85562

Урок з позакласного читання «Усний журнал»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Розширювати уявлення про красу рідної природи; удосконалювати навички виразного читання; розвивати уяву, пам’ять, образне мислення, уміння узагальнювати, аналізувати прочитане; формувати вміння простежувати взаємозв’язок людини з природою; виховувати інтерес і бережливе ставлення до природи.

Украинкский

2015-03-27

563 KB

3 чел.

Старокостянтинівська гімназія

Старокостянтинівської міської ради

Хмельницької області

Розробка уроку

з позакласного читання

для учнів 3-х класів

вчителя початкових класів

Лахманюк Т.В.

 

2012

Тип уроку: Усний журнал.

Мета: Розширювати уявлення про красу рідної природи; удосконалювати навички виразного читання; розвивати уяву, пам’ять, образне мислення, уміння узагальнювати, аналізувати прочитане; формувати вміння простежувати взаємозв’язок людини з природою; виховувати інтерес і бережливе ставлення до природи. 

Обладнання: Виставка книг з теми, хрестоматія для позакласного читання «Золоті перлини», текст «Легенда про калину», кросворд. мультимедійна дошка, комп’ютер,

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Учитель. Наш урок з позакласного читання присвячений темі «Про що співає наша земля». Сьогодні на уроці ми будемо говорити про чарівну природу рідного краю, про те, як у різні часи поети і письменники оспівували її красу. Працювати будемо, мандруючи сторінками усного журналу «Про що співає рідна земля».давайте познайомимось з цими сторінками.

ІІІ. Сторінками усного журналу.

1 сторінка «Цікавий світ книжок»

Робота з дитячою виставкою книжок

Вчитель. Готуючись до уроку ви прочитали про неймовірно цікавий і захоплюючий світ природи.

2 сторінка «Мелодії квітів»

Вчитель. Зупиняючись на цій сторінці нашого журналу ми дізнаємось які твори були прочитані на дану тему, що дізнались нового, яку мелодію нашептали вам квіти.

Учень.      Помандруєм в роси, гай –

Трав і квітів там розмай:

І у цьому розмаїтті

Ми знайдемо безліч квітів.

Учениця. Я хочу розповісти вір «Лугова казка» М.Сингаївського із хрестоматії «Золоті перлини».

(Дівчинка читає вірш напам’ять)

                Лугова казка

Рожеву, білу кашу на лузі я зриваю

і слухаю тут казку, якої ще не знаю.

Її шепочуть трави, співають різні птиці,

її тополі чують і клен біля криниці.

А казка, як ромашка, - ласкава, сонцелика,

до неї йдуть фіалки і лугова гвоздика.

Спинився подорожник: - А де ж моя стежина? –

і одягнула шляпу червона конюшина.

Співуча, ніжна мова у лугової казки,

летять до неї птахи, мов до земної ласки.

З’явилась лелечиха, а з нею – лелі-діти,

вони гуляють в лузі і в казці хочуть жити.

Учитель. Ви уважно прослухали вірш.  

Учень. Я підготував вірш Н.Красоткіна «А пісня плаче і сміється» із хрестоматії «Золоті перлини».

Завдання: прослухайте уважно вірш і спробуйте словесно намалювати до нього картину.

 

(Слухаємо відповіді 2-3 учнів)

Учениця. Готуючись до уроку я натрапила в журналі «Соняшник» на прекрасне оповідання О.Кириченко «Український віночок». З нього я дізналась які квіти вплітають дівчата у вінок і що вони означають. Найпочесніше місце належало деревію. Ці дрібненькі білі квіточки здалека нагадують велику квітку, її називають в народі деревцем. Ця квітка символ нескореності. Вплітали барвінок, бо вважають його символом життя. Безсмертник – дарує здоров’я роду людському. Цвіт вишні та яблуні – символ української любові. Переплітають віночок з вусиками хмелю – символом гнучкості й розуму всього в українському віночку 20 квіток, кожна – лікар, оберег.

Вчитель. Ви уважно послухали розповідь і тепер, коли будете плести віночок, то пригадаєте, яка квіточка про що вам нашепотіла.

Учень. Ви уважно прослухали наші повідомлення, а тепер спробуйте розгадати квітковий кросворд. Якщо розгадаєте правильно, то по вертикалі прочитаєте назву  ще однієї красивої української квітки.

Вчитель. Перегортаємо наступну сторінку журналу. Сторінка «Про що мені розповіла ромашка». Готуючись до цього уроку ви мали завдання з книги «Золоті перлини». На сторінки 28 є початок казки Г.-Х.Андерсена «Ромашка». У цієї казки є початок і вам потрібно було  вигадати історію, яка могла б трапитись з квіткою. Чи є бажаючі виступити? (Заслуховуємо 3-4 учнів)

Фізкультхвилинка

Вчитель. Наступна сторінка нашого усного журналу «Чарівне перетворення». Цікаві історії трапляються усюди. І ось зараз ми прочитаємо цікаву історію, яка трапилась із звичайним гарбузом. Ось що він розповів.

Читання казки З.Мензатюк «Гарбузище» з хрестоматії «Золоті перлини».

Вчитель. Ось і остання сторінка нашого журналу «Я – частинка природи». Слово нашим учням.

Учень. Готуючись до сьогоднішнього уроку ми зробили висновок, що наше завдання любити і оберігати природу рідного краю. Вміти дослухатись до неї, розуміти її.

Учениця. Все на землі, все треба берегти,

І птаха, й звіра, і оту травинку.

Не чванься тим, що цар природи ти,

Бо, врешті, ти – лише його частинка. 

Учень.      Метелика ловити я не хочу:

Він – квітка неба, хай живе собі!

Хай крильцями барвистими тріпоче,

Щоб радісно було тобі й мені.

І квітку лісову не стану рвати.

Її додому я не понесу,

Бо вдома їй джмеля не погойдати

І не попестити ранками росу.

Учениця. І ні стеблинку, гілку чи травинку

Я не ображу – це страшенний гріх!

Бо в кожній  з них живе живинка,

Що світиться довірою до всіх.

                                          А.Костецький

Учень.      Я зірвав квітку – і вона загинула,

Я піймав метелика – і він умер

У мене на долоні.

І тоді я зрозумів,

Що торкнутись краси

Можна тільки серцем.

Вчитель. Діти, який висновок ми можемо зробити з почутих віршів?

Закриваючи сторінки нашого усного журналу я хочу дати вам завдання: скласти прислів’я і пояснити його значення. Щоб його прочитати потрібно скласти квадратики за кольором.

Бережи природу – оберіг роду.

ІV. Підсумок уроку.

- Чи сподобався вам урок?

- Що запам’яталось?

- Що нового дізнались?

V. Домашнє завдання. 

Усна народна творчість.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

8946. Понятие парадигмы и принцип пролиферации 39 KB
  Понятие парадигмы и принцип пролиферации. Понятие парадигмы Понятие парадигмы (в современной интерпретации) было введено в научный оборот Томасом Куном в его труде Структура научных революций. Кунн исходит из представления о науке как о социал...
8947. Неокантианство. Представители неокантианства 36 KB
  Неокантианство. Главным объектом критики неокантианства стало учение И. Канта об объективно существующей, но непознавемой вещи в себе. Неокантианство трактовало вещь в себе как нредельное понятие опыта по мысли представителей данного направления, п...
8948. Позитивизм. Общенаучные методы познания 35 KB
  Позитивизм. Общенаучные методы познания. Позитивизм (франц. positivisme, от лат. positivus - положительный), философское направление, исходящее из тезиса о том, что все подлинное, положительное (позитивное) знание может быть получено лишь как резуль...
8949. Неопозитивизм. Принцип верификации 25.5 KB
  Неопозитивизм. Принцип верификации. Нео - новый. Третий этап в развитии позитивизма - неопозитивизм начинается с 20-х годов XX в. и продолжается до настоящего времени. Неопозитивизм часто называется на Западе аналитической философией. Неопозитивизм...
8950. Критический рационализм. Принцип фальсификации 25 KB
  Критический рационализм. Принцип фальсификации. Наиболее известные фигуры критического рационализма - Пеппер (1902-1988), Кун(1922), Лакатос (1922- 1974), Фейерабенд (1924). Критические рационалисты считают, что научное знание является целостны...
8951. Методология научного познания 343.5 KB
  Методология научного познания Научное познание - исторически меняющаяся деятельность, которая детерминирована, с одной стороны характером исследуемых объектов, с другой социальными условиями, свойственными каждому исторически определенному этапу раз...
8952. Значение общенаучных средств познания в сближении научных дисциплин разных типов 25 KB
  Значение общенаучных средств познания в сближении научных дисциплин разных типов Одним из самых очевидных и, вместе с тем. Значимым проявлением интеграции науки выступает неуклонное возрастание сближения различных научных дисциплин. По характеру пре...
8953. Философия техники как наука. Техника как философская проблема (И. Кант). 26.5 KB
  Философия техники как наука. Техника как философская проблема (И. Кант). Философия техники - совокупность различных течений, школ и концепций, рассматриваемых мировоззренческие проблемы развития техники и научно-технического прогресса. Техника больш...
8954. Техноэволюция и окружающий мир. Закон прогрессивной эволюции, скачкообразного развития техники, соответствия между функцией и структурой 26.5 KB
  Техноэволюция и окружающий мир. Закон прогрессивной эволюции, скачкообразного развития техники, соответствия между функцией и структурой. Развитие техники не останавливалось и не шло вспять. Это развитие могло идти незаметно, когда люди постепенно н...