85536

Мандрівка містами України

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Особливості проведення уроку: урок розроблений з використанням інтерактивних технологій, мультимедійної презентації, фотосюжетів. Обладнання: карта України, мультимедійний проектор, відеозаписи, мікрофон, ілюстрації, іграшковий літак, корабель, потяг, різнокольорові клубочки ниток, етимологічний словник.

Украинкский

2015-03-27

150 KB

3 чел.

  •  Розробка уроку з курсу «Я і Україна.Громадянська освіта». 4клас

Підготувала: вчитель початкових класів                

                  Уманської міської гімназії

                     Чепка Яна Борисівна       

Урок-подорож.

Тема. Мандрівка містами України.

          Епіграф.

                               “Земля є книгою, в якій історія людства    записується в  географічній номенклатурі”.

Мета: формування ключових компетентностей: вміння вчитися –  самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, усвідомлювати тему обговорення; зв’язно висловлюватися в контексті змісту; соціальної – усвідомлювати національну специфіку матеріальної та духовної культури відповідно до життєвих ситуацій, певної соціальної ролі; громадянської – виховати почуття патріотизму, гордості за свою історію, за минуле славної України.

предметних компетентностей: познайомити дітей з історією українських міст, з давніми легендами, переказами та розповідями про історію назв міст; допомогти з’ясувати походження тих чи інших міст та сіл; розвивати зв’язне мовлення, пізнавальні інтереси; виховувати допитливість,бажання ширше пізнавати і вивчати історію свого краю,  патріотичні почуття. 

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. 

Особливості проведення уроку: урок розроблений з використанням  інтерактивних технологій, мультимедійної презентації, фотосюжетів.

Обладнання: карта України, мультимедійний проектор, відеозаписи, мікрофон, ілюстрації, іграшковий літак, корабель, потяг, різнокольорові клубочки ниток, етимологічний словник.

Використана література:

В.М. Мазай, О.В. Савченко…Умань – моя маленька Батьківщина: навч – альний посібник –ВД «Інтерлінк» –2006–118с.

І. Дівакова Інтерактивні технології навчання у початковій школі –ВД –«Мандрівець» –2008 –178с.

О.В. Онопрієнко Формування ключових і предметних компетентностей молодших школярів: дидактико –методичні аспекти –ВД–«Каштан» –2012

Конкретизовані навчальні цілі уроку

Когнітивні рівні

Конкретизовані навчальні цілі

Перелік завдань – запитань, які забезпечують досягнення конкретизованих цілей

Навчально- методичне забезпечення

Знання

Знає  вислови про Україну та її географічні параметри;

Показує, розміщення України та її столиці на карті;

називає міста України,  в яких побував;

називає міста України, про  які хоче дізнатися.

Технологія  «Мозковий штурм».

Вікторина

Інтерактивна технологія «Показ»

–Назвіть і покажіть на карті  столицю нашої держави.

Обмін враженнями.

Технологія

«Незакінчене речення».

Карта України

Фотосюжети

Карта України

Фотосюжети

Карта України

Фотосюжети

Карта України

Розуміння

пояснює необхідність знати  історію України, її славне минуле.

розрізняє  джерела інформації, про походження назв міст;

відповідає на запитання за змістом почутого тексту

Декламування вірша.

Ситуативні завдання.

Перекази, легенди, міфи, казки.

Технологія «Криголам»

Бесіда за змістом почутого.

Виставка малюнки учнів з краєвидами та історичними пам’ятками нашої держави.

Мультимедійний проектор. Презентація.

Мультимедійний проектор. Презентація

Застосування

Використовує практичний досвід і зіставляє із прочитаним текстом;

Ознайомлення з текстом «Назва наших міст.»

Читання статті підручника.

Підручник

(ст. 7-8)

Аналіз

Аналізує інформацію та її джерела отримання, щодо походження назв міст;

зіставляє описані події із реальним життям.

Технологія

«Кожен навчає кожного».

Технологія «Ручки всередині»

 

Роздатковий матеріал

Підручник

(ст. 7-8)

Синтез

досліджує походження назви міста;

робить висновки з конкретної інформації.

Робота в групах.

Скласти частини вірша у логічній послідовності.

Технологія «Ручки всередині»

Роздатковий матеріал

Презентація

Оцінювання

Оцінюють свою роботу на уроці;

висловлюють судження відносно почутого на уроці;

висловлює оцінні судження про прочитані та почуті твори

Технологія

«Незакінчене речення».

Рефлексія уроку.

Презентація

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

Любі діти, добрий день!

Станьте рівно, підтягніться,

Один одному всміхніться.

Сядьте всі рівненько, починаємо працювати.

Вузлик знань ще один сьогодні будемо в’язати.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. (1 хв.)

Інтерактивна технологія «Мікрофон».

Вчитель.

Що ви очікуєте від цього уроку? (Нових знань, успіхів, високих балів).

Ваш успіх на уроці залежить від вашої активності, уважності,    творчості.

ІІІ. Контроль, корекція, закріплення знань учнів. Перевірка домашнього завдання.

Технологія  «Мозковий штурм».       

Фронтальне опитування.

– Чим багата Україна?

– Яку площу займає її територія?

Читання висловів про Україну, які учні відшукали у художніх книгах.

– Як ви їх розумієте?

Поетична хвилинка. Декламування учнями віршів про Україну.

Робота з картою України. Супровід відповідей показом на карті.

Вікторина

– Які є гори в Україні?

–  Які моря є в Україні?

– Яке місто є столицею України?

– На березі якої річки вона стоїть?

– Яка найбільша річка в Україні?

–  Які ще ріки України ви знаєте?

–  Як звуть президента України?

– Які символи України ви знаєте?

–  Що позначає на карті  широка червона лінія?

– Хто є сусідами українців?

– Що таке символ?

ІV. Актуалізація опорних знань учнів.  Підготовка до активного, свідомого засвоєння знань. Бесіда з одночасним переглядом фотосюжетів.

Запитання.

1.    Які міста ви знаєте?

2.    А в яких вам довелося побувати?

3.    Що цікавого ви можете розповісти про ці міста?

4.    Чи є там історичні пам’ятки, з якою подією вони пов’язані?

Фотосюжет: (показ фотоплакату з відвіданих учнями міст під час екскурсій.)

 Декламація вірша Романа Завадовича.

Мій рідний край.

Люблю я квіточки пахучі,

люблю берізочку струнку,

люблю той явір, що на кручі

коріння миє у струмку.

І трав зелені оксамити,

Важкі пшеницею лани,

Високі гори гордовиті,

Одіті в сині жупани.

Люблю ставів голубі очі

і синіх рік стрічки стрійні,

безкрає море, що рокоче

і мерехтить вдалечині.

Люблю я ті міста і села,

де Український Нарід мій-

гей, там душа моя весела,

повна посвяти і надій.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми уроку.

Вступне слово вчителя.

 – Щоб бути справжнім патріотом своєї Батьківщини, потрібно не тільки любити її, але й знати її історію. Сьогодні ми подорожуватимемо містами України, і не просто подорожуватимемо, а й дізнаємося багато цікавого й нового про деякі міста, про славне минуле нашої України.

  Міста мають свою історію. Ми послухаємо легенди і перекази про походження назв міст, про людей, з чиїми іменами пов’язані давні назви міст.

  Міста як і люди мають свою долю. Одні з них яскравою зіркою спалахують на небосхилі, інші так і лишаються невідомими. Міста прикрашують талановиті, відомі люди, відомі історичні пам’ятки старовини, знамениті музеї, картинні галереї, ботанічні сади та інше.

Технологія «Незакінчене речення».

Що ви хочете дізнатися про міста України?

–  Я хочу дізнатися…

Я мрію побувати…

V. Вивчення нового матеріалу.

  1.  Слово учителя. У нас на Україні понад 32 тисячі населених пунктів, з них майже 1300 міст й селищ міського типу. Пам’ятки історії та культури – це й географічні назви.

   Пам’ятки історії та культури – це не тільки залишки архітектурних споруд минулого, старих фортець, не тільки руїни городищ, на яких прикріплено табличку із словами “Охороняється державою”, а й місце пов’язане з героїчним минулим нашої Батьківщини. Це наша доля, наше сьогодення і майбутнє, наш своєрідний оберіг. Без минулого немає майбутнього. В назві кожного поселення є щось своє, неповторне, своя чаруюча музика і пісня, свої обереги. А ще – свої луки і верби, свої ліси і абрикосові сади, свої яблуневі і вишневі насадження, завдяки яким виникають назви поселень. Сьогодні ми з вами розглянемо окремі назви поселень, лише маленьку часточку нашої великої України.

  1.  Мандрівк картою України.

– Подивіться на карту. Яка країна тут зображена? Покажіть її кордони.

  1.  Поетична хвилинка. Декламування вірша учнем.

Україна.

Гарна-гарна, як в лузі калина,

неповторна в красі весняній,

незалежна моя, Україно,

рідний краю, коханий ти мій.

Ніжна мова твоя солов`їна,  

Ти могутня, як води Дніпра,

Незалежна моя, Україно,

Край науки, пісень і добра.

Ти, як горда в Карпатах трембіта,

Крим від сонця увесь золотий,

Людям добрим гостинна, відкрита,

Україно, мій край дорогий.

Вчитель.

  1.  Знайомство з походженням назви рідного міста.

– Велика і прекрасна наша земля. Тож давайте розпочнемо нашу мандрівку з нашого рідного міста.

– Як називається наше місто?

– Що ви знаєте про його заснування?

Розповідь учителя.

      Погляньте на карту України: у самому центрі її території, у самому її серці розкинулась старовинна Умань. Географічне положення міста зумовило його історичну долю, таку ж непросту, величну і трагічну, як і історія усієї держави.

       Звідки походить назва нашого міста?

В більшості наукових праць стверджується, що походження назви Умань невідоме.

       Примітивною вважається легенда про корчму з двома Манями. Проте можна прийти до кількох версій. Чи не походить назва Умань від слів У і Мань? Китайською мовою перше з них означає укріплене місце, а друге–широке, сліпе, згоріле.

      Природніше пов`язати назву нашого міста і річки Ума, про яку літопис згадує ще у п’ятнадцятому столітті. Що згадувана Ума –то наша Уманка, сумнівів нема.

Можна припустити, що згодом річку Уму стали називати Уманкою, а побудоване біля неї місто Уманню.

      Найімовірнішою вважається така версія. Ще в дотатарські часи, південніше від ріки Рось жили кумани (їх частіше називали половцями). То можливо і назва куманів дійшла у дещо зміненій формі і могла виникнути в результаті таких перетворень: Куманія –  Кумань –  Гумань –  Умань.

Бесіда за змістом почутого.

-  Що нового дізналися?

-  Обміняйтеся враженнями щодо почутого із сусідом по парті.(Робота в парах).

  1.  Екскурсія до столиці нашої держави.

    – Наша подорож продовжується. Вирушаємо на північ.  А яким транспортом поїдемо відгадайте.

Загадка. По дорозі дім повзе, на екскурсію везе,

               Не на курячих ногах, а в гумових чобітках. (Автобус.)

Технологія «Криголам» (вірш замальований за допомогою піктограм)

Уважно послухайте вірш Р. Купчинського дивлячись на екран і спробуйте дати відповідь: у яке місто ми приїхали?

… серце України                               1

І найстарше місто в світі.                  1

Хоч пройшов усякі зміни,                 1

Гарний і в зимі, і в літі.                      1

Там церкви золотобанні,                    1  

А в них дзвони сріблом куті,             1

Як задзвонять на світанні,                  1

То на всю Вкраїну чути.                     1

   (Київ)            

Так про яке місто йшлося? (Про Київ).               

Чому Київ називають серцем України? ( Київ – столиця України)  

Що значить найстарше місто в світі? (древнє, дуже старе)

А от з версіями походження цього славного міста ми і спробуємо з вами зараз розібратись. Пригадайте з уроків читання легенду про заснування міста Києва. (За легендою засновником Києва був Кий, що прийшов сюди разом із братами Щеком і Хоривом та сестрою Либіддю.) Київ був заснований у 482 році. У 1982 році кияни відзначали 1500років з дня заснування. Зараз майже 1530 років.

    – Чому місто має таку назву?( Названо на честь засновника міста — князя Кия.)

    – Які споруди  пам’ятки архітектури є в Києві, що говорять про ті події?

Розповідь учителя про походження назви міста  Київ.

  Про походження Києва були різні перекази. Одні оповідали що назва міста пішла від Кия, що був перевізником на Дніпрі (кому треба було переїхати з одного берега на інший, він перевозив своїм човном)

 Ще одна з версій говорить, що біля міста Київ був здавна перевіз через річку Дніпро. Перевозили через річку човнами, які на давньоруській мові називали куяви. Слов’янські письменники Київ часто називали Куявою. Тому дуже схоже, що могло бути і так: спершу «Куява» перетворилася на «Кіяву», після в «Кієву», а там замість «Кієва» стали писати і вимовляти «Києва». А дехто вважав Кия за простолюдина, перевізника через Дніпро).

«Кожен навчає кожного».

- Можливо хтось знає інші версії про походження міста Києва?

(Припустимо, що землю де було закладено місто Київ населяли не поляни, а сармати (не слов’яни), то можна вважати: назва місту Києву дана не від імені літописного героя, а від гір, бо по - сарматськи кам’яні гори називались «Ківі». Тобто і ім’я князю пішло від «володар Ківі» або «Гір», після того і «Кий» за власне ім’я було прийнято.

 Вперше Київ згадується у ранніх літописах в 1093р.

У 1113р. інок Печерського монастиря Нестор - літописець на перших сторінках «Повісті минулих літ» записав переказ про людину яка першою розпочала князівство у Києві.

   Є також версія, що раніше існувало місто Київ і гори Щековиця, Хоревиця та річка Либідь. Та люди хотіли осмислити всі ці назви, оживити їх, дати їм пояснення, внаслідок чого і склалися легенди про трьох братів, які стали основою «Повісті минулих літ».)

-  А як пояснює походження назви етимологічний словник?

Словникова робота «Довідкове бюро».

     Етимологічно це ім’я зв’язано з терміном «кувати» (слово «кий» в давньоруській мові означало «молот»). 

Отже, українське слово «кий» означає не просто «палка», а саме «кована палка», «залізна палка»; відповідно, ім’я Кий також означає «Залізна Палка».

«Залізна Кована Палка» – таке значення має назва «Київ». Палка в давнину вважалася символом влади. Отже, Київ є містом влади.

Продовження розповіді учителя.

Ми почули багато версій, а які з них є правдивими потрібно довести,  для цього потрібні факти. Бо, що таке історія, як не версії, чия об’єктивність видається аргументовано для більшості? А більшість, як відомо, починається з упевненості одного. Тож в майбутньому, хтось із вас захопиться історією і доведе нам правдивість однієї з почутих версій.

VІ. Фізкультхвилинка.

-   Прийшов час відпочинку.

Ми мандруєм, ми мандруєм.

Україною крокуєм.

Ось побачили Карпати:

Як вершину нам дістати?

Заглядаємо в озерце –

Не торкнутися нам дна!

Так ми довго, довго йшли,

Поки в Київ не прийшли.

В річці плаваєм, ниряєм

На березі засмагаєм.

Дивимось у небо: в голубій імлі

Хмарки пропливають

Мов космічні кораблі.

  1.  Зупинка у місті Черкаси.

    –  Яка річка тече через Київ?

    –  Далі ми продовжимо подорож іншим видом транспорту.

Загадка. Без рук, без ніг ходить на животі? (Корабель).

    – Ми продовжимо подорож вниз по Дніпру на сучасному комфортабельному теплоході. А щоб ви не сумували, пропоную послухати цікаву розповідь наших дослідників.( Заздалегідь підготовленим учнем).

 Дніпро. В Україні є майже 71 тисяча річок. Найбільша з них Дніпро. Вона має близько 1350 приток: Рось, Прип`ять, Десна… На ній споруджено багато електростанцій. Колись ця річка називалася Борисфен.

    –  Дякуємо за цікаву інформацію, а наша подорож продовжується. Перед нами постає місто Черкаси.

Розповідь учителя про походження назви міста Черкаси.

    –То чому місто має таку назву?

  Походження міста та його назва - таємниця, загадка, яку історики ще не змогли розгадати. "Черкаси" - екзонім (слово, що не вживається місцевим населенням), яким часто називали українців за межами України, зокрема у Московії. Як тлумачити це слово - достеменно невідомо, як невідомо, чому ним назвали українців, але точно відомо, що воно має тюркське походження.

 Перша згадка про поселення Черкаси датується 1245 роком, за повідомленням Італійського посла Джованні Да Плано Карпіні.

 Але більшість дослідників вважають, що корінь назви міста походить с тюркських мов. На сьогоднішній день існує кілька версій походження назви міста Черкаси.

   Першою і найбільш простою є версія про те, що назва походить безпосередньо від Черкесів — одного з етнонімів адигських народів. Який за деякими версіями переселився зі сходу, на південні території Київської Русі (в майбутньому - запорізькі козаки), заселили весь басейн ріки Дон, та територію Кубані. В перекладі з давньотюркської назва "черкаси" означає "воїни аси"("асами" чи "ясами" в Київській Русі називали племена булгар). Назву козаки черкеський народ отримав на межі XVI-XVII століть, саме в цей час степи запорожжя активно заселяються втікачами з підляшської України, які поступово змішуються з місцевими тюркськими племенами. Це призводить до того, що козаками-черкесами починають називати й весь український народ. Місто Черкаси відоме  як козацька фортеця, таке собі місто козаків -черкасів. З часом войовничі жителі запорожжя стали звичайними козаками, проте назва міста залишилася завдяки кримським татарам, котрі ще довго називали козаків черкасами, а місто войовничих козаків - Черкасами.

  1.  Перебування у Харкові.

 Загадка. Стрибнути з нього на ходу можна, а ввійти на ходу не можна. (Літак).

   – А зараз з Черкаського аеропорту ми вилетимемо у друге за кількістю населення місто  – Харків, другу столицю України.

   –  Звідки походить назва цього міста?

Ознайомлення учнів з легендою. Читання учнем.

Харків

Був собі козак Харко (тобто Харитон). Легенда розповідає, що уподобав він собі місце біля річки Харків і поселився там. І чи то від назви ріки вона пішла, чи від першого поселенця козака Харка – так і не відомо. На поселенців часто нападали татари. Одного разу в бою загинув і сам Харко. Хутір Харків на деякий час запустів, однак незабаром був відновлений і зберіг свою назву.

Обмін думками. Робота в парах.

  1.  Відвідини Львова.

   – Наша подорож продовжується. Вирушаємо на захід до древнього Львова. 

Щоб дізнатися про походження назви цього міста вам потрібно виконати завдання.

Робота в групах (скласти частини вірша і прочитати).

Звідки в міста назва Львів.

Левом сина князь назвав.

Щоб віки жила ця днина,

місто князь як будував,

дав йому імення сина

Довго я не розумів,

Звідки в міста назва — Львів.

Брата старшого питаю:

—    А ти знаєш?

Так от... З княжих ще часів

в міста горда назва — Львів.

Каже: —    Знаю.

Князь був, Галицький Данило,

сім віків перекотило,

як дзвеніла княжа слава,

та не тільки в славі справа:

сумував князь, що один...

Народився в князя син!

«Сильним будь! Наш рід прослав!»

Довго я не розумів,

Звідки в міста назва — Львів.

Брата старшого питаю:

—    А ти знаєш?

Каже: —    Знаю.

Князь був, Галицький Данило,

сім віків перекотило,

як дзвеніла княжа слава,

та не тільки в славі справа:

сумував князь, що один...

Народився в князя син!

«Сильним будь! Наш рід прослав!»

Левом сина князь назвав.

Щоб віки жила ця днина,

місто князь як будував,

дав йому імення сина.

Так от... З княжих ще часів

в міста горда назва — Львів.

Марія Хоросницька

-  То звідки пішла назва Львів?

Розповідь учителя

   Львів — одне з найкращих міст Європи. Засноване воно було близько 700років тому. Згідно з одними джерелами, його побудував князь Данило Галицький і назвав на честь найстаршого сина Лева, а Лев Данилович успадкував місто після смерті батька. Інші перекази доносять до нас свідчення про те, що місто заснував не Данило Галицький, а сам князь Лев Данилович. Таким чином, назва даного міста тісно пов'язана з іменем сина славетного галицького князя Данила Романовича. Також кажуть, що місто зазнало скрутних часів, коли його захопили іноземні загарбники. Після звільнення спорудили на його підступах багато кам'яних левів.

VІІ.  Закріплення нових знань.

Робота з підручником (ст. 7-8). Читання статті «Назва наших міст».

 Про які міста ви прочитали?

Усебічна перевірка знань.

Технологія «Ручки всередині»

(Робота в домашніх групах Обговорення запитання.)

–  Звідки походить назва  міста Золотоноша?

Робота в групах.

–  Які існують легенди про заснування міста Житомир?

Складання колективної розповіді: «Цікаві місця мого краю».

VІІІ.  Підсумок уроку, оцінювання результатів, рефлексія.

Технологія «Незакінчене речення» (Продовж речення).

Підсумуємо все що почули і побачили на уроці.

 Пропоную закінчити речення.

Сьогодні на уроці я зрозумів …

Хочу побувати…

Свою роботу на уроці оцінюю….

Роботу вчителя оцінюю…

Інформація отримана на уроці дозволяє зробити висновок, що….

На сьогоднішньому уроці для мене найбільш важливим відкриттям було….

Сьогодні урок навчив мене….

Я сподіваюсь, що урок не пройшов даремно і та інформація, яку ви сьогодні                 отримали у майбутньому вам знадобиться.

Домашнє завдання.

Підготувати проекти «Моє рідне місто». Об’єднатися в групи за інтересами:

1 група – довідатися, чи змінювалася назва нашого міста, району, області впродовж історичного розвитку;

2 група – дізнатися про походження назв міст Канів, Одеса, Дніпропетровськ.

Додаток

Технологія «Павутинка»

Крок 1. Діти сідають у коло.

Крок 2. Під час виконання вправи у кожного учня буде можливість висловити свою думку.

Крок 3. Учитель просить одного учня почати (наприклад: «Бути людиною чудово, адже вона може мислити»). Потім учень міцно береться за кінчик мотузки (вовняної пряжі), а весь клубочок перекидає кому-небудь навпроти в колі. Це продовжується доти, поки не висловляться всі (якщо хтось не хоче говорити, він має право сказати: «Пропускаю»). Утворюється своєрідне «павутиння» зв’язків із пряжі.

Додаток 2

Технологія «Ручки всередині»

Крок 1. Коли учень висловлює свою думку, то кладе свою ручку на середину стола, за яким сидить група, – щоб відзначити, що він зробив свій внесок у спільну справу.

Крок 2. Поклавши ручку, цей учень уже не має права висловлюватись доти, доки всі інші учні не  покладуть свої ручки в центр стола. Усі члени групи рівні у своїй можливості висловлюватись, і ніхто не має права домінувати.

Крок 3. Учень, який не висловився або якому нема чого додати на цей момент, має право сказати: «Пропускаю», кладучи свою ручку у центр стола.

Крок 4. У будь-який момент учитель може підійти до групи, вибрати ручку на столі чи запитати, який внесок зробив її власник.

PAGE   \* MERGEFORMAT 6


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

58959. Урок. Пори року 348 KB
  Мета: розвивати початкові навички використання елементів взаємодії з комп’ютером – списків та закладок у діалогових вікнах; ознайомити учнів з особливостями погоди в різні пори року; розвивати елементи логічного мислення, пам’ять, увагу, кмітливість...
58960. Аналіз поеми М. Гоголя «Мертві душі». Чичиков герой нашого часу? 57 KB
  Мета: проаналізувати образ Чичикова; вдосконалювати вміння висловлювати та доводити свої думки аргументувати свої вислови узагальнювати; розкривати творчі здібності учнів; прищеплювати звичку з повагою ставитися до думок інших людей...
58961. «Я є рушниця, радістю набита, якою вистрілю на честь життя» (до 100-річчя з дня народження Богдана-Ігоря Антонича) 151.5 KB
  Моя країно верховинна ні не забуть твоїх черемх коли над ними місяць лине вівсяним калачем 3 учень: Так це БогданІгор Антонич який в горах де ближче сонця перший раз приглянувся небу дописує черговий вірш до збірки Книга Лева.
58962. Особові займенники 371 KB
  Мета: Вчити розпізнавати особові займенники; визначати особу число відмінок займенників; формувати вміння користуватись відмінковими формами займенників в усному й писемному мовленні та влучно використовувати особові займенники; розвивати увагу мислення...
58963. Інтерактивний розвиток фантазії учнів 60 KB
  Освітні - спрямовані на активацію уяви та фантазії. Передбачають формування практичної діяльності, уміння аналізувати та інтерпретувати мистецькі твори та дитячі малюнки, навчатися споглядати їх різними способами: статичний - сприймати їх через внутрішній світ...
58964. Їде панна осінь на золотому коні 42 KB
  Організація класу до уроку Гайда діти у садок Любо там та мило Подивіться все навколо Осінь як змінила. Осінь. Осінь завітала до нас у гості.
58965. Матеріали до вивчення роману Габріеля Гарсіа Маркеса "Сто років самотності" 31.5 KB
  Довести до свідомості учнів задум письменника який полягає в осудженні індивідуалізму що зумовлює замкненість відірваність людини від реального часу отруює її життя гіркотою самотності. Актуалізація опорних знань Як ви розумієте слово самотність Звідки вона береться Чому виникає...
58966. Англомовні країни. Велика Британія 55.5 KB
  Respected quests! Our todays lesson is devoted to Great Britain. Its our final lesson on the topic. We are going to review the material we have already learnt and try to learn something new. Hope you will enjoy every minute of the lesson.
58967. Архітектурні споруди в казці 45.5 KB
  Завдання до уроку 1. Структура уроку І. Повідомлення теми завдань уроку й мотивація навчання 1 хв. Уведення до теми уроку методом створення ігрової ситуації уявної мандрівки у країну казок 8 хв.