85707

Ось прийшли морози – і зима настала

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Ключові компетентності: формувати вміння вчитися (розмірковувати, запам’ятовувати та відтворювати навчальний матеріал, виділяти під час читання і слухання важливі за змістом слова). Загально-культурні: розвивати норми культури мовлення.

Украинкский

2015-03-29

36.5 KB

0 чел.

Урок читання (за методикою ТРВЗ)

Тема: Ось прийшли морози -і зима настала.

Мета:

1) Ключові компетентності: формувати вміння вчитися (розмірковувати, запам’ятовувати та відтворювати навчальний матеріал , виділяти під час читання і слухання важливі за змістом слова).

    Загально-культурні: розвивати норми культури мовлення.

    Громадянські компетентності: виховувати бережливе відношення до природного середовища, здатність екологічно мислити.

    Здоров”язберігаюча компетентність –формування основ культури здоров’я під час читання.

    Соціальна компетентність : виробляти здатність продуктивно працювати з різними партнерами.

    Інформаційно – комунікативні компетенції: формувати вміння працювати з текстовою інформацією.

2) Предметні компетентності : продовжувати формувати та удосконалювати читацькі навички, вміння визначати головну ідею і характеризувати головного героя. Вчити дітей запам’ятовувати вірш за допомогою методу „символічної сенектики”(схематичних позначок).Розвивати зв’язне мовлення та образне мислення. Виховувати любов та бережливе ставлення до природи.

Матеріал до уроку:

С. Насань „Ялинка”, О.Олесь ”Ялинка”, схематичні позначки, роздаткові картки (риси характеру людини).

Хід уроку.

1. Організація учнів класу до уроку.

            „Сьогодні у нас незвичайний урок –

              Сьогодні ми зробимо ще один крок

              В країну відому , в країну чудову ,

              Що нас так чекає й збагачує мову.”

2. Актуалізація опорних знань учнів.

    Перевірка домашнього завдання – виставка дитячих малюнків з теми „Зима ”.

3. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Повідомлення теми, мети уроку:

  •  Яку велику тему ми почали вивчати? (Зима)
  •  Які слова вам спадають на думку , коли ви чуєте слово „Зима”? (схема – павутинка „Зима”).
  •  А тему сьогоднішнього уроку нам підкаже незвичайна гостя , яка з’явиться в нашому класі   (заношу ялинку).Скоро Новий рік і право прикрасити цю ялинку отримають ті учні , які сьогодні найкраще читатимуть і відповідатимуть.
  •  Зараз ми ознайомимось з оповіданням С.Носаня „Ялинка”.(портрет автора)

4. Робота над темою уроку.

1. Робота над твором „Ялинка ” читають підготовленні учні до місця „Жаль...”

2. ”Прогнозування”:- Про що, на вашу думку, повідомив Карпо Іванович ?

(думки  дітей).

3. А тепер перевіримо , чи справдились ваші передбачення – учень дочитує оповідання до кінця.

4. Попрацюємо в парі:

    а) у вас на партах лежать слова , що означають риси характеру людини. Виберіть з них ті які підходять до характеру лісника.

    б) робота над текстом : 1 гр. прочитайте текст і знайдіть , яким іншим словом лісник назвав ялинку(красуня), 2 гр. прочитайте текст  і знайдіть слово , яким автор  замінив „ поговорили, порозмовляли”(погомоніли), 3гр. прочитайте і придумайте свою , іншу назву.    

     в) словникова робота:

   - Чи зустрічалися вам незрозумілі слова? 

 Чарівна скринька пропонує нам пояснення,  вислів „для втіхи”(порадіти помилуватись).

     г) знайдіть у тексті виділенні речення і прочитайте їх. Подумайте , чи передають виділені речення головну думку твору?

        5.”Емпатія”- а зараз я пропоную вам уявити себе на місці тієї бідолашної ялинки, яку щойно зрубали чи купили. -1)Що ви відчули? 2) У кого б благали про порятунок?

       6.  Діти , а хочете дізнатися , що думають з приводу вирубування ялинок наші менші брати – лісові звірята ?

        7. Про  це ми дізнаємось з вірша О.Олеся „Ялинка”(портрет)

         а) читає вчитель

         б) - чи сподобався вірш?

         в) – що спільного з оповіданням?

         г) – що відмінне ?

         д) – хто в цьому вірші „я”?

         е) – що трапилось з героєм?

         є) – як присоромив його зайчик?

         ж) -  що він порадив нашому герою? 

Фізхвилинка - Зобразіть радісного зайчика, сердитого, зобразіть мімікою і рухами „зайчата пострибали в ліс ”, „іде лисиця”!

         8. Символічна „синектика”

   - А зараз ми спробуємо вивчити вірш за допомогою позначок:

   а) давайте всі разом придумаємо позначки до кожного рядка (діти називають прикріплену кожну позначку вертикально , як вірш)

   б) пограємо у гру „відгадай рядок”(показати на якусь позначку , діти читають відповідний рядок з вірша);

    в) якщо вистачає часу , то „Хто сам хоче розповісти вірш?”

         9. Метод „фантастичних проблем”.

  Діти, а що було б, якби в нашій природній зоні взагалі не росли б ялинки? (прикрашали б вишню у дворі, або гілочку з неї ставили заздалегідь у воду, і під Новий рік вона зацвіте, або з яблуні, абрикоси, або ж прикрашали б штучну ялинку ).

     10. Підсумки уроку :

- чому нас навчив цей урок? (не знищувати а примножувати багатства рідного краю).

     11. Д/з  - всім вивчити вірш (Н.) + „інверсія” (за бажанням).

Змінити в оповіданні ситуацію на таку, якби лісникові зустрілися знайомі зі штучною ялинкою.

     12. Оцінювання: право прикрасити ялинку отримують такі учні: найкращі читачі...., найактивніші учні....

Підготувала: вчитель 2 –го класу НВК № 1 м. Умані

                        Хоменко Анна Федорівна 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

12087. Введение в компьютерные сети 58 KB
  1. Введение в компьютерные сети 1.1. Локальные и глобальные сети На самом элементарном уровне сеть это два компьютера обменивающихся информацией по соединяющему их кабелю. Кроме того компьютеры могут использовать общие разделяемые устройства например факсмодемы. ...
12088. Сетевые компоненты 39 KB
  Тема 2. Сетевые компоненты 2.1. Передача сигналов Для передачи по кабелю кодированных сигналов используют две технологии немодулированную передачу и модулированную передачу. 2.1.1.Немодулированная передача Немодулированные baseband системы передают данные в виде цифр
12089. Теоретическая модель сети 102.5 KB
  Тема 3. Теоретическая модель сети 3.1. Сетевые модели OSI и IEEE Project 802 3.1.1. Работа сети Работа сети заключается в передаче данных от одного компьютера к другому. В этом процессе можно выделить несколько отдельных задач: распознать данные; разбить данные на управляемые бл...
12090. Реальные сети 2.57 MB
  Тема 4. Реальные сети 4.1. Ethernet 4.1.1. Обзор 4.1.1.1. Происхождение В конце 60х годов Гавайский университет разработал глобальную вычислительную сеть ГВС под названием ALOHA. Университет располагая обширной территорией решил объединить в сеть все имеющиеся в его распоряжен
12091. Глобальные сети, Удаленный доступ 8.42 MB
  Глобальные сети. Удаленный доступ. Технология модемов Модем modem это устройство которое позволяет компьютерам обмениваться данными по телефонной линии. Когда компьютеры расположены далеко друг от друга и их нельзя соединить стандартным сетевым...
12092. Пример создания проекта 1.34 MB
  Лабораторная работа 5.1. Пример создания проекта Цель проекта: разработать компьютерную программу состоящую из двух модулей. Процесс создания такой программы содержит разработку алгоритма и программирование каждого модуля их совместную отладку и оформление програм...
12093. Движение тела, брошенного с некоторой высоты под углом к горизонту 319 KB
  Лабораторная работа 112 Движение тела брошенного с некоторой высоты под углом к горизонту. Краткая теория 1. Основные понятия кинематики материальной точки. Кинематика это раздел механики описывающий движение тел без выяснения причин обусловивших это дв...
12094. Определение коэффициента восстановления скорости при соударении шаров 186 KB
  Лабораторная работа №116. Определение коэффициента восстановления скорости при соударении шаров. Краткая теория Ударом называется относительно кратковременное взаимодействие двух или более тел время взаимодействия значительно меньше времени движения те...
12095. Определение скорости полета пули методом баллистического маятника 62 KB
  Лабораторная работа №118. Определение скорости полета пули методом баллистического маятника. Краткая теория Баллистическим маятником называется массивное тело подвешенное на двух длинных параллельных нитях. При попадании пули в такой маятник нити обеспечиваю...