85458

ВИДИ КАЗОК. СКЛАДАННЯ КАЗОК ЗА ОПОРНОЮ СХЕМОЮ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Оголошення теми уроку. Добрий день. Сьогодні у нас цікава і незвичайна тема уроку. Ми будемо грати у казку, ознайомимося з видами казок і створимо свою власну казку за опорною схемою. Розповідь вчителя з елементами бесіди (презентація проекту).

Украинкский

2015-03-25

39.5 KB

3 чел.

   4 клас

Урок позакласного читання з елементами розвитку зв’язного мовлення 

   ТЕМА.  ВИДИ  КАЗОК. СКЛАДАННЯ КАЗОК ЗА ОПОРНОЮ СХЕМОЮ.              

МЕТА.   ДАТИ УЧНЯМ УЯВЛЕННЯ ПРОТЕ,ЩО КАЗКИ БУВАЮТЬ НАРОДНИМИ ТА АВТОРСЬКИМИ, ДІЛЯТЬСЯ НА: КАЗКИ ПРО ТВАРИН,ПОБУТОВІ ТА ЧАРІВНІ . ВЧИТИ ПРАКТИЧНО РОЗРІЗНЯТИ КАЗКИ ЗА ЖАНРАМИ; ПРАКТИЧНО ОЗНАЙОМИТИ З ОСОБЛИВОСТЯМИ БУДОВИ КАЗКИ.  

МАТЕРІАЛИ.   ВИСТАВКА МАЛЮНКІВ І КНИЖОК ІЗ КАЗКАМИ РІЗНИХ НАРОДІВ СВІТУ ТА АВТОРСЬКИМИ, КОМП’ЮТЕРНИЙ ПРОЕКТ.

ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА. ІЛЮСТРУВАННЯ КАКЗОК, СТВОРЕННЯ ЗАГОТОВОК КНИЖКИ –САМОРОБКИ, СТВОРЕННЯ ВЛАСНОГО КОМП’ЮТЕРНОГО ПРОЕКТУ.

   ХІД УРОКУ

  1.  Оголошення теми уроку.
  •  Добрий день. Сьогодні у нас цікава і незвичайна тема уроку. Ми будемо грати у казку, ознайомимося з видами казок і створимо свою власну казку за опорною схемою.
  •  

2.Розповідь вчителя з елементами бесіди ( презентація проекту).

- Давайте поміркуємо, чим схожі всі казки? Що у них спільного?..

КАЗКА – це художній твір, в якому обов’язково є щось чарівне, незвичайне, нереальне, фантастичне …

-А тепер поміркуємо,чим казки відрізняються одна від одної? Фольклористи поділяють їх на дві групи, які саме визначте самостійно.

-Вірно, казки поділяються на народні та авторські.

 - Хто допоможе мені розділити книжки з нашої виставки  за цими видами?..

-Отже, казки поділяються на народні та авторські.

НАРОДНІ  казки створив народ, вони часто існують у кількох варіантах, мова їх близька до народної.

АВТОРСЬКІ – це одноваріантні  літературні казки, для них характерні чистота мовлення, стилістика, тематика.

НАПРИКЛАД, «Малюк та Карлсон « Астрід Ліндгрен.

-А тепер ви назвіть свою улюблену казку і визначте її вид.

3. Дослідження

-Тепер спробуємо визначати жанри казок, провівши невелике дослідження. Я буду брати книжки та об’єднувати їх у групи, а ви спробуєте визначити, що спільного в цих казках …

Учні визначають,що перша група книжок розповідає про тварин, друга – про чарівні перетворення, а третя – про побут людей.

-Отже, за жанрами казки бувають:

-КАЗКИ ПРО ТВАРИН;

-ПОБУТОВІ КАЗКИ,в них описується побут та життя людей;

-ЧАРІВНІ, в них відбуваються різні перетворення, чудеса;

-НАУКОВІ у казковій формі розповідають про наукові факти і поняття;

-ДОКУЧНІ (НЕСКІНЧЕНІ), в них постійно повторюється якийсь факт або подія.

4.Закріплення вивченого

-Ітак,спробуйте згадати, що ми вивчили сьогодні на уроці за допомогою цієї схеми:

    КАЗКИ

 АВТОРСЬКІ                                  НАРОДНІ

 

                              -ПРО ТВАРИН;

  -ПОБУТОВІ;

  -ЧАРІВНІ;

           -НАУКОВІ;

  -НЕСКІНЧЕНІ.

3.Читання учнями власних казок.

- Ваші однокласники прочитають вам казки, які склали самі, а ви спробуєте визначити їх жанри …

4. Творча робота учнів.

тепер ви покажете свої вміння і спробуєте скласти свою казку за схемою. У вас буде три групи (по рядам ). Кожна група за допомогою жеребкування отримає схему і за десять хвилин спробує скласти казку.

  •  СНІЖИНКА ---ДІВЧИНКА ---КРАПЛИНКА
  •  КОШЕНЯ---ЦУЦЕНЯ---ЛІС---ЗАЙЧИК
  •  ДІВЧИНКА---ЧАРІВНА ПАЛИЧКА---ДОБРО

5. Презентація власних робіт.

6.Підсумок уроку.

-Підсумок уроку ми проведемо за допомогою бліц-опитування.

1. З якої казки прийшли ці герої?

  •  Старенька бабуся у лісі жила,

Гостинці до неї онука несла.         «Червона Шапочка « Шарль Перро

  •  До школи прямує хлопчак дерев’яний,

Чомусь потрапляє у цирк полотняний.    «Пригоди Буратіно» О. Толстой

  •  Сидить дівчина в корзині на ведмежій дужій спині.

А чому ж вона сховалась,до ведмедя так прижалась?  «Маша та ведмідь»

  •  Він веселий та незлобний цей хороший дивачок.

З ним господар хлопчик Робін

І товариш П’ятачок.  «Пригоди Вінні-Пуха « Алан Мілн

  1.  Назвіть авторів цих казок.
  •  ЗОЛОТИЙ КЛЮЧИК АБО ПРИГОДИ БУРАТІНО;
  •  КАЗКА ПРО ЦАРЯ САЛТАНА;
  •  НЕЗНАЙКО ТА ЙОГО ДРУЗІ;
  •  МАУГЛІ;
  •  ПРИГОДИ ЦИБУЛІНО;
  •  ПОПЕЛЮШКА;
  •  СНІГОВА КОРОЛЕВА.

7. Домашнє завдання:виберіть будь-яку казку і придумайте  до неї нову кінцівку на наступний урок позакласного читання.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

50529. Исследование входной цепи с внешнеемкостной связью антенны с контуром 135.5 KB
  Для С1 обе характеристики – наименьшие из трёх представленных. Для С2 – наибольший коэффициент передачи, а для С3 – наибольшее резонансное напряжение. Для С1 есть два небольших максимума и промежуточный минимум, для С2 – одиночный максимум, для С3 – два максимума и два минимума.
50530. Изучение детекторных характеристик детекторов 251 KB
  Диодный детектор. Детекторные характеристики диодного детектора при различной омической нагрузке. Транзисторный детектор.
50531. Генерация второй гармоники в твердотельном минилазере 1.36 MB
  Генерация второй гармоники в твердотельном минилазере для студентов нелазерных специальностей Москва 2007 г. Целью лабораторной работы является изучение принципа действия твердотельных лазеров и экспериментальное исследование основных параметров такого лазера при генерации второй гармоники. Данная лабораторная работа включает 3 этапа: 1 предварительное изучение методических указаний Особенности устройства и работы твердотельных лазеров 2 изучение принципа действия генераторов второй гармоники и...
50532. Гомогенизатор А1-ОГМ 260.5 KB
  Цель работы: Оценить технический уровень состояние гомогенизатора А1ОГМ и дать предложения по развитию его конструкции для повышения эффективности процесса гомогенизации. Изучить устройство и принцип работы гомогенизатора А1ОГМ. Определить теоретическую и экспериментальную производительности а также мощности привода гомогенизатора А1ОГМ при различном давлении гомогенизации и обработать результаты испытаний. Дать предложения по техническому обслуживанию гомогенизатора А1ОГМ.
50533. Введение в язык разметки гипертекста версии 5.06 MB
  Научиться использоватьосновные теги HTML принаписании страниц Web. Научиться форматироватьтекст средствами HTML. План Введение Языки разметки Создание файла HTML Основные теги Заголовки Стилевое оформление текста Гиперссылки Изображения Форматирование текста с помощью тега FONT Специальные символы горизонтальные линейки и другие разделители Обзор ресурсов Интернет и Всемирной паутины Резюме Терминология Типичные ошибки программирования Внешний вид документа Хороший стиль программирования Упражнения для...
50535. Основи роботи з Mathcad. Робота з текстом 101.5 KB
  Робота з текстом Мета роботи навчитися оформлювати робочий документ Mthcd текстовими коментарями та виконувати над ними операції форматування. Після завантаження Mthcd спілкування користувача із системою відбувається на рівні вхідної мови максимально наближеної до звичайної мови описання математичних задач. Документ створений у Mthcd зберігається у файлі типу .