84972

Розвиток логічного мислення і математичних здібностей. “Розбірні малюнки”

Конспект урока

Информатика, кибернетика и программирование

Формування умінь роботи з комп’ютером, користування мишею. Розвиток уваги, логічного мислення, просторової уяви, пам’яті. Виховання цікавості до інформатики, інформаційної культури.

Украинкский

2015-03-23

118.93 KB

0 чел.

Урок 6

Тема. Розвиток логічного мислення і математичних здібностей. “Розбірні малюнки”

Мета. 1. Формування умінь роботи з комп’ютером, користування мишею.

2. Розвиток уваги, логічного мислення, просторової уяви, пам’яті.

3. Виховання цікавості до інформатики, інформаційної культури.

Обладнання: комп’ютерна програма “Розбірні малюнки”, таблиці з правилами поведінки біля комп’ютера, роздатковий матеріал (геометричні фігури)

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Психогімнастика

Візьміться за руки.

Потискуючи пальчики, побажайте сусідові доброго дня та скажіть один одному тепле слово.

ІІ. Повторення правил безпечної поведінки в комп’ютерному класі.

  1.  Робота в групах.

Проаналізувати таблицю з правилами поведінки і поставити запитання іншій групі, скласти правила, які починаються з “не…”.

  1.  Гра «Один зайвий» (інсценізація)
  2.  Який персонаж зайвий? (Казка «Колобок»: дід, баба, колобок, заєць, вовк, ведмідь, лисиця, миша) (зайва миша)
  3.  Чи працюємо ми на уроках інформатики з мишею?
  4.  Яка між ними схожість та відмінність?

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з мишею і попрацюємо за комп’ютерами із програмою “Розбірні малюнки”, будемо конструювати малюнки з геометричних фігур, розв’язувати цікаві завдання для розумників та розумниць.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Алгоритм виконання роботи (на картках для кожного учня).

  1.  Увімкнути монітори.

2) Знайти програми “Сходинки”.

3) Включити програму “Розбірні малюнки”.

4) Вибрати малюнок “Зайчик”.

5) Перенести кожну частину на своє місце за зразком зліва.

6) Переміщуємо елементи лівою кнопкою мишки.

7) Якщо завдання виконане правильно, то на моніторі з’явиться вітання.

Інформація для вчителя:

– Учень користується прийомом “перетягни-й-кинь”;

– якщо деталь малюнка підвести близько до місця з’єднання з іншою деталлю, то вони ніби притягуються (так званий ефект “присипання”);

– якщо з’єднання виконано правильно, то деталі промальовуються;

– в нижній частині екрана текст підказки повідомляє, скільки залишилося неприєднаних елементів;

– програма містить 12 малюнків, які можна обирати на власний розсуд із списка.

2. Практична робота учнів.

І гр. – робота за комп’ютером: складання “Зайчика” за алгоритмом.

ІІ гр. – робота з роздатковим геометричним матеріалом: скласти предметні малюнки.

  1.  Релаксація.

Закрийте очі. Розслабте м’язи. Уявіть себе у весняному лісі. Повіває легенький вітерець. Ви дихаєте свіжим повітрям. Із–за кущика вибіг зайчик. Простежте очима куди він побіг. Підніміть очі догори і подивіться на чисте, прозоре, блакитне небо.

Стоп. Повільно відкрийте очі.

Після релаксації групи міняються місцями.

4. Вправи для очей.

V. Логічна сторінка “Для розумників та розумниць”.

1. Допоможіть Ганнусі і Мудрунчику зібрати малюнок з окремих деталей (підручник, ст. 15).

2. Виберіть фігури, з яких складається многокутник (підручник с. 15).

3. Гра “Домалюй фігуру”

VІ. Підсумок уроку.

  1.  Що нового дізналися на уроці?
    1.  Що найбільше сподобалося?

Додаток

 

І. Шишкін. Ліс весною


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

22639. Розподіл Максвела та Больцмана. Їх експериментальна перевірка 121 KB
  Розподіл Максвела та Больцмана. Використаймо великий канонічний розподіл Гіббса де . Тобто можна відокремити де розподіл по швидкостям а розподіл по координатах. Розглянемо розподіл молекул по швидкостям.
22640. Міжмолекулярна взаємодія та її прояви 49.5 KB
  Міжмолекулярна взаємодія та її прояви. Міжмолекулярна взаємодія це взаємодія електричнонейтральних молекул або атомів. Взаємодія молекул визначається потенціалом взаємодії для сферично симетричних молекул. На великих відстанях визначальною є слабка взаємодія.
22641. Р-ня стану реальних газів 97 KB
  Рня ВандерВаальса де а константа взаємодії b поправка на обєм. Для реальних газів застосовується наближення : Газ досить розріджений використовуємо тільки парну взаємодію; Молекули рухаються згідно з законом класичної механіки; Зіткнення між молекулами пружне; Сили взаємодії центральні діють між центрами молекул тому використовуємо сферично симетричний потенціал. радіуса взаємодії де одна молекула відчуває іншу. область взаємодії.
22642. Явища переносу в газах, рідинах і твердих тілах 44.5 KB
  Явища переносу в газах рідинах і твердих тілах Якщо виникає grad якоїсь величини G енергія імпульс конц. заряд то виникає потік JG направлений на зменшення цього grad. Оскільки температура газу вирівнюється повільно теплопровідність газу мала gradT  0. Дифузія вирівнювання концентрації домішки переміщення молекул домішки в напрямку меншої концентрації відбувається перенесенням маси домішаного газу  = const gradn = const.
22643. Фазові переходи першого і другого роду 51.5 KB
  Фазові переходи першого і другого роду. Фазовий перехід першого роду фазовий перехід при якому питомий обєм та питома ентропія змінюється стрибкоподібно. Отже коли стрибком змінюється перші похідні функцій фазові переходи першого роду а якщо залишаються неперервними а другі похідні змінюються стрибком то такі фазові переходи називаються переходами другого роду. Звідси випливає що фазовий перехід другого роду супроводжується стрибком наступних величин : питомої теплоємності ; ізобаричного коефіцієнту теплового розширення ;...
22644. Рівняння Максвелла як узагальнення експериментальних фактів 77 KB
  при наявності і руху зарядів і змінного електричного поля. Струм провідності 0 повязаний з рухом зарядів а струм зміщення із зміною напруженості електричного поля. Вивчення магнітного поля магнітів та струмів показало що силові лінії магн. поля: ; потік вектора напруженості ел.
22645. Магнітні властивості речовини. Пара-, діа- , феромагнетики 304 KB
  Якщо намагнічування припиняється і при забиранні заліза від магніту то воно називається тимчасовим намагніченням. Ця величина називається вектором намагнічення . Якщо довести намагнічення до насичення точка 1 на мал. 2 і потім зменшувати напруженість магнітного поля то намагнічення випливає не первісної кривої 01 а змінюється відповідно до кривої 1 2.
22646. Поширення електромагнітної хвиль в металевих середовищах. Скін ефект 94.5 KB
  Тоді в 1 покладемо : розвязок 5 шукаємо у вигляді: 6 звідки підставивши 6 в 5 отримаємо: звідси дисперсійне рня: 8 де n показаник заломлення показник затухання. Розглянемо квазістаціонарний випадок тобто коли і тоді для провідника маємо наступні рівняння Максвела: звідси: 12 Застосувавши до 2го з системи рівнянь 12 оператор rot маємо : де оператор Лапласа. для монохроматичних коливань тоді 13 . Шукаємо розвязок у вигляді: тоді отримаємо: 14 тобто комплексне тоді з 14 ...
22647. Електропровідність газів, рідин і твердих тіл 51 KB
  Електропровідність газів рідин і твердих тіл. Провідність визначається наявністю рухомих зарядів. Відрізняють електронну провідність в тв. тілі вакуумі і йонну провідність рідини гази.