84969

Застосування комп’ютера у різних сферах діяльності

Конспект урока

Информатика, кибернетика и программирование

Ознайомити учнів з можливостями застосування комп’ютера у різних сферах діяльності. Повторити правила техніки безпеки. Закріплювати уміння працювати з клавіатурою, використовуючи клавіші “Space” (пропуск)...

Украинкский

2015-03-23

59.72 KB

0 чел.

Урок 3

Тема. Застосування комп’ютера у різних сферах діяльності

Мета. 1. Ознайомити учнів з можливостями застосування комп’ютера у різних сферах діяльності.

2. Повторити правила техніки безпеки.

3. Закріплювати уміння працювати з клавіатурою, використовуючи клавіші “Space” (пропуск), “” (до наступної сторінки) і “” ( до попередньої сторінки) та користуватися “мишею”.

4. Розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу.

5. Розширити знання дітей про різні професії та виховувати інтерес до них.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Закріплення правил т/б при роботі з комп’ютером.

1. Гра “Карусель”

Діти стають в коло. Кожен учасник готує запитання по т/б. Вчитель визначає першого. Він ставить запитання сусіду за годинниковою стрілкою. Другий дає запитання третьому і т.д. Учасник, який не дав відповіді, виходить в коло і просить допомоги у решти гравців. Перемагають ті, що залишаються стояти по колу.

Підсумок гри.

Можливі запитання:

  1.  Як треба заходити до кабінету інформатики?
  2.  Чи можна торкатися руками роз’ємів сполучних кабелів, тильної сторони монітора?
  3.  Чи можна водити пальцем по монітору?
  4.  Чим можна показати об’єкт на моніторі?
  5.  Хто дає дозвіл включати і виключати апаратуру?
  6.  Чи можна працювати за комп’ютером в вологому одязі або з вологими руками. І т.д.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання. (Перевірити, як діти вміють тримати “мишу” та за допомогою яких пальчиків виконують клацання лівої і правої кнопки “миші”. )

Нагадати, що наша ручка – метелик, два пальчики – його вусика (вказівний і середній )

ІV. Актуалізація опорних знань учнів.

а) Розповідь вчителя.

б) Робота з підручником ( с.8 – 9)

V. Повідомлення теми і завдань уроку.

Сьогодні ми продовжуємо мандрувати по “Сходинках” і зупинимось в країні “Професій”, де використовується комп’ютер.

VI. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

  1.  Пояснення вчителя.

Для того, щоб мандрівка була можливою, нам треба знати функції деяких клавіш на клавіатурі.

Знайдіть найдовшу клавішу Space.

В групі стрілок відшукайте стрілки, які відповідають , .

2. Робота з підручником. с. 9.

Відшукайте призначення даних клавіш.

3. Робота з роздатковим матеріалом ( шаблон клавіатури).

4. Робота з клавіатурою.

VII. Фізкультхвилинка

VIIІ. Робота з комп’ютером.

  1.  Відкриваємо програму «Сходинки».
  2.  Вибираємо 1 – 2 клас.
  3.  Вибираємо свою тему.
  4.  Обговорюємо кожен слайд.

ІХ. Логічна сторінка “Для розумників і розумниць”.

1.Закінчити речення (Підручник, ст.9).

2. Придумати початок речення (Підручник, ст.9).

3. Доповни рядок належною фігурою.

Х. Підсумок уроку.

  1.  Що нового дізналися?
  2.  З якими клавішами познайомилися?
  3.  Яке їх призначення?
  4.  Чи цікавим був урок?
  5.  Що найбільше сподобалось?
  6.  Що виявилося складним?

XІ. Домашнє завдання. с. 8 – 9.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

50744. Знаходження коренів нелінійного рівняння методом дотичних 133.5 KB
  Встановити корні рівняння графічно та уточнити один з них методом хорд з точністю до 0,001.Відділити корні рівняння аналітично та уточнити один зних методом хорд з точністю до 0,001.
50745. Знаходження коренів нелінійного рівняння комбінованим методом хорд та дотичних 28 KB
  Мета. Навчитися уточнювати корені нелінійного рівняння комбінованим методом хорд та дотичних. Обладнання. Лист формату А4, ручка , олівець, лінійка, програмне забезпечення С ++.
50746. Виготовлення та градуювання штучних термопар 167 KB
  Обладнання: термоелектроди для штучної термопари; джерело постійного струму; тигель з графітом; тигель з піском з електропідігріванням; вольтметр; термометр з робочим діапазоном температур що вимірюється 0 300 ˚С штатив; демонстраційні термопари різного типу та вимірювальні прилади для термопар. Для вимірювання вищих температур застосовують термопари які виготовляють зєднанням між собою кінців різнорідних провідників. Для вимірювання температур до 1100 ˚С використовують термопари з неблагородних металів мідькопель залізокопель...
50747. Технічні засоби зняття інформації 748 KB
  Способи проникнення в закрите приміщення для таємного отримання інформації. Мета роботи: ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ Приховане отримання інформації. Метод знімання інформації по віброакустичному каналу відноситься до так званих беззаходовым методів і це є важливою його перевагою.
50748. Макетування веб-сторінки за допомогою таблиць 78.5 KB
  Мета: навчитися розробляти панель навігації по документу, використовуючи таблиці для створення нової структури HTML-документа. Обладнання: ПЕОМ IBM PC, текстовий редактор, Internet Explorer.
50749. Структурування веб-сторінки за допомогою списків 54.5 KB
  Мета: навчитися використовувати різноманітні списки, таблиці у структурі HTML-документа. Обладнання: ПЕОМ IBM PC, текстовий редактор, Internet Explorer.
50750. Формы в html 54 KB
  На цій лабораторній роботі я навчився створювати і використовувати форми у HTML-документах.
50751. Створення, налагодження та розміщення сайту на сервері в мережі Інтернет 614.5 KB
  Тут наводяться адреси телефони факси інші контактні дані головного офісу і філій компанії. Часто публікуються імена посади і навіть фотографії співробітників що займаються певними напрямками діяльності компанії їх робочі телефони та emil адреси. Логотип компанії. Ліцензії патенти дозвільні документи якщо діяльність компанії підлягає ліцензуванню.
50752. Оптимізація веб-сторінки. Додавання кнопок та фонових елементів 639.5 KB
  На цій лабораторній роботі я навчився опановувати елементи web-дизайну, використовуючи кнопки, фон, оптимізаційні методи у формуванні сторінки