85454

Чарівник приходить до того, у кого добре серце

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: удосконалювати навички свідомого і швидкого читання; вчити визначати головну думку казки; збагачувати словниковий запас новими словами; розвивати зв’язне мовлення учнів вміння характеризувати героїв вміння аналізувати; виховувати доброту чуйність любов до братів наших менших.

Украинкский

2015-03-25

26.5 KB

0 чел.

Вчитель початкових класів Маслюк О.А.,

Смілянська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Черкаська область.

Урок читання у 4 класі.

Тема: Чарівник приходить до того, у кого добре серце.

Мета: удосконалювати навички свідомого і швидкого читання; вчити визначати головну думку казки; збагачувати словниковий запас новими словами; розвивати зв'язне мовлення учнів, вміння характеризувати героїв, вміння аналізувати; виховувати доброту, чуйність, любов до братів наших менших.

Обладнання: розчитки, малюнки собаки, хлопчика, Гнома; мікрофон, написи: добро, добре серце, добрі справи, 7 журналістських питань, словникові слова.

Матеріал до уроку: М. Слабошпицький «Хлопчик Валь».

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

II. Повторення вивченого матеріалу.

1. Вправи для очей.

2. Вправи на дихання.

3. Розчитка.

4. Читання слів - анаграм

5. Перевірка д/з.

III. Оголошення теми і мети уроку.

Вчитель.

– Сьогодні ми поговоримо про добро, добре серце, добрі справи. Давайте ознайомимось з темою нашого уроку: «Чарівникприходитьдотого, укогодобресерце.» Читання завдань уроку з дошки.

IV. Робота над темою уроку.

1. Словникова робота.

СІРООКИЙ   КРИВДНИКА

ЗАМШІЛЕ   ПЕРЕПОВІСТИ

ВІДДАНІ   ПОТОВАРИШУВАТИ

НАЙЗАПОВІТНІШЕ НЕРОЗЛИЙВОДА

2. Комбіноване читання.

3. Фізхвилинка.

4. Читання тексту.

5. Аналіз тексту з елементами вибіркового читання

6. Гра «Закінчіть порівняння».

7. Визначити скільки дійових осіб. Назвати їх.

8. Робота в парах.

Складання характеристики дійових осіб. (Дібрати із казки слова, вирази, що характеризують чи описують героїв).

9. Хто з дійових осіб казки вам сподобався найбільше? За що? Чи є у казці негативна дійова особа?

10. Визначення головної думки казки:

– Що у казці автор схвалює, а що засуджує?

– Яка головна думка твору?

– Чи можна цю казку назвати чарівною? доведіть свою думку.

11. Асоціативний кущ до слова добро.

12. Гра „Мікрофон” (прислів’я про добро)

  •  Лиш до доброї криниці йдуть люди пити водиці.
  •  Хто людям добра бажає, той і собі має.
  •  Добро плодить добро, а зло плодить зло.
  •  Добро добром згадують.
  •  Про добре серце треба змалку дбати.
  •  Хочеш собі добра, не роби нікому зла.
  •  Краще добро робити, ніж гарно говорити.
  •  Добре ім'я краще багатства.

13. 7 журналістських питань

V. Підсумок уроку.

VІ. Домашнє завдання. Ст. 96-99.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

50246. Пояснить создание и настройку отчета в режиме конструктора СУБД Access 22.5 KB
  Настройка отчетов Чтобы изменить размер выделенного элемента управления можно воспользоваться маркерами изменения размера находящимися на сторонах в нижних углах и в правом верхнем углу. Для перемещения невыделенного элемента управления используйте указатель мыши. Если элемент управления имеет присоединенную надпись она перемещается вместе с ним. перемещать элемент управления и присоединенную надпись можно независимо друг от друга с помощью маркеров перемещения расположенных в левых верхних углах элемента управления и надписи.
50247. Визначення енергії дисоціації молекул йоду 896.5 KB
  Лабораторна установка для вивчення спектрів поглинання розчинів йоду зібрана на базі монохроматора УМ2 який використовується як спектроскоп. 3 виділені оптичні елементи що входять до складу монохроматора. 2 сфокусоване конденсорною лінзою 3 світло проходить через досліджуваний розчин 4 і потрапляє на вхідну щілину 6 монохроматора. Градуювання монохроматора Для цього потрібно див.
50248. СНЯТИЕ КРИВОЙ НАМАГНИЧИВАНИЯ И ПЕТЛИ ГИСТЕРЕЗИСА ФЕРРОМАГНИТНЫХ ВЕЩЕСТВ С ПОМОЩЬЮ ОСЦИЛЛОГРАФА 881.5 KB
  Классический расчет для круговой орбиты дает где eзаряд электрона;  его линейная скорость; rрадиус орбиты. Если для данного вещества экспериментально получить зависимость J=JH которая одинакова для образцов любой формы и размеров и рассчитать по формуле 2 H то на основании уравнения 1 можно найти индукцию магнитного поля в веществе. Экспериментально наиболее просто J=JH определяется для образца в виде тороида на который равномерно нанесены витки провода. 3...
50249. ОПРЕДЕЛЕНИЕ ЭЛЕКТРИЧЕСКОЙ ЕМКОСТИ КОНДЕНСАТОРА 265 KB
  Цель работы: Определение электроемкостей отдельных конденсаторов и двух батарей из последовательно и параллельно соединенных конденсаторов. Емкость конденсатора определяется с помощью соотношения: C= где q абсолютная величина заряда на одной из обкладок конденсатора; U ...
50250. Определение электроемкости конденсатора при последовательном и параллельном соединении 164.5 KB
  Определение электроемкости конденсатора. Принципиальная схема установки или её главных узлов: Схема установки исследуемого конденсатора. Емкость конденсатора определяется с помощью соотношения:...
50251. Пристрій й основні елементи твердотельных лазерів 1.29 MB
  Устаткування й прилади Лазерна технологічна установка Квант16 ; лазер газовий ЛГ105; генераторна головка твердотільного лазера; лазерний стрижень лампа накачування відбивний блок набір дзеркал резонатора випромінювач газового лазера; штангенциркуль лінійка; матеріали вата спирт метиловий дрантя. Процес під дією якого атоми переводяться на верхні рівні називається накачуванням. Існує кілька методів накачування. У цьому випадку електромагнітна хвиля що поширюється в напрямку перпендикулярному до дзеркал буде по черзі відбиватися...
50252. Технологія одержання отвору в заготовці електроерозійної (електроіскровий) обробкою 237.5 KB
  Мета роботи: вивчити процес електроіскрової обробки технологію одержання отвору в заготовці різними способами цього виду обробки. Короткі теоретичні відомості Призначення електроерозійної обробки Цей вид обробки забезпечує великий економічний ефект при виготовленні деталей складного контуру криволінійних отворів і отворів складної форми розрізання дорогих матеріалів. Принцип електроерозійної обробки Електроерозійний спосіб обробки був відкритий в 1943 р. Один з видів електроерозійної обробки електроіскров що характеризується імпульсами...
50253. ОПРЕДЕЛЕНИЕ МОМЕНТА ИНЕРЦИИ МАХОВИКА. МЕТОДИЧЕСКИЕ РЕКОМЕНДАЦИИ 167 KB
  ОСНОВНЫЕ ТЕОРЕТИЧЕСКИЕ ПОЛОЖЕНИЯ Вращением абсолютно твёрдого тела вокруг неподвижной оси называется такое его движение при котором все точки тела движутся в плоскостях перпендикулярных к неподвижной прямой называемой осью вращения тела и описывают окружности центры которых лежат на этой оси. Основной закон динамики вращательного движения тела закреплённого в одной неподвижной точке формулируется следующим образом: скорость изменения момента импульса тела вращающегося вокруг неподвижной точки равна...
50254. Определение длины световой волны по методу Юнга. Методическое указание 297 KB
  Совмещая перекрестие сначала с одной интерференционной полосой а затем с другой с помощью двойной риски перемещающейся по внутренней линейной шкале определяют целое число мм а по внешней круговой шкале десятые и сотые доли мм. Отсчёты на внешней шкале барабана снимаются напротив неподвижной тонкой риски нанесённой на неподвижную часть барабана. Для этого необходимо плавно вращая барабан З установить сначала перекрестие приблизительно в центре выбранной полосы в верхней части наблюдаемого поля обычно резкое изображение...