84954

Знайомство із шаховими фігурами. Графічний редактор Pаint. Складання будиночка із геометричних фігур

Конспект урока

Информатика, кибернетика и программирование

Сьогодні ми з вами підемо в гості до Ганнусі, щоб отримати ще одну інформацію. А яку саме, вам допоможуть відгадати предмети, що знаходяться у цій скриньці (шахова дошка).

Украинкский

2015-03-23

90.95 KB

0 чел.

Урок 17

Тема. Знайомство із шаховими фігурами. Графічний редактор Pаint. Складання будиночка із геометричних фігур

Мета. 1. Ознайомлення учнів із шаховими фігурами;

2. Навчання сприймати інформацію, зберігати та використовувати її;

3. Формування вміння працювати з графічним редактором Pаint, складати за допомогою геометричних фігур будинок;

4. Розвиток мовлення та творчих здібностей, логічного мислення, уваги, пам’яті;

5. Виховання культури поведінки у кабінеті інформатики.

Обладнання: компютер, підручник, танграми, шахи.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Повторення правил безпечної поведінки в компютерному класі.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

  1.  За допомогою яких органів людина сприймає інформацію?

Гра «Продовж речення».

  1.  За допомогою очей людина сприймає інформацію про… ( навколишній світ).
  2.  Через ніс людина сприймає інформацію про… (запахи).
  3.  Язик допомагає відчути… ( смак).
  4.  Звуки людина сприймає через… ( вуха).
  5.  Дотик людина відчує через…(шкіру).

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми з вами підемо в гості до Ганнусі, щоб отримати ще одну інформацію. А яку саме, вам допоможуть відгадати предмети, що знаходяться у цій скриньці (шахова дошка).

- А, можливо, хтось із вас знає, що може знаходитись у такій скриньці?

- Чому ви так вважаєте?

- Отже, на сьогоднішньому уроці Ганнуся познайомить нас із шаховими фігурами. А ще ми продовжимо вчитися працювати з програмою Peаnt: малюватимемо будинок за допомогою геометричних фігур.

ІV. Актуалізація опорних знань.

  1.  Сьогодні Ганнуся розповість нам про шахи.
  2.  Що ви знаєте про цю гру?

V. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.

1. Гра “Впізнай фігуру”.

- Яка це фігура?

- На що вона схожа?

2. Робота з підручником.

Читання віршів про шахові фігури на ст.34.

  

VІ. Фізкультхвилинка.

  1.  Зобрази шахові фігури пантомімою.

VІІ. Робота з компютером.

  1.  Пояснення вчителя з елементами бесіди .
  2.  Давайте пригадаємо, що потрібно учням для уроку малювання? (аркуш паперу, пензлі, олівці, фарби, гумка).

   

  

  1.  А коли ми хочемо щось намалювати на комп’ютері, що нам треба зробити?

(Відкрити програму Pаint).

  1.  А як це зробити? (Пуск – Програми – Стандартні – Pаint).
  2.  А що робити далі, нам підкаже Ганнуся. Прочитайте у підручнику на сторінці 35.
  3.  Давайте ще раз повторимо хід роботи:

а) спочатку обери прямокутник на панелі інструментів;

б) перемісти курсор у місце області малювання, де на твою думку, має бути розташований лівий верхній кут стіни будиночка. Натисни ліву кнопку миші й, не відпускаючи її, перемісти вказівник миші з лівого верхнього куточка до правого нижнього (по діагоналі);

в) відпусти кнопку.

Зробіть ці самі дії з іншими фігурами.

  1.  Робота в групах.

І група. Працює з комп’ютером: малює будинок за допомогою геометричних фігур за алгоритмом у підручнику (сторінка 35).

ІІ група. Будує будинок для шахів із геометричних фігур танграма.

 

  1.  Назви та порахуй фігури, які використав для будинку.
  2.  Розкажи, хто живе у твоєму будиночку.
  3.  Групи міняються місцями.

VІІІ. Закріплення вивченого.

Виконати завдання “Для розумників і розумниць” (сторінка 35).

Розшифрувати назви шахових фігур.

ІХ. Підсумок уроку.

  1.  Про що нове ви дізналися на уроці?
  2.  Які назви шахових фігур ви запам’ятали?
  3.  Де використаєте одержані знання на уроці?

Х. Домашнє завдання.

Підручник, ст.35, “Для розумників і розумниць”, завдання 2.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

28748. ГРАЖДАНСКАЯ война И ВОЕННАЯ ИНТЕРВЕНЦИЯ в России 15.75 KB
  После выхода России из 1й мировой войны германские и австровенгерские войска в феврале 1918 оккупировали часть Украины Белоруссии Прибалтики и юга России что привело к заключению в марте 1918 Брестского мира. После окончания советскопольской войны Красная Армия нанесла ряд ударов по войскам генерала П. Эмигрировало к концу Гражданской войны до 2 млн. предпосылки и причины гражданской войны в России то их можно свести к следующим: 1.
28749. Новая экономическая политика 21.12 KB
  По сравнению с 1913 годом валовое производство крупной промышленности сократилось почти на 13 а мелкой более чем на 44. Не отказываясь от конечной цели создания нерыночной системы экономики НЭПа большевики прибегли к использованию товарноденежных отношений при одновременном сохранении в руках государства командных высот: национализированной земли и недр крупной и большей части средней промышленности транспорта банковского дела монополии внешней торговли. система совершенствования сельскохозяйственного производства предшествовала...