86342

Змінювання прикметників разом з іменниками за зразком, характерних для окремих предметів

Лекция

Педагогика и дидактика

Обладнання уроку: ілюстрації предметів, дятел, дидактичний матеріал. Тип уроку: закріплення знань. План уроку та дозування часу Організація учнів до уроку. Перевірка домашнього завдання Мотивація навчальної діяльності...

Украинкский

2015-04-05

54.5 KB

0 чел.

                     

З А Т В Е Р Д Ж У Ю :                                                               П О Г  О Д Ж Е Н О:

___________________                                                             __________________

          Учитель                                                                              Керівник практики      

ПЛАН-КОНСПЕКТ ЗАЛІКОВОГО УРОКУ

студентки - практиканта  Білик Ірини Василівни

IV курсу групи   ПОДО - 44

з української мови

у   2  класі Лозинської ЗОШ III ступенів

Дата проведення уроку:   19 лютого 2013

1. Тема уроку. Змінювання  прикметників разом з іменниками за зразком , характерних для окремих предметів.

2. Мета уроку. Закріплювати знання учнів про слова – назви ознак; формувати вміння                          змінювати прикметники  разом з іменниками; впізнавати прикметники  в тексті; розвивати зв`язне мовлення учнів; виховувати естетичні відчуття.

3.Обладнання уроку: ілюстрації предметів, дятел, дидактичний матеріал.

4.Тип уроку: закріплення знань.

5.План уроку та дозування часу

  1.  Організація учнів до уроку.
  2.  Перевірка домашнього завдання
  3.  Мотивація навчальної діяльності
  4.  Закріплення і осмислення вивченого матеріалу
  5.  Підсумок уроку                                                                                                                   
  6.  Домашнє завдання

6. Використана методична та навчальна література:

                    1.  Вашуленко М.С.  Українська мова. 2 клас. ,2013.

                    2. Ковальчук Н.О. Українська мова. 2 клас. – Х.: Вид. група «Основа», 2013.

                                                                 

                                                                Хід уроку

  1.  Організація учнів до уроку.

Ось дзвінок нам дав сигнал –

Працьовитий час настав.

Тож і ми часу негаймо,

Урок мови починаймо.

А щоб мова рідна нам допомогла своїми правилами, вказівками, підказувала

нам вірний шлях виконання вправ і завдань, ми до неї звернемось із

невеличким проханням.

Мово українська, мово наша мила! Дай поміч школярам, Щоб ми всі шанували

рідну мову, І пісню любу, милу, пречудову... Щоб солов'їну ми її повік

любили, І рідним словом вільно говорили.

  1.  Перевірка домашнього завдання (с.124,вправа 326)

- Прочитайте зміненні за зразком сполучення слів та складні речення.

  1.  Мотивація навчальної діяльності.

- На дошці – предметні малюнки, які розміщені в два стовпчики:                                                   1-й стовпчик – із зображенням одного предмета;                                                                                                                                2-й стовпчик – із зображенням декількох предметів;                                                                                         - Які предмети зображено на малюнках ?                                                                                             

                  Зелений огірок                зелені огірки

                  Червоний помідор          червоні помідори

Жовте курча                    жовті курчата                                                                                                                

                  Синя слива                      синя слива

- На які питання відповідають слова – назви ознак у першому стовпчику ?

- На які питання відповідають слова – назви ознак у другому стовпчику ?

  1.  Закріплення і осмислення вивченого матеріалу                                                                                                              1. Каліграфічна хвилинка                                                                                                                                                                                              - Запишіть одним словом.

Тканий з візерунками виріб для вкриття підлоги, огдоблювання стін. (Килим)

- Запишіть  каліграфічно.

             Кл км ин килим

Де не глянь , навколо килим кольоровий, віти напівголі й небо синє й чисте.

- Підкресліть хвилястою лінією слова – назви ознак предметів.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                              2. Робота з підручником

- Відгадайте загадку.

  •  Зимою чорне ,весною і літом  зелене, а восени жовте.    (Ліс)                                         - Прочитайте текст.

- Випишіть іменники разом з прикметниками , з якими вони зв’язані .

- Доберіть до виділеного слова назви ознак , близькі за значенням.

 а) Бесіда про красу лісу

- Чи любити ви бувати в лісі ?

- Коли вам найбільше подобається ліс ?

              3. Фізкультхвилинка

              4. Розвиток зв’зного мовленя                                                                                                                                 с. 124- 125 Вправа 328                                                                                                                                 -  Відгадайте загадку.      

  •  Тук – тук – тук!

Так – так – так !

І комашка , і чарв’як ,

І личинка – білв спинка ,

І жучок- короїд –  

Мій сніданок , мій обід.

  •  Прочитайте текст.
  •  Про кого ви дізнались з тексту ?
  •  Де вмостився дятел ?
  •  Скільки абзаців у текстів ?
  •  Знайдіть в тексті опис дятла.
  •  Дайте повні відповіді на запитання .
  •  Запишіть відповіді. Підкресліть назви ознак.

5. Робота над загадкою ( с.125, вправа 329)

- Прочитайте загадку. Чи відгадаєте , про що тут сказано ? Відгадайте!

- Які слова вам допомогли відгадати  загадку ?

- Запишіть ці слова. Усно поставте  до них питання.

         6.  Робота в групах

Гра « Хто більше?»

 Клас об’єднується  у дві команди . Виходять два учні ( під лічбу: один крок – один прикметник)

Перемагає той , хто більше зробить крроків.

    

              7. Гра «Аукціон»

-  До поданих слів доберіть слова – назви ознак. Виграє той , хто останню ознаку.

                Сонце -                         Дівчинка –

                Мова –                            Ліс –

                

    V.  Підсумок уроку                                                                                                                   

- Яку роль відіграють прикметники в мовленні?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Гра « Закінчи речення»                                                                                                          

  •  Найбільше мені сподобалося...
  •   На уроці я вчився....  
  •  Я дізнався...

                                                                                                                                                         

  1.  Домашнє завдання

  С . 125, вправа 330                                                                                                                                                                       

                                                                                              

                                                                                                        __________________

                                                                                               Підпис студентки-практиканта


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

5776. Теорія автоматичного управління спеціальними системами 1.92 MB
  Нелінійні системи та їх аналіз Нелінійні системи - це системи, що описуються нелінійними диференціальними рівняннями. Система автоматичного управління (САУ) називається нелінійною, якщо до її складу входить хоча б один нелінійний елемент. На пр...
5777. Землевпорядне проектування. Конспект лекцій 2.57 MB
  В першому розділі йдеться про теоретичні основи землевпорядного проектування. В другому розділі розкриваються питання територіального землеустрою, в третьому розділі - внутрішньогосподарський землеустрій сільськогосподарських землеволодінь і зе...
5778. Культурологія Давніх словян та сучасних українців 211 KB
  Предмет і завдання курсу. Культурні джерела східних слов'ян. Культура Київської Русі та Галицько-Волинської держави. Мистецтво: архітектура, живопис, музика та декоративно-ужиткове мистецтво. Неоднозначний стан української культури під час хрущовської відлиги.
5779. Університетська освіта в контексті Болонського процесу 55 KB
  Університетська освіта в контексті Болонського процесу. Поняття вища освіта. Мета, задачі, структура, типи вищих навчальних закладів України. Закон України Про вищу освіту від 17.01.2002 р. спрямований на врегулювання суспільних відносин у галу...
5780. Макроекономіка як наука 183.5 KB
  Макроекономіка як наука Анотація Економіка як об'єкт вивчення економічних наук. Рівневий підхід до вивчення економіки. Предмет макроекономічної теорії. Суб'єкти макроекономіки. Макроринки та їх класифікація. Проблема обмеженості ресурсів і...
5781. Аналіз сировини в кондитерській промисловості 205.5 KB
  Характеристика сировини, що використовується у кондитерському виробництві. Правила її зберігання та підготовка до виробництва. Органолептична оцінка якості: борошна, цукру-піску, цукрової пудри, патоки, яєць, меланжу, яєчного поро...
5782. Поняття регіону. Галузева та функціональна структури регіону 142 KB
  Поняття регіону, територіального та регіонального управління Структура регіону. Галузева та функціональна структури регіону Соціальна інфраструктура регіону Поняття регіону, територіального та регіонального управління Термін...
5783. Статья. О структурном синтезе передаточных механизмов 820 KB
  О структурном синтезе передаточных механизмов Настоящая статья является продолжением работы. Рассматривается метод образования структуры пространственных передаточных механизмов с использованием схем плоских механизмов. Метод основан на построен...
5784. Определение жесткости токарного станка производственным методом 546.5 KB
  Определение жесткости токарного станка производственным методом Цель работы Ознакомиться с производственным методом определения жесткости. Определить суммарную жесткость передней бабки и суппорта, задней бабки и суппорта, построить диаграмму...