85704

Калина – символ України. Матеріал уроку. Г. Демченко «Калинка». Загадки

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Розширити знання про калину як символ України, вдосконалювати читацькі навички, уміння ділити текст на логічно-закінчені частини і добирати до них заголовки; збагачувати словниковий запас учнів. Розвивати у дітей уміння обмінюватись думками,слухати товариша.

Украинкский

2015-03-29

50 KB

0 чел.

Тема: Калина – символ України.

Матеріал уроку. Г. Демченко «Калинка». Загадки.

Мета. Розширити знання про калину як символ України,вдосконалювати читацькі

          навички,уміння ділити текст на логічно-закінчені частини і добирати до них

          заголовки;збагачувати словниковий запас учнів.Розвивати у дітей уміння

          обмінюватись думками,слухати товариша.Виховувати любов до рідного

          краю,бережливе ставлення до природи.

Обладнання.Малюнок куща калини,таблиці складів,картки для словникової роботи,

          тест-перевірка,приказки.

Хід уроку.

І. Мовна розминка.

  1. Дихальні вправи.

      Щоб ротик і язичок були на уроці слухняними, виконаємо такі дихальні вправи:

      1,2,3 вдихаємо повітря, 4-видихаємо.

      Погасіть свічку.

      Як з кульки виходить повітря?

  2. Розчитування.

     А) Читання складів з таблиці.

     Б) Гра « Утвори слова».

         Придумайте якнайбільше слів, які підходили б до схем:

        -и- (мир,сир,тир…)

        -о-о-о (золото,болото,молоко…)

        -а-и-а (малина,калина,Марина…)

     В) Гра « Впіймай слово на гачок».

         Кора,кора,пора,кора,пора,кора.

         Калина,калина,Галина,калина.

         Край,край,край,край,грай.

      Г) Скоромовка.

          Каже Килинка:

          Калинка -  не малинка!

          Так,так, Килинко:

           Гірка калинка.

      Д) Артикуляційна зарядка.

           Зарядка для язичка.

                  Де ж наш пустун – язичок?

                  Заховався за біленький тиночок.

                  Ліг на бочок і мовчок.

                  А ми зараз його розбудимо!

           -Поплямкали губками.

           -Поклацали зубками.

           -Посичали гускою: с-с-с.

           -Подзижчали комариком: з-з-з.

           -Пошуміли вітерцем: ш-ш-ш.

А вітерець нам загадки прислав.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

   

   1.Загадки.

       Навесні зацвіла,влітку загоріла,

       Червоні коралі восени наділа.

       У вінку зеленолистім, у червоному намисті

       Видивляється у воду на свою хорошу вроду.

       Стоїть дівчина у лузі

       З червоних ягід у блузі. ( Калина).

    2. Розгляд малюнка.

       -Що це за рослина?(Калина).

       -Це дерево чи кущ?(Кущ).

       А що ви знаєте про калину?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація.

     Калина – це символ України, рідної землі, батьківської хати. Недарма є

   народний вислів «без верби і калини нема України». Народ шанує її

   за пишну вроду й цілющі властивості. Немає такого села, де б за тином чи

   біля криниці, у лузі  чи на березі водойми не росла, не квітла калина

   рясним білим цвітом навесні, не рум’яніла  червоними ягідками аж до зими.

   -Як ви думаєте навіщо ми сьогодні говоримо про цей кущ?

   А чому калина має таку назву, про це ми дізнаємось, коли прочитаємо казку

  Галини Демченко « Калинка».

 VІ. Опрацювання казки « Калинка».

  1.  Словникова робота.

  Ласкава дівчина                             іде подорожній

  Щире серце                                    пташки щебечуть

  Посадила край шляху                   зернятко

  Носила та поливала                      ім’я

-Прочитайте словосполучення «луною».

-Прочитайте кожен вираз на одному диханні.

2. Складання передбачення.

   ( групова робота)

Ці слова – ключові.Спробуйте  передбачити, про що йтиметься у казці.

( Діти складають передбачення. Один учень з групи інформує клас про складене передбачення).

3. Виразне читання казки вчителем.

Перевірка первинного сприймання.

Послухайте казку. Скажіть передбачення якої групи було найближчим до тексту?

Як звати головну героїню казки?

За що всі люди в селі любили Калинку?

Чому дівчинка вирішила посадити край шляху деревце?

4. Лексична робота.

Кожна група має одне слово.

І.     курний

  Що означає слово курний?( В поросі, куряві).

ІІ.    крислатий

  Значення слова «крислатий прочитайте в підручнику».

ІІІ.   звеселилося

  Доберіть слова, близькі за значенням.(Зраділо, повеселішало).

VІ.   Попідвіконню

   З яких слів утворилося це слово?( попід вікном).

5.  Читання казки учнями.

    А) І частина «дощиком».

    Б) ІІ частина вголос «ланцюжком».

    В) ІІІ частина- мовчки.

    Г)  ІV частина напівголосно.

Читаючи казку, думайте, який заголовок можна дібрати до кожної частини.

6. Фізкультхвилинка.

7. Аналіз казки і вибіркове читання.

-Прочитайте,що написано про характер дівчинки.

-Що любила Калинка? За що її любили?

-Прочитайте опис шляху від села до лісу.

-Що вирішила зробити Калинка?

-Прочитайте,як дівчинка доглядала деревце.

-Про яку рису характеру Калинки це свідчить?

-Прочитайте опис стебельця і куща,що розрісся.

-Прочитайте,що сказав подорожній.Чому він дякував?Кому?

-Прочитайте,що сталося з кущем після щирої подяки.

-На що було схоже зернятко ягідки?

-Як віддячив кущ Калинці? Прочитайте.

-Знайдіть і прочитайте уривок казки до якого вміщено малюнок.

-Що у творі казкового?

8.  Добір заголовків до частин (робота у групах).

  1.  Ласкава дівчинка Калинка.
  2.  Шлях від села до лісу.
  3.  Вдячність подорожнього.
  4.  Чарівний кущ.
  5.  Подароване ім’я.

 

9.  Перевірка розуміння прочитаної казки. Тест.

10.  Гра «Інтерв’ю».

      Придумайте запитання до казки.

      Кому ви хочете його задати?

11. Вправляння у виразності читання.(Слова у підручнику).

V.  Робота над загадками.

Прочитайте загадки з підручника.

Які характерні ознаки  калини допомагають їх відгадати?

Гра  «Склади слово».

Калинка (лин, лан, клин, лан, калина).

VI.  Підсумок уроку.

  •  Що нового ви дізналися на уроці?
  •  За що український народ любить, шанує і поважає калину?

Продовжіть приказки про калину:

Пишна та красива, як …   …  (червона калина).

Дівчина у вінку мов … … (калина у цвіту).

Немає рідного краю без … … (калинового гаю).

Калина біля тину - … … (щастя родини).

 VП.  Домашнє завдання.

     Підготуйтеся переказати ту частину казки, яка найбільше сподобалася.

     Знайдіть загадки,прислів’я,приказки про калину,які склав народ.         

           


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

49133. ОПРЕДЕЛЕНИЕ ТИПА ЛИЧНОСТИ ПО ПРИНЦИПУ «ЛИДЕР ЛИ ТЫ» 726 KB
  Искусственные нейронные сети Многослойные искусственные нейронные сети. А уже в 1943 году Маккалок и Питтс формализуют понятие нейронной сети в фундаментальной статье о логическом исчислении идей и нервной активности. Кохоненом представлена модель сети решающей задачу кластеризации и обучающейся без учителя самоорганизующаяся карта Кохонена.
49134. Прогнозирование исхода выборов президента 887.5 KB
  Искусственные нейронные сети Нейронные сети возникли из исследований в области искусственного интеллекта а именно из попыток воспроизвести способность биологических нервных систем обучаться и исправлять ошибки моделируя низкоуровневую структуру мозга. Целью моей курсовой работы является построение такой нейронной сети которая бы с наибольшей точностью прогнозировала исход выборов президента нашей страны. Искусственные нейронные сети Искусственные нейронные сети НС совокупность моделей биологических нейронных сетей.
49135. Использование нейронных сетей для определения темперамента человека 564.5 KB
  При обучении на вход нейросети один за другим подаются исходные данные и сеть генерирует свои ответы. Цель: показать можно ли использовать нейронные сети и эффективно ли применение нейронных сетей при определении человеческого темперамента. Искусственный интеллект и нейросетевые технологии Нейронные сети и нейрокомпьютеры – это одно из направлений компьютерной индустрии в основе которого лежит идея создания искусственных интеллектуальных устройств по образу и подобию человеческого мозга. Искусственные нейронные сети подобно...
49136. Здійснення економічної діагностики підприємства 160.63 KB
  Ключовими елементами системи діагностики діяльності підприємства є: власники, керівники, тематичні фахівці підприємства, інвестори, кредитори підприємства, споживачі, постачальники, контрагенти, державні органи влади тощо. окремі сфери, напрями діяльності, підрозділи, працівники, елементи внутрішнього та зовнішнього середовищ, підприємство в цілому.
49137. Совершенстование маркетинговый деятельности гостиницы «Корстон» 230.51 KB
  Отечественные специалисты в большинстве своем пока не владеют специальной методикой проведения исследований, отвечающих международным стандартам и отечественным особенностям работ подобного рода. «Низкое качество исполнения маркетинговых исследований и расчетов, не учитывающих гостиничную специфику (чаще всего за основу берется типовая методика для промышленного предприятия)
49138. МИКРОПРОЦЕССОРНАЯ СИСТЕМА УПРАВЛЕНИЯ 755.5 KB
  Конечный датчик служит для сигнализации системе о том, что она максимально переместилась от нулевого положения или находится в нулевом положении. В качестве конечного датчика можно выбрать реле (такие как поляризованные, герметизированные и их виды: шариковые, плунжерные и т.д.) В данной системе требуется один конечный датчик (датчик нулевой позиции)
49139. Трехзвенный Г-образный фильтр верхних частот 667 KB
  Переходная харатеристика Техническое задание Электрическая принципиальная схема Задание: Расчет АЧХ ФЧХ и переходной характеристики трехзвенного Гобразного фильтра. Расчет Рис.
49140. Полосовой фильтр 24.46 MB
  Получить Амплетудно–Частотную, Фаза –Частотную характеристики, переходную характеристику и построить их графики Задание Расчет стационарных характеристик цепи Таблицы и графики АЧХ и ФЧХ...
49141. ИСПОЛЬЗОВАНИЕ АКУСТООПТИЧЕСКОГО ЭФФЕКТА ДЛЯ ИЗМЕРЕНИЯ ФИЗИЧЕСКИХ ВЕЛИЧИН 2.4 MB
  Широкий спектр применения акустооптических приборов возможен благодаря многогранности акустооптического эффекта с помощью которого можно эффективно манипулировать всеми параметрами оптической волны. Усиление слабых акустических волн а также их генерация под действием мощной оптической волны фото-акустические или опто-акустические явления. Под воздействием мощной волны ультразвука в жидкости может наблюдаться в свою очередь генерация оптической волны так называемая соно-люминесценция. Для плоской монохроматической акустической волны...