85721

Як матусю рідну бережіть природу. С.Носань «Ялинка», О.Олесь «Ялинка»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Контроль за засвоєнням вивченого Гра Назви одним словом Сосна троянда ромашка калина вільха рослини Синичка білка собака жабка тварини Хлопчик дівчинка вчителька лікар мамалюди До якої природи належать рослини тварини люди Чистомовка Слайд 3 Мамама вже прийшла зима.

Украинкский

2015-03-29

478.5 KB

1 чел.

Тема. Як матусю рідну бережіть природу. С.Носань « Ялинка», О.Олесь

«Ялинка»

Мета. Вчити виразно і свідомо читати, вдосконалювати навички читання, уміння швидко орієнтуватися в тексті, порівнювати тексти, розвивати зв’язне мовлення дітей, творчу уяву, спостережливість; виховувати бережливе ставлення та любов до природи.

Обладнання. Таблиці для розчитування, комп’ютерна презентація.

                                                  Хід уроку.

І. Організація навчальної діяльності

1. Продзвенів уже дзвінок,

   Починається урок.

   Він незвичний і цікавий,

   Запросив гостей чимало.

   Давайте повернемося до гостей

   І лагідно промовимо: « Добрий день!» (Слайд 1)

2. Девіз нашого уроку: ( Слайд 2)

  Не просто слухати, а чути.

  Не просто дивитися, а бачити.

  Не просто відповідати, а міркувати.

 Дружно і плідно працювати.

ІІ. Контроль за засвоєнням вивченого

  1.  Гра « Назви одним словом»

Сосна, троянда, ромашка, калина, вільха - …( рослини)

Синичка, білка, собака, жабка - … (тварини)

Хлопчик, дівчинка, вчителька, лікар, мама-…(люди)

До якої природи належать рослини, тварини, люди?

  1.  Чистомовка (Слайд 3)

Ма-ма-ма – вже прийшла зима.

Оз-оз-оз – на дворі мороз.

Ло-ло-ло – снігу намело.

Гу-гу-гу – ялинка в снігу.

  1.  Гра « Друкар»

Надрукуйте речення (робота с картками «Друкар»)

Наближаються Новорічні свята.

  1.  Перевірка домашнього завдання

А) Виразне читання вірша Д.Павличка « Звернення»

( До чого нас закликає автор?)

Б) Вибіркове читання вірша С. Жупанина «Буду я природі другом»

- Що посіє автор, коли буде йти лісом?

- Що побажає дереву і пташці?

- На вашу думку, коли вони будуть жити в мирі та щасті? ( Коли ніхто не буде втручатися в життя природи, коли люди не будуть завдавати шкоди рослинам та тваринам)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1.  Загадка

Зелену сукню маю,

Ніколи не знімаю.

Один єдиний раз на рік

Зірками прикрашаю ( Ялинка) (Слайд 4)

  •  До якої природи відноситься ялинка?
  1.  Хвилинка роздумів.

Уявіть, що ми пішли на екскурсію до зимового лісу. Побачили красиву ялиночку і підійшли до неї. Раптом ялинка опустила гілочки, її почало лихоманити, а з голочок покотилися сльози. Що трапилось з ялинкою? ( Роздуми дітей)

Сьогодні ми познайомимося з оповіданням С.Носаня « Ялинка», і подумаємо, чи ми зможемо щось зробити, щоб ніколи у ялинок не тремтіло серце при зустрічі з людиною.

  1.  Робота « Довідкового бюро»

1 учень. Автор оповідання « Ялинка» Сергій Носань народився в селі Чехівці на Черкащині. З дитинства його приваблювала література.

2 учень. Ще в 5 класі він створив виставу зі шкільного життя « Горобчик», у якій сам виконував головну роль. З того часу письменник залишився вірним літературі.

3 учень. Нині Сергій Носань – відомий драматург, прозаїк. Своїми вчинками і творами він бореться за збереження рідної природи, нагадуючи людям, що у світі ще існує жорстокість і байдужість.

4. Читання оповідання вчителем.

- Прослухайте оповідання і назвіть дійових осіб.

5.Словникова робота. ( Слайд 5)

6.Перевірка первинного сприймання ( Тести) (Слайд 6)

Несли з базару

а) пишне деревце                     б) черешню

Кожний на свято хоче придбати

а) берізку                                   б) ялинку

Ніхто не думає, що ялинка росте

а)щонайменше 10 років            б) 1 рік

Лісник сказав:

а) Якби моя воля, то я геть заборонив рубати та продавати ялинки

б) Я би всім дозволив рубати ялинки

7. Розповідь учнів про те, як вирощують ялинки ( Слайд  7  )

ІV. Закріплення вивченого

  1.  Повторне читання оповідання учнями
  2.  Аналіз тексу
  •  Звідки йшла Оленка?
  •  З ким зустрілися?
  •  Ким працює Карпо Іванович?
  •  Чому ліснику було шкода ялинки?
  •  Щоб заборонив робити дядько Карпо?
  •   До чого нас закликає автор? Яка головна думка оповідання?
  1.  Фізкультхвилинка (Слайд 8)
  2.  Читання діалогу в особах.
  3.  Вибіркове читання
  •  Прочитайте виділені речення.
  •  Чи погоджуєтеся ви з думкою лісника, що необхідно заборонити нищити ялинки?
  1.  Хвилинка фантазії (Слайд 9)
  •  Уявіть, що ми в чудовому зимовому лісі. Співають пташки, рипить сніг, сонечко світить. За деревами причаївся зайчик. А по стовбуру сосни побігла білочка, тримаючи у лапках шишку. Почувся стукіт дятла. Яка краса! Аж ось прийшли лісоруби і вирубали ялинки…
  •  Прийшли ми до лісу весною на ту ділянку. Не стало ялинок, пташки улетіли, зайчик з білочкою втекли. Чи подобається вам в такому лісі? Чому? ( Роздуми дітей) (Слайд 10)
  1.  Читання вірша О.Олеся «Ялинка».
  •  Написав вірш наш земляк Олександр Олесь.( Слайд 11)
  1.  Бесіда за змістом та вибіркове читання.
  •  Чому зайчик напав на хлопчика?
  •  Чому зайчик не хотів віддавати ялинку? Чому?
  •  Що казкового ви помітили?
  1.  Творча робота. Вправа «Передбачення»
  •  Подивіться на розділовий знак в кінці вірша. Чи означає це, що він закінчився?
  •  Придумайте, чим можна закінчити його?

А в бібліотеці чи вдома знайдете і прочитаєте цей вірш повністю.

V. Підсумок.

- Де ялинці краще зустрічати Новий рік?

-  А що робити нам? Як зустрічати свято без ялинки? (Розповіді дітей)

  •  Альтернатива ялинці – штучна ялинка або ялинкові букети. (Слайд 12-14) Асортимент штучних ялинок великий. Їх можна використовувати багато років підряд. Є ще імпровізовані ялинки, які можна виготовити із підручних матеріалів. Ви знаєте, що кожного року у нас в школі проходить конкурс на найкращу імпровізовану ялинку. Давайте приймемо участь у конкурсі, при цьому проявимо свою творчість і фантазію.
  •  Отже, діти  (Слайд 15)

Природа рідна – наша втіха.

То хай не знає вона лиха.

Ми всі господарі природи,

То ж збережемо її вроду!

Рефлексія навчальної діяльності.

VI. Домашнє завдання.

Навчитися виразно читати оповідання та вірш, ознайомитися із продовженням вірша « Ялинка» О.Олеся. Намалювати до одного із творів малюнок ( на власний вибір)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

11763. Математические методы исследования операций 2.73 MB
  МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ к изучению курса и выполнению контрольной работы по дисциплине Математические методы исследования операций для студентов специальности 7.080404 Интеллектуальные системы принятия решений заочной ускоренной формы обучения УДК Ме...
11764. Методические указания к выполнению лабораторных работ по дисциплине Математические методы исследования операций 2.62 MB
  Методические указания к выполнению лабораторных работ по дисциплине Математические методы исследования операций для студентов специальностей направления подготовки Компютерные науки дневной ускоренной формы обучения УДК Мето...
11765. Задачі лінійного цілочислового програмування 1.27 MB
  Лабораторна робота № 6 Задачі лінійного цілочислового програмування Короткі теоретичні відомості 21. МЕТОД ГОМОРІ РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЛІНІЙНОГО ЦІЛОЧИСЛОВОГО ПРОГРАМУВАННЯ Розглянемо задачу лінійного цілочислового програ
11766. Тема 1. Двоїстий та модифікований симплекс-метод. Блочні задачі ЛП 876 KB
  Двоїстий та модифікований симплексметод. Блочні задачі ЛП Пряма та двоїста задачі лінійного проґрамування. Звязок між розвязками прямої та двоїстої задач. Отримання оптимального розвязку двоїстої задачі за допомогою симплексметоду. Економічна інтерп
11767. Транспортна задача лінійного проґрамування 656.5 KB
  Транспортна задача лінійного проґрамування. Математична та змістовна постановка транспортної задачі. Методи знаходженння початкового опорного плану транспортної задачі. Метод потенціалів. Розвязування транспортних задач з ускладненнями в постановці....
11768. НЕЛІНІЙНЕ ПРОГРАМУВАННЯ. ГРАФІЧНИЙ МЕТОД 609.85 KB
  на тему НЕЛІНІЙНЕ ПРОГРАМУВАННЯ. ГРАФІЧНИЙ МЕТОД. Мета роботи: ознайомлення з задачами нелінійного програмування набуття навиків їх розвязку та аналізу графічним методом вивчення та оволодіння навичками адресації та роботи з формулами в таблицях в Еxcel вивчення т
11769. Розв’язання лінійних оптимізаційних задач за замовленням та при умовних вхідних даних 132.69 KB
  Звіт до лабораторної роботи № 6 Розвязання лінійних оптимізаційних задач за замовленням та при умовних вхідних даних. з курсу Математичні методи дослідження операцій Мета роботи: Вивчити методологію розвязання задач з призначенням критері
11770. Розв’язання транспортних задач лінійного програмування 87.87 KB
  Звіт до лабораторної роботи № 7 Розвязання транспортних задач лінійного програмування. з курсу Математичні методи дослідження операцій Мета роботи: Вивчити особливості розвязування транспортних задач за допомогою Solver. 1.1 Теоретичні відомості. П
11771. Розв’язання та аналіз задач булевого програмування за допомогою Excel 86.2 KB
  Звіт до лабораторної роботи № 9 Розвязання та аналіз задач булевого програмування за допомогою Excel з курсу Математичні методи дослідження операцій Мета роботи: Вивчити метод розвязання задач булевого програмування в Solver. Теоретичні відомості. Рішен...