85482

Ю.Збанацький «Гвардії Савочка»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Вчити учнів виразно читати та розуміти текст, навчати добору робочого матеріалу до роботи над текстом, розвивати читацькі інтереси учнів, навички стислого переказу, увагу, мовлення. Збагатити знання учнів про мужність народу в роки Великої Вітчизняної війни, участь у ній дітей, виховувати глибоку вдячність...

Украинкский

2015-03-25

1.7 MB

2 чел.

                                   Урок читання в 4 класі

Тема. Ю.Збанацький « Гвардії Савочка»

Мета. Вчити учнів виразно читати та розуміти текст, навчати добору робочого матеріалу до роботи над текстом, розвивати читацькі інтереси учнів, навички стислого переказу, увагу, мовлення. Збагатити знання учнів про мужність народу в роки Великої Вітчизняної війни, участь у ній дітей, виховувати глибоку вдячність захисникам Вітчизни.

Обладнання. Фотографії учасників війни, комп’ютерна презентація « Забути це неможливо…»

                                                  Хід уроку

І. Організація навчальної діяльності

1. Привітання

2. Психологічний тренінг

- Давайте налаштуємось на позитивну роботу. Відкрийте долоні, заплющить очі і промовляйте за мною:

- Я особистість творча!

- Я впевнений у своїх силах!

- У мене хороший настрій!

- Я буду активно працювати на уроці!

- Всім присутнім я бажаю людяності!

ІІ. Контроль за засвоєнням вивченого

  1.  Розчитування за таблицями
  2.  Перевірка домашнього завдання
  •  Що було задано додому?

( Робота в парах. Оповідання Г. Тютюнника « Ласочка». Один учень читає уривок, а другий добирає запитання до цього уривка)

  •  Знайдіть пораду дядька Андрія. Як ви розумієте його слова?
  •  Чого нас навчає це оповідання?

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  •  Про що ви любите читати книги?(Кадр 1)
  •  Чи читаєте книги про Велику Вітчизняну війну?
  •  Чи знаєте, що це була за війна?
  •  Коли вона почалася?
  •  Кому присвятили цей пам'ятник? ( Розповіді дітей) (Кадр 2)

Україна втратила кожного 6 жителя. За Батьківщину в боях вмирали однаково-і дорослі, і діти.

ІV. Повідомлення теми та мети уроку.

Поряд з дорослими боролися і діти. ( Кадр3-5)У пам’яті фронтовиків збереглися теплі спогади про вихованців полків, маленьких солдатів. До теми війни не міг не звернутися відомий український письменник Юрій Збанацький.(Кадр 6)

  1.  Довідкове бюро ( учні розповідають про письменника)

      Юрій Оліферович Збанацький народився на Чернігівщині (1914 -1994). Батько – учасник першої світової війни був поранений, довго хворів і рано помер.  Хлопчик закінчив початкову школу у рідному селі. Ріс допитливим хлопчиком, дуже хотів вчитися, багато знати. До школи ходив 13 км.

    Писати вірші і оповідання почав ще навчаючись у школі. У 18 років почав педагогічну діяльність. У роки війни організував партизанський загін. Виданий зрадником, потрапляє до рук фашистів. 9 місяців зазнавав тортур, знущань, голод. В осінню ніч 1942 року Збанацькому вдалося втекти.

     Тоді німці схопили його матір, але ні тортури, ні катування не змусило жінку видати сина. Вона була страчена.

       Горе не зломило письменника. Він пише вірші, оповідання, які читає в перерві між боями солдатам. Багато вийшло його книжок.  Помер у 1994 році.

  •  Сьогодні ми прочитаємо один із таких його творів « Гвардії Савочка»

V. Опрацювання твору

1. Словникова робота ( Кадр 7))

- Гвардійський полк- добірний військовий полк.

- Радянський Союз – країна, яка об’єднувала 15 республік.

2. Читання тексту вчителем

3. Тести на усвідомлення прочитаного

1. Це було тоді

А) коли фашистів гнали із рідної землі

Б) коли стояли морози

2.Полк вступив

А) в українське село

Б)місто київ

3. Хлопчик ховався від німців

А) в окопчику

Б) за деревом

4. Хлопчика звали Савочка

Б) Іванко

5. Хлопчику пошили

А) чобітки, шинельку

Б) сорочку

6. Хлопчик любив

А) жарти

Б) пісні

4. Читання мовчки.

5. Аналіз тексту.

VІ. Закріплення вивченого

  1.  Розповідь учнів про своїх дідусів ( про тих, хто воював). Діти розказують, показують фотографії, зачитують спогади)
  2.  Визначення головної думки оповідання.

VІІ. Підсумок.

  •  Скажіть, чому ми через роки повинні пам’ятати про тих, хто відвоював мир на нашій землі?
  •  Щоб зберегти мир, треба пам’ятати про війну, про людей, які воювали, вшановувати пам'ять загиблих. Без миру немає дитинства, немає майбутнього.
  •  Ми памятаємо всіх,

Хто віддав життя за те,

Щоб не було війни нової,

Щоб сонце сяяло золоте! (Кадр 8)

VІІІ. Домашнє завдання

Виразно читати та переказувати оповідання Ю.Збанацького « Гвардії Савочка»

Скласти план до твору.

    

 

Комп’ютерна презентація "Забути це неможливо" 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

8310. ВООРУЖЕННЫЕ КОНФЛИКТЫ НА ТЕРРИТОРИИ БЫВШЕЙ ЮГОСЛАВИИ (ХРОНИКА СОБЫТИЙ) 900 KB
  Француз Жак Мерлино в своей книге Нельзя говорить вслух обо всех югославских истинах (34) писал, что в мире появился новый бизнес - услуги агентств по связям с общественностью, действующие в сфере политики и информации (35, с.200)
8311. Основи теорії держави 124.5 KB
  Основи теорії держави Мета заняття.Ознайомити студентів із поняттям держави, її ознаками, закономірностями виникнення, основними теоріями походження та функціями держави. Охарактеризувати форми держави,поняття та ознаки громадянського су...
8312. Генетика. Конспект лекций 3.82 MB
  Введение. История развития генетики Цель лекции: ознакомить учащихся с основными этапами развития генетики как науки, познакомить с зарубежными и отечественными ведущими учеными-генетиками и селекционерами, изучить особенности темы Основы генетики ...
8313. Вища фізика. Конспект лекцій 7.33 MB
  Частина 1. Механіка. Тема 1. Вступ. Кінематика поступального руху. Вступ. Кінематика поступального руху (2 год.) Мета: Ввести основні поняття механіки. План Елементи кінематики. Поступальний рух. Радіус-вектор, траєкторія, шлях, переміще...
8314. Экономическая оценка обновления парка подвижного состава АТП 391 KB
  Экономическая оценка обновления парка подвижного состава АТП Методические указания содержат определение потребности предприятия в материальных и трудовых ресурсах, расчет экономических показателей деятельности предприятия (затраты, доходы, прибыль),...
8315. Сложение элементов столбцов матрицы и нормирование вектора 215.5 KB
  Сложение элементов столбцов матрицы и нормирование вектора Часть 1. Сложение элементов в столбцах матрицы. Задача 1: Просуммировать элементы столбцов заданной матрицы размером mхn. Результат получить в одномерном массиве размером n Задача была выпол...
8316. Численные методы на Mathcad’е 594.01 KB
  Численные методы на Mathcad’е Введение Сегодня не часто вспоминают о том, что компьютеры были созданы в первую очередь для проведения научных расчетов. До сих пор научные и инженерные расчеты остаются одной из важнейших, хотя, пожалуй, и не сам...
8317. Развитие агентской сети страховой компании. Методическое пособие 438.45 KB
  Развитие агентской сети страховой компании. Методическое пособие. Книга 1 Оглавление Глава. Характеристика профессии страхового агента Психологические основы страхования Представления и стереотипы, связанные с профессией страхового агента Влияние ...