86340

Цілий рік цвіте краса. Максим Рильський «Зима»

Лекция

Педагогика и дидактика

Мета уроку. Вчити дітей правильно, виразно читати поєтичні твори; зв’язно висловлювати свої думки; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати творчу уяву; виховувати спостережливість, любов до природи; Обладнання уроку: картки із складами, буквами, таблиці для читання, ілюстрації про зиму, портрет М.Рильський.

Украинкский

2015-04-05

49.5 KB

1 чел.

З А Т В Е Р Д Ж У Ю :                                                               П О Г  О Д Ж Е Н О:

___________________                                                             __________________

          Учитель                                                                              Керівник практики      

ПЛАН-КОНСПЕКТ ЗАЛІКОВОГО УРОКУ

студентки - практиканта  Білик Ірини Василівни

IV курсу групи   ПОДО – 44

з читання

у   2  класі Лозинської ЗОШ III ступенів

Дата проведення уроку: 6 лютого 2015

1.Тема уроку. Цілий рік цвіте краса. Максим Рильський «Зима».

2.Мета уроку. Вчити дітей правильно , виразно читати поєтичні твори; зв`язно висловлювати свої думки; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати творчу уяву; виховувати спостережливість, любов до природи;

3.Обладнання уроку: картки із складами, буквами, таблиці для читання, ілюстрації про зиму, портрет М. Рильський.

4.Тип уроку: комбінований.

5.План уроку та дозування часу

           I. Організація учнів до уроку. ( 1 хв)

          II. Актуалізація опорних знань. ( 8 хв)

  III. Повідомлення теми і мети уроку ( 5 хв)

 IV. Опрацювання вірша Максима Рильського «Зима» ( 18 хв)

 V.Ознайомлення із життєвим і творчим шляхом М.Рильського. ( 5 хв)

          VI.Підсумок уроку. ( 2 хв)

           VII. Домашнє завдання. ( 1 хв )

6. Використана методична та навчальна література:

         1)  Уроки літературного читання: 2кл.–Тернопіль:Навчальна книга – Богдан,

2013. – 296 с.

           2) Ващуленко   Літературне читання , 2 клас,  2012.

                     

                                        Хід уроку

I. Організація учнів до уроку.

Разом ми йдемо в країну знань

Ти зі мною в класі поруч стань

Повернись , обернись

І кожному посміхнись….

II. Актуалізація опорних знань.

1. Промовляння і доповнення чистомовки.

Лі – лі – лі – відлетіли ...(журавлі).

Ли – ли – ли – дні осіннії..(прийшли).

Ло – ло – ло – вже все снігом... (замело).

Ни – ни – ни – будемо чекати... (весни).

- Яка зараз пора року?

2. Вправа на вдосконалення техніки читання.

А) Гра «Доповни слова»

- Подивіться на дошку.Записаний склад , доповніть його словами.

Сні***      ( г, жок, жинка, говий)            Моро***            ( з, зний , жений , зиво)

Заме***         (ти, рз, тіль, сти )

Б) Вправа з розвитку мовної здогадки.

- Прочитайте вірш, подумки вставляючи пропущені букви, кінцівки слів.

                       Як на  б. лих сторінк . х

                        в лад пос . . вити в р . дках

                         звич. йн . сінькі сл . ва –

                         почин . ються ди ..

- Які ж дива трапляються із словами ?

III. Повідомлення теми і мети уроку.   

1. Розповідь вчителя.

- Ці дива це вірші. Як називаються люди , які створюють вірші? Як ви гадаєте, чи легко писати вірші? - Вірші писати важче,бо у поезіях слова добираються так, щоб кінці рядків звучали одинаково, подібно.Такі співзвуччя називаються рими. На уроках ми розпочинаємо  читати тему « Вірші цікаві і різні», розділ « Твори українських письменників».                     (На дошці ілюстрації зими.)

- Як передано красу природи ?

- Картини природи можна створювати і за допомогою , як це зробив український поет Максим Рильський у вірші « Зима»

2. Вправа «Асоціативний кущ».

Розглянувши картини природи зими. Опишіть зиму і висловіть свої враження.

 

                                                         Зима

 IV. Опрацювання вірша Максима Рильського «Зима»

1. Виразне читання вірша вчителем.

- Яка ще пора року згадується  у вірші , крім зими ?

2. Словникова робота                                                                                                                                                                                                    

Сніжно-синьої зими

Розумної роботи

          Многошумної весни

            Пухнастому інею

3. Читання вірша учнями мовчки.

- Які ознаки зими називає поет у вірші ?

4. Вибіркове  читання ,робота над змістом.

- Куточок якої землі описує поет ?

- Прочитайте,які ознаки зими називає автор у вірші ?

- За що любить поет весну ? Що любить автор ще ?

5. Фізкультхвилинка

 Морозець , морозець...

6. Різновиди читання

а) Читання «ланцюжком».

б) Читання «буксиром» в парі.

в)  Гра «Відшукай рими»

Синьої (інеї), завій ( моїй), суцвіть (веселить), многошумної (розумної)

7. Виразне читання вірша .

- Які слова повторюються? З яким почуттям їх треба читати ?

- З яких речень складається вірш?

V.Ознайомлення із життєвим і творчим шляхом М.Рильського.

1. Розповідь учителя

- Автор цих рядків, Максим Рильський , великий український поет,перекладач, вчитель. Він ріс серед талановитих людей. Батько майбутнього поета відомий діяч, педогог, знавець мистецтва. Мати проста селянка, була зразком му дрості, доброти. Зростав малий Мирон під впливом материнської пісні , мудрості книг, дружності із сільськими хлопцями. Перші свої  віршовані рядки хлопчик написав у 7 років.Перший вірш «Сон» був надрукований у газеті.  Ім`я Рильського відоме  в нашій країні далеко за її межами.

2. Опрацювання статті «М.Т.Рильський»

- Прочитайте мовчки інформацію про поета.

- Що із прочитаного ви не знали ?

- Де промайнуло дитинство хлопчика ?

- Як держава оцінила талант поета?

VI.Підсумок уроку.

Який розділ підручника почали читати? Яку тему?  З творчістю якого поета ознайомилися ?   Чим віршовоні твори відрізняються від прозових ?

VII.Домашнє завдання.

с. 96 Виразно читати оповідання «Зима» М. Рильського.

___________________                                                                                                                                          Підпис студентки-практиканта


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

39485. Разработка автоматизированной системы мониторинга деятельности спортивной организации «Весна» 1.61 MB
  Цель и главная задача дипломной работы заключается в разработке автоматизированной системы мониторинга деятельности спортивной организации «Весна», деятельность которой состоит правильному физическому развитию и оздоровлению для подростков.
39487. Разработка сайта МКДОУ № 17 3.14 MB
  Общие принципы создания webстраниц.Основные элементы webстраниц. Введение В вопросе разработки и создания Webстраниц в сети Интернет накоплен огромный багаж различных методов способов и технологий многие из которых к сожалению сейчас уже являются условно применимыми. Поэтому представляется актуальным и практически важным рассмотреть проблему проектирования Webсайта в современных условиях с использованием всего спектра достижений накопленных в данной области.
39488. Создание автоматизированной системы оптимизации затрат на доставку грузов на транспортном предприятии 882.5 KB
  Логистическая организация товародвижения на практике реализуется как регулярный целенаправленный процесс воздействия на всех уровнях и на всех стадиях оборота товаров и услуг на факторы и условия обеспечивающие достижение и поддержание экономного и эффективного процесса физического продвижения товара на рынке. Организационные усилия направленные на повышение эффективности товародвижения могут быть сведены к двум аспектам: оперативному и стратегическому.3] Формирование оптимального режима товародвижения с последующей его корректировкой в...
39489. Электронное средство обучения (ЭСО) 1.63 MB
  Планируя урок с применением информационных технологий, необходимо задуматься о целесообразности применения того или иного метода и о том, как его можно применить для изучения данного материала.
39490. Проектування системи аналізу технічного захисту і фізичної охорони об’єкта (на прикладі ТОВ «Ласунка») 1.18 MB
  В першому розділі розглянуті теоретичні аспекти системи технічного захисту інформації та фізичної охорони об’єкта інформаційної діяльності. Визначено основні цілі та задачі які вирішує система з технічного захисту інформації ті фізична охорона об’єкта. В другому розділі проведений дослідження та моделювання системи технічного захисту інформації та фізичної охорони об’єкта інформаційної діяльності. В третьому розділі проекту здійснено опис каналів витоку інформації та моделі порушника системи технічного захисту інформації.
39491. МОРАЛЬНО-ЭТИЧЕСКИЕ И ЮРИДИЧЕСКИЕ ОСОБЕННОСТИ ПОЛИТИЧЕСКОЙ ФОТОЖУРНАЛИСТИКИ 1007.5 KB
  Какие бывают акции и как на них попасть. Об этом и о других проблемах которые возникали у фотожурналистов в 8090ые годы рассказывает Дмитрий Юрьевич Борко фотограф который снимает общественно политические акции с 1985 года: Здравствуйте Дмитрий Юрьевич Расскажите пожалуйста с какими этическими проблемами сталкивался фотограф при съемке политических акций в советское время и в 90ые Вот в наше время особенно после Болотной очень актуальная проблема как снимать чтобы никого не подставить потому что в уголовных делах используют...
39492. РАЗРАБОТКА WEB-САЙТА И ИНТЕРНЕТ-МАГАЗИНА ДЛЯ КОМПЬЮТЕРНОГО САЛОНА «СТОИК» 4.68 MB
  Актуальность настоящей работы обусловлена с одной стороны большим интересом к теме Интернетмагазин с другой стороны ее недостаточной разработанностью с использованием различных технологических подходов. Теоретическое значение изучения проблемы Интернетмагазин заключается в том что избранная для рассмотрения проблематика находится на стыке сразу нескольких научных дисциплин. И насколько это представительство в виде Интернетмагазина будет удачно исполненным и удобным для потенциального покупателя от этого будет зависеть какое...
39493. Автоматизированная информационная система учета услуг предприятия и управления персоналом 4.86 MB
  Информационные системы являются социальными системами целью разработки которых является предоставление заказчику продуктивной системы. Для системы разрабатываемой с нуля необходимо создать концептуальные конструкции модели для конечного решения которые бы удовлетворяли специфические потребности организации. На базе разработанной информационной системы обеспечивается решение следующих задач: Расширение сферы безбумажного делопроизводства и документооборота внутри организации; Управление прайслистами и услугами организации;...