84960

Ознайомлення із клавішами Enter, Esc. Програма “Кіт-риболов”

Конспект урока

Информатика, кибернетика и программирование

Ознайомлення із клавішами Enter Esc. Продовження ознайомлення з клавіатурою та принципами її роботи зокрема принцип роботи клавіш Enter Esc. Сьогодні ми познайомимося з клавішами Enter і Esc. Enter дуже важлива клавіша.

Украинкский

2015-03-23

206.04 KB

1 чел.

Урок 23

Тема. Ознайомлення із клавішами Enter, Esc. Програма “Кіт-риболов”.

Мета. 1. Продовження ознайомлення з клавіатурою та принципами її роботи, зокрема принцип роботи клавіш Enter, Esc.

2. Закріплення вміння користуватись клавішами Shift, Caps Lock.

3. Вправляння учнів у швидкому знаходженні літер, цифр та різних знаків на клавіатурі за допомогою програми “Кіт-риболов”.

4. Розвиток логічного мислення та уваги.

5. Виховання інформаційної культури; бережливого ставлення до водойм.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Повторення правил ТБ. (Діти перечитують “ланцюжком” правила ТБ на картках.)

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

  1.  Бесіда.

- На минулому уроці ми допомагали коту ловити рибу, натискаючи відповідні літери на клавіатурі. Давайте пригадаємо, що це були за клавіші і де вони знаходяться на клавіатурі?

- В чому чарівність цих клавіш?

ІІІ. Повідомлення теми уроку.

  1.  Сьогодні ми познайомимося з клавішами Enter і Esc.

ІV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

  1.  Вступне слово вчителя.
  2.  Кожна клавіша на клавіатурі виконує якусь функцію і має особливе значення.

Enter - дуже важлива клавіша. Її натисненням завершується введення всіх команд і екранних рядків. Після натиснення цієї клавіші введені з клавіатури дані та команди надходять у компютер на обробку.

Esc - натиснення даної клавіші дає можливість припинити виконання поточної операції, вийти з режиму, закрити вікно.

  1.  Робота з підручником (стор. 46.)

а) Читання тексту підручника.

б) Практична робота зі схемою клавіатури підручника.

  1.  Закріплення теоретичного матеріалу.

Робота в групах (за методикою гри в пазли).

На окремих картках назви клавіш: Shift, Caps Lock, Enter і Esc та опис їх функції.

Завдання: 

  1.  Яка група швидше і правильно з’єднає ці картки. Наприклад:

                   Натисненням цієї клавіші завершується

                       введення всіх команд і екранних рядків.                                                            Після натиснення цієї клавіші

                         введені з клавіатури дані та команди

                       надходять  у компютер на обробку.

    Enter

V. Хвилинка відпочинку.

Ось прийшла до нас хвилинка, це хвилинка відпочинку.

Ми руками помахали, наче пташка політали.

Опустили руки вниз, нахилилися,

наче потягнули віз, зупинилися.

Повернулись вліво, вправо і взялися знов до справи.

VІ. Практична робота учнів з компютером.

  1.  Вступне слово вчителя.

Клавіша Enter знаходиться справа над клавішею Shift, а клавіша Esc знаходиться у лівому верхньому куті клавіатури.

Сьогодні ми продовжуємо ловити рибку разом з котом, але перш ніж запустити програму “Кіт – риболов”, пригадаємо, яким чином ми відкривали цю програму? (Довгою клавішею – пропуск). Але цю функцію може виконати і клавіша Enter. Спробуємо це зробити. Отже її натисненням ми підтверджуємо команду із екранного рядка.

Ти вже навчився швидко знаходити літери, цифри та різні знаки на клавіатурі. Але й рибка в річці стала спритнішою. Тепер тобі треба встигнути натиснути потрібну клавішу на клавіатурі, доки рибка не пропливла повз гачок.

  1.  Самостійна робота учнів за компютером.

Ваше завдання – намагатися, щоб рибка не пропливала повз гачок, бо назад вона вже не повернеться.

Учні під керівництвом вчителя працюють за компютером (10-12 хв).

  1.  Слово вчителя.
  2.  Ми навчилися відкривати програму двома способами. І вийти з гри ми можемо теж двома способами.
  3.  Як ви це робили на попередніх уроках?
  4.  А ще нам в цьому може допомогти клавіша Esc, натисненням якої можна закривати відкрите меню.
  5.  Виконаємо це завдання.

Релаксація.

Закрийте очі. Уявіть себе біля ставка. Водичка в ставку прозора і по дну плавають рибки. Поводіть очима за ними: вліво, вправо, по колу і т. д. Стоп. Відкрийте повільно очі і подивіться у далину. Кого ви там бачите?

Приємно відпочивати біля річки чи ставка. Але не завжди там може бути прозора вода і чисті береги. Чистота водойм і берегів залежить від нас з вами.

 

VІІ. Закріплення знань учнів. Розвиток логічного мислення.

Відкрийте підручник на сторінці 47 і виконаємо завдання для розумників і розумниць.

VІІІ. Підсумок уроку.

  1.  Які клавіші ми вивчили на уроці?
  2.  Яку функцію вони виконують?

Додаток


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

82861. Что за прелесть эти сказки! Учимся сочинять сказку 68 KB
  Цели: Обучающие: Учить различать виды русских народных сказок Формировать представление о традиционных началах и концовках как неотъемлемой части художественного построения волшебной сказки. Сформировать представление о таком характерном приеме в построении сказки как троекратные повторы...
82862. Незвичайна яблуня. А.М’ястківський «Казка про яблуню». В.Коломієць «Не лови метелика» 71 KB
  Мета: удосконалювати навички усвідомленого, виразного читання художніх творів; навчати правильно оцінювати вчинки дійових осіб; формувати вміння знаходити за допомогою вибіркового читання уривки тексту, які характеризують дійових осіб; збагачувати словниковий запас учнів...
82863. Урок-путешествие. Дорогою добра 49.5 KB
  Цель: формировать представление о добре о доброте о способах их проявления; развивать умение анализировать сравнивать делать выводы; воспитывать стремление совершать добрые поступки. Оборудование: проектор компьютер слайд-презентация звукозапись песни раздаточный материал выставка книг.
82864. Творчість генія українського народу – Т. Г. Шевченка 81 KB
  Мета. Розширити знання учнів про життя і творчість генія українського народу – Т. Г. Шевченка, про його прагнення допомагати пригнобленим; викликати гордість за талановитих дітей з простолюду, за їхнє бажання вчитися, служити своєму народу.
82865. О. Донченко «Лісовою стежкою» 1.14 MB
  Мета. Познайомити з оповіданням О. Донченка «Лісовою стежкою»; розвивати вміння знаходити в текстах описи, роздуми; формувати уміння аналізувати, узагальнювати, характеризувати головну героїню з опорою на текст і малюнок, складати словесний портрет, удосконалювати вміння складати план і переказувати прочитане...
82866. Анализ основных направлений деятельности информационно-аналитического отдела С.Суг-Бажы Каа-Хемского района Республики Тыва 141.46 KB
  Современная обостренность проблемы связей с общественностью в местных органах власти вызвана: во-первых, общими потребностями демократизации; во-вторых, необходимостью трансформации местной власти, в сторону большей открытости, поиска новых форм коммуникативных отношений местных органов власти и граждан...
82867. ВПЛИВ ФОНУ ЖИВЛЕННЯ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ І ЯКІСТЬ ПОСІВНОГО ТОМАТУ 285.79 KB
  Стан вивченості питання впливу добрив на процеси росту рівень урожаю та показники якостітоматів. Приріст надземної маси та фотосинтетична діяльність рослин томатів залежно від добрив. В умовах зрошення де створюються оптимальні умови зволоження ґрунту для сільськогосподарських культур...
82868. Оценка эффективности информационно-аналитического обеспечения муниципального управления (на материалах Администрации г. Смоленска) 1.05 MB
  Принятие эффективных управленческих решений требует организации целесообразной системы информационно-аналитического обеспечения, объективно отражающей сложившуюся ситуацию. Информационно-аналитическое обеспечение управления предполагает связь информации с системами управления организацией и управленческим процессом в целом.
82869. ОСОБЕННОСТИ ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ ЖУРНАЛИСТА И СПЕЦИАЛИСТА ПО СВЯЗЯМ С ОБЩЕСТВЕННОСТЬЮ С ЦЕЛЬЮ ПРОДВИЖЕНИЯ КОСМЕТОЛОГИЧЕСКОЙ КОМПАНИИ 278.5 KB
  В данной работе мы рассматриваем взаимосвязь PR-специалистов и субъектов публичной коммуникации как взаимосвязанный и взаимообусловленный процесс распространения информации среди целевой общественности процесс селекции информации с учетом информационных запросов целевой общественности а так же на примере косметологической компании...