85535

Українське читання. Казка за початком

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Вчити дітей складати казки закріплювати знання про особливості казки; розвивати звязне мовлення творчі здібності учнів уяву логічне мислення вміння точно яскраво повно висловити думку формувати позитивне ставлення до казки виховувати дбайливе ставлення до природи.

Украинкский

2015-03-27

104.5 KB

0 чел.

Міністерство освіти і науки,

Молоді та спорту України

Донецький ліцей № 30

Донецької міської ради

Донецької області

Урок  українського читання

У 3 класі за темою:

«Казка за початком»

                       Виконавець:

                                                               Учитель вищої категорії,

                       старший учитель

                                                    Анісімова Оксана Аполінаріївна

м. Донецьк

2012

Українське читання

Тема.   Казка за початком

Мета.    Вчити дітей складати казки, закріплювати знання про особливості казки; розвивати зв’язне мовлення, творчі здібності учнів, уяву, логічне мислення, вміння точно, яскраво, повно висловити думку, формувати позитивне ставлення до казки, виховувати дбайливе ставлення до природи.

Тип уроку: урок творчості.

Обладнання.  Роздатковий матеріал, ілюстративний матеріал, дитячі малюнки до теми, платівка «Пори року» П. Чайковського, гілочки ялинки.

Хід уроку.

Організація класу

   - Добрий день! Дзвеніть дзвінок,

     Починаємо урок.

Повідомлення теми та мети уроку.

  •  Жовте листячко летить,

Під ногами шелестить,

Сонце вже не припікає,

Коли, діти, це буває?

  •  До нас у гості завітала чарівна Осінь. Прочитайте написане слово на дошці. Але що це? Вітер розсипав листочки, які нам подарувала Осінь. Допоможіть мені їх зібрати (на дошці кленові різнокольорові листочками з буквами а, з, к, а, к)

  •  Осінь також надіслала нагороди, які будуть вручені дітям за творчість, винахідливість, артистизм.

  •  Хай святковий настрій

Нас не покидає.

Ми цікаву казку

Разом всім складаєм!

Актуалізація опорних знань.

а) Магічний квадрат

- На дошці висить плакат, цифри закриті осінніми листочками

              1                 2               3

  1.                 5               6
  •  Діти по черзі відкривають цифри, за якими знаходяться завдання

Що таке казка?

З якими словами асоціюється слово «казка»?

Згадати прислівя до улюблених казок

Які бувають казки?

Перехід ходу

На які частини поділяється казка?

       Діти орієнтуються на опорну схему:

КАЗКИ

Авторські                              Народні

Про тварин

Побутові

Фантастичні

Докучні  (нескінченні)

Наукові

  •  Діти, а що є у кожній казці, але осінь про це забула запитати? (Заголовок)

б) Добирання й записування епіграфа до уроку. Читання по хвилях

для          твор             чої            ди             ти            ни

   

     має               не            шкода        ре               пе

Для творчої дитини перешкод немає.

в) Робота з тлумачним словником.

Казка – с. 12 «Словникова скарбничка» Харків, 2002р.

Основна частина.

Слухання музики П. Чайковського, читання учнями віршів про осінь.

Діалог «Що я знаю про казки»

  •  Привіт, подруга!
  •  Добрий день!
  •  Ти куди поспішаєш?
  •  До свого класу на урок. Допоможу друзям більше дізнатись про казки, розповім, що казки бувають авторські та народні.
  •  Ой, мені теж треба з тобою. Хочу послухати казки, які склали діти.
  •  Ну гаразд, ходімо.
  •  А знаєш ти, які ще бувають казки?
  •  Знаю. Про тварин, побутові, фантастичні, наукові.
  •  Про що ж діти складали казки?
  •  Зараз дізнаємось. Але спочатку  треба скласти вірш.

Робота над деформованим віршем.

Холодок повіва

На узліссі трава

Ясне сонце не гріє

Осипаються клени

Засихає, жовтіє

Листя з дуба летить

Серед лісу стоїть

Лиш ялинка зелена

        Діти складають вірші із розсипаних рядків.

Ясне сонце не гріє.

Холодок повіва.

Засихає, жовтіє

На узліссі трава.

Осипаються клени,

Листя з дуба летить.

Лиш ялинка зелена

Серед лісу стоїть.

Творча робота.

Учні пригадають зачин казки.

  •  Завітала до нашого міста Осінь. Вона своїм пензлем розмалювала дерева та кущі. У червоному намисті стоять калина, горобина, шипшина. Тільки Ялинка не хоче скидати зелених хвоїнок. Розгнівалась Осінь…
  •  Складання казки за робочим матеріалом.
  •  Читанням учнями своїх казок.
  •  Захист малюнків до казки. Звучить музика «Пори року» П. Чайковського.
  •  Кого Осінь послала до Ялинки?
  •  Що зробила Ялинка?
  •  Хто допоміг Ялинці? Чому?
  •  Яка Ялинка? Опішить.

Діти інсценують свої казки, уривки, які найбільш сподобались.

Перлини народної творчості.

  •  Гра «Знайди кінцівку».

  •  Добрати кінець до поданих прислівїв

Казки маленькі                        нема плода

Розум           той голодує

Без труда                  а розуму в них багато                         

Хто ледарює,         золота краще

  •  Як розумієте ці прислівя?

Вікторина «З якої казки?»

Відгадайте загадки.

Влітку наїдається, взимку висипається.  (Ведмідь)

Влітку сірий,  взимку білий. (Заєць)

Шерсть гладенька і мякенька,

Спинка гнеться, хвостик вється –

Тільки лапки цап-царап. (Кіт)

Живе у лісі,

Хижа, дика,

Любить курку та індюшка. (Лисиця)

Діти виходять у костюмах улюблених героїв.

  •  З якої казки ведмідь? («Рукавичка», «Колобок», «Дружні звірі», «Коза-Дереза»)
  •  Заєць є у казках «Рукавичка», «Колобок», «Їжачок та Заєць», «Коза-Дереза»
  •  Лисичка є у казках «Рукавичка», «Лисичка-кума», «Лисичка і Журавель», «Лисичка і Журавель», «Лисичка та Їжачок», Лисичка – сестричка і Вовк-панібрат», «Колобок», «Коза Дереза».
  •  Кіт є у казках «Котик та півник», «Ріпка», «Кіт і пес», «Чарівний перстень», «Пан Коцький».

Створення діафільму «Світ казковий, світ прекрасний»

- Намалювати ілюстрацію до однією з казок «Колобок», «Рукавичка», Лисичка й Журавель», «Дружні звірі» та підписати.

- Виставка ілюстрацій «Художня галерея».

Робота в парах.

Робота з деформованими реченнями.

Скласти речення з розрізаних частинок, відгадати до якої казки належить уривок. (Картинка на кожній парті)

-«Ой ви, діточки, козеняточка!» («Вовк і козенята»).

-«Зробіть мені, тату, човник та весельце, то я буду рибку ловити та вас годуватиму…»(«Івасик-Телесик»).

-«Жили собі на світі двоє мишенят, Круть і Верть, та півник Голосисте Горлечко»(«Колосок»)

-«Він лежав, лежав на вікні, а тоді з вікна-на призьбу, а з призьби та на землю в двір, а з двору та за ворота і побіг-покотився дорогою»(«Колобок»)

-«В одного злого хазяїна був віл. Роботящий віл був, багато роботи всякої робив, а вола за все це в холодній повіці держали й харчі погані давали йому»(«Дружні звірі»).

-«А що ти таке?

  - Я Пан Коцький.

  - Будь мені за чоловіка, а я тобі за жінку» («Пан Коцький»)

-«Стоїть дід на воротяху червоних чоботях та й питає:

   -Кізонька моя люба, Кізонька моя мила. Чи ти пила, чи ти їла?» («Коза-Дереза»)

Підсумок уроку. Нагорода учнів медалями за роботу на уроці.

- Ви сьогодні гарно попрацювали, довели міцність своїх знань.

- «Шифрограма». Прочитайте прислів’я. Читати треба за рухом годинникової стрілки через одну букву, починаючи з великої літери.

Казка – народна мудрість.

  •  Як розумієте це прислівя?
  •  Які ви знаєте казки?
  •  Інтерактивна вправа «Мікрофон». Діти висловлюють свою думку про урок:

«Мені запамяталось…»

Домашнє завдання.

Скласти казку за опорними словами.

Красивий,   ведмідь,   індик,    тепло,   кіт,   айстра.

Підготувати етюд (показати одного з улюблених героїв за допомогою міміки та жестів).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

74217. Жүккөтеру машиналарының жіктелуі. Әр типті крандардың қызмет көрсету аймағы. Негізгі параметрлері мен индексация жүйесі 4.35 MB
  Бас параметрі – жүккөтергіштігі. Сондай-ақ жүккөтергіш машиналар жұмыс жасау аймағымен, асымен, қуатымен, тірек күштерімен, жүк моментімен сипатталады.
74218. Биполярные транзисторы. Типы, структура, режимы. Модель Эберса - Молла 2.11 MB
  Условные обозначения обоих типов транзисторов рабочие полярности напряжений и направления токов показаны на рисунке. Режим отсечки оба pn перехода закрыты при этом через транзистор обычно идет сравнительно небольшой ток. По характеру движения носителей тока в базе различают диффузионные и дрейфовые биполярные транзисторы.
74219. Дифференциальные параметры биполярных транзисторов в схеме с общей базой 2.3 MB
  Дифференциальные параметры биполярных транзисторов в схеме с общей базой Основными величинами характеризующими параметры биполярного транзистора являются коэффициент передачи тока эмиттера α сопротивление эмиттерного rэ и коллекторного rк переходов а также коэффициент обратной связи эмиттер коллектор μэк. Из полученного соотношения следует что для эффективной работы биполярного транзистора pnp типа ток эмиттера Jэ должен быть в основном дырочным Jэp. По этой причине эмиттер биполярного транзистора должен быть легирован...
74220. Тиристоры. Феноменологическое описание ВАХ динистора 1.78 MB
  Тиристор – это полупроводниковый прибор с тремя и более рn переходами, вольтамперная характеристика которого имеет участок с отрицательным дифференциальным сопротивлением и который используется для переключения.
74221. Полевые транзисторы Приборы с зарядовой связью (ПЗС) 356.5 KB
  При этом уменьшается поперечное сечение канала а следовательно увеличивается его сопротивление. Приложенное напряжение истоксток VDS вызовет ток в цепи канала полевого транзистора. Здесь как и ранее ось у направим вдоль канала ось х по ширине канала ось z по глубине канала. Обозначим длину ширину и высоту канала при отсутствии напряжения на транзисторе...
74222. Фотоприемники. Оптроны 681 KB
  Оптроны В качестве фотоприемников могут использоваться различные вакуумные газоразрядные и полупроводниковые фотоэлектрические приборы у которых выходным параметром является изменяющийся во времени импеданс ZФD. Различают оптроны с внешней оптической и внутренней электрической связью с внешней электрической и внутренней оптической связью. Такие оптроны могут использоваться для преобразования электрических сигналов: усиления генерирования переключения формирования и т. В электронных схемах регенеративные оптроны могут выполнять функции...
74223. ПЛАНЕТА ЗЕМЛЯ: НЕТРАДИЦИОННАЯ МЕЖДУНАРОДНАЯ КООПЕРАЦИЯ И ЗАХОРОНЕНИЕ ЯДЕРНЫХ ОТХОДОВ Е.В. Комлева 278 KB
  Рассмотрены некоторые антропосоциальные аспекты феномена ядерной энергии, идея долговременной подземной изоляции ядерных материалов международными усилиями. Представлены российские версии. Отмечена необходимость разработки адекватных юридических, финансовых и экономических механизмов, социокультурных оснований и критериев реализации идеи
74224. Электронная эмиссия. Катоды 172.5 KB
  Катоды Электронная эмиссия процесс испускания электронов каким либо телом. Распределение электронов по энергиям в металле подчиняется статистике Ферми Дирака. Согласно последней число электронов имеющих энергию в интервале от W до WdW будет...
74225. ЭЛЕКТРОННО-ИОННАЯ ПЛАЗМА 84.5 KB
  Развитие физики плазмы диктуется чисто практическими целями: новые источники энергии управляемый термоядерный синтез преобразователи непосредственно тепловой энергии в электрическую МГД генераторы и т. Если возникает неравенство зарядов возникает поляризация плазмы следовательно возникает электрическое поле. Аналогично в течении малых промежутков времени возможно разделение зарядов поляризация плазмы но масштаб этой поляризации обратно пропорционален времени существования.