85552

Мандрівка у цікавий світ навколо нас

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мандрівка у цікавий світ навколо нас. Обладнання: Підручник Позакласне читання малюнки із зображенням пейзажів природи: лісу діброви гаю луків; квітів та тварин;кросворд картки із словниковими словами виставка книг на тему: Цікавий світ природи. ка світ ці вий у Манд ка рів Мандрівка у цікавий світ.

Украинкский

2015-03-27

50 KB

0 чел.

Урок позакласного читання у 3 класі

«Мандрівка у цікавий світ навколо нас»

                                                                    Підготувала:

вчитель початкових класів

                                                                                 Монастирецька О.І.

2013р.

Позакласне читання

Тема.       Мандрівка у цікавий світ навколо нас.

Мета.       Вчити дітей пізнавати природу, знаходити в ній цікаве і прекрасне.

                 Формувати навички виразного читання; удосконалювати вміння

                 звязно і послідовно викладати думку; збагачувати словниковий     

                 запас учнів. Вчити правильно добирати книжки, повідомлення на

                 задану тему. Розвивати увагу, память, уяву, мислення,

                 спостережливість допитливість, учнів. Виховувати бережливе

                 ставлення до природи; до книжки.

Обладнання:     Підручник «Позакласне читання», малюнки із зображенням пейзажів природи: лісу, діброви, гаю, луків; квітів та тварин;кросворд, картки із словниковими словами,

виставка книг на тему: «Цікавий світ природи».

Хід уроку

І.   Організація класу до уроку.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  1.  Розшифруйте таємничі слова і складіть з них речення.

        ка    світ    ці   вий   у   Манд   ка   рів

(Мандрівка у цікавий світ.)

  1.  Бесіда.

- Діти, а де ж той цікавий світ?

 (Навколо нас.)

- Обєднаймо ці думки і прочитаймо тему уроку.

 (Мандрівка у цікавий світ навколо нас, у цікавий світ природи.)

- Учні, на уроці ми повинні вчитися звязно і послідовно викладати свої  думки;

вчитися правильно добирати книжки, повідомлення до заданої теми; виразно читати тексти;

а також вчитися бути спостережливими до навколишнього світу, і намагатися побачити в ньому щось цікаве.

- Ми знаходимося тепер в класі, тому уявляти світ природи нам допоможуть ці малюнки лісу, гаю, луків, лугів.

ІІІ.  Робота з виставкою книг.

  1.  Бесіда.

- Роздивіться виставку книг.

- На скільки відділів можемо поділити ці книги?

(Художня література, довідкова література.)

- Подумайте, як ви описали б свою книгу, щоб іншим захотілося її прочитати.

  1.  Гра «Рекламний ролик моєї книжки».

(Учні розповідають про книгу, яку відібрали на виставку.)

ІV. Обговорення прочитаних творів (казок, легенд, віршів).

  1.  Декламування вірша «Друже мій» Оксани Сенатович.

- До чого закликає нас автор у цьому вірші?

(Мову рідної природи розуміти серцем вчись.)

(Спостерігати за поведінкою тварин, ростом рослин, їх цвітінням і бачити красу навколо нас.)

  1.  Слухання легенд, казок.
  2.  Легенда «Зозулині черевички».

- Подивіться на виставку малюнків квітів і спробуйте знайти серед них цю рослину. Що ще про неї потрібно сказати? (Занесена до Червоної книги).

    б) Легенда про дятла.

    в) Казка «Конвалії».

г) Розповідь вчителя.

- Люди складали і складають легенди не тільки про рослин і тварин, неживу природу, але й про те, що існують невидимі для нас істоти-духи. Вони живуть всюди: у лісах: гноми, дріади, феї, добрий карпатський дух – Чугайстр, у полях мавки, зокрема, у квітах – ельфи,  у водоймах – русалки, водяники.

- Які ви знаєте казки, що в них говориться про цих духів? («Білосніжка і семеро гномів», «Русалонька».)

V.  Доповнення, розширення, уточнення читацького досвіду учнів.

- Діти, уявіть собі, що ви знаходитесь серед величезної кількості різних квітів. А тепер послухайте оповідання Ігоря Калинця «Про дівчинку і квіти» і запамятайте  «До кого звернулася дівчинка із проханням у листі".

а) Читання тексту вчителем.

    б) Первинне осмислення тексту.

- До кого звернулася дівчинка із проханням у листі?

(До автору тексту Ігоря Калинця).

- То ж з яким проханням звернулася дівчина?

в) Словникова робота.

вибуяли – виросли великі

плекати – вирощувати

не проґавити – не пропустити

гомін – розмова

плинути – відходити

хлопчик – мізинчик малюк

зільник – трави, квіти

тендітні – ніжні, тоненькі

клопіт – турбота

строї – святковий одяг, наряд

легіт – легкий вітер

   г) Читання тексту «ланцюжком».

Фізкультхвилинка (під музику).

д) Вибіркове читання.

- Знайдіть у тексті і прочитайте:

- З яким проханням звернулася дівчина?

- На чиє взуття були схожі квіти-Черевички?

- Чи наступив день квітів?

- Діти, чого навчає нас це оповідання? (бути спостережливими, терплячими, доглядати за рослинами.)

  VI.  Робота в парах.

        Придумування назв казок, розповідей.

- А тепер хвилини фантазії. Подивіться на ось ці малюнки і скажіть, які б ви придумали назви казок чи розповіді дивлячись на ці малюнки («Задуманий ліс», «Хмаринки-подружки», «Про що розповіла мені ромашка» і т.д.).

 VII.  Гра «Мікрофон».

- А зараз кожен з вас скаже нам своє цікаве повідомлення по темі «Природа навколо нас».

 VIII. Відгадування кросворду.

- Якщо ви відгадаєте цей кросворд, то дізнаєтесь про що благають вас рослини і тварини.

- Слухайте загадки:

  1.  Я веселий звірок,

Плиг з ялинки на дубок.

Не стрибаю, а літаю –

Хвіст мені допомагає. (Білка.)

  1.  У воді сидить охоче,

То не риба і не рак.

Виставля булькаті очі

Це маленьке… (Жабеня.)

  1.  Має клешні й довгі вуса

Я його і сам боюсь.

Він щипає, мов гусак,

Ну і звуть щипаку(Рак.)

  1.  Стоїть будильник на подвір'ї,

Та чомусь він весь у пірї. (Півень.)

  1.  Дивний звірок

Круглий, мов клубок,

Голки стирчать

Спробуй узять. (Їжак.)

  1.  Хитрий, гострий ніс він має,

Слід хвостиком все замітає.

Та й полює тишком-нишком

То на зайця, то на мишку. (Лис.)

 

- Прочитаймо виділені букви.

                                Б і л к а 

                     ж  а б е н я 

                                 р а к

                        п і в е н ь

                              ї ж а к

                             л и с

  1.  Все, що оточує нас, всі рослини, тварини – одним словом (природа).
  2.  - А тепер читаймо разом, з яким проханням зверталися всі тварини і рослини:

Бережи природу!

ІХ.  Підсумок уроку.

- Чим цікавий для вас був сьогоднішній урок?

- Що потрібно запамятати, щоб побачити щось нове і цікаве?

(Бути уважними, спостережливими, любити і берегти природу.)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

81141. Динамика социального конфликта 35.58 KB
  Динамика конфликта это процесс изменения конфликта. Этапы конфликта: предконфликтная ситуация это время вызревания конфликта развития и обострения противоречий его вызывающих. Будущие оппоненты конфликта еще не осознают нарастание и последствия уже наметившегося конфликта.
81142. Сущность социальной организации. Миссия, цель организации 40.13 KB
  Миссия цель организации. формализация отношений в организации и нормативная регуляция поведения членов данной организации. Структура организации.
81143. Элементы организации 69.88 KB
  Организации это весьма изменчивые и высокосложные социальные образования. Социальная структура является центральным элементом любой организации. Она относится к шаблонным или регулируемым аспектам взаимоотношений между участниками организации.
81144. Основные понятия теории управления персоналом организации 39.82 KB
  В последние 50 лет термин управление персоналом использовался для описания функции управления посвященной найму развитию обучению ротации обеспечению безопасности и увольнению персонала. Управление персоналом вид деятельности по руководству людьми направленный на достижение целей фирмы предприятия путем использования труда опыта таланта этих людей с учетом их удовлетворенности трудом. В современном подходе управление персоналом включает: планирование потребности в квалифицированных сотрудниках; составление штатного расписания и...
81145. Современные модели управления 262.4 KB
  На сегодня многие признают концепцию управления персоналом известного российского ученого в области менеджмента Л. В рамках органической парадигмы последовательно сложились вторая концепция управления персоналом и третья концепция управления человеческими ресурсами. Научной основой концепции управления персоналом развивавшейся с 30х гг.
81146. Групповая динамика 36.19 KB
  Группа четко ограниченная в размерах совокупность людей которая вычленяется из широкого социума как некая отдельная психологически самоценная общность объединенная в логике какихлибо значимых оснований: специфика заданной и реализуемой деятельности социально оцениваемая принадлежность к определенной категории людей входящих в группу структурнокомпозиционная объединенность и т. Группа социальная объединения людей имеющих общие значимые специфические признаки основанные на их участии в некоторой деятельности связанной системой...
81147. Виды и характеристика больших социальных групп 35.42 KB
  Среди больших групп принято выделять также такие социальные группы как интеллигенция служащие представители умственного и физического труда население города и деревни. Иногда в литературе встречается и довольно широкое толкование интеллигенции включающее всех работников умственного труда в том числе служащих секретарей контролеров банка и т. Роль интеллигенции в обществе определяется выполнением ею следующих функций: научнотехническое и экономическое обеспечение материального производства; профессиональное управление производством...
81148. Инертная, оптимальная и агрессивная среда. Управление в условиях агрессивной среды 38.71 KB
  Источниками конфликта может служить конкуренция соперничество враждебность противоречивые намерений и т. В результате конфликта происходит столкновение двух или более противоборствующих сторон и выражается в том что они осознаются на уровне социального субъекта: отдельной личности или социальной группы. В сущности конфликта важное место занимают такие понятия как участник и субъект конфликта. Участником конфликта может быть отдельный человек организация или группа лиц которые не отдают себе отчет о целях и задачах конфликтного...
81149. Способы управления организацией в условиях агрессивной среды 35.04 KB
  Способами управления в агрессивной социальной среде могут быть: социальное прогнозирование; социальное планирование; социальное регулирование. Деловые организации пытаясь отстоять свое место в социальном пространстве вынуждены применять такие способы управления как: нарушение закона с целью адаптации к негативным реалиям организационной среды; использование взятки как способ обеспечения коммуникаций и т. Главное правило управления в агрессивной среде заключается в том чтобы по возможности ее избегать.