84975

З історії створення ЕОМ. Програма “Кубики із складами”

Конспект урока

Информатика, кибернетика и программирование

Розширення знань дітей про історію створення ЕОМ; Ознайомлення з програмою “Кубики із складами”; Відпрацювання навиків роботи з маніпулятором – мишею, зокрема перетягування об’єктів, використовуючи ліву кнопку “миші” (не відпускаючи її); Розвиток логічного мислення, мовлення, пам’яті, уваги...

Украинкский

2015-03-23

149.5 KB

0 чел.

Урок 10

Тема. З історії створення ЕОМ. Програма “Кубики із складами”.

Мета. 1. Розширення знань дітей про історію створення ЕОМ;

2. Ознайомлення з програмою “Кубики із складами”;

3. Відпрацювання навиків роботи з маніпулятором – мишею, зокрема перетягування об’єктів, використовуючи ліву кнопку “миші” (не відпускаючи її);

4. Розвиток логічного мислення, мовлення, пам’яті, уваги;

5. Збагачення словникового запасу новими прислів’ями;

6. Виховання інтересу до рідної мови.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Закріплення правил т/б при роботі з комп’ютером.

- Як треба заходити до кабінету інформатики?

  1.  Чи можна торкатися руками роз’ємів сполучних кабелів, тильної сторони монітора?
  2.  Чи можна водити пальцем по монітору?
  3.  Чим можна показати об’єкт на моніторі?
  4.  Хто дає дозвіл включати і виключати апаратуру?
  5.  Чи можна працювати за комп’ютером в вологому одязі або з вологими руками. І т.д.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

  1.  Перевірити, як діти вміють виконувати команду “клацання” лівою і правою кнопкою “миші”.
  2.  Зачитати розшифровані слова.

ІV. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Інтелектуальна граматична гра “Дотепник”.

Завдання.

Ло, пед, ве, си – це склади.

Швидше слово з них склади! (Велосипед)

Варіанти.

Ли, кро, ко, ди - (крокодили)

Ро, ди, смо, на – ( смородина)

Че, ки, ре, ви – ( черевики)

Ман, са, дра, ла – ( саламандра)

V. Повідомлення теми і завдань уроку.

Сьогодні ви дізнаєтесь про історію створення ЕОМ та їх види. Навчимося грати в гру “Кубики з складами”, використовуючи ліву кнопку “миші” для перенесення об’єкту. Ви ознайомитесь з новими прислів’ями.

VІ. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

  1.  Розповідь учителя про історію створення одної з перших в Європі ЕОМ.
  2.  Робота з підручником. с. 22

   

Сергій Олексійович Лебедєв ЕОМ, розроблена С.О.Лебєдєвим

  Перша радянська цифрова ЕОМ – М1 Мала електронно-обчислювальна машина

  1.  Хто ж створив першу ЕОМ? ( Сергій Олексійович Лебєдев)
  2.  Робота в зошиті.

Намалювати ЕОМ, якою ви собі її уявляєте.

4.Фізхвилинка

VII. Робота з комп’ютером.

  1.  Відкриваємо програму “Сходинки”.
  2.  Вибираємо 1 – 2 клас.
  3.  Вибираємо свою тему.
  4.  Пояснення правил гри.

Інформація для вчителя.

На стелажі розставлено кубики з написаними на них складами таким чином, що вони утворюють речення. Деякі кубики “впали” зі свого місця на підлогу. Завдання учня – знайти для кожного кубика з підлоги місце на стелажі і поставити їх на полиці так, щоб можна було прочитати речення.

Зауваження. При розташуванні кубиків слід пам'ятати два правила.

  1.  Кубики, що утворюють одне слово, мають бути розташовані на одній поличці і в одній секції, тобто їх не може розділяти стінка-перегородка.
  2.  Кубики, що складають одне слово, мають стояти достатньо близького один до одного. Вважається що два кубики стоять поряд, якщо між ними не можна поставити інший кубик.

Так само, як і попередня, ця програма має приховане меню, що дозволяє вчителю використати її додаткові функції.

Кількість пропущених кубиків”. Вчитель може вказати, яка частина кубиків буде скинута на підлогу, обравши значення від 20% до 60%. Таким чином, учням, які досить швидко виконують прості завдання, вчитель може запропонувати більш складні.

“Порядок речень”. Програма зчитує речення з файлу “Кубики. Іnі”, який знаходиться в тій самій папці, що й сама програма. Вчитель може визначити, чи пропонувати учневі завдання у тому ж порядку, в якому записані речення у файлі, вказавши пункт “Всі речення послідовно”. Якщо ж вчитель вкаже пункт “Випадковий порядок”, програма буде обирати речення з файлу випадково.

Редагувати файл речень”. Як і в попередній програмі, вчитель може змінити файл речень. Наприклад, ви може скласти файл із загадок на конкретну тематику. Друкуючи речення, поділяйте слова на склади символом “дефіс”. Уникайте надто довгих складів, які складаються з 5-ти - 6-ти літер. Кількість складів у реченні повинна не перевищувати 30. Це максимальна кількість кубиків. Додаткові пояснення ви знайдете у самому файлі слів.

Зауваження. Для редагування файлу речень програма запускає стандартний для Windows редактор текстових файлів. Це “Блокнот” (“Notepad” в англ. версії). Перевірте опцію “Перенос по словам” з меню "Правка" (Edit / Word Wrap в англ. версії) — зручніше, коли вона буде вимкнена.

Цей пункт меню, як і пункт “Порядок речень”, не доступний під час сеансу гри.

Кнопки “Розпочати” та “Припинити”. Кнопка “Розпочати” розпочинає сеанс гри, а “Припинити” — перериває гру.

  1.  Постановка проблемного запитання.
  2.  Як перемістити кубики в потрібне віконечко?
  3.  Пояснення вчителя.
  4.  Практична діяльність учнів.
  5.  Перевірка роботи з коментуванням.
  6.  Як розумієте дане прислів’я? ( Виховний момент)

VIII. Підсумок уроку.

  1.  Що нового дізналися?
  2.  Як правильно перемістити об’єкт з місця на місце?
  3.  Чим цікавий був урок?
  4.  Що найбільше сподобалось?

IX. Домашнє завдання. с. 22 - 23.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

891. Разработка воздушного радиатора транзистора КТ846А 1.53 MB
  Транзистор кремниевый мезапланарный структуры n-p-n импульсный. Коэффициент теплопроводности материала радиатора. Соотношение для расчета средней температуры радиатора. Зависимость коэффициента объемного расширения от температуры.
892. Способы обучения одаренных детей 158 KB
  Теоретические основы проблемы воспитания и обучения одаренных детей. Сложности психического развития одаренных детей. Обучение одаренных детей. Подготовка педагога к взаимодействию с одаренными детьми. Неформализованные методы изучения одаренных детей.
893. Экономическое обоснование оптимальной схемы доставки машин и оборудования из Петрозаводска в Ростов-на-Дону 744 KB
  Анализ задания и обоснование расчетных вариантов схемы доставки груза. Анализ возможных маршрутов доставки в прямых и смешанных транспортных сообщениях и выбор расчетных вариантов схемы доставки груза. Определение себестоимости эксплуатационного содержания судов. Определение путевой составляющей издержек перевозки грузов водным транспортом.
894. Строительство железных дорог, путь и путевое хозяйство 170 KB
  Требования безопасности при разборке и сборке звеньев путевой решетки. Особенности технологии ремонта бесстыкового пути и ремонта звеньевого пути с укладкой плетей бесстыкового пути. Производственный состав ПМС.
895. Службові листи як особливий вид довідково–інформаційних документів 166 KB
  Службові листи в системі документообігу організації. Складання та оформлення службових листів. Особливості складання службових листів. Реквізити листа та їх оформлення.
896. Программное средство анализа врожденных характеристик человека 243.5 KB
  Краткая техническая характеристика выбранного ПК и внешних устройств. Проектирование отдельных компонент программы и классов без учета языка реализации. Проверка программы в статическом режиме, и динамическая проверка, включающая контроль адекватности реакции системы на заявки пользователя и поведения системы при возникновении недопустимых ситуаций.
897. Четырехэтажный 32-квартирный жилой дом 134 KB
  Географический пункт строительства: г.Тюмень. Четырехэтажный жилой дом имеет 12 квартир 1-комнатные, 2-комнатные и 3-комнатные. На каждом этаже размещено по 3 квартиры. Здание рассчитано на проживание в нем 12 семей. Плиты перекрытия из сборных железобетонных плит.
898. Черный пиар 157.5 KB
  О происхождении российского черного пиара. Сферы применения черного пиара. Эффективность рr и коммуникативных мероприятий: проблема измерения и оценки. Оценка эффективности РR-кампаний с помощью ЕАV. Проблемные точки оценки эффективности PR.
899. Программное обеспечения информационных технологий 171 KB
  Обоснование необходимости разработки программного продукта. Уточнение структуры входных и выходных данных. Определение формы представления входных и выходных данных. Обоснование приемов программирования. Работа с ГОСТами и нормативными документами при разработке алгоритмов и оформлении технической документации.