85462
Життєвий і творчий шлях І.Я.Франка. І.Я.Франко «Дивувалася зима»
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Мета. Поглибити знання учнів про життя і творчість Івана Яковича Франка; вчити виразно читати вірші, формувати вміння аналізувати віршовані твори, виховувати через образне слово почуття любові до свого народу, до України, рідної мови.
Украинкский
2015-03-25
43.5 KB
1 чел.
Урок читання в 4 класі
Тема. Життєвий і творчий шлях І. Я. Франка. І.Я. Франко Дивувалася зима .
Мета. Поглибити знання учнів про життя і творчість Івана Яковича Франка; вчити виразно читати вірші, формувати вміння аналізувати віршовані твори, виховувати через образне слово почуття любові до свого народу, до України, рідної мови.
Обладнання. Портрет І. Франка, ілюстрації до творів, виставка книг І. Франка.
Хід уроку
І.Організація класу.
Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи швидше в клас.
Добрий день!
Як гарно сьогодні у класі у нас.
Урок час уже починати,
Завдання сміливо усі подолати.
Вправа Очікування .
Розумні,
Організовані,
Кмітливі.
ІІ. Удосконалення навичок читання.
а) Пятихвилинка читання.
Кожен учень читає свою улюблену книжку.
б) Читання тексту, розєднуючи слова.
- Прочитайте вислів Панаса Мирного про мову, розєднуючи слова.
Найбільшеінайдорожчедоброкожногонароду йогомова, отаживасходинкалюдськогодуху, йогобагатаскарбниця, вякународскладаєісвоєжиття, ісвоїсподівання, розум, досвід, почування.
в) Скоромовки.
Повторюємо раніше вивчені скоромовки.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Казкаря, байкаря, поета і Довбуша нащадка,
борця за людські долі і серця.
За Україну він віддав своє життя і долю,
за вільний і щасливий край.
Він мріяв про людське братерство нове.
Сьогоднішній наш урок ми присвячуємо українському письменнику І. Я. Франку.
ІV. Ознайомлення із життєвим і творчим шляхом І. Франка.
Фізкультхвилинка
IV. Опрацювання вірша І. Франка.
скре`слина ледяни`х цвіт
посмі`ла широ`кій уст
дуну`ла з дрібни`й ріці
нема` на запаху`щі квітки
- Прочитайте слова кожної колонки, пришвидшуючи темп.
- Знайдіть дієслова, доберіть до них синоніми.
Тлумачення слів уста, сресли, проклюну`тись, замкли`сь, шуря-буря.
3. Робота над таблицею «Читання вірша».
1. Прочитай вірш.
2. Визнач загальний характер вірша.
3. Постав логічні наголоси, розстав паузи.
4. Визнач темп читання.
5. Підготуй відповіді на запитання.
6. Головна думка твору.
7. Прочитай вірш виразно.
Дивувалась зима, /
чом це тають сніги,//
чом люди скресли всі,/
на широкій ріці?// і т. д.
4. Робота над змістом вірша.
Робота в групах. Завдання на картках
1
1. Доведіть словами вірша, що зима змальовується як жива істота.
2. Як хотіла зима розправитися з першими весняними квітами?
2
1. Які слова підтверджують, що зимі та її силі приходить кінець?
2. Як наростало здивування зими? Які слова це передають?
3
1. Підкресліть образні вислови.
2. Подумайте, чому з подивом, здивуванням потрібно читати перші три строфи?
- Презентація роботи в групах..
5. Вправи на розвиток швидкості читання.
а) Читання «ланцюжком».
б) Гра «Прочитай рядок до кінця». Робота в парах.
Один учень називає слово будь-якого рядка, а інший дочитує рядок і продовжує гру.
в) Вправа на правильне інтонування речень.
- Прочитайте всі питальні речення.
г) Прочитати усі дієслова, що змальовують картину триборства зими.
V. Мовно-логічне завдання.
Робота в групах.
1. Висловити своє ставлення до зими з точки зору:
а) художника;
б) лікаря;
в) двірника.
Презентація роботи в групах.
2. Вправа «Вчимося переконувати». Метод «Прес».
Я вважаю, що найпрекрасніша пора року - … тому що …. Наприклад, ….
Отже, я вважаю ….
VI. Виразне читання вірша учнями.
VII. Підсумок уроку.
- З творчістю якого письменника ознайомилися?
- Що ви запамятали про Івана Франка. Складання «дерева життя» письменника.
- Як вшановують память про великого письменника, філософа наші сучасники? Яке місто носить його імя?
VIII. Рефлексія.
- Які власні враження від уроку?
- Що, на вашу думку, вдалося найкраще? Чому?
- Чи виправдались ваші очікування?
Гра «Мікрофон» (Сьогодні на уроці я …)
ІХ. Домашнє завдання.
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
3554. | Аерологія виробок | 1.92 MB | |
Модуль 1. Шахтне повітря, кліматичні умови, пилогазовий режим та його контроль. Вступ. Призначення та задачі шахтної вентиляції по створенню безпечних умов праці шахтарів. Мета та задачі дисципліни. Тема 1.1 Шахтне повітря. Поняття «шахтне повітря».... | |||
3555. | Сутність цивільного та земельного законодавств, їх компетенція у вирішенні питання набуття права приватної власності на земельні ділянки громадянами України | 315.5 KB | |
Актуальність даної теми обґрунтовується постійно зростаючою зацікавленістю встановлення режиму власності на землю, з метою здійснення господарської діяльності фізичними і юридичними особами на земельних ділянках. З утворенням України як незале... | |||
3556. | Історія економічних вчень | 144.69 KB | |
Предмет і завдання курсу Історія економічних вчень Економічне життя суспільства вивчається системою економічних наук - це науки про загальні закони экономічного розвитку, галузеві економічні науки: науки, шо відмічають конкретні процеси і яв... | |||
3557. | Поняття та особливості сільськогосподарського виробництва | 36.41 KB | |
Сільське господарство розвивається на основі різних форм власності і видів господарювання. Рівень господарювання і характер економічної відокремленості цих господарств визначають специфічні особливості їхніх взаємовідносин з державою і певні відмінності у способах використання механізму дії економічних законів. | |||
3558. | Адміністративне право | 121.5 KB | |
Вступ до адміністративного права. Адміністративне право — це одна з профільних, фундаментальних галузей правової системи України. Адміністративне право визначається як сукупність юридичних норм та правових інститутів, призначених для ре... | |||
3559. | Ремонт машин і обладнання підприємств виробництва будівельних матеріалів | 304 KB | |
Метою курсового проекту по ремонту механічного устаткування є привити студентам навички рішення інженерних питань ремонту, економічних обґрунтувань і планування різних видів ремонту та складання необхідної документації. | |||
3560. | Изучение внешнего фотоэффекта | 67.5 KB | |
Цель работы: изучение внешнего фотоэффекта. Задача: определение световой и вольт-амперной характеристики фотоэлемента. Техника безопасности: напряжение 220 В подается от сети на трансформатор и выпрямитель, поэтому соответствующие токоведущие... | |||
3561. | Фінансовий контроль як різновид публічного контролю | 80.12 KB | |
Фінансовий контроль як різновид публічного контролю 1. Методологічні та теоретичні основи дослідження проблеми фінансового контролю: постановка проблеми. 2. Фінансовий контроль як особливий вид публічного контролю. 3. Поняття та правова природа фінан... | |||
3562. | Сучасна українська літературна мова | 198.5 KB | |
Лекція 1 Українська мова: походження, розвиток і функціонування План Предмет та завдання курсу «Українська мова (за професійним спрямуванням)». Мова і мовлення. Функції мови. Походження та основні етапи розвитку української мови. Літературна мова.... | |||