84971

Істинні та хибні висловлювання. Приклади логічних умов у повсякденному житті. Програма “Мильні бульки”

Конспект урока

Информатика, кибернетика и программирование

Розкриття змісту поняття “істинні та хибні висловлювання”, розрізнення їх; Ознайомлення з прийомом роботи з мишею – подвійним щигликом; Розвиток логічного мислення учнів, уваги, пам’яті. Закріплення правил поводження у комп’ютерному класі.

Украинкский

2015-03-23

162.15 KB

0 чел.

Урок 5

Тема. Істинні та хибні висловлювання. Приклади логічних умов у повсякденному житті. Програма “Мильні бульки”

Мета. 1. Розкриття змісту поняття “істинні та хибні висловлювання”, розрізнення їх;

2. Ознайомлення з прийомом роботи з мишею – подвійним щигликом;

3. Розвиток логічного мислення учнів, уваги, пам’яті.

4. Закріплення правил поводження у комп’ютерному класі.

5. Виховання цікавості до інформатики.

Обладнання. Комп’ютерна програма “Мильні бульки”, картки із логічними завданнями.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку. Повторення правил поводження у комп’ютерному класі.

ІІ. Повідомлення теми та завдань уроку.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1.  Розповідь з елементами бесіди.

Послухайте речення, які склав Елзік, і висловіть свою думку:

  1.  На березі достигли соковиті груші.
  2.  У лісах збирають солодкі кавуни.
  3.  Якщо до двох додати три, то отримаємо шість.

(Ці висловлення неправильні або хибні).

– Змініть їх так, щоб вони стали правильними або істинними.

ВИСЛОВЛЕННЯ

ІСТИННІ

ХИБНІ

  1.  Робота над статтею підручника (ст.12).
  2.  Робота у групах.

Придумайте по 2 істинних та хибних висловлень.

  1.  Фізкультхвилинка.

ІV. Практична робота.

  1.  Повторення правил безпеки роботи з комп’ютером.
  2.  На якій відстані від монітора слід сидіти?
  3.  Чи можна працювати за комп’ютером, коли вологі руки?
  4.  Бесіда-інструкція за програмою “Мильні бульки”.
  5.  Чи подобається вам пускати мильні бульбашки? Як цікаво їх видувати, спостерігати за тим, як вони розростаються, переливаючись усіма барвами веселки.

Гра “Мильні бульки” пропонує вам допомогти лопнути бульбашкам, які пролітають на екрані.

Завдання – клацати по бульках лівою кнопкою миші: по порожній – 1 раз, по бульбашці з метеликом – двічі (тренувальні вправи – подвійний щиглик лівою кнопкою миші).

Якщо не встигли клацнути по бульці, то вона летить угору, наштовхується на нижній край ширми і лопається, ширма при цьому трохи опускається вниз.

Гра закінчується, коли гравець клацне по ширмі або коли ширма повністю закриє поле гри.

За кожну бульку без метелика ви отримаєте 1очко, а за бульку з метеликом – 5очок. Через кожні 20 очок швидкість гри збільшується.

Початок гри – клавіша “пропуск” або клацання лівою кнопкою миші по ширмі.

Перед початком гри можна вказати її швидкість.

Для переривання гри – клавіша “пропуск”.

V. Логічна сторінка “Для розумників і розумниць”.

1. Робота у парі. “Незакінчені речення” (підручник, ст.13).

2. Робота у малій групі. Складання подібних висловлень (підручник, ст.13).

3. Об’єднання предметів у групи (підручник, ст.13).

4. Логічне завдання (підручник, ст.13).

5. Виправ, де неправильний підпис на правильний.

   

Апельсин Автомобіль Шипшина

  1.  Намалюй картинку, щоб вона відповідала підпису:

Червона тарілка Чотирикутний предмет

VІ. Підсумок уроку.

  1.  Що нового дізналися?
  2.  Наведіть приклад істинного та хибного висловлення.
  3.  Що сподобалося найбільше?
  4.  Що було складним?
  5.  Яке б завдання хотіли виконати вдома?

Додаток

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

8945. Розрахунок конвеєр стрічковий пересувний КЛП-20 340.59 KB
  Розрахунок конвеєр стрічковий пересувний КЛП-20 Содержание Введение. Вихідні дані для конвеєра, що транспортує – гравій. Розрахунок ширини стрічки конвеєра. Визначення навантажень...
8946. Понятие парадигмы и принцип пролиферации 39 KB
  Понятие парадигмы и принцип пролиферации. Понятие парадигмы Понятие парадигмы (в современной интерпретации) было введено в научный оборот Томасом Куном в его труде Структура научных революций. Кунн исходит из представления о науке как о социал...
8947. Неокантианство. Представители неокантианства 36 KB
  Неокантианство. Главным объектом критики неокантианства стало учение И. Канта об объективно существующей, но непознавемой вещи в себе. Неокантианство трактовало вещь в себе как нредельное понятие опыта по мысли представителей данного направления, п...
8948. Позитивизм. Общенаучные методы познания 35 KB
  Позитивизм. Общенаучные методы познания. Позитивизм (франц. positivisme, от лат. positivus - положительный), философское направление, исходящее из тезиса о том, что все подлинное, положительное (позитивное) знание может быть получено лишь как резуль...
8949. Неопозитивизм. Принцип верификации 25.5 KB
  Неопозитивизм. Принцип верификации. Нео - новый. Третий этап в развитии позитивизма - неопозитивизм начинается с 20-х годов XX в. и продолжается до настоящего времени. Неопозитивизм часто называется на Западе аналитической философией. Неопозитивизм...
8950. Критический рационализм. Принцип фальсификации 25 KB
  Критический рационализм. Принцип фальсификации. Наиболее известные фигуры критического рационализма - Пеппер (1902-1988), Кун(1922), Лакатос (1922- 1974), Фейерабенд (1924). Критические рационалисты считают, что научное знание является целостны...
8951. Методология научного познания 343.5 KB
  Методология научного познания Научное познание - исторически меняющаяся деятельность, которая детерминирована, с одной стороны характером исследуемых объектов, с другой социальными условиями, свойственными каждому исторически определенному этапу раз...
8952. Значение общенаучных средств познания в сближении научных дисциплин разных типов 25 KB
  Значение общенаучных средств познания в сближении научных дисциплин разных типов Одним из самых очевидных и, вместе с тем. Значимым проявлением интеграции науки выступает неуклонное возрастание сближения различных научных дисциплин. По характеру пре...
8953. Философия техники как наука. Техника как философская проблема (И. Кант). 26.5 KB
  Философия техники как наука. Техника как философская проблема (И. Кант). Философия техники - совокупность различных течений, школ и концепций, рассматриваемых мировоззренческие проблемы развития техники и научно-технического прогресса. Техника больш...