84979

Інформаційні процеси. Що можна робити з інформацією. Робота в графічному редакторі Paint. Робота з пензликом

Конспект урока

Информатика, кибернетика и программирование

Робота в графічному редакторі Pint. Мета: Продовжувати знайомити учнів з можливостями графічних редакторів; Повторити вивчене про роботу в графічному редакторі Pint; Вчити учнів працювати з незнайомими інструментами в графічному редакторі Pint і створювати малюнок за допомогою пензлика змінюючи його колір і товщину; Здійснювати зв’язок з образотворчим мистецтвом; Розвивати логічне мислення творчі здібності просторову уяву та сприйняття кольорів; Виховувати інформаційну культуру. Обладнання: чисті аркуші паперу фарби пензлик...

Украинкский

2015-03-23

88.38 KB

0 чел.

Урок 14

Тема. Інформаційні процеси. Що можна робити з інформацією. Робота в графічному редакторі Paint. Робота з пензликом.

Мета:

  1.  Продовжувати знайомити учнів з можливостями графічних
  2.  редакторів;
  3.  Повторити вивчене про роботу в графічному редакторі Paint;
  4.  Вчити учнів працювати з незнайомими інструментами в графічному редакторі Paint і створювати малюнок за допомогою пензлика, змінюючи його колір і товщину;
  5.  Здійснювати зв’язок з образотворчим мистецтвом;
  6.  Розвивати логічне мислення, творчі здібності, просторову уяву та сприйняття кольорів;
  7.  Виховувати інформаційну культуру.

Обладнання: чисті аркуші паперу, фарби, пензлик, маркер, картки із логічними завданнями; аудіо програвач та аудіо касета, програмний засіб MS PAINT

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Повторення правил техніка безпеки у комп’ютерному класі.

- Які правила порушує хлопчик, коли їсть біля комп’ютера?

 - Гра в парах “Я тобі – ти мені“.

(кожен учень готує питання по техніці безпеки і задає його своєму партнеру).

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

ІV. Повідомлення теми та мети уроку.

– Вчитель записує на чистому аркуші, прикріпленому на дошці: “Графічний редактор Paint. Малювання пензликом”.

– На минулому уроці ми працювали з графічним редактором Paint. Сьогодні ми продовжимо працювати з ним, закріпимо вміння працювати з олівцем та гумкою. Будемо вчитися малювати різними кольорами, використовуючи пензлик. Навчимося розрізняти різні види інформації

ІV. Підготовка до сприйняття нового матеріалу.

1) Розповідь учителя.

- Коли ми хочемо створити яскравий малюнок на папері, то ми використовуємо фарби і пензлик.(Показуємо на аркуші паперу етапи виконання звичайного малюнка).

- За допомогою графічного редактора Paint ми теж можемо створити різні кольорові малюнки. Та спочатку повторимо про те, які можливості має графічний редактор Paint.

2) Рольова гра “Гості з Панелі Інструментів”. (Діти уявляють себе одним із вивчених інструментів із панелі інструментів і розповідають про свої можливості в графічному редакторі Paint).

V. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

1) Робота за підручником с. 30.

а) Слухання оповідання “У школі детективів” у аудіо запису.

б) Обговорення статті та визначення видів інформації.

2) Фізкультхвилинка “Подорож до лісу”.

(Діти уявляють, що пішли до лісу і там зустрічають різних тварин: зайчика, лисичку та ін., імітуючи їх рухи.)

3) Читання та опрацювання статті на с. 31.

4) Пояснення вчителя з елементами бесіди про роботу з пензликом, вибір його товщини та кольору в графічному редакторі Paint.

а) Пригадуємо етапи запуску графічного редактора Paint.

б) Робота з панеллю інструментів (пензликом) та палітрою кольорів.

- Наводимо вказівник мишки на панель інструментів і натискуємо лівою кнопкою мишки на значок “пензлик”. Під панеллю інструментів відкривається віконечко, в якому ми можемо вибрати товщину та форму пензлика, натиснувши на обране лівою кнопкою мишки.

На палітрі кольорів вибираємо колір, яким будемо малювати, навівши вказівник миші на бажаний колір і натиснувши лівою кнопкою миші на нього.

На верхньому квадратику палітри зліва з’явиться потрібний колір.

Наводимо вказівник мишки на чистий аркуш, і коли стрілочка перетвориться на “приціл” (хрестик), розпочинаємо малювати.

Для вибору іншого кольору здійснюємо ту ж саму операцію, обравши інший колір на палітрі.

VІ. Практична робота на комп’ютері.

VІІ. Оцінювання робіт.

VІІІ. Релаксація.

Гра для очей «М’ячик».

(Діти водять очима за уявним м’ячиком вгору-вниз, дугою вліво-вправо, колом справа-наліво та зліва-направо кілька разів. Потім на кілька секунд закривають очі, відкривають і працюють далі.)

ІХ. Виконання завдання для розумників та розумниць.

1) Виконання завдання на с. 31

2) Завдання на картках (див. додаток)

Х. Підсумок уроку.

- Яка буває інформація?

- Що нового ми навчилися, працюючи в графічному редакторі Paint?

- Яким пензликом вам сподобалось працювати і чому?

ХІ. Домашнє завдання.

Сторінка 30-31.

 Додаток

Картки із логічним завданням “Виділи зайве”(зайву фігуру зафарбувати жовтим кольором, а решту – одним із холодних кольорів)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

50537. Проект базы данных по учету данных физических и юридических лиц с использованием Microsoft Access 563.5 KB
  В качестве инструмента построения базы данных использован Microsoft ccess. Вот только некоторые из преимуществ использования вычислительной техники при работе с какими – либо данными документами: возможность оперативного контроля за достоверностью информации уменьшается число возможных ошибок при генерировании производных данных; сразу после ввода данные могут участвовать в различных операциях; возможность быстрого получения необходимых отчетов; существенная экономия времени и людских ресурсов при выполнении операций связанных с...
50538. ПРИБОР РЕГИСТРИРУЮЩИЙ ДИСК 250М 3.64 MB
  Кроме того можно заказать комплект принципиальных электрических схем прибора по форме: Комплект схем прибора регистрирующего ДИСК 250М. Для подключения прибора к компьютеру можно дополнительно заказать преобразователь интерфейсов ND6520. Таблица 1 Исполнения приборов Обозначение исполнения прибора Функциональные особенности исполнения 10 регистрация; цифровая индикация результата измерения источник питания внешних датчиков. Возможна работа прибора с узлом внешней термокомпенсации блоком соединительным выпускаемым на заводе и...
50540. Подготовка лечебно-профилактических учреждений к работе в чрезвычайных ситуациях 187 KB
  Изучить основные мероприятия, направленные на повышение устойчивости работы лечебно-профилактических учреждений в условиях возможных чрезвычайных ситуациях мирного времени: функционирование систем жизнеобеспечения больницы и организации лечебной работы, создание запасов медицинского, санитарно-хозяйственного и прочего имущества; организация связи, организация убежищ и противорадиационных укрытий.
50541. Сеть Хопфилда 44.5 KB
  Клетки таблиц – это пиксели изображения. Чтобы изменить цвет пикселя просто наведете на него указатель мыши и нажмите левую клавишу. Чтобы запомнить образец нажмите кнопку «Модифицировать» и перейдите к следующему образцу. После внесения изменений обучите нейронную сеть и проверьте её работоспособность.
50544. Расчет сопротивления заземляющего устройства, состоящего из вертикальных электродов, соединенных горизонтальной полосой 121 KB
  Вычислить длину горизонтальной полосы соединяющей вертикальные электроды м – для электродов расположенных в ряд; м – для электродов расположенных по контуру.