85557

У ЗОЛОТО ВБРАЛАСЯ ЗЕМЛЯ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Матеріал до уроку: запис твору Еніо Маріконе Пори року фото Золота осінь зображення ЇжачкаЛісовичка осіннє листя малюнки овочів. Коли до нас приходить осінь за календарем Назвіть місяці осені. Чому вони так називаються Яку роботу виконує кожен із місяців осені Яка буває осінь Рання золота пізня.

Украинкский

2015-03-27

84.5 KB

0 чел.

Читання 3 клас

Урок позакласного читання

Тема. У ЗОЛОТО ВБРАЛАСЯ ЗЕМЛЯ

Мета. Вчити учнів бачити й розуміти прекрасне в природі, в житті, в музиці, поезії. Розвивати образне і логічне мислення, творчу думку. Виховувати почуття любові до рідної природи, відповідальності за її збереження.

Матеріал до уроку: запис твору Еніо Маріконе"Пори року", фото "Золота осінь", зображення Їжачка-Лісовичка, осіннє листя, малюнки овочів.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Оголошення теми і мети уроку.

1. Бесіда.

Як би ви назвали їжачка на малюнку? (Лісовичок).

Разом з ним ми мандруватимемо й милуватимемося красою і щедрістю осені.

Коли до нас приходить осінь за календарем?

Назвіть місяці осені. Чому вони так називаються?

Яку роботу виконує кожен із місяців осені?

Яка буває осінь? (Рання, золота, пізня.)

Яка вам найбільше подобається?

А звідки в осені стільки золота?

2. Ознайомлення з легендою.

За народним переказом. Осінь старша донька Сонця. Вона останньою залишила батьківський дім і стала на Землі четвертою порою року. Посилаючи Осінь на Землю, Сонце сказало їй: "Забирай все моє багатство. Я віддам все своє золото. Будь щедрою і люди любитимуть тебе".

Чи виконує Осінь накази Сонця?

Вчитель.

Люди здавна милувалися красою осені і намагалися передати свої почуття словом. Як називають таких людей? (Письменники, поети.)

А ще дивовижну осінню красу можна зобразити за допомогою мелодії. Як називають людей, які відтворюють свої почуття в музиці? (Композитори.)

Інші талановиті люди своє замилування красою цієї пори передавали в творах живопису. Як називають цих людей? (Художники.)

Отже, збагнути, осмислити, відчути осінню красу на уроці нам допоможуть поети, письменники, композитори, художники, а також наші власні спостереження, враження.

 IV.     Обговорення прочитаних творів.

1. Поетична галявина.

Разом із Лісовичком ми зупинимося на Поетичній галявині.

Які поетичні твори про осінь ви підготували? (Слухання творів про ранню осінь, золоту осінь, пізню осінь.

2. Петро Осадчук "Осінь

Діти, прочитайте вірш мовчки.

а) Словникова робота.

Які слова незрозумілі?

Як пояснити словосполучення на крислатому горісі (розлогому); клени посмутніли"!

Дібрати синонім до слова виднокіл. (Обрій, горизонт, небозвід.)

б) Читання вірша вголос (диктор кращий учень, потім читання "ланцюжком").

в) Робота над художніми засобами.

Які ознаки осені змальовано?

Які слова вжиті в переносному значенні?

З чим порівнюється листя? Прочитати.

3. Самостійне читання вірша Олександра Олеся "Вишиває осінь"

— Хто готовий прочитати вірш як диктор радіо?

— Що спільного у цих двох віршах?

Фізкультхвилинка.

Лісовичок запрошує вас на фізкультхвилинку.

Вирушаємо у сад. Руки вгору піднімаєм,

Наче яблука зриваєм. Назбираємо багато,

Щоб узимку ласувати.

4. Художня галявина.

— А зараз діти ми з вами потрапили на художню галявину, де розглянемо картини осені художників.

6.      Розгляд репродукції картин "Золота осінь".

Левітана — автора картини "Золота осінь" — називали поетом природи, що знаходив у непомітному пейзажі дивну красу.

— За допомогою яких барв художники передають красу осені? Що ви відчуваєте дивлячись на ці картини?

А тепер ми з вами теж станемо художниками і розфарбуємо кленові листочки, а перед тим

давайте поглянемо на них. (діти розфарбовують кленові листочки)

Вчитель.

— А тепер Лісовичок кличе нас у гості до птахів, звірів, комах.

V. Доповнення, розширення, уточнення читацького досвіду учнів.

1. Самостійна робота учнів.

"Куди поспішали мурашки" В. Сухомлинського.

— Яку відповідь ви дасте на запитання заголовка? Дібрати слова:

Осінь (яка?)...        Дерева (які?)...      Квіти (що зробили?)...  Сонце (яке?)... Листочки (які Птахи (що зробили?)...     Небо (яке?)...

2. Зупинка біля джерела народної мудрості.

а)      Загадки.

— Послухайте загадки від Їжачка-Лісовичка.

• Сидить Марушка в семи кожушках, Хто її роздягає, той сльози проливає. (Цибуля.)

»       На городі молода пишні коси розплела. У зелені хустинки золоті хова зернинки. (Кукурудза.)

• Я кругленький, червоненький, З хвостиком тоненьким. (Буряк.)

• Я на сонці сонцем сяю, Родичів багато маю. Гарбузову господиню Усі знають. Хто я? (Диня.)

• Що за голова: Лише зуби й борода? (Часник.)

• Хто голівку свою влітку накриває І по двадцять хустин має? (Капуста.)

• Сиділи дівиці Все літо в темниці, Узялись копати, Дівиць рятувати. (Картопля.)

— Як назвати одним словом всі слова-відгадки?

г)      Розучування скоромовки.

В темних сінях в день осінній Пахне сіном і насінням.

VI. Слухання запис твору Еніо Маріконе"Пори року".

-   Які картини викликала музика у вашій уяві?

VI. Підсумок.

— Намалюйте словесний портрет Осені.

— Що вам запам'яталося на уроці?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

23092. Рівняння максвела як узагальнення експериментальних фактів 70.5 KB
  Рівняння максвела як узагальнення експериментальних фактів. Рівняння Максвела сформульовані на основі узагальнення емпіричних законів електричних та магнітних явищ. Ці рівняння звязують величини що характеризують електромагнітне поле з його джерелами та з розподілами в просторі електричних зарядів та струмів. Перше рівняння максвела є узагальненням емпіричного закону БіоСавара.
23093. Магнітні властивості речовини 36 KB
  Пара та діа магнетиками називаються речовини які за відсутності магнітного поля завжди не намагнічені і які характеризуються однозначною залежністю між вектором намагнічування I и напруженістю статичного магнітного поля Н. Зокрема у слабких магнітних полях ця залежність лінійна: причому для парамагнетиків χ 0 а для діамагнетиків χ 0. Феромагнетиками називаються тверді тіла які можуть мати спонтанну намагніченість тобто намагнічені вже при відсутності магнітного поля. Магнітна сприйнятливість феромагнетику є функцією напруженості...
23094. Рівняння для електромагнітних потенціалів, їх розв’язок у вигляді запізнювального потенціалу 91.5 KB
  Рівняння для електромагнітних потенціалів їх розвязок у вигляді запізнювального потенціалу. Система рння Максвелла: Перше рівняння М. Підставивши у 3 рння М. Використовуючи те що потенціали вибираються не однозначно рння не зміняться якщо зробити заміну це калібрувальна інваріантність.
23095. Fast Ethernet и 100VG-AnyLAN как развитие технологии Ethernet 151 KB
  В результате поисков и исследований специалисты разделились на два лагеря, что в конце концов привело к появлению двух новых технологий — Fast Ethernet и 100VG-AnyLAN. Они отличаются степенью преемственности с классическим Ethernet.
23096. Розсіяння електромагнітних хвиль зарядами. Формула Томсона 76.5 KB
  Розсіяння електромагнітних хвиль зарядами. Цей рух в свою чергу супроводжується випромінюванням в усі боки: відбувається розсіяння початкової хвилі. Нехай енергія яка випромінюється системою в тілесний кут в 1с при тому що на неї падає хвиля з вектором Пойнтінга Тоді переріз розсіяння риска означає усереднення по часу Розглянемо розсіяння що проводиться одним нерухомим зарядом вільним зарядом. отримана зарядом швидкість припускається малою 2 1 в 2: одиничний вектор в напрямку розсіяння.
23097. Квантування електромагнітного поля. Фотони 87 KB
  Квантування електромагнітного поля. Ейнштейн першим звернув на це увагу і намагався теоретично обґрунтувати дискретність електромагнітного випромінювання. Ейнштейн показав що ймовірність мати енергію для електромагнітного випромінювання буде: . Для електромагнітного випромінювання: .
23098. Поширення світла в анізотропних середовищах. Дисперсія і поглинання 466 KB
  В анізотропному середовищі спостерігається подвійне заломлення променів зумовлене наявністю в них двох показників заломлення один з яких не залежить від напрямку поширення хвилі і відповідає одній поляризації а другий залежить від напрямку поширення і пов`язаний з іншою поляризацією. Введемо для ізотропного середовища показник заломлення. Для хвилі що поширюється в напрямку x коливання відбуваються в напрямку z то показник заломлення більше в напрямку z ніж для коливань в напрямку y. z напрямок при якому показники...
23099. Явище обертання площини поляризації падаючого світла в речовинах 96 KB
  Явище обертання площини поляризації падаючого світла в речовинах. Якщо лінійно поляризоване світло проходить через плоскопаралельний шар речовини то в деяких випадках площина поляризації світла виявляється повернутою відносно свого вихідного положення. Це явище називається обертанням площини поляризації або оптичною активністю. Кут поворота площини поляризації залежить від довжини хвилі.
23100. Квантування енергії лінійного гармонічного осцилятора 202.5 KB
  Тоді гамільтоніан для такої системи буде: Класичний гармонічний осцилятор має розвязки: і де А амплітуда ω частота δ початкова фаза коливань. Перетворимо це рівняння введемо безрозмірні величини та З урахуванням останнього рівняння Шредігера перепишеться як 1 Асимптотична поведінка розвязку рівняння 1 при х→∞: Тоді 2 причому uzобмежена на нескінченності. Шукаючи розвязок у вигляді степеневого ряду знаходимо рекурентну формулу для коефіцієнтів ряду: Розвязки можуть бути або парними або непарними тобто або...