85558

Зима-красуня, біла чарівниця! В ній стільки дива-дивного й краси!

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Постарайтесь запам’ятати де вже побувала зима біловолоса б словникова робота полотно одпочить дугою скляною налилось верболіз очерет поневолі в повторне читання вірша учнями мовчки Що у вірші казкове а що відбувається насправді г аналіз вірша і вибіркове читання У яких рядках вірша зима змальована...

Украинкский

2015-03-27

44 KB

0 чел.

                                    Читання

Тема. Зима-красуня, біла чарівниця! В ній стільки

          дива-дивного й краси!

Матеріал до уроку. Андрій Бобенко «Прийшла зима

           біловолоса...», Дмитро Чередниченко «Новий рік»,

           Василь Моруга «Нічка-новорічка», Ірина Жиленко

           «Здійсниться все!»

Мета: формувати уявлення дітей про характерні ознаки

          зими, вдосконалювати навички виразного читання

          поетичних творів, збагачувати словниковий запас

          учнів, вчити відчувати образність художнього слова;

          розвивати пізнавальну активність, навички

          критичного мислення, творчу уяву, фантазію;

          виховувати естетичні почуття у дітей.

                             Хід уроку

I Організація класу

             Новий рік поспіша до нас  швидко

             Подарунки несе він усім.

             Тож в чудову зимову казку

             Дружно вирушим класом усім.

- Шановні гості і любі дітки.Сьогодні у нас передсвяткове засідання театру юного читця.

- Хто нагадає, що за свято нас чекає?

- Давайте про нього заспіваємо.

                        ( Пісня «Новий рік»)

II Підготовка до вивчення нового матеріалу

- Новий рік, це чарівне зимове свято, і тому воно не можливе без казки.

Послухайте казку, яку приніс ранковий вітерець.

  За синіми морями, за високими горами, в густому лісі на узліссі стоїть хатинка. А ліс цей незвичайний. У ньому і птахи, і звірі, і навіть дерева розмовляють. Ось і розповіли вони, що живе в цій хатинці старий, але дуже мудрий дідусь. Є в нього чарівна палиця. Стукне він нею об землю і дива творяться: то сніг іде, то квіти розпускаються, то яблука достигають. А звати того дідуся – Рік. Є у нього чотири доньки. Та такі гарні, що й очей не можна відірвати: добрі, швидкі, ласкаві, але між собою не схожі. Найменша вітає журавлів, пробуджує поля, небеса, струмки, заквітчує гаї- це Весна.

Добра і весела, завжди з квітами і ягодами – це щедре Літо.

Золотокоса красуня в золотому намисті, що без пензля і без барвів скрізь малює золотом листя. Це – Осінь.

А як звали найстаршу Рокову доньку, ви скажите коли відгадаєте загадку.

1. Гра «Розсипанка» (робота в парах)

- Перед вами конверт, в конверті завдання. Складіть і відгадайте загадку.

                            Стало біло навкруги,

                            Я розтрушую сніги,

                             Наганяю холоди,

                             Води сковую в льоди.

                             В дружбі з дітьми, я всіма

                             Здогадались. Я -....   (Зима)

  •  Які слова допомогли відгадати загадку?

2. Читання анаграм

- А тепер подивіться на дошку. Відтворіть слова і визначте «зайві». Поясніть чому?

ісечнь (січень)               гісн (сніг)

юлийт (лютий)             тивік (квіти)

еберзень (березень)      розом (мороз)

другень (грудень)         тімельаз (заметіль)

3. Гра «Доповни речення»

- Багато ознак у красуні зими. Зараз пригадаємо. Я читаю речення, ви його доповнюєте.

  Світить, але не гріє...(сонечко). Падає білий, лапатий...(сніг). Водойми вкриті...(кригою). На деревах...(іній). Небо часто закрите важкими, сірими...( хмарами).

III Повідомлення теми і мети уроку

  •  І справді зима-красуня. Скільки гарного навкруги.

Блискучі бурульки, ажурні сніжинки. Казкова краса зими притягує, хвилює, бентежить. Обмерзлі дерева і кучугури перетворюються на чудернацькі скульптурні композиції. Вигадливі морозні малюнки вражають своєю красою. Холодна зимова краса наче застигла у нерухомості.

А скільки див може статися у тихі, зимові вечори і ночі, скільки чарівних свят несе зима!

- Отже, друзі, вирушаємо у світ зимової краси і зимових див.

- Сьогодні ми з вами читатимемо вірші про зиму. А так як зима – чарівниця, то без подарунків тут не обійшлося. За свою роботу на уроці будете отримувати вітальні листівочки, якими зможете потім привітати своїх друзів з Новим роком.

Тож починаємо працювати.

IV Робота над новим матеріалом

1. Опрацювання вірша А. Бобенка «Прийшла зима біловолоса...»

а) читання вірша вчителем

- Постарайтесь запамятати, де вже побувала зима біловолоса?

б) словникова робота

полотно              одпочить

дугою                 скляною

налилось            верболіз

очерет                поневолі

в) повторне читання вірша учнями (мовчки)

- Що у вірші казкове, а що відбувається насправді?

г) аналіз вірша і вибіркове читання

- У яких рядках вірша зима змальована як жива істота?

- Як автор змальовує поле, село, сонце, річку, небо?

- Чому сонце не таке як влітку?

- Що з описаного у вірші можна побачити?

д) гра «Хто швидше?» ( робота в групах)

- Нагадайте, будь ласка, що таке прикметники?

Ваше завдання знайти у вірші, які прикметники використав поет для опису:

                           зими ( біловолоса)

                           снігу ( блискучий)

                           полотна ( біле)

                           неба ( широке)

                           сонце ( блискуче)

                           очерету ( сухий)

е) виразне читання вірша учнями

є) уявне малювання

- Уявимо собі картину, зображену в цьому вірші. Що ми намалюємо? А які кольори використаємо?

2. Фізкультпауза

Прийшов час відпочити

Ось і зимонька настала,

Білий килим скізь прослала,

Дітвора по дворі біга,-

Випало багато снігу.

Здрастуй, зимонько прекрасна!

Білолиця, світла, ясна!

Всі тебе вітають.

Щиро прославляють.

3. Опрацювання вірша Д. Чередниченка «Новий рік»

а) самостійне читання вірша. Перевірка первинного сприймання

- Хто прийшов до малят? Що приніс?

б) словникова робота

новорічень              посівач

мальовану               сипонув

пашниці                   бубликом

в) виразне читання вірша

г) читання вірша в особах

4. Опрацювання вірша В. Моруги «Нічка-новорічка»

а) робота в групах

- Прочитати вірш, підготуватися виразно його читати і придумати одне запитання по змісту вірша.

5. Опрацювання вірша І. Жиленко «Здійсниться все»

- Нічка-новорічка чудова не тільки ялинками, на яких горять вогні, і подарунками, що зявляються під подушками. Тільки у цю ніч, один раз на рік можуть відбутися дива дивні. Що для цього треба зробити, дізнаєтесь з вірша Ірини Жиленко «Здійсниться все»

а) читання вірша вчителем

- Послухайте вірш і скажіть, коли все може здійснитися?

б) словникова робота

( читання слів на картках-блискавках)

Щасливі, покірні, прагнення, манекен, годинник, жар-птиця.

в) повторне читання вірша «ланцюжком»

- Ким ми можемо стати в цю новорічну ніч?

г) аналіз змісту вірша

- Прочитайте, що треба робити, щоб стати у цю ніч чарівником? (Любити, вірити).

V Підсумок уроку

- От ми і закінчили свою мандрівку.

- Якою ви побачили зиму сьогодні?

- Кого із героїв сьогоднішніх віршів – Зиму-біловолосу, Січня-новорічня чи Нічку-новорічку, хотіли б зустріти?

а) гра «Мікрофон»

- А якщо б зустріли, про що б їх попросили?

- Молодці, малята. Завершується засідання театру юного читця. І наші актори отримують завдання

VI Домашнє завдання

Читати виразно вірші на сторінках 135 – 138, намалювати ілюстрацію до одного із віршів.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

38486. Творческие и педагогические аспекты деятельности концертмейстера в классе по дирижированию 147.5 KB
  Историческая обусловленность возникновения специальности концертмейстера. Творческие и педагогические аспекты деятельности концертмейстера в классе по дирижированию.Специфика работы концертмейстера в классе по дирижированию. Без концертмейстера не обойдутся музыкальные и общеобразовательные школы дворцы творчества эстетические центры музыкальные и педагогические училища и ВУЗы.
38487. Фольклор українського народу, як глибой та незалежний жанр музичного мистецтва 106 KB
  Календарнопостановочний план 20 ст. Ефект плавного переходу Середній план Ну что это со мной ты скажи что это со мной С обложкой весеннего цвета куплю тебе модный журнал прочтешь три четыре совета сошьешь себе платье на лето. СХ Добрый день а я жду вас Это для вас Не красна изба углами а красна пирогами Інтершум співає головна героїня Загальний план Життєвий шлях Віри Осадчої з перших кроків був наповнений народними співами. Закадровий текст; грає...
38488. Организация бухгалтерского учета и анализ деятельности предприятия малого бизнеса на примере ООО «РТ Сервис» 1.69 MB
  1 Нормативноправовые основы организации бухгалтерского учета на предприятиях малого бизнеса .3 Проблемы и основные перспективы развития малого предпринимательства в России 2 Организация бухгалтерского учета на предприятиях малого бизнеса на примере ООО РТ Сервис 2.2 Организация бухгалтерского учета имущества ООО РТ Сервис 2.
38489. Облік і аудит 576 KB
  Вона є кваліфікаційним документом на підставі якого Державна екзаменаційна комісія визначає рівень теоретичної і практичної підготовки випускника його готовність до самостійної роботи за магістерською програмою “Облік і оцінка майна підприємства†та приймає рішення про присвоєння кваліфікації “магістрâ€. Підготовка та захист дипломної роботи є одним із завершальних етапів навчального процесу. Метою ДР є систематизація закріплення розширення теоретичних і практичних знань зі спеціальності “Облік і аудит†магістерської програми...
38490. КОНЦЕПТУАЛИЗАЦИЯ ОГНЯ В СОВРЕМЕННОЙ ЯЗЫКОВОЙ КАРТИНЕ МИРА НА МАТЕРИАЛЕ НЕМЕЦКОГО ЯЗЫКА 280.5 KB
  Понятийная составляющая концепта ‘Feuer’. Образная составляющая концепта ‘Feuer’. Актуальность темы обусловлена задачами исследования концепта ‘Feuer’ в рамках когнитивного подхода. выявить лексические единицы репрезентирующие концепт ‘Feuer’и обеспечивающие первичную концептуализацию огня; 2.
38491. Прогресивний технологічний процес механічної обробки деталі Голка 988 KB
  Особлива увага приділяється на прискорений розвиток автоматичного обладнання з ЧПК, ріжучого інструменту із застосуванням природних та синтетичних алмазів та інших надзвичайно міцних металів. Перспективи науково – технічного прогресу впливають на характер та зміст труда робітника, збільшують вимоги до росту його культурно – технічного рівня.
38493. Общая организация работ и проектная мощность шахты 1.31 MB
  = 0809 при блоковой отработке шахтного поля панельной погоризонтной схеме подготовки вертикальном подъеме; = 075085 при индивидуальной не блоковой отработке шахтного поля панельной схеме подготовки вертикальном подъёме; = 0708 при индивидуальной отработке шахтного поля панельной схеме подготовки наклонном подъёме фланговой схеме вентиляции; = 06075 при индивидуальной отработке шахтного поля этажной схеме подготовки вертикальном подъёме. глубина верхней границы шахтного поля м глубина нижней границы...
38494. Технологические решения по отработке крутых угольных пластов с закладкой выработанного пространства 506.5 KB
  Технологические решения по отработке крутых угольных пластов с закладкой выработанного пространства 1. Нижний угленосный горизонт приурочен к среднечепинской подсвите второй ритмопачки J3 ср22 включает до 40 пластов и пропластков от 5 до 18 из которых имеют рабочую мощность 07 и более метров. В восточной части месторождения залегает шесть пластов в1–в5 в7 от средней мощности до мощных и сверхмощных.