84968

Обговорення можливостей і демонстрація режимів комп’ютера. Гра “Стрільці по яблуках”

Конспект урока

Информатика, кибернетика и программирование

Дати уявлення про використання комп’ютера в побутовій сфері. Познайомити з маніпулятором “миша”, вчити дітей керувати подіями за допомогою миші. Розвивати логічне мислення, збагачувати мовлення учнів словами: “миша”, “стрілка-вказівник”, “килимок”. Розвивати загальний кругозір учнів, дрібну моторику руки...

Украинкский

2015-03-23

131.78 KB

1 чел.

Урок 2

Тема. Обговорення можливостей і демонстрація режимів комп’ютера. Гра “Стрільці по яблуках”.

Мета. 1. Дати уявлення про використання комп’ютера в побутовій сфері.

2. Познайомити з маніпулятором “миша”, вчити дітей керувати подіями за допомогою миші.

3. Розвивати логічне мислення, збагачувати мовлення учнів словами: “миша”, “стрілка-вказівник”, “килимок”.

4. Розвивати загальний кругозір учнів, дрібну моторику руки.

5. Виховувати інтерес у дітей до вивчення комп’ютерної грамоти.

6. Закріпити знання з техніки безпеки.

Тип уроку. Комбінований.

Обладнання. ПК із завантаженою програмою «Сходинки до інформатики» розділ 1-2 кл.; гра “Стрільці по яблуках”

Хід уроку

  1.  Організація класу до уроку та повторення правил техніки безпеки.

1. Бесіда.

  1.  Як правильно сидіти за комп’ютером?
  2.  На якій відстані від очей повинен знаходитись екран монітора?
  3.  Якими повинні бути руки у працюючого за комп’ютером?
  4.  Чи можна торкатися до розеток, кнопок, клавіш з якими тебе не знайомив вчитель?
  5.  Чи можна розпочинати роботу за комп’ютером без дозволу вчителя?

2. Робота з підручником. Подивіться на малюнок стор. 4.

- Яке правило роботи з комп’ютером ми ще не пригадали?

II. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

1.Ознайомлення з різними можливостями роботи на комп’ютері:

  1.  створення та обробка зображень у графічному редакторі Paiht;
  2.  друкування тексту;
  3.  обчислення;
  4.  комп’ютер як мультимедійний центр;
  5.  застосування комп’ютера в побуті.

2. Навчання правильному користуванню мишею.

III. Актуалізація і корекція опорних знань, умінь і навичок учнів.

  1.  Загадка.

Маленьке, сіреньке, а хвостик як шило. Хто це?

  1.  Знайомство з маніпулятором “миша”.
  2.  Діти, подивіться уважно на цей пристрій. На що він схожий?
  3.  Хто знає, як він називається і для чого використовується?
  4.  Розповідь учителя з демонстрацією:
  5.  керування подіями, за допомогою пересування миші і натискання на її кнопки;
  6.  вибір (активізація) об’єкта за клацанням кнопкою миші;
  7.  ознайомлення з поняттям “вказівник” миші;

ІV. Практична робота.

1. Опрацювання прийомів роботи з мишею.

  1.  Діти, поставте праву руку ліктем на парту і покажіть двома пальчиками як рухаються вусики у комашки.
  2.  А тепер подивіться на мишку і знайдіть на ній дві клавіші, покладіть на них “вусики” комашки і по черзі кожним “вусиком” натисніть на клавіші. Повторіть 3 – 4 рази.
  3.  Діти, хто справився з завданням? Покажіть одне одному як ви це робите.
  4.  Переверніть мишку “животиком” догори і зверніть увагу на кульку. За її допомогою мишка рухається по килимку. Коли ви пересуваєте мишку по килимку, на екрані рухається стрілочка. Покладіть мишку на килимок і не натискуючи клавіш порухайте нею у різних напрямках.
  5.  Що відбувається зі стрілкою?

2. Гра “Стрільці по яблуках”.

а) Знайомство з правилами гри – опрацювання статті підручника, ст. 7.

б) Відпрацювання прийомів:

- переміщення і точне фокусування вказівника миші на об’єкті;

- клацання лівою / правою кнопкою.

в) Проведення гри.

Інформація для вчителя.

Сценарій гри розбитий на три етапи.

На першому етапі стрілець із жовтими стрілами має збити жовті яблука. Учень керує ним за допомогою лівої клавіші миші.

На другому етапі стрілець із червоними стрілами збиває червоні яблука. Учень стріляє за допомогою правої кнопки миші.

На третьому етапі активні обидва стрільці, на яблуні – жовті і червоні яблука. Учень використовує обидві кнопки миші. При цьому ліва кнопка керує стрільцем з жовтими стрілами, а права – з червоними. Стрільці можуть попадати тільки у яблука відповідного кольору.

Етапи гри йдуть послідовно, але вчитель може у будь-який момент перейти до іншого етапу, натиснувши на клавіатурі клавішу “1”, “2” або “3”.

Клавіша “пропуск” розпочинає програму, перериває перебіг етапу гри або починає її спочатку.

Кількість яблук на першому та другому етапі – 18, на третьому – 24.

Поради:

  1.  після пострілу слід дочекатись, доки стрілець приготується, і тільки тоді стріляти, клацаючи кнопкою миші;
  2.  якщо “загубили” вказівник миші і не можете знайти його на екрані, простежте за напрямком, у якому прицілюється стрілець (або знайдіть перетин цих напрямків, якщо стрільців двоє);
  3.  на третьому етапі, коли на дереві є яблука двох кольорів, зверніть увагу учнів на ланцюжок міркувань: жовте яблуко – жовта стріла – лівий стрілець – ліва кнопка миші.

г) Підведення підсумків гри.

V. Логічна сторінка “Для розумників і розумниць”.

  1.  Знайти пару кожному персонажу казки (підручник, ст.7)
  2.  Знайти закономірність і визначити, чого саме не вистачає (Підручник, ст.7)
  3.  Знайти закономірність у послідовності й заповнити порожні місця:

8

4

12

12

13

25

6

15

VІ. Підсумок уроку.

Додаток

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

15401. Основные социально-демографические проблемы развития современной России 140 KB
  Анализ изменения численности населения России и ее регионов Рассмотрим изменение численности населения России в 1970-2004 гг. по данным Российского статистического ежегодника за 2004 гг. Данные представим в таблице 1. Таблица 1 Изменение численности населения России в...
15402. Экономическое значение валютного курса. Методы его регулирования 155.5 KB
  Введение Среди факторов оказывающих значительное влияние на экономический рост интенсивность структурных изменений инвестиционную привлекательность страны уровень жизни населения и другие параметры экономического и социального развития выделяют валюту и ва...
15403. Анализ Дальневосточного федерального округа 31.28 KB
  Хабаровский край Сахалинская область Камчатская область Схема экономической связи. Дальневосточный федеральный округ — один из самых больших регионов страны. Он протянулся с севера на юг на огромное расстояние, омывается водами морей Тихого и Северного Ледовитого океанов...
15404. Происхождение жизни 31.1 KB
  Контрольная работа Вариант №19 По концепции современного естествознания на тему: Происхождение жизни. Введение. Сейчас считается общепризнанным что возникновение жизни на Земле представляло собой закономерный процесс вполне поддающийся научному исследо...
15405. Проект строительства ВОЛП на участке г.Казань – г.Набережные Челны 3.05 MB
  Целью дипломного проекта является проектирование ВОЛП между городами республики Татарстан г.Казань и г.Набережные Челны. Указанный участок строительства ВОЛП имеет большое республиканское значение для обеспечения потребностей населения и промышленных предприятий республики Татарстан в качественном информационном доступе...
15406. ПРОЕКТИРОВАНИЕ МАГИСТРАЛЬНЫХ И ВНУТРИЗОНОВЫХ ВОЛП 571.5 KB
  Проектирование магистральных и внутризоновых ВОЛП Учебное пособие по курсовому проектированию направлено на углубление и обобщение знаний полученных студентами в результате изучения дисциплины Направляющие системы электросвязи. Выполнение курсового проекта явл
15407. Вирус иммунодефицита человека (ВИЧ). Биологические свойства. Роль в патологии. Лабораторная диагностика. Профилактика ВИЧ-инфекции 31.5 KB
  Практическое занятие 32 Тема: Вирус иммунодефицита человека ВИЧ. Биологические свойства. Роль в патологии. Лабораторная диагностика. Профилактика ВИЧинфекции. Вирус иммунодефицита человека ВИЧ human immunodeficiency virus HIV вызывает ВИЧинфекцию заканчивающуюся развит...
15408. Лабораторная диагностика кишечных инфекций. Возбудитель холеры. Биологические свойства. Патогенез и клиника холеры. Лабораторная диагностика. Специфическая профилактика холеры 55 KB
  Практическое занятие 22 Тема: Лабораторная диагностика кишечных инфекций. Возбудитель холеры. Биологические свойства. Патогенез и клиника холеры. Лабораторная диагностика. Специфическая профилактика холеры. 1. Лабораторная диагностика кишечных инфекций Лабо
15409. Вирус гепатита А. Вирус гепатита В. Характеристика. Патогенез и клиника вирусных гепатитов. Лабораторная диагностика. Специфическая профилактика 36.5 KB
  Практическое занятие 31 Тема: Вирус гепатита А. Вирус гепатита В. Характеристика. Патогенез и клиника вирусных гепатитов. Лабораторная диагностика. Специфическая профилактика. 1. Вирус гепатита А Гепатит А болезнь Боткина инфекционное заболевание характериз...