85478

Батько і мати

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Є скарби, заховані в землю, є такі, що розташовані на поверхні і передаються з покоління в покоління. чаруючи людську душу. До таких скарбів належать пам’ять роду, його звичаї, традиції. Мамина пісня, батьківська хата, бабусина вишиванка, дідусева казка - все це наша родослівна пам’ять.

Украинкский

2015-03-25

47.5 KB

0 чел.

Тема: «Батько і мати»

Мета: Виховувати у дітей повагу та любов до рідних батьків. Усвідомити, що ми маємо обов’язки перед батьками і не нехтувати ними.

Хід заходу

1-й ведучий

Батьки і діти! Діти і батьки!

Нерозділиме І довічне коло

 Ми засіваємо житейське поле

І не на день майбутній - на віки!

Між нами не ляжуть вирвами роки,

Бо наша кров пульсує в нашій долі...

Батьки і діти.. .Діти і батьки.

Нам нічого ділити на спільнім полі.

2-й ведучий

Оцих тополь приречений кортеж.

Що вічно супроводить Україну.

І традиційні верби, і калина –

Все батьківське, але синівське теж.

Все наше - од дощинки і навіки

До вічної Тарасової муки –

Передають своїм синам і внукам

І не на день майбутній - на віки!

(Б. Олійник)

Вчитель

Є скарби, заховані в землю, є такі, що розташовані на поверхні і передаються з покоління в покоління. чаруючи людську душу. До таких скарбів належать пам'ять роду, його звичаї, традиції. Мамина пісня, батьківська хата, бабусина вишиванка,, дідусева казка - все це наша родослівна память. наші символи, наша історія, може, погана й сумна але в основі своїй велична, все стверджуюча.

1-й ведучий

Що потрібно для щастя ? Тихе надвечір'я, сонячний ранок, рідний дім, мамина не зрадлива усмішка, розважливе батьківське слово.

2-й ведучий

Рідні, близькі люди ? Хто вони? Це мама, тато, дідусі і бабусі.

Учень

Він говорить, як і з нами.

Із ягнятами й квітками.

Наче колос, він зігнувся…

Я люблю свого дідуся

Учень

Дай. бабусю, поцілую

Сивину твого волосся.

Теплим диханням зігрію

Снігом вибілені коси.

Може, і на них розтане

Лоскотливий іній срібний

Мов химерні візерунки. На замерзлій з ночі шибі.

(А Костецький)

1-й ведучий

Перше слово, яке дитина промовляє, це слово мама. Мама вчила нас робити перші кроки,

вимовляти перші слова.

2-й ведучий

Перше наше усвідомлення себе в житті - це відчуття материнської турботи. Дитина через матір сприймає весь світ, а яким він побачить його - визначить її серце і любов. Мати вчить дитину розуміти любов, як добро, як вчинок на благо інших.

1-й ведучий

«Про матерів можна розповідати нескінченно», - сказав Максим Горький. І дійсно, ні про що на світі не говорилося ніжніше і вдячніше, ніж про материнську любов.

Учень

Скільки в мами сонця, щирого тепла.

Скільки в мами радості, щирого добра.

Всі ночі не спала - сон наш берегла

Ніжне своє серце і тепло дала.

Як нам не любити неньку дорогу?

У душі матусі почуттів глибінь.

А в очах матусі неба голубінь

У руках матусі праця без кінця.

А в устах матусі слово мудреця.

(Пісня «Мамина коса»)

*

Учень1

Сад зелений, а у ньому

Гордий дуб шумить гілками.

Дім красивий, а у ньому

Любий тато наш із нами.

2-й ведучий

Ким для кожного з нас є батько? Батько - захисник, годувальник. Його слово - закон. Він зробить все. аби не загубилося коріння родоводу. Батьківська любов згідно з народною мораллю. Має бути стриманою і врівноваженого. Недарма кажуть, що дитину треба любити так . щоб вона цього не знала - саме такою має бути батьківська любов.

Учениця

Дорогий, хороший, рідний тато,

Кращого від тебе не знайти.

Дорогий, хороший, рідний тато.

Як чудово. що у нас є ти.

1-й ведучий

Мати і батько - найрідніші і найближчі кожному з нас люди. Від них ми одержуємо життя. Вони вчать нас людських правил, оживляють наш розум, вкладають у наші вуста добрі слова. Вони  хочуть, щоб вони були здоровими, чемними, слухняними. Вони про вас турбуються, хвилюються. думають.

2-й учень

Тільки спросоння погляну - бачу родину свою:

Мати - досвітня пташина, з досвітку вік не зімкне.

Ходить по хаті навшпиньки, щоб не збудити мене

Батько - то сонечко рідне, сонечко ясне, земне.

Слово кого заповітне гріє і живить мене.

Вчитель

Багато поезій, прекрасних пісень, легенд, повір'їв, притч, повчальних історії складено про батьків; матерів, яких ви повинні поважати, цінувати кожен прожитий з ними день, робити для них якомога більше добра, бо ми перед нами у вічному боргу, ми не повинні лишати своїх батьків ніколи самотніми, а оберігати їх родовим вогнищем. Не забувайте. що всі ми станемо батьками ; своїм особистим прикладом в всьому маємо бути зразком для власних дітей. Багато мудрих запитів залишила нам народна педагогіка.

Учень

Легенда

Були собі мама і тато. І мати вони дітей...Одного разу мама застудилася і захворіла. Лежить в ліжку і каже: «Діти, подайте мені води, бо не можу встати». «Нема в хаті води». - відказують діти. «Ідіть до річки, та й наберіть».- промовила мати. Не захотіли діти принести води своїй мамі. Сказали, що не можуть, бо хочуть гратися.

Пішли діти на двір і граються а мама ледве - ледве лежить в ліжку і покривається пір"ям. Збіг найменший хлопчик до хати, бачить, мати вже пташкою стала. Став кричати до братів і сестрички: «Наша мама пташкою стала. Хоче відлетіти від нас. Скоренько біжимо по воду для неї». Побігли діти до річки набрали води і кричать: «Мамцю, мамцю пий водичку!» А вона вже пташкою стала, відлітає від хати: « Ку-ку, ку-ку. Пізно, діти, пізно, ку-ку, ку-ку!» І полетіла від них.»   Справді, тато і мама найбільше наше добро

1-й ведучий

В народі існує ще й така легенда: «Доживши до глибокої старості немічна жінка вирішила доживати свій вік у сина. Син деякий час добре ставився до матері, а коли побачив шо вона не може нічого робити, що за нею потрібен догляд, вирішив відвести її на смітник. Син посадив матір у візок І повіз. Побачивши, що батько везе бабусю у візку, внук поцікавився: "Тату, куди ти везеш бабусю?» Батько відповів: «На смітник». Тоді син додав «А коли ти станеш старий, то я теж змушений буду тебе відвести на смітник?.

Памятайте. Що колись і до вас в гості завітає старість.

Учень

Материнська любов, як промінь сонця,

Любов сприймають лиш такою.

У перші роки діти люблять

Ласкаві материнські руки.

Бо вони пестять і голублять.

Вгамують біль, відвернуть муки.

Батьки ж любов свою ховають

У зморшках серця бережливо.

Любов їх тихо розцвітає

Й іскриться у очах щасливих.

Батьки ранимі, як і мами.

Колюче слово ранить серце.

В глибокім своїм серці рани.

Як важко рани з серця стерти.

Батьки становляться дідами.

Не сплять ночами до світання.

Стають ніжнішими від мами

Онуки їх любов остання.

Внуча своїм маленьким серцем

Сприймає дідову любов.

Не зачиня до серця двері

Бо їх єдна єдина кров.

2-й ведучий

Щасливі ми. що народилися і живемо на такій чудовій, багатій, мальовничій землі - нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки; тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини. Де б ми не були, крізь відчуваємо поклик родючої землі, хвилюємося аж до сліз, зачувши рідне слово.

Учень

Мій отчий дім. де всі стежки мої.

Веселками ясними перевиті.

Де у садках співають солов'ї.

Де шлях в світи лежить в високім житі.

Мій отчий дім! Ти дав мені усе.

Моя Вкраїна піснею багата

Ввійшла у серце співом голосним.

Як та любов, яку дарує мати.

Мій отчий дім. не перебудь в мені

Пристанищем дитинства тимчасовим.

Мій отчий дім. даруй мені пісні

І мамине до болю рідне слово.

1-й ведучий

Любіть своїх батьків, слухайте, поважайте їх. бо старі люди кажуть: « Хто батьків має. той у добрі зростає». Отже, тато і мама найбільше наше добро. Не забувайте своїх батьків, як малі так і дорослі.

Учениця

А як вивчимось з літами.

Вдячні мамі за турботу.

Та. підемо ми від мами

В інший край, десь на роботу.

Хай усі запам'ятають –

І листи, і телеграми

Шліть туди, де їх чекають.

Виглядають наші мами.

(Лунає пісня «Батько і мати» )

Учень

Приїжджайте частіше додому.

Щоб не мучила совість потому.

Ні грошей не привозьте, ні слави,

Будьте з рідними ніжні й ласкаві.

Пригадайте дитинства стежини.

Поцілуйте батьківські сивини.

Зачерпніте водиці з джерельця.

Прихилітеся серцем до серця.

Бо не вічні ні батько, ні мати.

Завтра можете їх не застати

Щоб не мучила совість потому –

Приїжджайте частіше додому.

Ведуча    

Промайне 10. 20. 50 років зустрінуться у нашій памяті багато подій, забудуться люди, зустрічі. Але щоб не трапилося у житті, ви завжди повертатимемося у світ свого дитинства до рідної берегині, до своїх батька й матері.

Пам’ятайте хто ми, чиїх батьків сини і дочки.

(Пісня «родина»)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

74403. Строение и развитие (мегаспорогенез) зародышевого мешка 30.5 KB
  Там они делятся позднее еще два раза и на концах зародышевого мешка получается по четыре ядра. По одному ядру от каждой группы так называемые полярные ядра направляется к середине зародышевого мешка где они сливаются и образуют так называемое вторичное или центральное ядро зародышевого мешка. Вокруг трех ядер находящихся в конце зародышевого мешка ближайшем к пыльцевходу скопляется густая протоплазма и получаются три клетки голые или одетые очень тонкой белковой но не целлюлозной оболочкой.
74404. КОНУС НАРАСТАНИЯ СТЕБЛЯ 32.5 KB
  Теория справедливая для споровых растений мхов плаунов хвощей и папоротников см. 83 оказалась неверной для голосеменных и покрытосеменных растений. Ганштейн показал что у этих растений единственной апикальной клетки нет конус нарастания их побега массивный многоклеточный и слоистый. По теории гистогенов сформулированной Ганштейном конус нарастания голосеменных и цветковых растений состоит из трех слоев клеток: 1 наружного однослойного дерматогена1 из него возникает кожица эпидермис;2 периблемы состоящей из одного или...
74405. Ксилема 40 KB
  По характеру утолщения стенок различают трахеиды кольчатые спиральные лестничные сетчатые и пористые рис. Пористые трахерды имеют всегда окаймленные поры рис. 101 у хвойных обычно с торусом рис. Трахеиды приспособлены к выполнению двух функций: проведения воды и механического укрепления органа.
74406. Вторичная ксилема 67.5 KB
  Многолетняя деятельность камбия приводит к коренным изменениям в строении древесины и луба. Вторичная ксилема или вторичная древесина Строение древесины хвойных. В трахеидах поздней древесины образованной камбием в конце лета и осенью радиальный размер значительно меньше тангентального; оболочка сильно утолщена а клеточный просвет мал. Трахеиды ранней древесины в соответствии с их строением являются преимущественно элементами проводящей системы; поздние же трахеиды по строению принадлежащие к типу волокнистых трахеид функционируют в...
74407. Вторичная флоэма, или вторичный луб 44.5 KB
  Продольная лубяная паренхима образуется в виде цепочек тяжей лубяной паренхимы или в виде длинных не поделившихся поперечными перегородками клеток камбиформ аналогичных клеткам древесинной паренхимы. Оболочки клеток паренхимы луба обычно одревесневают позже и слабее чем в древесине. Паренхима располагается в лубе в виде тангентальных прослоек у липы радиальными рядами у бузины группами из нескольких клеток у сосен. В паренхиме скопляются запасы в виде крахмала а также в виде гемицеллюлоз откладывающихся в оболочках клеток.
74408. Вторичное утолщение корней 30 KB
  В результате образуется замкнутое камбиальное кольцо с лопастным и только в диархных корнях овальным очертанием на поперечных срезах. У многих многолетних растений деятельность камбия в корнях так же как и в стеблях периодична и часто можно видеть кольца прироста рис. У древесных пород относящихся к двудольным гистологическое различие между древесиной корня и ствола выражено еще более резко: в корнях трахеи и трахеиды более многочисленны и более тесно расположены более тонкостенны а обычно и более широкопросветны1 снабжены более...
74409. Гинецей 59.5 KB
  У некоторых растений столбик не развит рыльце находится непосредственно на завязи и называется сидячим. Так как семяпочки заключены внутри завязи то на них не могут непосредственно как у голосеменных переноситься пылинки.
74410. Половое размножение голосеменных растений 48.5 KB
  Покров вырастает из основания нуцеллуса так называемой халацы обрастает нуцеллус постепенно снизу вверх но на вершине не смыкается оставляя отверстие так называемый пыльцевход или семявход илимикропиле. Из получающихся четырех клеток одна сильно разрастается вытесняя три остальные и большую часть нуцеллуса; это и будет мегаспора...