84967

Техніка безпеки при роботі з комп’ютером

Конспект урока

Информатика, кибернетика и программирование

Техніка безпеки при роботі з комп’ютером Мета. Навчити учнів поводитися в комп’ютерному класі дотримуючись усіх правил техніки безпеки ТБ. Виховувати культуру поведінки в комп’ютерному класі толерантність при роботі в парах культуру мовлення і бережливе ставлення до держмайна. Хто знає в який клас ми прийшли Чи доводилось тобі працювати з комп’ютером А чи знаєш ти що таке комп’ютер Робота з тлумачним словником.

Украинкский

2015-03-23

94.4 KB

1 чел.

Урок 1

Тема. Техніка безпеки при роботі з комп’ютером

Мета. 1. Навчити учнів поводитися в комп’ютерному класі, дотримуючись усіх правил техніки безпеки (ТБ).

2. Розвивати увагу, логічне мислення, збагачувати словниковий запас, зосереджуватися. аналізувати, робити висновки, працювати в парах.

3. Виховувати культуру поведінки в комп’ютерному класі, толерантність при роботі в парах, культуру мовлення і бережливе ставлення до держмайна.

Хід уроку

I. Організація класу.

- Хто знає в який клас ми прийшли?

- Чи доводилось тобі працювати з комп’ютером?

- А чи знаєш ти, що таке комп’ютер?

- Робота з тлумачним словником.

- Отже, комп’ютер – це машина, яка потребує конкретних і чітких дій, тому у комп’ютерному класі потрібно поводити себе дисципліновано, щоб він виконував те, що ми хочемо.

II. Робота над новим матеріалом.

1. Вступне слово вчителя.

- Любий друже! Це комп’ютерний клас. Але, перш, ніж сісти за комп’ютер, слід ознайомитися з правилами безпечної роботи та поведінки в комп’ютерному класі.

- Розглянемо складові частини комп’ютера: монітор, мишка, клавіатура, системний блок.

У задній частині монітора знаходиться променева трубка, яка працює під високою напругою. Неправильне поводження з апаратурою і монітором може призвести до важких поразок електричним струмом, викликати загорання апаратури.

Пам’ятка-заборона

Строго забороняється:

- торкати роз’єми сполучних кабелів;

- доторкатися до проводів живлення;

- доторкатися до екрана і до тильної сторони монітора;

- включати і виключати апаратуру без дозволу вчителя;

- класти диски, підручники тощо на монітор і клавіатуру;

- працювати у вологому одязі і вологими руками.

2. Обговорення пам’ятки-заборони.

3. Фізкультхвилинка.

4. Закріплення правил безпечної поведінки. (Робота у парах).

Завдання: скласти у парах запитання і відповіді про безпечну роботу з комп’ютером, щоб не уразитись електричним струмом.

5. Засвоєння правильної поведінки за робочим столом.

- Сідаємо так, щоб лінія погляду приходилась в центр екрана, щоб не нахиляючись користуватися клавіатурою;

- знаходитися від екрана монітора слід на відстані не менше 50см (60-80). Перевірте, чи правильно ви сидите?

- Спину тримаємо рівненько;

- учням, що носять окуляри, – працювати в окулярах;

- при поганому самопочутті – звернутися до вчителя .

6. Практична робота учнів з комп’ютером.

Перегляд слайдів “Як поводитися з комп’ютером”

- Щоб дізнатися, як слід себе поводити, працюючи за комп’ютером, подивись цікаві слайди (Сходинки до інформатики, 2 клас.)

- Для переходу до наступного слайду користуємося клавішею “пропуск” – на клавіатурі вона найдовша.

Інформація для вчителя.

Додатково можна використовувати:

- кнопки навігації “попередній” і “наступний” слайд (з правого краю панелі, внизу екрана);

- “стрілка вліво” та “стрілка вправо”;

- “Page Up та “Page Down”.

Клавіша “BackSpace” має дію, зворотну до дії клавіші “пропуск”.

Для виходу з програми можна скористатися:

- кнопкою “х” у правому верхньому куті екрана;

- клавішею “Esc

- Alt + F4.

7. Фізкультхвилинка.

8. Гра “Так чи ні”.

- Заходити до класу натовпом, штовхаючи один одного.

- При роботі з комп’ютером руки можуть бути мокрими, брудними.

- Сидіти рівно, на відстані 50см.

- Класти підручник, зошит тощо на монітор, клавіатуру.

- Не доторкатись до проводів, розеток, кнопок клавіатури, з якими тебе не знайомив учитель.

- Починати роботу тільки за вказівкою вчителя: “Приступити до роботи”.

9. Гра “Допоможемо Елзіку”.

Доки школярка Ганнуся вчилася в школі, а гномик Мудрунчик читав книги в бібліотеці, інопланетянин Елзік, скориставшись відсутністю друзів, вирішив попрацювати за комп’ютером. Що з цього вийшло? Розглянь малюнки на ст. 4 підручника. Поясни, які помилки допустив Елзік.

10. Логічна сторінка “Для розумників та розумниць”.

- Підручник 2 кл., ст. 5. Завдання: знайти якомога більше 9.

- Знайти “зайву” геометричну фігуру, закресли її. Решту зафарбуй і вкажи їх спільну ознаку.

 

III. Підсумок.

  1.  Що цікавого ви сьогодні дізналися на уроці?
  2.  Що найбільше сподобалося?
  3.  Що запам’яталося?
  4.  Про що хотіли би дізнатися більше?
  5.  Яких правил поводження у комп’ютерному класі ми повинні дотримуватися?

Пам’ятайте, що Ви маєте добре знати і точно виконувати вказівки вчителя, щоб уникати нещасних випадків, берегти техніку. Ви відповідаєте за стан робочого місця і збереження розміщеного на ньому устаткування .

Добрих успіхів вам в опануванні комп’ютерної грамоти!

Додаток


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

52281. Злочини бактерій проти людства 68 KB
  Характеристика холери менінгококової хвороби дифтерії туберкульозу сифілісу. Стан захворюваності на туберкульоз в Україні. Обладнання: ПК; мультимедійний проектор; презентації: Хвороботворні бактерії: вчора і сьогодні Туберкульоз підступний вбивця Профілактика бактеріальних хвороб ; оцінювальні завдання; слайд із відповідями на завдання; виставка газетбюлетенів: Кишкові інфекції Туберкульоз підступний вбивця Імунітет на сторожі здоров’я . Фтизіатри з’ясувати особливості збудника туберкульозу причини поширення...
52282. Випускний вечір 88 KB
  Веселинівської районної ради Миколаївської області Випускний вечір 2011 Звучать фанфари на сцену виходять ведучі Ведучий. Ведучий. Ведучий. На сьогоднішнє свято запрошуємо тих хто впродовж одинадцяти років вів винуватців сьогоднішніх урочистостей нелегкими стежками шкільних наук ті хто вчив читати і писати відкрив чудесні світи літератури та точних наук наші вчителі звучить музика виходять вчителі Ведучий.
52283. Осінній бал. Поетично – музичний вечір присвячений посвяті учнів 9 класу в старшокласники 54 KB
  Осінь нам дарує радість й спокій І чарівних квітів розмаїть Осінь – це пора прекрасних років Коли в повну силу треба жить В. Осінь уже не щедра на квіти. Вишиває осінь на канві зеленій золоті квітки Квіти оживають і з дерев спадають жовті ягідки. Вишиває осінь на канві зеленій золоті квітки В.
52285. ВИПУСКНИЙ БАЛ «ПРОЩАВАЙ ПОЧАТКОВА ШКОЛО! 67 KB
  Лунає музика для вас В садах бузок зацвів для вас І сонця промінь теж для вас Мої малятадружній клас Ми всі чекаємо на вас. Учні входять під музику до зали Учні по черзі Доброго днядорогі батьки вчителігості Ми раді вас вітати у цьому затишному залі. Сьогодні вас називають таким вагомим словом випускники. 1: Ми всі раді вас вітати На нашому сімейному святі.
52286. Репродуктивне здоров`я молоді 61.5 KB
  Репродуктивне здоров`я молоді. Мета: сформувати уявлення про репродуктивне здоров`я системні валеологічні знання про здоровий спосіб життя розуміння необхідності дотримання культури статевих стосунків на основі дружби поваги вірності; навчити запобігати ризикам і негативному впливу на репродуктивне здоров’я соціальних та особистісних чинників; охарактеризувати чинники впливу і ризику; виховувати свідоме ставлення до свого репродуктивного здоров’я. Перевірка виконання практичної роботи №2 Самооцінка рівня фізичного здоров’я та аналіз...
52287. СВЯТО – ПОДОРОЖ ДО БАРВІНКОВОЇ КРАЇНИ 88.8 KB
  Діти сьогодні до нас на наше свято завітала Мудра Сова. Діти що за свято без Барвінку. Допоможемо Діти. Ну діти молодці справилися з першим завданням.
52288. Барви літа на картинах відомих українських художників 180.5 KB
  Сяйвом сонця все залито В нас гостює справжнє літо О. Сяйвом сонця все залито В нас гостює справжнє літо Кольорове та яскраве Запашне смішне цікаве О. Роговенко ІІ читецьЛіто літо золоте Випиває роси Та з пшениченьки плете Україні...
52289. Комплексная подготовка учащихся на уроках баскетбола 373 KB
  Сопряженное формирование навыков ловли и передачи мяча с развитием скоростносиловых качеств и координационных способностей. Передачи набивного мяча: двумя руками от груди двумя руками сверху; одной рукой от плеча. То же что упражнение №1 но чередуя передачи набивного и баскетбольного мяча. В парах по сигналу передачи на месте набивного мяча в отрыв на 1020 м.