати навички виразного читання, збагачувати словниковий запас, розвивати уміння давати оцінні судження; виховувати пошану і любов до мами. Обладнання: прислів’я на картках, вислови видатних людей про маму.

Украинкский

2015-03-23

50.5 KB

0 чел.

Тема: Все починається з мами.

Варвара Гринько Сім. Лічилка. Анатолій Костецький Все починається з мами, Володимир Лучук Тільки мама, Кріп в окріп. Скоромовка. Дмитро Павличко Мамина рука

Мета:удосконалювати навички виразного читання, збагачувати словниковий запас, розвивати уміння давати оцінні судження; виховувати пошану і любов до мами.

Обладнання: прислів’я на картках, вислови видатних людей про маму.

Хід уроку

Девіз уроку: Правильно читаємо,

Чітко вимовляємо,

Мову свою розвиваємо.

І. Мовна розминка.

1. Прочитайте прислів’я, проплившиочима по хвильках

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Загадка

“Хто у світі – найдобрішій, наймиліший, найвірніший? (Мама)

- Сьогодні ми будемо читати різні твори про найдорожчу людину в світі – маму, а також про сім’ю.

ІІІ. Робота над лічилкою В. Гринько Сім.

1.Читання лічилки вчителем.

2. Читання лічилки учнями.

Гра Бджілки.

Напівголосне читання учнями лічилки, кожен у своєму темпі.

- Кого із членів сім’ї ви запам’ятали?

- Назвіть усіх членів сім’ї.

- Від імені кого ведеться лічилка?

Гра Дощик.

Діти читають хором:

- накрапає дощ (тихо)

- дощ іде сильніше (голосніше)

- злива (голосно)

- дощ слабшає (тихіше)

- дощ перестав (перестають читати)

Гра Поети

Діти складають лічилки про свою сім’ю.

- Для чого складають лічилки?

IV. Робота над віршем А. Костецького Все починається з мами.

1. Читання акровірша з плаката.

 Ми вічно прагнем вирости,

 А вона - за нас радіти.

 Ми без неї сироти,

 А для неї завжди діти.

 (Мама)

- Як ми ще можемо назвати маму?

2. Читання анаграм

 аммуся сенькамаму тиам

 нямума сечмамука няен

3. Читання вірша вчителем. (Урочисто.)

4. Словникова робота.

Здолати – підкорити, приборкати.

Хащі – густі зарості кущів, дерев.

літо гору

моря штурмом

океани перетворити

пустелі найдорожче

 починається

5. Читання слів “буксиром” за вчителем.

6. Гра “Бджілки”

7. Робота над прислів’ями.

Гра Мікрофон.

Учні пояснюють. Як вони розуміють прислів’я.

V. Опрацювання вірша В. Лучука “Тільки мама”.

1. Читання вірша вчителем.

- Назвіть дійових осіб вірша.

2. Читання учнями вірша самостійно.

Гра “Бджілки”

3. Гра “Хвости”

Вчитель читає початок речення, а учні шукають в підручниках і дочитують кінець..

VІ. Фізкультхвилинка

Виростем великими – яблук нарвемо.

В кошики великі ми їх складемо,

і усі ці яблука мамі віддамо!

VIІ. Читання скоромовки “Кріп в окріп”

VIIІ Читання вірша Д. Павличка “Мамина рука”

  1.  Гра Бджілки.
  2.  Гра Диктор телебачення.

Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на глядачів.

IX. Гра “Шифрувальник”. (робота в групах).

І група

Л-ст-вк- р-д-- в-сн-, д-т-н-  м-т-р-.

ІІ група

Р-дн- м-т- -дн--- р-к-- б’-, - др-г-- гл-д-ть.

ІІІ група

Ш-н-й б-тьк- й н-ньк-  б-д- т-б- скр-зь гл-д-ньк-.

X. Стратегія “Гронування”.

XI. Робота в зошитах.

ХІІ. Підсумок уроку.

PAGE  3


ма за ва то Бог ра

Хто тір бу є го ка є

ма на рад ця

а вір по ни


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

72481. РАСЧЕТ ЦИЛИНДРИЧЕСКИХ ПЕРЕДАЧ 426.5 KB
  Преимущественное применение получили колеса с круговыми зубьями. Они менее чувствительны к нарушению точности взаимного расположения колес, их изготовление проще и производится на специальных станках для нарезания и шлифования этих колес в условиях как массового...
72482. ШПОНОЧНЫЕ, ЗУБЧАТЫЕ (ШЛИЦЕВЫЕ) И ПРОФИЛЬНЫЕ СОЕДИНЕНИЯ 540.5 KB
  Шпоночные зубчатые шлицевые и профильные соединения служат для закрепления деталей на осях и валах. Соединения нагружаются в основном вращающим моментом. Все основные виды шпонок можно разделить на клиновые и призматические. Первая группа шпонок образует напряженные а вторая ненапряженные соединения.
72483. Соединения деталей машин 632 KB
  Резьбовые соединения Соединения деталей с помощью резьбы являются одним из старейших и наиболее распространенных видов разъемного соединения. Профиль резьбы контур Рис.1 сечения резьбы в плоскости проходящей через ось цилиндра.
72484. Основные сведения о конструкции и технологии заклепочных соединений, классификация, области применения 469 KB
  Заклепочное соединение является неразъемным. В большинстве случаев его применяют для соединения листов и фасонных прокатных профилей. Соединение образуют расклепыванием стержня заклепки, вставленной в отверстие деталей – рис.3.1, где 1 – обжимка; 2 – прижим при машинной клепке...
72485. Східні слов’яни. Зародження української державності. Київська Русь 78 KB
  На початку XII ст. Київська Русь розпадається на окремі князівства. Син Володимира Мономаха Мстислав продовжував справу свого батька, тримав укупі руські землі та зберігав владу Київського престолу. Але він був останнім київським правителем, якому це було під силу.
72486. Українські землі у складі Великого князівства Литовського та Речі Посполитої 100 KB
  Економічний розвиток та соціальний устрій українських земель у ХІV першій половині ХVІ ст. Литва здобула більшу частину білоруських українських частину російських земель. Політика Литви в українських землях Литовські князі щоб забезпечити управління величезними завойованими територіями...
72487. Ожоги, отморожения, отравления. Оказание ПМП 82.5 KB
  Первая медицинская помощь при термических ожогах. Первая медицинская помощь при химических ожогах. Первая медицинская помощь при отморожениях. Первая помощь в скрытом периоде: медленное согревание в ваннес с постепенным увеличением температуры.
72488. Электротравма. Утопление. Тепловой и солнечный удар. Инородные тела. Укусы животных, насекомых, змей. Оказание ПМП 79 KB
  Первая медицинская помощь при электротравме: устранить воздействие тока на пострадавшего выключить электроустановку откинуть электропровод и т.; осмотр пострадавшего; при потере сознания немедленно проводить искусственное дыхание при остановке сердца сочетать искусственное дыхание...
72489. Сердечно – легочная реанимация 63.5 KB
  Обеспечить проходимости дыхательных путей: освободить полость рта и глотки от инородных масс кровь слизь рвотные массы зубные протезы жвачка рукой обернутой салфеткой платком предварительно повернув голову спасаемого набок.