84961

Ознайомлення з клавішами-стрілочками, BS, Delete

Конспект урока

Информатика, кибернетика и программирование

Ознайомлення учнів з клавішами - стрілочками (вліво, вправо, вгору, вниз), BS, Delete. Закріплення навичок роботи з клавішами Enter, ESC. Розвиток логічного мислення. Виховання акуратності, охайності при роботі з комп’ютером...

Украинкский

2015-03-23

144.71 KB

0 чел.

Урок 24

Тема. Ознайомлення з клавішами-стрілочками, BS, Delete.

Мета. 1. Ознайомлення учнів з клавішами - стрілочками (вліво, вправо, вгору, вниз), BS, Delete.

2.Закріплення навичок роботи з клавішами Enter, ESC.

3. Розвиток логічного мислення.

4. Виховання акуратності, охайності при роботі з комп’ютером.

Обладнання. Картки Enter, ESC; BS, Delete,Shift, макети клавіатури.

Хід уроку

І. Організація класу.

1. Правила ТБ.

- Які зробив помилки Петрик, коли працював за комп’ютером?

- Як їх можна виправити? (Діти говорять правила ТБ)

ІІ. Повторення вивченого.

Вчитель називає значення клавіші, а учні вибирають картку з назвою клавіші.

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

  1.  Сьогодні ми будемо вчитися переміщати курсор вгору, вниз, вліво, вправо і це нам допоможуть клавіші – стрілочки, а також будемо виправляти помилки з допомогою клавіш BS, Delete.

ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу

  1.  Розповідь учителя з елементами бесіди .

(Перед кожним з учнів лежить макет клавіатури).

– Діти, знайдіть у правій нижній частині 4 чарівні стрілки. (Учні їх знаходять)

Декламування вірша.

Встань, уважно подивись,

Стрілка вгору, стрілка вниз,

Стрілка вліво, стрілка вправо -

Ти поглянь, ну як цікаво!

Це не руль і не мотор

Це комп’ютерний курсор.

Якщо мишка десь поділась,

Щоби ми не розгубились,

Швидко стрілки підведемо

Все в комп’ютері знайдемо.

  1.  Отже, чи здогадались ви, для чого нам потрібні стрілочки?

(Ці стрілочки призначені для того, щоб рухати курсор по монітору без мишки).

- На клавіатурі є ще цікаві клавіші BS, Delete – це клавіші “зникайлики”

(Діти знаходять їх на макеті клавіатури)

Декламування вірша.

Помилився - це не лихо,

Виправим все швидко й тихо.

Клавішу Delete нажмемо

Справа літеру зітремо.

А коли BS натиснем ,

Зліва буква швидко зникне.

  1.  Отже, для чого нам клавіші “зникайлики” BS, Delete ?

(Для виправлення помилок).

- Якщо ви помилилися зліва від курсору, то якою клавішею ми виправимо помилку?

  1.  А якщо справа ?
  2.  Робота з підручником. ( С. 48)

Фізкультхвилинка.

Наш комп’ютер притомився ,

Монітор його закрився.

Треба встать, потанцювати

І його розвеселяти.

Сонце встало, потягнулось.

Вліво, вправо повернулись.

Глянуло на землю швидко,

Що між хмарами там видко.

Тихий зробимо ми крок

І продовжимо урок.

V. Практична робота з комп’ютером.

1. Вступне слово вчителя.

- На попередньому уроці ми вже навчилися ловити рибку, доки вона не пропливла повз гачок . І навчилися швидко знаходити на клавіатурі цифри і букви.

Сьогодні ми продовжимо гру “Кіт-риболов”, але рибки будуть плавати зграйками і нам потрібно швидко вибирати слово на клавіатурі, щоб в кінці отримати речення .

(Діти практично виконують завдання за комп’ютером).

Релаксація.

Уявіть, що ви знаходитеся на березі річки. Лагідні сонячні промінчики лоскочуть вам лобик, носик, щічки, підборіддя. Теплий ніжний вітерець приємно освіжає вас.

Тихо. Тільки пустотливі хвильки про щось шепочуть, поспішаючи наввипередки до берега.

VІ . Виконання завдань для розумників і розумниць(с. 49)

Перетворити фігури на певні образи та створити з них композиції.

VІІ . Підсумок уроку.

  1.  Коли ми можемо застосувати вивчені на сьогоднішньому уроці клавіші “зникайлики” ? (Відповіді )
  2.  А коли клавіші - стрілочки? (Відповіді)

Додаток


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

1713. Анализ факторов, формирующих макросреду ЗАО Идея Паркета 731.28 KB
  Анализ влияния экономических факторов среды. Ситуация на рынке жилья городов России. Описание пробковых покрытий. Виды материалов из которых потребитель делает свой выбор. Дополнительный уход и аксессуары. Анализ товарной политики ЗАО Идея Паркета.
1714. Електронні та іонні прилади 1.54 MB
  Утворення дефектів у процесі росту плівки і покриття (дислокації). Нанокристалігчні та амфорні плівкові матеріали. Загальна характеристика процесу розсіювання високоенергетичних електронів у твердому тілі. Поняття про область взаємодії електронів з твердим тілом. Будова растрового електронного мікроскопу.
1715. Понятие алгоритма. Свойства алгоритмов и формы их представления 82.29 KB
  Алгоритм – это последовательность действий, необходимых для решения поставленной задачи. Линейные вычислительные алгоритмы.
1716. Реализация линейных алгоритмов на языке Visual Basic for Aplications (VBA) 64.26 KB
  Отличие VBA oт других языков программирования состоит в том, что программа на VBA сохраняется в одном файле с документами соответствующих приложений, а не в отдельном текстовом файле.
1717. Алгоритмизация и программирование разветвляющихся алгоритмов 190.76 KB
  Логические выражения. Условный оператор If. Вывод тестов в ячейки рабочего листа. Логические операции. Выполнение оператора.
1718. Алгоритмизация и программирование циклических алгоритмов 112.5 KB
  Оператор цикла с предусловием While Wend. Повторяющаяся последовательность действий (в программе операторов). Оператор цикла For Next. Форматирование значений данных. Табулирование функций.
1719. Основы работы в табличном процессоре Microsoft Excel 178.39 KB
  Рабочие книги и рабочие листы. Создание таблиц, Ввод данных. Использование ссылок в формулах. Автоматическое заполнение ячеек. Команды отмены и повторения. Редактирование данных в ячейке. Изменение размеров строки или столбца.
1720. ГЛОБАЛИЗАЦИЯ КУЛЬТУРЫ И СПЕЦИФИКА ЕЕ ПРОЯВЛЕНИЯ В РОССИИ 1010.13 KB
  Теоретико-методологические основы анализа глобализации культуры. Специфика глобализационных процессов в Российской культуре. Метаобразование как новый качественный этап глобализации образования. Глобализация образования как феномен инновационной культуры.
1721. Согласование экспертных оценок при построении интегральных индикаторов 1006.32 KB
  Построение интегральных индикаторов, кластеризация объектов при построении индикаторов, нахождение алгоритма соглафования, предварительный анализ и кластеризация.