85460

Чарівна осінь

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Удосконалювати навички виразного читання збагачувати лексичний запас учнів; учити порівнювати художні твори; формувати естетичні смаки; розвивати уяву спостережливість; виховувати бережливе ставлення до природи. Мотивація навчальної діяльності: а Виразне читання вірша вчителем...

Украинкский

2015-03-25

64 KB

1 чел.

Амвросіївська загальноосвітня школа І-IIIступенів № 6

Амвросіївської районної ради

                    Донецької області

УРОК  УКРАЇНСЬКОГО ЧИТАННЯ

На тему "Чарівна осінь"

4 клас

                                                                           Учитель початкових класів

                                                II категорії

                                                     Савельєва І.Л.

2012 р.

Тема: "Чарівна осінь"(за Юрієм Старостенком)Г. Коваль "Осінь"

Мета: Удосконалювати навички виразного читання, збагачувати лексичний запас учнів; учити порівнювати художні твори; формувати естетичні смаки; розвивати уяву, спостережливість; виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: Букет осіннього листя, ілюстрації із зображенням осені.

Хід уроку.

I. Організація класу.

II. Повторення вивченого матеріалу, перевірка домашнього
завдання.

1. Конкурс на кращого читця вірша "Осіння вистава."

III. Актуалізація опорних знань учнів.

  1.  Учениця загадує загадку:

"Хто там тихо ходить гаєм, Всі дерева роздягає, Дощем часто моросить, Зранку може й морозить. Сонечком нас вже не гріє,

А холодним вітром віє? Цим нагадує вона, Що за нею йде зима. " 

Ви здогадалися, хто це "вона"?

  1.  Вправа для тренування зорової пам'яті.

   Склади слово із літер, не відводячи погляду від точки:

3.Мотивація навчальної діяльності:

а) Виразне читання вірша вчителем:  

Золотокоса осінь володаркою стала,

укрила рідну землю багряним покривалом.

Синочок ії менший — це вересень вродливий,

Зробив жовтеньку фарбу і на дерева вилив,

А син середній — жовтень і добрий, і сміливий,

Він золотом мережив — красу не змили зливи,

Син листопад — найстарший, чудовий і кмітливий,

Зібрав опале листя і виплів гарний килим

Зробили всю роботу, пора відпочивати


Сім 'я разом зібралась, щоб зиму зустрічати".

б) Бесіда за змістом вірша:

Чи сподобався вам вірш?

Які почуття він у вас викликав: веселі, сумні?

Скільки поетів, композиторів, художників майстерно описували чи словом, чи музикою, чи мовою, фарб красу осені! Нікого не залишає вона байдужим. Найкращі почуття прокидаються у нас,коли ми мандруємо лісом чи парком. ( звучить композиція Чайковського "Осінь"). Заплющить очі, уявіть, що ви йдете тихим зажуреним парком, а над вами лагідне небо і не дуже щедре та яскраве сонечко. Частину цієї краси я принесла вам у букеті.

- Пригадайте, як шурхотить листя під ногами.
 

Асоціативний кущ

ОСІНЬ

ЛИСТЯ

IV. Повідомлення теми і завдань уроку:

Сьогодні ми ознайомимося з оповіданням за Юрієм Старостенком "Чарівна осінь" та віршем Григорія Коваля "Осінь", дізнаємося про значення незрозумілих слів і будемо вчитися любити природу рідного края. Вивчення нового матеріалу:

  1.  Повідомлення вчителя про автора:

Юрій Старостенко народився і виріс серед чудової природи Білорусі. Почав писати ще змалку. Письменник часто повторював: "Коли я пишу для дітей про нашу прекрасну природу, я відчуваю, що знайшов своє місце в житті".

Багато роздумів не встиг здійснити Ю.Старостенко, але твори, які він залишив, допомагають нам краще пізнати цей цікавий світ, любити й охороняти рідну природу.

  1.  Робота над оповіданням за Юрієм Старостенком "Чарівна осінь"
  2.  Словникова робота

Дивлячись на крапочку, читаємо ціле слово словникової піраміди ( ці слова зустрінуться вам у тексті)

                                     

      -  слой

      -  ствол

      - попрекать

      - вспыхивать

  1.  Читання оповідання вчителем.
  2.  Перевірка сприйняття тексту:

Подумайте: це розповідь чи опис?

А може, розповідь з елементами опису? Доведіть свою думку.

Чому осінь називають чарівною?

  1.  Підготовка до читання.

а) Гра "Встигни прочитати" (вчитель показує слово і закриває, а учні повинні встигнути прочитати)

Зловимо слово - блискавку:

урожай                                чарівниця

дерева

листя                                   господиня

                  Складіть речення з цими словами.

  1.  Читання оповідання учням напівголосно.
  2.  Гра "Фініш"

V. Фізкультхвилинка - чистомовка:

Ї-ї-ї! Ї-ї-ї!

Діти, діти, ви чиї?

Ї-ї-ї! Ї-ї-ї!

Як нам не радіти!

Ї-ї-ї!Її-ї-ї!

Ми - сонечкові діти.

Нам гаї - солов "і  казочки складають

Нас Дніпрові чарівні хвилі колисають Українці ми малі,

Будем гарно вчитися,

Щоб Україні - Вітчизні своїй

Щедро відплатитися. 

7. Робота над віршем Г.Коваля "Осінь"

а) Виразне читання вірша вчителем:

   Які почуття викликає вірш?

б) Робота над розширенням поле зору за таблицею Шульте - найдіть
числа від 1 до 10 за 10 секунд.

в) Виразне читання вірша учнями.

Тепер прочитайте вірш самі. Але спочатку підготуйтесь до його читання. Зверніть увагу на те, що у ваших підручниках є розмітка.

Подумайте, як його будете читати - голосно чи ні й чому?

г) Бесіда за змістом вірша:

Які ознаки осені описано у вірші?

Чому автор говорить, що роси, "пахнуть медом"?

Як авторові вдається створити сумний настрій?

- Які слова і вислови він для цього вживає? (журавлі курличуть, вітри голосять, плаче тополина)?

Знайдіть слова вжиті у переносному значенні?

Яку частину осені ми звемо "бабиним літом"?

Чому автор говорить, що "осінь в'яже рукавички з бабиного літа"?

д) Конкурс на кращого читця вірша.

 ж) Які ви знаєте прикмети осені?

Гра "склади прикмету":

- Зберіть зі слів прикмету, прочитайте ії (прикмета записана на дошці)

якщо жовтіє           з                маківки

береза

чекай

пізньої знизу                                ранньої

весни

                                                     -

VI. Підсумок уроку:

(Метод мікрофона)

Чим осінь відрізняється від інших пір року?

Що об'єднує вірш Григорія Коваля "Осінь" та оповідання за Юрієм Старостенком "Чарівна осінь".

VII. Д\з. с. 34- 35 підручника. Виразне читання вірша за розміткою


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

10794. Разработка системы управления технологическим процессом на базе контроллера Siemens Logo 1.29 MB
  Разработка системы управления технологическим процессом на базе контроллера Siemens Logo Реферат Курсовой проект содержит 46 страниц 21 рисунков 12 таблиц 11 источников 3 приложения 2 листа графического материала вынесенного в приложения. Ключевые слова: автомати
10795. Розвиток і розміщення туристичного комплексу Франції 1.46 MB
  Курсова робота з курсу Розміщення продуктивних сил на тему: Розвиток і розміщення туристичного комплексу Франції Вступ Туризм відіграє одну з головних ролей в світовій економіці забезпечуючи десяту частину світового валового національного прод
10796. Особливості розвитку і розміщення туристичного комплексу Туреччини 79.5 KB
  Курсова робота з дисципліни Маркетинг Особливості розвитку і розміщення туристичного комплексу Туреччини Вступ3 1. Сутність значення і місце рекреаційнотуристичного комплексу в господарстві5 2. Передумови розвитку і розміщення рекреаційнотуристичного к
10797. Программное обеспечение в полиграфическом производстве 70.27 KB
  ВВЕДЕНИЕ В последние годы принтеры плоттеры или другие печатающие устройства настолько плотно вошли в наш быт что встретить их можно повсеместно не только в малом офисе а и на столах дома причем достаточно часто на столах даже у домашних пользователей одновременно ...
10798. Проектирование онлайн-семинаров 70.3 KB
  ВВЕДЕНИЕ В связи с бурным развитием технологий и ростом аудитории пользователей сети Интернет возникает возможность реализации дистанционного подхода к образованию. Одним из приоритетных направлений получения образования является онлайнсеминары. Я выбрала эту те...
10799. Автомобили. Теория эксплуатационных свойств. Анализ конструкции, элементы расчета 1.3 MB
  Автомобили Теория эксплуатационных свойств. Анализ конструкции элементы расчета Учебное пособие по выполнению расчетно-практических занятий и курсового проекта по дисциплине Автомобили. Разделы: 1. Теория эксплуатационных свойств, 2. Анализ конструкций элементы...
10800. Основы гидравлики. Учебное пособие 1.61 MB
  Попов В.Ф. Чжан Т.Р. Основы гидравлики. Учебное пособие. – Якутск 2009 г. 85 с. В учебном пособии рассматривается жидкость как физическое тело; даны основные уравнения гидростатики и движение жидкости; изложены режим движения жидкости и гидравлические сопротивления; пре
10801. Информационные технологии Учебное пособие 1.61 MB
  Информационные технологии Учебное пособие для студентов специальности 071201 Библиотечноинформационная деятельность содержание введение5 Глава 1. ТЕОРЕТИЧЕСКИЕ ОСНОВЫ ТЕХНОЛОГИИ7 1.1. Технологические уровни развития цивилизаций7 1.2. Технология: поня
10802. СПУТНИК руководителя тушения лесных пожаров 1.73 MB
  СПУТНИК руководителя тушения лесных пожаров Щетинский Евгений Антонович В Спутнике руководителя тушения лесных пожаров изложены основы организации борьбы с лесными пожарами и руководства тушением в различных пирологических ситуациях исходя из вида лесного