8525

Політичний режим. Політичний устрій

Конспект урока

Государство и право, юриспруденция и процессуальное право

Тема уроку. Політичний режим. Політичний устрій. Мета уроку. Мета: Навчити ліцеїстів основних поняттям теорії держави та влади розвивати вміння висловлювати власне ставлення до проблеми виховувати почуття правової свідомості. Обладнання: Дошка, пі...

Украинкский

2013-02-14

34.5 KB

11 чел.

Тема уроку. Політичний режим. Політичний устрій.

Мета уроку. Мета: Навчити ліцеїстів основних поняттям теорії держави та влади; розвивати вміння висловлювати власне ставлення до проблеми; виховувати почуття правової свідомості.

Обладнання: Дошка, підручники, підбір законодавчих статей з основними положеннями принципів держави та влади.

Хід уроку.

Організація уроку:

1.Політичний (державинй) режим.

Політичний (державний) режим визначає методи, якими здійснюють владу в державі, способи й засоби, котрі для цього використовують.

Політ. Режими поділяють. Демократичні та антидемократичні.

Демократія (грец. Влада народу) – це форма державного режиму, за якого державна влада здійснюється на основі рівної участі громадян в управлінні державою, гарантовано дотримання їхніх прав і свобод відповідно до міжнародних стандартів прав людини.

Основним джерелом влади є народ. Держ влада здійснюється на осноі поділу на Законодавчу, Виконавчу і Судову. Рівність всіх громадян перед законом. Реалізація прав і свобод, рівні можливості в політичних та політичних обєднаннях. Незалежність та верховенство правосуддя.

Антидемократична громадяни позбавлені участі у державотворчих процесах. Влада однієї особи або групи осіб, партії, ідеології. Права та свободи обмежені.

Види антидемократичних держав: Тоталітаризм, Деспотія, Авторитаризм.

Тоталітарний режим – всеохоплюючий контроль за всіма сферами суспільного життя, існування й панування єдиної ідеології, монополія держави у сфері економіки.

Деспотія – влада в руках однієї особи або групи осіб -  застосування надзвичайно жорстоких методів управління державою, утиски прав і свобод людини.

Авторитаризм концентрація влади в руках однієї особи, або групи осіб, має безстроковий характер влади. Не має політичної опозиції, управління шляхом віддання команд.

2. Державний (територіальний) устрій.

Державний устрій визначає внутрішню територіальну організацію держави, взаємодію центральних і місцевих органів влади.

За держ. Устроєм розрізняють прості (унітарні лат.Єдність) і складні держави.

В унітарній державі територіальні одиниці – області, департаменти, землі штати тощо -  не мають навіть елементів суверенітету. У них відсутні власні, окремі від загальнодержавних, закони , громадянство, податки. Територія унітарної держави вважається цілісною. В унітарній державі діє єдина конституція й закони, створена єдина система державних органів. У міжнародних відносинах унітарна держава виступає як єдине ціле.Унітарними державами є Польща, Фінляндія, Данія, Франція. Унітарною, відповідно до конституції є й Україна.

Складні держави мають певні ознаки суверенітету, однак частину своїх повноважень передають центру.

Складні поділяються на федерації, конфедерації та імперії.

Федерація (лат. Об’єднання) – форма державного устрою, за якого держава є союзом ряду державних утворень, які мають певну політичну самостійність, однак передають частину своїх прав і суверенітету органам федерації. У федеративній  державі кожна складова частина – земля, провінція, щтат тощо – має суверенітет, певні особливості законодавства, судочинства, але зберігаються цілісність держави, спільні вищі органи влади. У такій державі, як правило, існують органи зеконодавчої, виконавчої й судової влади як в окремих складових частинах (суб’єктах федерації), так і в державі в цілому. При цьому законодавство країни чітко визначає компетенцію органів кожного рівня, Рішення загальнодержавних (федеративних) органів влади обов’язкові для суб’єктів ффедерації та їхнії органів влади, норативні акти (і загальнодержавна конституція) федерації мають вищу юридичну силу, аніж нормативні акти окремих чатин держави. Характерним для федерації є подвійне громадянство – кожен громадянин окремого суб’єкта федерації є одночасно й суб’єктом держави в цілому.

Федераціями зараз є, ФРН, Росія, США.

Конфедерація -  це союз суверенних держав, які об’єднуються для досягнення певної, чітко визначеної мети в окремій сфері державної діяльності (як правило, тимчасовий). Конфедерація діє на підставі договору, при цьому кожна з частин конфедерації зберігає власний суверенітет. У конфедерації немає спільної конституції, спільної судової й фінансової системи, вній може створюватися спільний орган, який складається з представників окремих частин конфедерації, але його рішення не обов’язкові для суб’єктів держави. Кожна з держав – членів конфедерації зберігає власний суверенітет і має право в будь-який час вийти з її складу. Конфедерації створюють здебільшого для виконання окремих завдань (оборони торгівлі тощо). На початку США потім розпалася.

Імперія (лат. Влада, панування). Форма державного устрою, за якої до складу держави входять окремі часитини, що були приєднані насильницьким шляхом, унаслідок поглинання незалених досі держав або їх частин. Не мають власного суверенітету, права виходу. Різниця в правах центральної частини державаи – Метрополії та підкорених частин колоній. Римська, османська, Австро-Угорська, Британська.

Домашнє завдання. Параграф 4.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

1888. Темпоральность художественного текста на материале английского и татарского языков 285.63 KB
  Цель заключается в том, чтобы на основе сопоставительно-типологического анализа системы глагольных времен двух языков, которые не являются близкими в структурно-типологическом отношении, выявить и показать типологические сходства и различия, как в плане выражения, так и в плане содержания.
1889. Спільна виховна робота школи, сім’ї та громадськості 307.5 KB
  Роль сім’ї у вихованні особистості. Напрями і форми роботи школи із сім’єю. Неблагополучні сім’ї та особливості роботи з ними. Залучення громадськості до виховання дітей. Напрями і форми роботи школи із сім’єю..
1890. Задача синтеза 14.33 KB
  Задана система булевых функций. Задан или выбран по заданным критериям (быстродействие, надёжность, стоимость, условия эксплуатации) элементный базис проектирования – система логических элементов.
1891. Синтез комбинационных схем на ПЛМ 16.61 KB
  Процесс синтеза сводится к минимизации системы. Выбранные конъюнкции реализуем на очередной ПЛМ. Проектирование систем ПЛМ с учётом ограничений.
1892. Синтез комбинационных схем на мультиплексорах 23.54 KB
  Набор значений на адресных входах z1…zn определяет подключение к выходу одного из информационных входов, двоичный код номера которого совпадает с этим набором(z1-младшая переменная).
1893. Особенности синтеза многоуровневых схем. Методы вынесения за скобки и допустимых конфигураций 26.87 KB
  Многоуровневая реализация на основе скобочных форм. Особенности синтеза многоуровневых схем методом допустимых конфигураций (д.к.).
1894. Общая постановка задачи анализа схем. Универсальные и специальные методы анализа. Анализ схем в базисе И-НЕ 16.23 KB
  Проверка правильности схемы. Функциональный анализ. Алгоритм анализа схем на элементах И-НЕ методом построения эквивалентных схем.
1895. Логическое и временное моделирование схем. Методы параллельного и событийного моделирования. Понятие риска, классификация и методы его обнаружения 21.62 KB
  Моделирование КС заключается в том, что по функциональной схеме и входному набору (заданным значениям сигналов на всех входных полюсах схемы) вычисляются значения сигналов на выходах всех элементов схемы (внутренних и выходных).
1896. Неисправности в комбинационных схемах. Модель константных неисправностей. Особенности проявления неисправностей в схемах из элементов И-НЕ 24.47 KB
  Проверяющий и диагностирующий тесты. Процедура построения диагностирующего теста. Особенности проявления неисправностей в схемах из элементов И-НЕ. Процедура построения двухуровневого диагностирующего теста.