85720

Кожен повинен мати свій голос. В. Каменчук. Як Лиска голосок собі кувала

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: формувати вміння аналізувати твори за змістом; збагачувати словник дітей новими словами поглиблювати техніку читання віршованих творів; розвивати вміння знаходити головну думку творів; виховувати почуття гідності любові до всього що створила природа.

Украинкский

2015-03-29

345 KB

2 чел.

Тема:  Кожен повинен мати свій голос.

  В. Каменчук. Як Лиска голосок собі кувала.

Мета: формувати вміння аналізувати твори за змістом;

збагачувати словник дітей новими словами, поглиблювати техніку читання

віршованих творів;

розвивати вміння знаходити головну думку творів;

виховувати почуття гідності, любові до всього, що створила природа.

Обладнання: мультимедійна дошка, мікрофон, іграшка лисички.

Хід уроку

  1.  Організаційна частина

1.Привітання

Стали, діти, всі рівненько,

Усміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли

Й працювати почали.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім 2-м класі

Діти просто молодці.

  1.  Девіз уроку

                А працювати будемо під таким девізом:

                  

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  •  Зараз проведемо мовно-читацьку розминку

1.Вправа «Артикуляційна зарядка»

  •  Молодці.

2. Дихальні вправи

         

- Уявіть перед собою свічку.

«Загаси свічку» (уявно)

«Здмухни пір’їнку» (уявіть на своїй долонці пір‘їнку і здмухніть її)

«Понюхай квітку» ( уявіть перед собою букет запашних квітів, понюхайте їх)

  1.  Читання чистомовки

   - Щоб наше мовлення було правильним, працюємо з чистомовкою.

                    

  1.  Розчитка за складовою таблицею.

-  Зараз проведемо розчитку.

                    

  1.  Стежинка скоромовок

                  

  •  Пройдемося стежинкою скоромовок, пригадаємо і повторимо вивчені скоромовки.

(Діти розказують)

  1.  Вивчення скоромовки
  •  Я зачитаю вам скоромовку і ми її вивчимо.

                       

  •  Прочитаймо разом скоромовку чітко і повільно.
  •  Тепер швидше і здивовано.
  •  А тепер в парі промовимо, тобто один одному, голосно і швидко.
  •  Хто запам’ятав і хоче розказати напам’ять?
  •  Молодці!

 ІІІ.  Перевірка домашнього завдання

  •  Зберіть усі знання і сили,

Пригадайте, що учили?

       1.  Фронтальне опитування

-    Яку казку ви читали вдома?

  •  Хто написав цю казку?
  •  Я хочу почути, як ви навчилися читати цю казочку. (Читають декілька учнів)
  •  Між ким відбувається розмова?
  •  Яким уявляє бузинового царя бабуся?
  •  Яким уявляє бузинового царя дитина?

Молодці, ви навчилися гарно, виразно, інтонаційно читати.

ІV.  Робота над новим матеріалом

  1.  Загадка
  •  Послухайте, хто до нас завітав сьогодні на урок.

                  В темнім лісі проживає,

                  Довгий, гарний хвостик має,

                  Їй на місці не сидиться,

                  Усі звуть її … (лисиця)

  •  Ось вона, лисичка, буде присутня на нашому уроці.
  •  А що ви знаєте про цю тварину?

(Лисиця – це давньослов’янське слово, утворене від слова «лис», що означає колір «жовтуватий», рудий. Через колір свого хутра ця тварина й отримала свою назву.)

  1.  Повідомлення теми і мети.

Тому на сьогоднішньому уроці ми познайомимося з казочкою Валентини Каменчук «Як Лиска голосок собі кувала».

                                    

      

  •  На уроках музики ви співали і знаєте пісню «Я – лисичка, я  - сестричка»
  •  Чи подобається вам пісенька?
  •  А коли Лисичка була маленькою, дуже хотіла навчитися співати, послухайте, яка з нею трапилася сумна пригода.

  1.  Читання вчителем казки
  •  Чому у маленької Лисички потекли слізки двома струмками?
  1.  Словникова робота
  •  Які в тексті зустрілися незрозумілі слова?

 

                   

  1.  Миттєве читання слів.

Також зустрінуться слова: (читаю)

                       

  •  Прошу миттєво, тобто швидко прочитати слова.

  1.  Робота за змістом
  •  Про що попросила Лиска коваля?
  •  Якого ж голосу захотіла Лиска?
  •  Чи скував коваль їй голос Солов’я?
  •  Чи сподобався цей голосок татові і мамі?
  •  Чому?
  •  Як вирозумієте слова: «Всі, хто пісню Лиски слухав, вклали зіллячко у вуха?»

V.Фізкультхвилинка

  •  Будь ласка підніміться, вийдіть із-за парт, бо час відпочивати, фізкультхвилинку починати.  (Під музичний супровід пісні «Я – Лисичка, я – сестричка)

  1.  Читання учнями «ланцюжком».

  1.  Вибіркове читання.
  •  Що відповів коваля Лисці на прохання викувати голосок? (Знайти і зачитати)
  •  Знайдіть і зачитайте слова, які відповідають першому малюнкові. Яка тут Лисичка зображена? (Читання в парах)
  •  Що ж порекомендував Лисичці дідусь? (Зачитати)
  •  Як ви вважаєте, чи послухалася дідуся маленька Лисичка? (Так)
  •  А ви повинні слухати дорослих?
  •  То яка головна думка цього твору?

(Кожен повинен мати свій власний голосок, свою мову, тобто мати власну думку)

  1.  Читання «луною»

(Я читаю рядочок, а ви за мною повторюєте).

10. Читання «буксиром» (читання разом, пришвидшуючи темп читання)

11. Вправи «Дощик»

Читання хором. Коли я скажу:

  •  накрапає дощ (читання тихо)
  •  дощ сильніше крапає (голосніше)
  •  злива (голосно)
  •  дощ слабшає (тихіше)
  •  дощ перестав.

- Молодці, ви добре справились з цим завданням, гарно, виразно і правильно читали.

VІ. Підсумок уроку

Вправа «Мікрофон»

    

Пропоную відповісти на поставленні запитання:

  •  З якою казкою познайомились на уроці?
  •  Чого вчить нас ця казка?
  •  А хто її написав?
  •  Чи сподобалося вам на уроці?
  •  Що найбільше сподобалось на уроці?

VІІ.  Домашнє завдання

                      

  •  Продзвенів уже дзвінок,

    Закінчився урок.

    До побачення!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

10784. Основы языка ассемблер: Метод. указания к лабораторной работе 650 KB
  Основы языка ассемблер: Метод. указания к лаб. работе по дисциплине Вычислительные машины системы и сети/ Воронеж. гос. ун. инж технол. Сост. Е.А. Хромых И.А. Козенко. Воронеж 2011. 30 с. Указания разработаны в соответствии с требованиями ФГОС ВПО подготовки бакалавров по н...
10785. Настройка конфигурации BIOS 351 KB
  Настройка конфигурации BIOS: Метод. указания к лаб. работе по дисциплине Вычислительные машины системы и сети/ Воронеж. гос. ун. инж технол. Сост. Е.А. Хромых И.А. Козенко. Воронеж 2011. 32 с. Указания разработаны в соответствии с требованиями ФГОС ВПО подготовки бакалавров п
10786. Настройка и конфигурирование локального компьютера с ОС Windows XP 700.5 KB
  Настройка и конфигурирование локального компьютера с ОС Windows XP: Метод. указания к лаб. работе по дисциплине Вычислительные машины системы и сети/ ВГУИТ.; Сост. Е.А. Хромых Е. А. Шипилова А.Г. Ашков. Воронеж 2012. 32 с. Указания разработаны в соответствии с требованиями предъ
10787. Установка сетевой операционной системы 305.5 KB
  Установка сетевой операционной системы: Метод. указания для выполнения лаб. работ по курсу Вычислительные машины системы и сети / ВГУИТ, Сост. Г.В. Абрамов А.А. Хвостов Е.А. Хромых. Воронеж 2012. 32 с. Указания разработаны в соответствии с требованиями предъявляемыми квали...
10788. Модели жизненного цикла ПО 48 KB
  Модели жизненного цикла ПО Стандарт ISO/IEC 12207 не предлагает конкретную модель ЖЦ и методы разработки ПО под моделью ЖЦ понимается структура определяющая последовательность выполнения и взаимосвязи процессов действий и задач выполняемых на протяжении ЖЦ. Модель ЖЦ зав...
10789. Каскадная модель ЖЦ ПО 62.44 KB
  Каскадная модель ЖЦ ПО Классическая каскадная модель несмотря на полученную в последнее время негативную оценку исправно служила специалистам по программному инжинирингу многие годы. Понимание ее сильных сторон и недостатков улучшает оценочный анализ других зачаст...
10790. Спиральная модель ЖЦ ПО 62.61 KB
  Спиральная модель ЖЦ ПО Спиральная модель воплощает в себе преимущества каскадной модели. При этом в нее также включены анализ рисков управление ими а также процессы поддержки и менеджмента. Здесь также предусмотрена разработка программного продукта при использовани...
10791. Диаграммы потоков данных DFD 31.51 KB
  Диаграммы потоков данных DFD В основе данной методологии методологии Gane/Sarson [11] лежит построение модели анализируемой ИС проектируемой или реально существующей. В соответствии с методологией модель системы определяется как иерархия диаграмм потоков данных ДПД или D...
10792. Общие требования к методологии и технологии проектирования 23.16 KB
  Общие требования к методологии и технологии проектирования Методологии технологии и инструментальные средства проектирования CASEсредства составляют основу проекта любой ИС. Методология реализуется через конкретные технологии и поддерживающие их стандарты метод