89202

Прикметник. Загальне поняття про прикметник

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити учнів з істотними ознаками прикметника (питаннями, значенням, роллю в реченні); формувати вміння добирати прикметники, виділяти їх із тексту. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Украинкский

2015-05-10

31 KB

0 чел.

Фрагмент уроку 

з української мови

для учнів 3 класу

Тема: Прикметник. Загальне поняття про прикметник.

Мета: ознайомити учнів з істотними ознаками прикметника (питаннями, значенням, роллю в реченні); формувати вміння добирати прикметники, виділяти їх із тексту.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку

1. Вступне слово учителя.

   Продзвенів для нас дзвінок,

   Починаємо урок.

   Попрацюємо старанно,

  Щоб почути у кінці,

  Що у нашім дружнім класі

  Діти просто молодці!

II. Мотивація навчальної діяльності

  •  На сьогоднішньому уроці переходимо до вивчення нової частини мови. Як саме вона називається, повідомите ви учні, якщо будете спостережливими і уважними до слова. До того ж ця частина мови (поки що назвемо її Містер Ікс) віддячить вам за доброзичливе ставлення до неї. За кожну правильну, чітку, обґрунтовану відповідь ви отримаєте ось такого чудового метелика (показую малюнок).
  •  Послухайте вірш – загадку і визначте тему сьогоднішнього уроку.
  •  Починаємо наше розслідування. Хто ж цей містер Ікс, які його прикмети.

Важлива ця частина мови,

без неї нам не обійтись.

Ти вслухайсь в слово пречудове,

йому, як другові, всміхнись.

Земля – ласкава, люба, рідна,

а сонце – щире, золоте,

а небо – лагідне й погідне,

життя – прекрасне, дороге.

А очі в мами добрі, ніжні,

а голос – чистий і дзвінкий,

а руки – теплі і надійні,

а погляд – сонячний, ясний.

Квітки у полі – білі, сині,

Червоні, жовті, голубі,

Хмарки у небі – бистрокрилі,

весняні, літні, зимові.

Усі ознаки називає

чарівна ця частина мови,

і жодної не обминають

слова ці, справді, пречудові.

                                                    Л. Лужецька

- Отже, як називається тема сьогоднішнього уроку? (Прикметник)

- Обґрунтуйте свою думку. ( У вірші багато прикметників)

- Яких? (Називають)

За якими ознаками ви їх впізнали? ( Вони описують предмети, вказують на ознаки, відповідають на питання який? яка? яке?)

  •  Давайте прочитаємо кінцівку цього вірша. (Читають)
  •  Ця кінцівка буде епіграфом до нашого уроку. (Вивішую на дошку)

III. Оголошення теми й мети уроку.

  •  Сьогодні ми починаємо вивчати прикметник, ознайомимось з його істотними ознаками.

IV. Пояснення нового матеріалу.

  •  Прикметники характеризують предмет, описують, не називаючи його. Цю властивість прикметників здавна підмітив народ і зазвичай використовував їх у загадках. Використання прикметників у мовленні робить його образним, емоційним.
  1.  Робота з предметними малюнками.
  •  Опишіть предмети, зображені на малюнках:
  •  за кольором;                         - за смаком;
  •  за розміром;                         - за запахом;
  •  за формою;                           - за матеріалом.
  •  Що означають прикметники? (Ознаку предмета)
  •  Отже, прикметники вказують на різні ознаки предмета.
  1.  Словникова робота.
  •  Зверніть увагу на вимову й написання слова ознака.
  •  Складіть з ним речення.
  1.  Повторення теоретичного матеріалу.
  •  На які питання відповідають прикметники?
  •  Що вони позначають?
  •  З якою частиною мови найчастіше пов'язаний прикметник?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

57390. Сонечко за всіма ходить. А. М’ястківський «Сонечко». Конспект уроку з читання 59.5 KB
  Мета. Вчити учнів виразно читати, удосконалювати навички читання та звуко-буквеного аналізу слів; вчити ставити питання до тексту; розвивати бажання читати, вміння працювати з тематичним словничком, збагачувати словниковий запас, виховувати любов до природи.
57391. «Лукоморье - сказочная страна». А. С. Пушкин «У Лукоморья дуб зелёный...» 41 KB
  Показать красоту пушкинской поэзии пушкинского слова; Формировать первоначальное представление об изменении русского языка во времени; Воспитывать любовь к родному слову развивать оценочное отношение к речи...
57392. «Однажды в Древнем Риме…» Урок-проблема с элементами театрализованного представления 65.5 KB
  Цель урока: Создать у обучающихся образное представление об особенностях цивилизации Древнего Рима через ролевые мини-сюжеты для более полного погружения в историческую эпоху, более глубокого понимания и осмысления жизнедеятельности римлян.
57396. Геологическое строение и полезные ископаемые Вологодской области 222 KB
  Цель: завершение работы по формированию знания и выработке умения определять взаимосвязи геологического строения и полезных ископаемых на примере Вологодской области.