85722

Наша Батьківщина – Україна. Н.Поклад. «Прапор». Ми живемо в Україні

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: формувати первинне уявлення про Україну, як незалежну державу, про усвідомлення своєї приналежності до держави; продовжувати роботу над вдосконаленням техніки читання, виховувати громадянські й патріотичні почуття, інтерес до пізнання історії держави, бажання вивчати державні та народні традиції.

Украинкский

2015-03-29

108.5 KB

2 чел.

Урок з українського читання у 2 класі

(школа з російської мовою навчання)

Тема уроку: Наша Батьківщина – Україна. Н.Поклад. «Прапор». Ми живемо в Україні.

Автор: вчитель-методист початкових класів

загальноосвітньої школи № 97 м.Донецька

Федорченко Тетяна Андріївна


Тема:
 Наша Батьківщина – Україна. Н.Поклад. «Прапор». Ми живемо в Україні.

Мета:   формувати первинне уявлення про Україну, як незалежну державу, про

усвідомлення своєї приналежності до держави;продовжувати роботу над вдосконаленням техніки читання, виховувати громадянські й патріотичні почуття, інтерес до пізнання історії держави, бажання вивчати державні та народні традиції.

Обладнання:   підручник О.Н.Хорошковської «Українська мова» для 2 класу. - К.: Освіта, 2002; плакати з державною символікою України, малюнки до теми,  «Наша Україна», «Поле льону», пісні про Україну.

Хід уроку

І   Актуалізація знань учнів.

1. Бесіда з елементами розповіді.

- Послухайте вірш П.Воронька "Облітав журавель"

Облітав журавель сто морів, сто земель.

Облітав, обходив, нам, крила натрудив.

Ми спитали в журавля: "Де найкращая земля?"

Журавель відповідає: "Краще рідної немає".

  •  Яка ж для людини найкраща, найдорожча земля?   (рідна)

- У кожної людини є своє місце, край, де вона народилася і живе, ходить до школи, де живуть її діди й прадіди. - Це рідний край, місто або село. А всі міста і села складають велику державу, країну; і зветься вона УКРАЇНОЮ. Вона для кожного з нас є Батьківщиною.

2. Перегляд малюнків «Наша Україна».

- Подивіться, яка гарна наша Україна. Має вона і високі гори, вкриті зеленими лісами, і бистрі ріки, і безмежні поля, і заквітчані луки, і мальовничі села та міста. І все це - наш рідний край - Батьківщина.

3. Складання асоціативного куща до слова ''Україна".

Моря            Рослини            Київ         Гори         Ліси               Тварини

Народні традиції                  УКРАЇНА           Видатні люди

                              Ріки                        Міста, села

4. Розгадування загадки.

- Давайте віднайдемо назву нашої Батьківщини в загадці. Складіть з перших букв кожного рядка слово.

У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай,

Рідніше нам своя пустиня,

А ніж: зелений в чужині рай.

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини.

                              М.Чернявський

II.  Вивчення нового матеріалу.

1. Формування в учнів уявлення про Україну як незалежну державу.

- В Україні проживає 50 млн. чоловік. З них 37 млн. - українці. Поруч з ними живуть росіяни, білоруси, поляки, молдавани та інші. Всі ці народи живуть у мирі й злагоді за єдиним для всіх законом - Конституцією. В цьому Законі (стаття 1) говориться, що Україна є суверенна і незалежна,      демократична, соціальна і правова держава.

Словникова робота.

- Що означає суверенна країна?

Це означає, що наша держава має право самостійно, без втручання інших держав, вирішувати всі свої внутрішні та зовнішні справи. А ще - вона демократична. Влада в ній належить народу. Тільки він може змінювати її основи -конституційний лад.

Наша Україна - вільна держава. Але стала вона такою зовсім недавно, в 1991 році. А в 1996 році було прийнято Конституцію України, за якою було наголошено, що Україна - суверенна і незалежна країна.

24 серпня весь український народ святкує День Незалежності.

2. Розповідь вчителя та учнів  про державні символи України.

- У нас до уроку готувалась група експертів. Вони працювали з довідниковою літературою. Слухаємо їх.

1 учень.

Кожна країна має три символи. Символ — це предмет, який характеризує державу, відображає її побут, традиції, господарювання, історичне минуле, прагнення народу. Символи України  Гімн, Герб і Прапор.

Гімн — це урочиста пісня, прийнята як символ державної єдності. Ще її називають похвальною піснею. 

2 учень.

Герб — розпізнавальний знак держави. Чому саме тризуб вважають Гербом України? У тризубі відображено триєдність життя. Це батько-мати-дитя, які символізують силу, мудрість, любов. Прапор і Герб є нашими святинями, тому їх слід шанувати і берегти. Під час виконання і слухання Гімну всі повинні підвестися і співати разом з усіма. 

3 учень.

Прапор (знамено) — полотнище визначеного кольору чи поєднання кольорів, часто з певним зображенням, прикріплене до держална чи шнура. Це офіційна емблема держави. Державний прапор України — синьо-жовтий. Він має давнє походження. Жовтий колір — це колір пшеничного лану, колір хліба, зерна, що дарує життя всьому сущому на землі; це колір жовтогарячого сонця, без лагідних променів якого не заколосився б, не дозрів життєдайний хліб! Синій колір – символ мирного неба, життєдайної води.

Учитель.

Синьо-жовтий прапор сьогодні майорить на всіх державних установах України. Він здіймається над усіма посольствами нашої держави в багатьох країнах світу, під ним ходять у морях-океанах українські пароплави... Стрімко злітає це полотнище і на різних спортивних змаганнях, коли на п'єдестал пошани піднімаються українські спортсмени. Гордо розвивається синьо-жовте знамено, промовляючи всьому світу: «Єу світі Україна».

3. Робота з підручником. Читання вчителем вірша Н. Поклад «Прапор»

(с. 64). 

4. Напівголосне читання вірша учнями.

5. Виразне читання вірша вголос окремими учнями.

6. Бесіда за змістом вірша.

  •  Що таке прапор?
  •  Що означає жовтий колір на прапорі?
  •  Що означає синій колір?

7. Фізкультхвилинка.

  1.  Читання вчителем статті «Ми живемо в Україні» (с. 64—65).
  2.  Бесіда після первинного сприймання тексту.
  •  Як називається країна, де ми живемо?
  •  Від якого слова походить слово Батьківщина?
  •  Які картини природи України зображені у статті?
  •  Які люди в Україні?
  1.  Читання статті учнями напівголосно.
  2.  Читання статті вголос за логічно визначеними частинами, «ланцюжком».
  3.   Вибіркове читання.
  •  Чим захоплюються полтавчани.
  •  Де найбільше добувають вугілля;
  •  Із чим у статті порівнюється поле льону.

Вчитель показує малюнок льону, стисло розповідає про вирощування льону (малюнки).

  •  Україна - це наш рідний край. І ми з вами любимо його.

Любіть Україну у сні й наяву,

Вишневу свою Україну.

Красу її вічну, живу і нову

І мову її солов'їну.

Так сказав про свою любов до Батьківщини український поет Володимир Сосюра.

13. Бесіда – інтервю з учнями.

- А в чому виявляється ваша любов до Батьківщини? Розкажіть.

Так, це наше з вами старанне навчання, повага до людей праці, до традицій
нашого народу, любов до природи.

14. Заучування напам'ять вірша.

Красивий, щедрий рідний край

І мова наша солов'їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься Україна.

III.  Підсумки уроку.

1. Бесіда з учнями.

- Про що ви дізналися на уроці?

- Які символи України ви знаєте?

2. Висновок учителя.

Святою для кожної людини є земля, де вона зробила свій перший крок, вимовила перше слово, почула мамину пісню-колисанку, пішла стежкою до школи. Ці почуття вічні, вони оспівані в піснях і віршах. Для кожного з нас найдорожча і найрідніша та земля, на якій ми народилися, де живуть наші батьки, дідусі, бабусі, де поховані наші предки.

Це наша рідна земля, наша Україна. Любімо й шануймо найдорожче й найрідніше у нашому житті — свою Батьківщину.

Продовжить ряд слів.

Рідний край - країна - держава - Батьківщина – Україна.

3. Складання сенкану.

Україна.

Мальовнича, рідна, красива.

Розквітає, живе.

Любімо і шануймо рідну Україну.

Батьківщина, рідний край.

4. Слухання пісень про Україну. 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

28662. Предмет и метод истории и права России 12.37 KB
  История государства и права России изучает политические и правовые институты существовавшие в процессе исторического развития Российского государства. История государства и права России рассматривает конкретные политические и правовые явления прежде всего фактический материал для установления закономерностей общих поступательных тенденций развития российского государства и права. В этом история государства и права неразрывно связана и с общей историей России и с теорией государства и права. Отличия состоят в том что история изучает более...
28663. Возникновение государственности у восточных славян в VII-IX вв. Причины образования Древнерусского государства. Процесс складывания государственных органов и правовых институтов. Сущность «норманнской теории» происхождения Древнерусского государства 14.58 KB
  Стали образовывать союзы племенных союзов которые по отношению к внеш. племенам выглядели единым целым но в некот. Появляются первые датируемые славянские летописи из котх следовало что поляне платят дань хазарам коте создали Хазарский Каганат а словены зависели от полян. группа лиц – аппарат котые занимались только управлением.
28664. Киевское государство – раннефеодальное государство 13.46 KB
  признаки: 1 юридическая безответственности носителя власти; 2 нет постоянных институтов власти получающих плату за свою деятельность; 3 первоначально не был установлен механизм передачи власти по старшинству т. от отца к старшему сыну; 4 существовала наследственность власти; 5 существовал совет при князе но без юридического статуса; 6 в особых случаях могло собираться вече являвшееся чрезвычайным органом и т. Однако полного единства в ней не было органов власти кроме местного князя или его наместника находившегося в родственной...
28665. Происхождение «Русской Правды». Ее редакция и состав. Содержание Краткой и Пространной Правды 12.92 KB
  Ее редакция и состав.Условно делятся на 3 основные редакции: 1 Краткая редакция – первая по времени создания; 2 Пространная ред.; 3 Сокращенная ред. Краткая редакция состоит из 2 частей в объеме 43 ст.
28666. Привилегии феодалов по «Русской Правде». Положение смердов, закупов, холопов по «Русской Правде» 12.83 KB
  Если он отказывался работать или плохо работал хозяин имел право бить. Если хозяин пытался выдать закупа за холопа то закуп освобождался а сам хозяин мог быть наказан.
28667. Право собственности и наследования по « Русской Правде». Понятие преступления по «Русской Правде». Группы и виды преступлений. Виды наказаний 13.72 KB
  Право собственности и наследования по Русской Правде. Содержание права собственности по РП различалось в зависимости от субъектасобственника и объекта собственности. Объектом собственности первоначально были вещи принадлежащие человеку конь боевое снаряжение одежда позднее объектом собственности становится земля и другие виды угодий. Жена сохраняла право собственности на свое приданое и могла передавать его по наследству.
28668. Суд и судебный процесс в Древнерусском государстве 12.11 KB
  В случае отказа или невозможности это сделать – вина последнего считается доказанной; 2 свод очная ставка; 3 гонение следа поиск доказательств и преступника следование по следам. Предусматривалась определенная система доказательств которая состояла из свидетельских показаний вещественных доказательств ордалий. В некоторых случаях имели доказательственное значение внешние признаки и вещественные доказательства. Имелась и система формальных доказательств ордалии.
28669. Причины феодальной раздробленности Руси. Крупнейшие княжества (Владимиро-Суздальское и Галицко-Волынское) 12.99 KB
  Причины феодальной раздробленности Руси. Предпосылки раздробленности: 1. Одной из причин феодальной раздробленности в Древнерусском государстве явилось изменение порядка наследования.
28670. Общественный строй Новгородской республики. Положение масс и социальных групп населения 14.81 KB
  Новгородское общество делилось на три класса: высший класс – бояре средний – житьи люди своеземцы и купцы низший – черные люди. Житьи люди – это население среднего достатка. Получая со своих земель доходы житьи люди вкладывали их в купеческие предприятия с чего и получали прибыль. Разумеется черные люди составляли большинство населения.