85695

УРОК РАДОСТІ. УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Формування ключових компетентностей, які сприяють досягненню успіхів у житті, а саме: демонструвати творче мислення; застосувати різни види спілкування в різних ситуаціях; довести здатність пристосування до різних ситуацій; розвивати здібності дослідження та набувати власний досвід...

Украинкский

2015-03-29

79 KB

0 чел.

УРОК  ПОЗАКЛАСНОГО  ЧИТАННЯ

3 клас

Тема.

УРОК РАДОСТІ

Мета:

формування ключових компетентностей, які сприяють досягненню успіхів у житті, а саме:

  •  демонструвати творче мислення;
  •  застосувати різни види спілкування в різних ситуаціях;
  •  довести здатність пристосування до різних ситуацій;
  •  розвивати здібності дослідження та набувати власний досвід;
  •  побудувати комплекс індивідуальних і соціальних цінностей та орієнтувати на них свою поведінку й кар’єру.

Формування спеціально предметних компетентностей:

1) компетентність у розумінні/інтерпретуванні усного повідомлення (слухання):

розуміння загального смислу усного повідомлення;

розрізнення між суттєвою (необхідною, важливою) та другорядною інформацією;

компетентність у створенні усного повідомлення.

2) компетентність у розумінні/інтерпретуванні/оцінюванні письмового

повідомлення (читання):

3) компетентність у визначенні частин мови і спільнокореневих слів.

Обладнання:

картки зі словами; модель квітки зі зйомними пелюстками різних кольорів.

Хід уроку.

І.  Організація класу.

  1.  Гра «комплімент»

Робота в парах (говорять один одному компліменти)

- Посміхніться. Зніміть посмішку зі свого обличчя долоньками та киньте своєму сусідові.

-Я теж вам хочу зробити комплімент. Ви дуже розумні і виховані діти. Я впевнена, що ви сьогодні будите  уважними і активними на уроці. Я дарую вам посмішку і гарний настрій Подаруйте мені і свої. Надіюсь на вашу допомогу. Дякую.

ІІ.  Активізація опорних знань дітей.

- Який у вас зараз настрій?

- Давайте пограємо у гру.

2. Гра «Заборона»

- Мовчки прочитайте всі слова. Уголос прочитайте тільки тепле слово.

Злість

Війна

Радість

Заздрість

Чвари

Самотність

-    Як ви думаєте, про що ми сьогодні будемо говорити на уроці?

  •  Що ви розумієте під поняттям радість?

ІІІ.  Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.

- Діти! Сьогодні у нас незвичайний урок – урок,  на якому ми з‘ясуємо, що таке радість. Знаєте, я так часто думаю про вас. Я дуже хотіла зробити для вас щось хороше, щоб принести вам радість. Тому я написала казку, яку хочу присвятити усім вам. Це казка про дівчинку Радійку.

1. Читання казки вчителем.

У країні іменників жила Велика Радість. І була у неї маленька донечка – чарівна Радійка. Дівчинка була дуже мила, лагідна. Подружитися з Радійкою мріяв кожний. Ще б пак! Адже зростала вона у великій і дружній сім‘ї Радостей. Було у неї багато друзів: Щастя Любов, Чесність, Доброта, Щедрість, Чуйність, Сердечність і Душевність.  Навіть сусідський хлопчик Злість був її таємним прихильником. Кумедна Заздрість завжди заздрила Радійці у всьому. Завжди похнюплений Смуток намагався хоч якось привернути її увагу до себе. Радійчина сім‘я вирощувала квіти радості і дарувала їх усім людям на землі. Саме тому на землі з кожним роком ставало все більше людей, які вміли по-справжньому радіти і дуже цінували цей дар.

Незабаром був день народження бабусі Радості. Внучка запросила в гості їхніх родичів з інших країн. З Країни Прикметників приїхав брат Радісний і сестра Радісна, з Країни Прислівників – племінник Радо, з Країни Дієслів – дядько Радіти. «І які ж вони всі схожі», – подумала Радійка, - «як дві краплини води, як два однакових корінчика. Воно й не дивно – увесь наш рід з одного кореня - РАД. І займаємося однією і тією ж справою – вирощуємо квіти радості і даруємо їх усім людям без винятку!»

Бабуся пригорнула онучку до себе, міцно поцілувала її голівку. Тепла і сонячна посмішка не сходила з  вуст дівчинки. «Яка дружна сім‘я» -  милувалася тітонька Ласка. «І навіщо понаїхали сюди?» - бурмотів дідусь Бурчун. За кущиком калини мовчки заздрісно схлипувала маленька Заздрість.

«Як добре, що у мене така велика і дружна сім‘я», - подумала Радійка і побігла далі дарувати  всім квіти радості.

  1.  Обговорення казки.
  •  Як ви почувалися під час читання цієї казки?
  •  Чи сподобалась вам головна героїня казки, її родина, друзі? Чому?
  •  Хто вам не сподобався? Чому?
  •  На кого з героїв ви б хотіли бути схожими? Чому?

-     Як ви гадаєте, кому дівчинка побігла дарувати квіти?

-      Радійка і нам подарувала чарівну квітку радості.

3. «Асоціативний кущ» (Діти підбирають слова, які в них асоціюються зі словом радість. Записують їх на пелюстках квітки радості). Потім діти по черзі  дарують квітку і говорять за що.

4. Бесіда.

  •  Що приносить людині радість?
  •  Чим ми радіємо?
  •  Уявіть, що ви доторкнулися до радості, ваші відчуття?
  •  Чи вважаєте ви себе радісними дітьми? Чому?
  •  Що може зіпсувати радісне життя? Погляньте на картинки
  •  Як би ви зустріли радість, що б ви попросили у неї?

4. Робота в групах.

І група (Робота з тлумачним словником – знайти визначення слова «радість»).

ІІ група (розділити на слова).

Радістьб‘єунашихсерцяхкпотужнимджерелом.

ІІІ група (вставити голосні )

Краплинками радостіуквітчана голівка щасливої дитини.

ІV група (шукає прислів‘я про радість)

Перевірка – прослухати кожну групу. Твердження, представлені другою і третьою групою, повторюють кілька разів усім класом, заплющивши очі, щоб досягти глибшого психологічного ефекту.

5. Пантоміма (фізкультхвилинка)

- Уявіть радість і покажіть. Повторіть за мімом.

- Уявіть, що радість – це людина і покажіть її. Повторіть за мімом.

6. Творча робота.

Опишіть людину, яка схожа на радість.

Радість (яка?) безмежна, сердечна, миттєва, сонячна…

Доберіть антоніми до слова радість.

Придумайте речення за схемою (прикметник + радість + дієслово + іменник)

Доповніть речення. ( Якби  я був (була ) радістю, то…)

А якого кольору слово радість? Чому?

7. Дидактична гра «Я обираю колір радості»

Рожевий

Чорний

Бузковий

Фіолетовий

Сірий

Жовтий

Коричневий

Смарагдовий

Білий

Синій

Червоний

Помаранчевий

Словникова робота

Смарагдовий – зелений

- Якби  ви виготовили книжку з різнокольоровими сторінками, на які сторінки ви б помістили такі слова: радість, зло, доброта, милосердя, смуток, заздрість, щирість.

8. Робота в парах (взяти інтерв‘ю у сусіда і визначити, чому він обрав саме ці кольори, протиставити та оцінити один одного)

9. Гра «Фантазери»

Закрийте очі і уявіть всередині вас чарівний світ, в якому живе дівчинка  Радійка і її друзі… Відчуйте, як там  весело і приємно. Відшукайте там галявину, на якій ростуть чарівні квіти.

  1.  Опишіть її.
    1.   Відшукайте у цій країні найкращі кольорові слова і спробуйте за допомогою цих кольорів намалювати казкову галявину.

ІV. Узагальнення понять.

Прочитайте крилаті вирази, у різні часи написані мудрими людьми. Який з них, на вашу думку, найбільше виражає спільну думку нашого з вами уроку?

Погано, коли у людини все сіре: і душа, і думки, і погляд. Сірі тільки перепілки гарні.
                                                                                  (М. Стельмах)

В людині має бути все прекрасним: і обличчя, і одяг, і душа, і думки.
                                                                                         (
А. Чехов)

Радість – це молитва, вона і  сила і любов,

Вона – рибальський невід, яким ловлять людські душі,

Серце, яке палає любов‘ю – радісне серце.

                                            (Мати Тереза)

Тільки у друга треба питати правди

(Ціцерон)

V. Підсумок уроку

- Чи сподобався вам урок? Чим саме?

- Що вас найбільше зацікавило?

- Про що ви хотіли дізнатися більше?

- Чи можна прожити без радості?

- Чи легко бути радісною людиною?

Підсумкова бесіда

  •  Дорогі діти! Зростайте спостережливими та допитливими. Бо тільки той, хто вміє вдивлятися, може побачити чарівне і незвичайне. Хто вміє слухати, той  почує головне і зможе принести людям радість. А справді щасливою може бути лише та людина, яка вміє принести радість іншим. Я щиро дякую вам за урок. Я радію,бо ви справжні молодці! Я вас Люблю!!!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

20038. Дайте оценку Мюнхенскому договору и его последствиям 7.29 KB
  23 августа 1939 Пакт о ненападении Германии и СССР. Получившее название МолотоваРиббентропа к пакту прилагаются секретные материалы и карта Европы распределяющая влияние СССР и Германии на страны Европы. СССР заявил о своей готовности помочь Чехословакии в случае начала войны. Руководители Англии и Франции боялись что Гитлер развяжет войну в Европе что приведет к резкому усилению влияния СССР.
20039. Рычажные механизмы. Классификация. Конструкции. Регулировка длин рычагов 852 KB
  Регулировка длин рычагов. Рычажные механизмы состоят из рычагов стержней ползунов соединенных в кинематические пары. Подвижные звенья конструктивно могут быть выполнены в виде рычагов пранок пластин пружин стержней соединяемых между собой высшими нисшими кинематическими парами. Стержневые чаще всего имеют круглое сечение пластинчатые прямоугольное сечение объемных или профильных рычагов может быть любое.
20040. Фрикционные механизмы. Классификация.Расчет 33.5 KB
  К ним относятся фрикционные передачи фрикционные муфты тормозные регуляторы тормоза фиксаторы замедлители и т. В зависимости от расположения осей различают передачи с параллельными и пересекающимися осями. Передачи со скрещивающимися осями используются крайне редко в связи с повышенным износом. По взаимному расположению поверхностей трения существуют передачи с внешним и внутренним контактом.
20041. Опоры вращения с трением качения. Опоры с малым моментом трения 1.29 MB
  Опоры с малым моментом трения. Опоры на ножах Опора состоит из ножа 1 контактирующего с подшипником подушкой 2. В любом варианте опоры этого типа представляют собой контакт двух цилиндрических поверхностей максимальный угол поворота 10 момент трения минимальный. Опоры на кернах Опора на керне состоит из цапфы конической формы на конце которой выполнена сферическая полированная поверхность радиусом 01 015 мм и подшипника с вогнутой сферической поверхностью с радиусом =4 12 .
20042. Направляющие прямолинейного движения с трением скольжения 1.8 MB
  Для обеспечения поступательного движения одной детали относительно другой применяют направляющие. Требования к направляющим: надёжность технологичность невысокая стоимость Направляющие с трением скольжения просты в изготовлении имеют небольшие габаритные размеры но чувствительны к изменению температуры и уступают направляющим с трением качения в плавности и лёгкости хода. По конструктивному признаку различают: цилиндрические призматические направляющие. Цилиндрические направляющие наиболее просты в изготовлении но в них трудно...
20043. Направляющие прямолинейного движения с трением качения 1.21 MB
  По форме используемых тел качения различают направляющие на шариках и на роликах. При этом в качестве роликов могут быть использованы стандартные подшипники качения. В зависимости от способа установки различают направляющие с перекатывающимися и вращающимися вокруг своей оси телами качения.
20044. Конструирование механически обрабатываемых деталей 85.5 KB
  Рекомендуется уменьшать количество металла, снимаемого при обработке (в первую очередь это касается отливок); По возможности рекомендуется отказываться от обработки деталей со снятием стружки, переходить на штамповку, вытяжку, гибку;
20045. ОТДЕЛОЧНЫЕ ОПЕРАЦИИ ОБРАБОТКИ ВАЛОВ. СУПЕРФИНИШИРОВАНИЕ. ПРИТИРКА. ПОЛИРОВАНИЕ. НАКАТЫВАНИЕ РИФЛЕНИЙ 481 KB
  Отделочная обработка группа заключительных финишных операций обработки металлов в результате которых достигается высокая точность размеров и формы деталей и улучшается качество поверхности. Также находят применение такие методы как вальцевание калибровка обкатка и раскатка роликами и шариками дробеструйная обработка в результате которых уменьшается шероховатость поверхности и происходит её упрочнение изза поверхностной пластической деформации. Абразивные бруски пружинами прижимаются к поверхности детали с определенным удельным...
20046. Изготовление втулок. Классификация и заготовки. Последовательность выполнения операций при изготовлении точных втулок. Изготовление втулок на токарно-револьверных станках 27 KB
  Механическую обработку точных втулок осуществляют следующим образом: 1 предварительная токарная обработка вспомогательных и посадочных поверхностей 2 Окончательная токарная обработка посадочных цилиндрических поверхностей 3 обработка вспомогательных поверхностей пазов лысок фасонных поверхностей 4 Отделочная обработка посадочных поверхностей 5 нанесение покрытий. Зенкерование обработка отверстий под последующее растачивание или развертывание. Возможна обработка сквозных и глухих отверстий с припускомдо 6мм на d. Обработка...