85456

«З любов’ю до рідної землі». Підсумок теми. М. Познанська «Спасибі людям, що зростили ліс»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Вчити правильно і виразно читати вірші, доводити свої міркування; розвивати в учнів допитливість, інтерес до навколишнього світу, виховувати любов до природи. Картки, комп’ютер, магнітофон, наочність, портрет...

Украинкский

2015-03-25

58.5 KB

1 чел.

Урок читання (інтегров.)

4-Б клас

ТЕМА 1: «З любов'ю до рідної землі»

Підсумок теми

ТЕМА 2: М. Познанська «Спасибі людям, що зростили ліс »

МЕТА: Вчити правильно і виразно читати вірші, доводити свої міркування; розвивати в учнів допитливість, інтерес до навколишнього світу, виховувати любов до природи.

ОБЛАДНАННЯ: Картки, комп'ютер, магнітофон, наочність, портрет

ХІД УРОКУ

  1.  Організаційна частина
  2.  Актуалізація знань учнів

1. Вдосконалення читацьких навиків

  •  Діти, сьогодні у нас урок українського читання. А розпочнемо його «Хвилинкою поезії», яка стане своєрідним настроєм на те, що ми будемо спілкуватись, а значить думати, переживати, мислити, читати, працювати в парах, групах, відповідати на питання, та підведемо підсумок всієї теми.

(М.Познанська)

Шумить верхами буйний ліс-

Дуби, берези, буки.

Співає сойка, свище дрізд

І воркотять голубки.

Стрибає білка по верхах, Дітей зозуля кличе,

Вітрець шепоче в галузках, В яру потік мугиче.

Цілує Сонечко листки,

У кожній, теплій ласці.

 Гриби наділи шапочки,

Так само, як у казці.

  •  Ось ви прослухали вірш.

- Які картини змальовані у вірші? Про що розповідається? (ліс, птахи, білка,

сонечко, гриби)

- Які дерева назвала поетеса? (дуб, береза, бук)

- А як називається такий ліс, де ростуть різні дерева? (мішаний)

- То в якій зоні ми з вами живемо? (в зоні мішаних лісів)

- А як іще називають цю зону? (Укр. Поліссям)

- Що ви можете розповісти про цей край? (Що ця зона розташована на

півночі України. До неї входять чимало областей: Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська, Чернігівська і ще невеличкі території Львівської, Тернопільської, Хмельницької і Сумської областей. На Поліссі переважають соснові бори, субори(сосни і дуби), білокорі березняки. Багато водиться тварин, птахів)

- Так, вірно. Молодці.

2. Вправа з техніки мовлення (прислів'я)

- А зараз проведемо вправу для легень. Прочитайте на одному видиху.

Багато лісу - не губи

Мало лісу- бережи

Немає лісу - посади (мовчки, один, всі)

- Як ви розумієте це прислів'я? (Ліс потрібно берегти, примножувати і не

знищувати його)

- Так, адже ліс - наше багатство

3. Гра « Відновіть вірш»

- На початку уроку я вам прочитала вірш, а тепер ви попробуйте мені прочитати. Подивіться на рядочки і відновіть їх.

  1.  парту і зошит,
    1.  книжку, лінійку,

2 - Крила, щоб в небо

1-Що ми саджаєм, саджаючи ліс?

7 -газету, журнал.

3- літак нас поніс,

  1.  і ручку, і пенал (С. Маршак)

- Що дає нам ліс?

4. Технологія «Мозковий штурм»

- Діти, то що ж таке ліс? (ліс-життя, природа, краса, повітря, притулок,

багатство, меблі, ліки)

- Яке значення лісу для людей і природи? (Ліс має велике значення, він дарує

людям свою неповторну красу і зміцнює здоров'я, є домівкою для тварин, рослин, дає житло, годує тварин)

- Так, для людини ліс - найкращий, найщедріший друг

- Як люди охороняють ліс? (У нашій зоні створено Поліський заповідник -

Овруцько-Олевський р-н, для того, щоб зберегти рідкісні тварини і рослини. Створено Червону книгу в яку занесені рослини і тварини, що охороняються законом)

- Так, вірно. А ще в 1992р в Україні був прийнятий закон «Про охорону навколишнього середовища».

(використання комп’ютера)

- Як бачимо, ліс - це наш дім, наше життя. І в любу пору: зима чи літо, весна чи осінь - він прекрасний. Погляньте на картинки

- Ось зима, а це яка пора?...

5. Технологія «Прес»

- То скажіть мені, діти, чи потрібен нам ліс? (Я вважаю, що ліс нам потрібен,

оскільки він є необхідним для рослин, тварин. Якщо взяти наприклад зайчика чи лисичку, де б вони жили, якби не було б лісу? А ягоди й грибочки, які теж ростуть в лісі. І нарешті ліс дає нам кисень. Отже, таким чином, без лісу не було б життя на землі.)

ІІІ. Повідомлення теми

- Так, за красу природи, її щедрість, чистоту М. Познанська написала вірш  «Спасибі людям, що зростили ліс» (портрет)

- Послухайте (читаю)

- Кому і за що дякує поетеса? (людям, за фіалки, конвалії, проліски, зелень,

завдяки лісу не сохне земля, за дощі...)

2. Словникова робота (картки на парті)

- А зараз проведемо словникову роботу. Вправа на розширення кута зору. У вас на парті картки, працюємо в парі.

- Поясніть значення слова клечання

 3. Читання мовчки, ланцюжком

- Які почуття викликає у вас вірш? (почуття вдячності)

- Прочитайте рядки, в яких автор пояснює за що вдячний людям?

- Що не знали люди без лісу (що є квіти)

- Що могло трапитись із Землею? (Пустеля)

- Які слова добирає поетеса, говорячи про ліс, дощі, берізки? (стіна, веселі

весняні, білокорі)

- Поміркуйте, чому вірш починається і закінчується однією й тією строфою?

(бо це є головна думку цього твору, поетеса хоче ще раз подякувати людям за ліс)

4. Складання сенкану

- (Ліс.

Зелений, прекрасний.

Живить, радує, дарує.

Мені подобається ходити в ліс

. Ліс - народне багатство)

5. Читання «Буксиром»

6. Гра «Хто швидше?»

- Хто швидше знайде прикметник, які описують

Берізок (гнучкі, білі)

Гілля (пишне)

Конвалії (найкраща, найніжніша) Дощі (весняні, веселі)

Клечання (зелене)

- Знайдіть у вірші дії, які виконували

Люди (зростили)

Берізки (стоять) Конвалія (цвіте)

Земля (сохнула б)

Ліс (накличе)

Край (убрався)

7. Гра «Зайві рядочки»

- А зараз будьте уважні. Чи є такі рядочки в цьому вірші? Так - рука вверх,

Ні - на парті.

1. Від суховіїв сохнула б земля (+)

2. Ось вони на землю впали (-)

3. Поглянь на поле - красень урожай (+)

4. Була гроза і грім гримів (-)

5. Зелен-гай і синя річка (-)

6. За всі дуби, ялини в пишнім гіллі (+)

ІV.  Ф/ХВ (колаж)

  •  Давайте ми зараз закриємо очі і уявимо, що ми в весняному лісі.
  •  Що б ви хотіли побачити там? (дерева, пеньочни, проліски, кущики, зайчика)
  •  Ось подивіться, яка краса!
  •  Відпочили, а тепер працюєм далі.

V.  Підсумок теми

  •  Як ви зрозуміли назву розділу?
  •  Твори яких жанрів прочитали?
  •  Назвіть авторів і назви їх творів, які найбільше сподобались?

1. Знайдіть продовження рядків, пригадайте назву і автора.

  •  Хтось немов з гармати вдарив...(«Грім» М.Познанська)
  •  Підпливають верби кучеряві ( «Квітень» В. Ткаченко)
  •  Мій друже, ходімо із дому... («Мелодії природи» С. Жупанин)
  •  Ось вони на землю впали ( « В небі жайворонки в'ються» О. Олесь)
  •  Ну та й музика з тебе («Весняний вітер» Євг. Горева)
  •  Добре, молодці.

2. Робота в парі.

  •  Поставте один одному запитання.

3. Робота в групах

  •  Зараз проведемо конкурс на краще читання
  •  Ви отримаєте конверти із завданням. Працюємо в групах

1 група - Твір-міркування «За що люблю весну?»

2 група - Твір-опис «Дніпро»

3 група - Твір-розповідь «Ліс - наш друг»

  •  Молодці

4. Гра «Загубилось слово»

  •  Діти, допоможіть знайти слово.
  1.  Столиця України (Київ)    люби
  2.  Карпати - мальовничі... (Гори)     та
  3.  У вишневих садках красуються (Села)     бережи
  4.  Коли б не...не знали б ми про те, що є фіалка й пролісок на світі (Ліс)

Свій

  1.  У... і села йде весна весела (Міста)  рід-
  2.  Дніпро і Десна -... України (Ріки)   -ний

  7. В Україні є Чорне й Азовське -... (Море) край

            8. Україна - це наша... ( Батьківщина) !

V. Підсумок уроку (Технологія «Мікрофон»)

  •  Наш урок закінчується, підведемо підсумок
  •  Сподобався вам урок?
  •  А які з прочитаних творів ви хотіли прочитати ще раз? («Мікрофон»)
  •  Молодці. Ви гарно попрацювали, отримаєте високі бали
  •  А закінчити наш урок хочу ось такою порадою (перевертаю слова-люби

та бережи свій рідний край)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

45679. Рекламная кампания 61 KB
  Итак рекламную кампанию следует планировать в следующей последовательности: Анализ маркетинговой ситуации; Определение целей рекламы; Определение целевой аудитории; Составление сметы расходов на рекламу и контроль за ее выполнением; Выбор средств распространения рекламы; Составление рекламного сообщения или текста. Цель рекламы как правило сводится к тому чтобы убедить потенциальных покупателей в полезности товара и привести к мысли о необходимости купить его. Таким образом исследования играют роль основного рабочего...
45680. Расчет технологической карты на монтаж внутриквартального теплопровода из предварительно изолированных пенополиуретаном труб по грунту 2.88 MB
  Монтаж – это комплексный процесс механизированной сборки сооружений из готовых элементов заводского изготовления, а выполняемые при этом работы – монтажные. Широкое применение сборных конструкций ставит задачу предусмотреть при их проектировании возможность изготовления, транспортирования и монтажа наиболее просто с наименьшими затратами труда и материальных средств.
45681. Понятие коммуникации 31.5 KB
  Понятие коммуникации Коммуникация: Коммуникация взаимодействие между людьми посредством знаков размещённых в презентационных репрезантационных технических средствах распространяемых по определённым каналам в соответствии с выбранным кодом. Коммуникация для нас взаимодейсвие субъектсубъектного типа. Коммуникация будет таковой при условии что информации имеет смысл для обоих субъектов=субстанция информационной природы.
45682. Типология социальной коммуникации 40 KB
  Типология социальной коммуникации Социальная коммуникация это процесс в котором участвуют как минимум 2 социальных субъекта причём наличествует как факт передачи так и факт приёма информации причём со стороны источника передача осуществляется интенционно намеренно вербально невербально а со стороны получателя происходит приём этой информации как в осозновании так и вне осозновании.Неполноценная вырожденная ком.Мин колво участников 2 полноценная социальная комм.Природа участников комм.
45684. Понятие и основные хар-ки МК 62.5 KB
  В понимании МК наблюдается тенденция сведения её к СМИ или СМК это обусловлено законом РФ О СМИ. В законе эти средства названы СМИ на практике чаще используется термин СМК. Под этот тип подпадают все СМК работающие без обратной связи с аудиторией. При линейной коммуникации активность участников различна: коммуникатор проявляет свою активность через СМК а реципиент пассивно воспринимает информацию.
45685. Аудитории коммуникации: история, типология, основные подходы 40.5 KB
  А. современного медиа-рынка – совокупность корыстно действ.потребителей, которые платят своим селективным вниманием за тот/иной инф.продукт. Массовая аудитория (с возник. TV, PR). Характеризуется Блумер: рассредоточенность; члены не обязаны знать др.друга; строение меняется всё t; члены лишены чувства общей идентичности; из-за своих размеров и разнородностей не м.дествовать сама...
45687. Коммуникационный менеджмент. Задачи и функции коммуникационного менеджмента 33 KB
  Цель – достижение нового кач-ва развития орг-ции. Дб. Согласованный режим ком-ций, орг.как единая ресурсная система. Задача – согласование всех ком.потоков и направление ресурсного потока на достижение орг. Предмет – внутр.и внеш.ком-ции. Объект – орг-ция. Орг. – это группа людей, деят. кот.сознательно координируется и согласуется для достижения целей