86341

Велика буква у назвах міст, сіл, вулиць, річок

Лекция

Педагогика и дидактика

Вчити розрізняти власні і загальні назви, писати з великої букви назви міст, сіл, вулиць, річок; розвивати мовлення учнів, уміння працювати з підручником, словником, робити висновки, доводити; виховувати любов до рідного краю, бажання вивчати його.

Украинкский

2015-04-05

72.5 KB

0 чел.

З А Т В Е Р Д Ж У Ю :                                                               П О Г  О Д Ж Е Н О:

___________________                                                             __________________

          Учитель                                                                              Керівник практики      

ПЛАН-КОНСПЕКТ ЗАЛІКОВОГО УРОКУ

студентки - практиканта  Білик Ірини Василівни

IV курсу групи   ПОДО - 44

з української мови

у   2  класі Лозинської ЗОШ III ступенів

Дата проведення уроку:  9 лютого 2014

1. Тема уроку. Велика буква у назвах міст, сіл, вулиць, річок.

2. Мета уроку. Вчити розрізняти власні і загальні назви, писати з великої букви назви міст, сіл, вулиць, річок; розвивати мовлення учнів, уміння працювати з підручником, словником, робити висновки, доводити; виховувати любов до рідного краю, бажання вивчати його.

3.Обладнання уроку: Карта України, модель поїзда, набір карток з текстом «Озеро Синевір», портрет Тараса Григоровича Шевченка, Лесі Українки, альбом «Мальовнича Україна», набір кольорових фотографій з краєвидами Києва.

4.Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

5.План уроку та дозування часу

  1.  Організація учнів до уроку.(1 хв)
  2.  Актуалізація опорних знань ( 8 хв)
  3.  Мотивація навчальної діяльності ( 3 хв)
  4.  Робота над темою уроку( 14 хв)
  5.  Продовження над темою уроку( 11 хв)
  6.  Підсумок уроку. Рефлексія( 2 хв)                                                                                                              
  7.  Домашнє завдання( 1 хв)

6. Використана методична та навчальна література:

                    1.  Вашуленко М.С.  Українська мова. 2 клас. ,2013.

                    2. Ковальчук Н.О. Українська мова. 2 клас. – Х.: Вид. група «Основа», 2013.

                                                         Хід уроку

І. Організаційний момент.

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно,плідно працювати.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

1.  Робота над прислів`ям

Вибрати і записати прислів’я про Вітчизну і зробити звуко-буквенний аналіз підкресленого слова.

  •  Де рідний край, там і рай.
  •  Людина без Вітчизни, як соловей без пісні.
  •  Кожному мила своя сторона.

2.Перевірка виконаних завдань.

3. Бесіда.

- Без чого не може жити соловей? Чому?

( Якщо соловей не буде співати, то буде звичайною сірою пташкою. Бо саме спів відрізняє його від інших птахів.)

- Без чого не може жити людина? (Без Батьківщини.)

Свою любов до Батьківщини видатний український поет Тарас Григорович Шевченко виражає у вірші:

Сонце заходить, гори чорніють,

Пташечка тихне, поле німіє.

А я дивлюся і серцем лину

В темний садочок на Україну.

- Як ви напишете Тарас Григорович Шевченко? ( З великої букви.)

- Чому? (Ім’я, прізвище, по – батькові людей пишуться з великої букви.)

Україна – одна-єдина для нас у цілому світі. А починається вона для кожного з рідної хати, де народився, з вулиці, на якій проходить твоє дитинство.

- А чи знаєте ви назву своєї вулиці?

3. Робота зі словничком-довідничком.

(Вчитель виставляє картку, на якій записано слово «вулиця» та позначено орфограму).

Діти, уважно подивіться і запам'ятайте, як правильно писати слово «вулиця».

- Запишіть його у зошит.

- Складіть речення з цим словом, вживаючи назву вулиці, на якій живете.

IІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Дослідження карти України.

- Сьогодні я запрошую вас у подорож по рідній землі. Для цього використаємо карту України. Дослідимо, які міста, річки, озера, гори знаходяться на території нашої держави. І навчимося їх правильно писати.

2. Метод «Інтерв’ю».

Запитання учням:

- Для чого ми будемо вивчати вживання великої букви?

Продовжіть моє речення: « Я вважаю, що цю тему слід вивчати для того, щоб……. ( … знати назви держав;назви річок, міст, сіл України.)

           (….. знати правопис даних слів.)

       (……бути грамотними.)

 

ІV. Робота над темою уроку.         

  1.  Відгадування загадки –добавлянки. 

Завдання: Дослідити, як пишуться слова - назви держав

Красивий, щедрий рідний край

І мова наша солов’їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься…( Україна)

2.Каліграфічна хвилинка

 (На дошці: ук ан ін Україна)

а) Записати буквосполучення і слово Україна.

б) Скласти речення за схемо       І_ ___ ___ ___.

(Я люблю свою Україну.)

3. Гра« Мовний вінегрет».Фронтальна робота.

На дошці: дер Ук ї на жа ра ва

Завдання: із даних складів скласти слова. ( держава, Україна)

- Як називається наша держава? (Україна)

- Які держави ви ще знаєте? (Білорусь, Росія, Польща….)

(На дошці: держава – Україна, держава – Білорусь, держава – Росія)

Увага! Слово «держава» написане з малої літери. Слово Україна, Білорусь -

з великої літери. Це тому, що держав багато, а такі країни, як Україна, Білорусь, Росія – одна.

Висновок: Назви держав пишемо з великої букви.

А зараз – в подорож просторами славетної країни!  

- Всі готові до подорожі? Тож сідаємо в наш диво-поїзд − і в путь!

-В якому селі  ми проживаємо?

- Хто знає, чому село має таку назву?

Зараз ми на деякий час покинемо його і помандруємо нашою славетною країною.

Ми з Дніпра- і у Карпати

Починаєм мандрувати –

Там гуцули наші браві,

Бойки там і лемки жваві. 

Поки наш поїзд їде, ми попрацюємо.

4. Матеріал для спостережень.

Вправа 1 (підручник, ст..83)

Спишіть словосполучення, підкресліть слова, написані з великої літери.

- З якої букви написали слова «місто», «село», «річка», «вулиця»?

- З якої букви написали Львів, Йосипівка, Дніпро, Хрещатик?

5. Робота над правилом.

Перевіримо, чи правильно ми міркували. Прочитайте правило на стор. 84.Розкажіть своєму товаришу по парті.

5. Словникова робота.

Наша перша зупинка − Карпати.(Вчитель виставляє малюнок Карпат).

Пояснення слів вівчарики, отара, трембіти.

Знов зелені стали

Гори навесні,

З полонини чути

Співи голосні.

І трембіти десь

Над горами гудуть,

То вівчарики

З отарами ідуть.

6Завдання - жарт.

Які іменники ростуть у Карпатах?

Які іменники бігають лісовими стежками?

Як будемо писати «гори Карпати»?

Висновок: назви гір пишемо з великої літери.

Наша подорож триває.

Крізь карпатську Верховину

Помандруєм в Буковину,

З Буковини - в Закарпаття,

Бо і там є наші браття.

 

(Вчитель роздає на кожну парту листочок з текстом про озеро Синевір).

7. Завдання: дослідити, як пишемо слова- назви озер

В Україні є багато дуже красивих озер.

Одне з них розлило свої води на Закарпатті. Це − озеро Синевір. Воно названо так за синій колір води. Посеред озера є крихітний гранітний острів. У ясну сонячну погоду, коли вода в озері стає темно − синьою, воно схоже на велике синє око. Через це його ще називають «Морським оком».

Озеро Синевір дуже мальовниче.

Прочитайте текст. Про що він?

Яку назву можна дати цьому тексту.

Чому озеру дали таку назву?

Знайдіть в тексті зачин, кінцівку.

Про що розповідається в основній частині?

Чому «Синевір» написано з великої букви?

Виписати з тексту слова, які пишуться з великої букви.

Висновок: назви озер пишемо з великої букви.

V. Продовження роботи над темою.

1. Завдання:дослідити, як пишемо слова – назви сіл

-Діти, хто з вас любить відпочивати у селі в бабусі? А чи знаєте ви, як воно називається? Що ви можете про нього сказати?

- Мандрівні дороги завели нас до рідного села,

де народилася ваша вчителька. (На кожній парті картка з текстом.)

 

Чудове село Довге розкинулось у підніжжя гір Карпат. Через нього протікає річка Боржава. У ньому проживають працьовиті та чемні люди.

Завдання. Виписати з тексту іменники, що пишуться з великої букви. Зробити висновок.

2. Хвилинка відпочинку. Фізхвилинка.

- Давайте пригадаємо,що є символом України?

(Калина, верба, лелека, барвінок)

- Про один із символів України ми з вами з рухами заспіваємо.

Всіх запрошую, вставайте.

Разом зі мною заспівайте.

(Учні співають під музичний супровід пісню «Ой єсть в лісі калина» і виконують відповідні рухи.)

3. Твір – мініатюра «Мій Київ» (за опорними словами)

А з Карпат ми всі полинем

У столицю України.

- А як називається столиця України? В цьому вам допоможе загадка.

Як місто називається?

Воно відоме в світі,

Каштани в ньому квітнуть,

Будинки тут високі,

Дніпро тече широкий.

Ну, хто з вас здогадається,

Як місто називається? / Київ /

- Діти, хто з вас був у Києві?

- Яка річка протікає через Київ?

- Як потрібно писати слова «Київ», «Дніпро»?

Схема – опора Київ − … . Воно стоїть над … . Найкрасивіша вулиця … . На ній є … . А навколо зеленіють … .

Слова для довідок: синім Дніпром, красиве місто, висотні будинки, театри, алеї каштанів, Хрещатик.

Перевірка.

Наш поїзд мчить знову до нашого села. За вікном пролітають міста, села, ріки. І ось зупинка у нашому рідному селі. Як ми напишемо назву нашого села? Які ще слова «живуть» у нашому селі, що пишуться з великої літери? (діти називають річку Стара, назви вулиць, на яких вони проживають).

VI. Підсумок уроку. Рефлексія.

Давайте пригадаємо:

де ми побували;

що побачили;

чого навчились;

що було цікавим для вас. 

VIІ. Домашнє завдання.

Стор. 84, вправа 317.                                        _________________________                                                                                                                                                                                                          

                                                                             Підпис студентки-практиканта


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

19617. Оздоблення виробів. Випалювання на деревині 26.7 KB
  Урок 21. Оздоблення виробів. Випалювання на деревині 1 год. Мета уроку. Засвоєння знань про види оздоблення виробів з фанери принцип дії приладу для випалювання на деревині; формування прийомів випалювання на деревині. Виховувати акуратність під час виконання оздоблю...
19618. Оздоблення виробів. Лакування (фарбування) виробу 38.93 KB
  Урок 22. Оздоблення виробів. Лакування фарбування виробу 1 год. Мета уроку. Формування вмінь виконувати оздоблення лакуванням та фарбуванням деревяних виробів. Виховувати акуратність та організованість виконавчу дисципліну. Обєкт навчальної праці: кухонна поли...
19619. Оцінка об’єкта і процесу технологічної діяльності 27.8 KB
  Урок 23. Оцінка обєкта і процесу технологічної діяльності 1 год. Мета уроку. Засвоєння знань про витрати на виготовлення виробу. Формування умінь розраховувати витрати матеріалів на виконання виробу. Розвивати мислення. Виховувати бережливе ставлення до матеріаль
19620. Електрична енергія в господарстві держави і в побуті. Електричне коло 26.67 KB
  Урок 24. Електрична енергія в господарстві держави і в побуті. Електричне коло 1 год. Мета уроку. Засвоєння знань про електричне коло джерело струму зєднувальні проводи споживач електромонтажні інструменти. Сприяти розвитку інтересів до електротехнічних робіт. О...
19621. ПРИКЛАДНЕ ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ. ПАКЕТ ПРИКЛАДНИХ ПРОГРАМ MICROSOFT OFFICE 51.5 KB
  Прикладне програмне забезпечення (ППЗ) - призначене для розробки і виконання на ПК практичних задач користувача. Прикладне програмне забезпечення працює під управлінням системного ПЗ, передусім операційних систем
19622. Будова і призначення електричної арматури. Проста електрична схема 36.43 KB
  Урок 26. Будова і призначення електричної арматури. Проста електрична схема 1 год. Мета уроку. Засвоєння знань про електричну арматуру ламповий патрон вимикач штепсельне зєднання просту електричну схему. Формування вмінь виконувати найпростішу електричну схему.
19623. Електроосвітлювальна арматура. Правила безпечної роботи 22.4 KB
  Урок 27. Електроосвітлювальна арматура. Правила безпечної роботи 1 год. Мета уроку. Засвоєння знань про технологію монтажу освітлювальної мережі правила безпечної роботи під час ремонту та експлуатації електричної мережі. Формування умінь приєднувати проводи до ел...
19624. Процесс выполнения креативной стрижки «Шапочка» 400.5 KB
  Благодаря появляющимся новым силуэтам и формам стрижек, причесок, человек приобретает надежду на то, чтобы соответствовать критериями современной моды. В процессе написания дипломной работы мною было изучено рабочее место парикмахера, виды инструментов, применяемых при стрижке и была рассмотрена креативная стрижка «шапочка». Прогресс парикмахерского искусства возможен благодаря применению совершенно новых современных методов вы
19625. Технологія вирощування овочевих культур 23.83 KB
  Урок 29. Технологія вирощування овочевих культур 1год. Мета уроку. Засвоєння знань про біологічну характеристику овочевих культур вимоги та способи підготовки ґрунту під овочеві культури. Сприяти розвитку інтересу до проведення дослідницької роботи з овочевими куль...