84970

Складові частини комп’ютера. Призначення окремих блоків комп’ютера (клавіатура, миша, монітор, системний блок, принтер). Програма “Лісова галявина”

Конспект урока

Информатика, кибернетика и программирование

Ознайомлення учнів з складовими частинами комп’ютера. Відпрацювання практичних навичок роботи на комп’ютері. Формування навичок роботи з мишею, зокрема знайомство з операцією “перетягни й кинь”. Розвиток просторової уяви, пам’яті, логічного мислення, спостережливості. Виховання культури навчальної праці при роботі з комп’ютером.

Украинкский

2015-03-23

166.5 KB

1 чел.

Урок 4

Тема. Складові частини компютера. Призначення окремих блоків компютера (клавіатура, миша, монітор, системний блок, принтер). Програма “Лісова галявина”

Мета. 1. Ознайомлення учнів з складовими частинами компютера.

2. Відпрацювання практичних навичок роботи на компютері.

3. Формування навичок роботи з мишею, зокрема знайомство з операцією “перетягни й кинь”.

4. Розвиток просторової уяви, пам’яті, логічного мислення, спостережливості.

5. Виховання культури навчальної праці при роботі з компютером.

Обладнання. Картки “Правила техніки безпеки”, роздатковий матеріал “Складові компютера”, таблиця “Ельзиків компютер”.

Хід уроку

І. Організація класу.

Ось прийшли ми знов у клас,

Де чекає компютер нас.

Правила ми пригадаєм

Щось новеньке ми пізнаєм.

Нумо сіли всі рівненько

І працюємо дружненько.

ІІ. Повторення правил техніки безпеки.

Правил безпеки дотримуйся, друже,

Тоді з компютером будеш у дружбі!

Робота в парах. Розкажіть, які ви знаєте правила безпечної роботи в комп’ютерному класі. (Учні користуються картками “Правила техніки безпеки”).

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1) Гра “Мікрофон”

На минулих уроках ми з Ельзиком побували на екскурсії. Так давайте пригадаємо, де на нашій планеті використовується компютер?

2) Мозковий штурм. Що таке компютер?

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні на урок до нас завітали наші друзі Мудрунчик з Ельзіком.

Вони хочуть дізнатися з чого ж складається комп’ютер. То ж прочитайте тему і завдання уроку (запис на дошці).

 Завдання уроку:

  •  Ознайомитися з складовими частинами компютера.
  •  Вивчити призначення окремих блоків.
  •  Вчитися працювати за компютером.
  •  Навчитися «переносити» предмети за допомогою миші.

V. Вивчення нового матеріалу.

1) Робота з підручником (ст.10)

Опрацювання статті “З чого складається компютер”.

2)Відшукування абзаців тексту до певних малюнків.

3) Робота в групах. Завдання: відібрати з даних карток ті, які є складовими частинами компютера.

Фізкультхвилинка.

VІ. Практична робота.

Перша група працює з компютером. (Друга група малює його складові.)

1) Ввімкнення компютера.

2) Робота з програмою “На галявині”.

Сьогодні допоможемо гномам зібрати у лівий кошик – гриби, а у правий – ягоди. Для цього:

  1.  Підведи вказівник миші до гриба або ягідки (зверніть увагу на зміну вказівника).
  2.  Натисни ліву кнопку вказівним пальцем і не відпускай її.
  3.  Не відпускаючи кнопку миші, пересувай мишу по килимку – перетягни грибок або ягідку у відповідний кошик.
  4.  Тепер відпусти кнопку миші – грибок або ягідка опиниться у кошику.

Клавіша “пропуск” використовується щоб розпочати програму, а також, щоб перервати гру та розпочати її спочатку.

3) Вправи для очей.

VІІ. Логічна сторінка “Для розумників і розумниць”.

  1.  Робота з таблицею «Компютер Ельзика».

Чи правильно склав Ельзик компютер?

2) Робота в групах (Підручник, ст.11)

3) Встанови логічну послідовність і продовж ряд:

1, 3, 5, …, …, ….

40, 35, 30, …, …, ….

VІІІ. Підсумок уроку.

Про що нове дізналися на уроці?

Що найбільше зацікавило?

Додаток

   


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

71498. Цифровые методы модуляции 157.25 KB
  Цель работы: изучение теоретических основ аналоговой модуляции. Задание: Произвести амплитудную и угловую цифровую модуляцию сообщения. Произвести соответствующую демодуляцию и восстановить исходное сообщение при различных СКО шума и построить графики зависимости числа ошибок...
71499. Распознавание образов на базе нейронных сетей 817.93 KB
  Цель работы: разработать подсистему идентификации сигналов в системе MATLAB. Задание: Разработать подсистему распознавания сигналов. Разработать источники сигналов разной формы. Обучить нейрону сеть и выполнить распознавание сигналов.
71500. КОРРЕКЦИЯ ОБЩЕГО НЕДОРАЗВИТИЯ РЕЧИ У ДОШКОЛЬНИКОВ (ФОРМИРОВАНИЕ ЛЕКСИКИ И ГРАММАТИЧЕСКОГО СТРОЯ) 2.39 MB
  Развитие словаря ребенка тесно связано с одной стороны с развитием мышления и других психических процессов а с другой стороны с развитием всех компонентов речи: фонетико-фонематического и грамматического строя речи. В связи с этим в словаре ребенка рано появляются слова конкретного...
71501. ВИВЧЕННЯ МАГНІТНИХ СПЛАВІВ І ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ ЗА ДОПОМОГОЮ ДИФЕРЕНЦІАЛЬНОГО МАГНІТОМЕТРА. ВИЗНАЧЕННЯ НАМАГНІЧЕНОСТІ НАСИЧЕННЯ СПЛАВІВ ТА ВПЛИВУ НА МАТЕРІАЛИ ТЕРМІЧНИХ ОБРОБОК 177.5 KB
  Мета роботи: Вивчення роботи диференціального магнітометра та дослідження з його допомогою основних магнітних характеристик і фазових перетворень в магнітних сплавах. Конструкція магнітометра та принцип його роботи.
71502. ТЕМПЕРАТУРНА ЗАЛЕЖНІСТЬ ЕЛЕКТРИЧНОГО ОПОРУ МЕТАЛІВ ТА СПЛАВІВ 794 KB
  Електропровідність або питомий опір, як константи речовини входять в основні закони – закон Ома і закон Джоуля-Ленца. В загальному випадку питома електропровідність – тензорна величина, а саме симетричний тензор другого рангу. В кристалах з кубічною структурою електропровідність не залежить від напрямку.
71503. ВИВЧЕННЯ МЕХАНІЗМІВ ТЕПЛОПРОВІДНОСТІ ТВЕРДИХ ТІЛ 837 KB
  Коефіцієнт теплопровідності теплопровідність визначається рівнянням Фур’є: 1 де густина теплового потоку Вт м2 λ теплопровідність Вт м·К градієнт температури К м. Рівняння Фур’є справедливе для невеликих значень градієнта температури коли відхилення системи від рівноважного стану...
71504. Исследование зависимости жёсткости тела от его размеров 176 KB
  Цель работы: пользуясь зависимостью силы упругости от абсолютного удлинения вычислить жёсткости пружин разной длины. Поэтому силы упругости имеют электромагнитную природу. Сила упругости всегда направлена к положению равновесия и стремится вернуть тело в исходное состояние.