85716

Весна прийшла. В. Сухомлинський «Шпак прилетів» (казка)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: поглибити знання учнів про весну; вчити виразності мовлення читання віршів; ознайомити з казкою В.Сухомлинського Шпак прилетів; розвивати навички читання переказу; розвивати мовлення учнів логічне мислення творчі здібності; розвивати вміння учнів працювати в групах; виховувати любов до природи рідного краю.

Украинкский

2015-03-29

54 KB

6 чел.

Розробка уроку з українського читання для 2 класу з російською мовою навчання

Підготувала вчитель початкових класів ЗШ № 7 м. Дружківки

Половченко Олена Вікторівна

Тема: Весна прийшла. В. Сухомлинський «Шпак прилетів» (казка)

Мета:  - поглибити знання учнів про весну;

  •  вчити виразності мовлення, читання віршів;
  •  ознайомити з казкою В.О.Сухомлинського «Шпак прилетів»;
  •  розвивати навички читання, переказу;
  •  розвивати мовлення учнів, логічне мислення, творчі здібності;
  •  розвивати вміння учнів працювати в групах;
  •  виховувати любов до природи рідного краю.

Методично-дидактичне забезпечення: таблиці для розчитки; малюнок; на якому зображено весну; полотно для складання павутинки; портрет В.О.Сухомлинського; олівці, аркуш білого паперу; аркуші – картки з текстом казки; маски горобця, шпака, горобчихи.

Хід уроку.

І. Організація учнів до уроку.

Повторення вірша:

Вже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав.

То ж і ти часу не гай,

Працювати починай.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

  1.  Вправа «Мікрофон»

(Учні відповідають на запитання вчителя передаючи однин одному уявний мікрофон, висловлюють свою думку)

  •  Подумайте, будь ласка, і скажіть, яким має бути наш  урок? (Цікавим, творчим, веселим, навчальним.
  •  А ви якими повинні бути на уроці? (уважними, активними, старанними)
  •  Якщо ви будите такими, то ми разом створимо творчий цікавий урок. І на ньому ми будемо читати, створювати казку, розповідати, малювати.
  1.  Створення емоційного фону уроку.

а) читання вчителем вірша В.Масюка

- Де ти, ластівко, літала?

Де ти зиму зимувала?

- За лісами, за морями

Я носила телеграми

В них весела новина:

Повертається … (Весна)

б) розгадування загадки:

Тане сніжок.

Ожив лужок..

День прибуває.

Коли це буває? (Навесні)

ІІІ. Повідомлення теми уроку.

  •  Отже, тема нашого уроку «А вже весна, а вже красна»

ІV. Основна частина уроку.

  1.  Складання «Асоціативного кущу» («павутинки»)
  •  Діти, ви відгадали загадку про весну. А що ви уявляєте, коли чуєте це слово?

  •  

  •  Молодці! З цими словами ми ще зустрінемося на нашому уроці.

  1.  Розглядання репродукції картини із зображенням весни з  дошки та ілюстрації в підручнику (підручник Н.О.Хорошковської, Г.І.Плахоти «Українська мова» 2 клас)
  •  Як зображують весну на малюнках? (Дівчина, в руках багато квітів. Навколо неї птахи, Дуже гарне вбрання у дівчини).
  •  А як ви гадаєте, чому так зображують весну? (Настають теплі дні. Квіти з’являються. Птахи прилітають.)

  1.  Читання учнями напам’ять віршів про весну.
  •  Багато українських поетів присвятили весні свої вірші. Хто хоче прочитати вірші про весну, які ви вивчили на уроках читання, позакласного читання, української мови? (Учні читають вірші напам’ять.  Серед них вірші В.Масюка, А. Камінчика, С.Пушика)

  1.  Розповідь з елементами бесіди про творчість В.О.Сухомлинського.
  •  Не тільки поети, а й письменники описували в своїх творах, оповіданнях, казках весну. Серед них і Василь Олександрович Сухомлинський (демонстрація портрету). В.О.Сухомлинський видатний український письменник и педагог.  Він написав безліч різноманітних казок і оповідань для дітей і дорослих. Пригадайте, які казки В.О.Сухомлинського ми вже читали на уроках? («Моя мама пахне хлібом», «Сніжинка», «Як дзвенять сніжинки», «Ледача подушка», «Весняний вітер»)
  •  В своїх казках і оповіданнях автор описував красу рідного краю, розказував про відносини між людьми.
  •  А чи подобаються вам казки В.О.Сухомлинського? Чим саме? (Вони добрі, цікаві, повчальні)

  1.  Робота над казкою В.О.Сухомлинського «Шпак прилетів»
  •  Сьогодні на уроці ми познайомимося ще з однією доброю і цікавою казкою цього автора – «Шпак прилетів»

а) Вправи для читання. Робота з таблицями.

  •  Перш ніж почати читати казку, давайте попрацюємо з таблицями. Слова першої таблиці прочитайте на одному подиху.(Діти читають)

ЛІС

НЕБО
ВОДА
ЗЕМЛЯ
СОНЦЕ
СВІТИТЬ

  •  З яким словом з таблиці можна з’єднати слово «СОНЦЕ»? (Сонце світить, сонце в небі)

  •  Слова другої таблиці прочитайте самостійно. Скажіть одне слово, яке запам’ятали? Подивіться в таблицю ще раз – назвіть два слова. Яке слово написано першим? Останнім?

СІВ

РІКА

ШПАК

ВЕСНА

РАНОК

ГОРОБЕЦЬ

  •  Запам’ятайте ці слова. Вони стануть нам в нагоді сьогодні на уроці.

б) Читання казки «Шпак прилетів»вчителем.

- Яка пора року зображена в казці?

- Хто герої казки?

в) Словникова робота.

- Зверніть увагу на слова, які зустрілися в тексті:

Щойно – только что;

Під стріхою – под крышей;

Сповістив – сообщил;

Кубельце - гнездышко

  •  Чи всі слова були зрозумілими в тексті?
  •  Я пропоную вам прочитати казку ще раз і знайти незрозумілі за змістом слова.

Зітхнула – вздохнула

Будитиме – будет будить.

д). Фізпауза

Встаньте, діти, усміхніться.

Землі нашій поклоніться,

І до сонця потягніться, в різні боки нахилиться.

Покружляли, потяглися

Й до роботи знов взялися. 

е) Читання казки учнями:

- «ланцюжком»

- за особами

є) Бесіда за змістом казки:

- Коли прилетів шпак? Зачитайте.

- Яка пора року описана в казці?

- Що робив горобець?

- Що він промовляв? Зачитайте.

- Що відповіла горобчиха? Зачитайте.

- Чому горобчику прийдеться рано вставати?

- А коли встаєте ви?

- Чому мати назвала горобчика ледарем?

- А вас можна назвати ледачими?

Доведемо один одному, що ми не ледачі і активно попрацюємо в групах.

ж) Творча робота в групах.

І група учнів готує драматизацію казки «Шпак прилетів», використовуючи маски. Ролі розподіляють між собою самостійно.

ІІ група учнів створює «діафільм» до казки «Шпак прилетів». Текст казки розбито на 5 частин (уривків). Кожна частина наклеєна на аркуш – картку. Діти читають уривок і малюють до нього ілюстрацію. Складаючи малюнки в певному порядку одержуємо «діафільм».

ІІІ група учнів складає свою весняну казку, використовуючи словникові слова та слова з таблиць, записаних на дошці.

з) Виступи учнів. Кожна група демонструє результати своєї творчої роботи.

  •  Молодці! Дуже добре попрацювали всі учасники груп!

V. Підсумок уроку.

  •  Наш урок закінчується. Час подивитися, чи виправдалися ваші очикування?. Був цей урок цікавим, творчим, веселим, навчальним?
  •  Діти, чому ви сьогодні навчилися на уроці? Гра «Мікрофон». Відповідь потрібно починати зі слів «Сьогодні на уроці я …….»
  •  Дякую вам за роботу. Ви були на уроці уважними, старанними, творчими. Давайте поаплодуємо собі за старанну роботу.

VI. Домашнє завдання.

І група – читати, переказувати казку.

ІІ група – читати казку, підготовити відповіді на питання

ІІІ група – читати казку, підібрати до наступного уроку будь яку казку В.О Сухомлинського про весну

Додаток. Орієнтовний текст казки

І. Настала весна. Світить сонце. По небу ходять хмаринки. Прилетів здалеку шпак. Сів на гілку горобини. Йому дуже сумно, бо у нього не було друзів. Раптом на горобину сіла ластівка. Шпак сказав:

- Давай дружити!

- давай! – відповіла ластівка, - бо без друзів дуже сумно.

ІІ. Прийшла тепла весна. Зазеленів ліс. Прилетіли птахи. Першою прилетіла ластівка і стала будувати гніздо. Прилетіла зозуля. Вона не поспішала роботи гніздо, бо дуже втомилася від перельоту. Підлетіла до зозулі ластівка і запитала:

  •  Чому ти не будуєш гнізда?
  •  Я дуже втомилася, - сумно відповіла зозуля.
  •  Давай я допоможу тобі і ми разом побудуємо твоє гніздечко.
  •  Добре, - з радістю відповіла зозуля.

 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

13289. Hands-On Lab Debugging Applications in Windows Azure 818.61 KB
  HandsOn Lab Debugging Applications in Windows Azure Contents Overview3 Exercise 1: Debugging an Application in the Cloud5 Task 1 – Exploring the Fabrikam Insurance Application5 Task 2 – Running the Application as a Windows Azure Project7 Task 3 – Adding Tracing Support to the Application14 Task 4 – Creating a Log Viewer Tool25 Verification33 Summary38 Overview Using Visual Studio you can debug applications in your local ...
13290. Автоматизация создания документов с помощью Visual Basic .NET 101.5 KB
  6. ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА Автоматизация создания документов с помощью Visual Basic .NET 6.1. Цель работы: приобретение практических навыков автоматизации создания документов с помощью Visual Basic с использованием инструментальных средств интегрированной среды разработки Vis...
13291. ТЕХНОЛОГІЇ ПРОГРАМУВАННЯ 1.46 MB
  МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до лабораторних робіт з дисципліни ТЕХНОЛОГІЇ ПРОГРАМУВАННЯ Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни €œТехнології програмування€ для студентів напрямів 6.040302 Інформатика 6.040301 Прикладна математика / Упоряд. Кобилін О.А. Маш...
13292. ТЕХНОЛОГІЇ ПРОГРАМУВАННЯ. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО КУРСОВОГО ПРОЕКТУВАННЯ 666 KB
  МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО КУРСОВОГО ПРОЕКТУВАННЯ З ДИСЦИПЛІНИ ТЕХНОЛОГІЇ ПРОГРАМУВАННЯ Методичні вказівки до курсового проектування з дисципліни Технології програмування для студентів напряму 6.040302 Інформатика /Упоряд.: Кобилін О.А. Руденко Д.О. Харкiв: ХНУРЕ ...
13293. Лабораторный практикум по механизации животноводства для студентов сельскохозяйственных высших учебных заведений инженерных специальностей 8.35 MB
  Лабораторный практикум по механизации животноводства для студентов сельскохозяйственных высших учебных заведений инженерных специальностей / В.К. Полянин В.Я. Спевак Р.А. Денисов Романов В книге рассмотрены устройство принцип действия техническое обслуживание р
13294. ЦСП ИКМ-480 611 KB
  ЦСП ИКМ480. Комплекс аппаратуры третичной ЦСП ИКМ480 предназначен для организации на внутризоновых и магистральной сетях связи пучков каналов по кабелю МКТ4 с парами 12/46 мм. Аппаратура обеспечивает организацию до 480 каналов ТЧ при скорости передачи группового потока 34 368...
13295. Принцип построения ЦСП 9.04 KB
  Принцип построения ЦСП В состав комплекса аппаратуры ИКМ30 входят аналогоцифровое оборудование АЦО оконечное оборудование линейного тракта ОЛТ необслуживаемый регенерационный пункт НРП и комплект контрольноэксплуатационных устройств содержащий пульты кон
13296. Формирование группового цифрового сигнала 45.85 KB
  Формирование группового цифрового сигнала передача телефонных сигналов по каналам ЦСП с ВРК осуществляется при использовании импульснокодовой модуляции ИКМ. В этом случае формирование группового цифрового сигнала предусматривает последовательное выполнение сле
13297. Линейный тракт аппаратуры ИКМ-30 10 KB
  Линейный тракт аппаратуры ИКМ30 включает в себя обслуживаемые оконечные и промежуточные станции соединенные кабельными линиями с включенными необслуживаемыми регенерационными пунктами НРП. Регенерация цифрового сигнала после прохождения каждого участка кабельно