96274

Учись учитися

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Довести до свідомості дітей, що навчитися вчитися — це підготувати себе до самостійного дорослого життя. Розвивати бажання тренувати волю, увагу, зосередженість, пам’ять. Виховувати культуру поведінки у школі; викликати інтерес і повагу до праці вчителя.

Украинкский

2015-10-04

17.88 KB

0 чел.

Тема: Учись учитися

Мета. Довести до свідомості дітей, що навчитися вчитися — це підготувати себе до самостійного дорослого життя. Розвивати бажання тренувати волю, увагу, зосередженість, пам'ять. Виховувати культуру поведінки у школі; викликати інтерес і повагу до праці вчителя.

Обладнання. Пам'ятки для учня "Вчись вчитися".

                                                         Хід уроку

I. Перевірка домашнього завдання.

1. Відповіді на запитання.

— Навіщо людям вчитися?

— Доведіть, що Україна здавна була державою освічених людей.

II. Повідомлення теми і завдань уроку.

— Тема, над якою ми будемо сьогодні працювати, — "учимося учитися". Ви, напевно, подумали: "Хіба ми цього не вміємо?" Але щоб добре вчитися, потрібно мати для цього певні вміння і навички. Про них сьогодні йтиметься на уроці.

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь учителя.

— Передати дітям зерна своїх знань — приємно. А от навчити учнів вчитися — значно складніше. Є така мудра притча: "Якщо людині дати одну рибину, вона буде сита один день, якщо дати дві рибини, вона буде сита два дні. Якщо навчити людину ловити рибу, то вона буде ситою все життя". Так і в навчанні: головне завдання вчителя — підготувати вас не до окремого уроку, "на завтра", а до самостійного життя. Цього повинні хотіти і учні.

Давайте складемо основні правила, дотримуючись яких ви станете самостійними у навчанні.

2. Робота з підручником (с. 17). "Вчимося вчитися", "Пам'ять і увага". Правила діти записують на дошці.

1) Учись із бажанням.

2) Зосереджуйся на тому, що вчиш.

3) Не дозволяй собі лінуватися.

4) Будь наполегливим.

5) Тренуйся вдома переказувати оповідання, правила, користуючись запитаннями до тексту.

6) Тренуй свою увагу.

7) Розвивай пам'ять.

— Щоб бути самостійним, потрібно бути організованим.

8) Дотримуйся режиму дня.

9) Виконуй Правила для учнів.

— Назвіть ці Правила.

— Прочитайте Правила поведінки учня (за Букварем 1851 року) , "Добрий учень" (с. 15).

— Які з цих правил важливі й донині?

— Які з них застарілі?

10) Перевіряй свою роботу, правильно оцінюй її.

Фізкультхвилинка.

IV. Закріплення вивченого.

1. Відповіді на запитання.

— Прочитайте ці правила ще раз. Яких правил ви дотримуєтеся? Які для вас нові? Запам'ятайте їх! Які є необов'язковими?

2. Змагання.

1. Завдання підручника (с. 18).

"Хто швидше запам'ятає скоромовку".

2. Розвиток слухової пам'яті.

(Учитель читає 10 слів, учні записують їх).

Ручка, підручник, миска, річка, олівець, чай, радість, квітка,

парта, береза.

3. Гра "Роби все навпаки".

— Руки вгору.

— Руки вперед.

— Нахил вліво.

— Нахил вправо.

3. Робота в зошиті (с. 5-6).

Завд. 3 — самостійно, завдання 4 — колективно.

V. Підсумок уроку.

— Чого навчилися на сьогоднішньому уроці?

— Які правила вам здалися найважчими? Чому?

— Як ви думаєте, хто головний "режисер театру", який називається

"Школа"?

— Прочитайте, що про вчителя написав В. Сухомлинський (с.14 "Учитель").

— Що, на вашу думку, треба робити учням, аби і їм, і вчителеві працювалося та думалося легко й вільно?

VI. Домашнє завдання.

Опрацювати статті "Добрий учень" (с. 15) і "Вчимося вчитися"

(с. 17). Заповнити у зошиті (с. 5) завдання 1, 2, 3.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

63335. БЮДЖЕТНИЙ ДЕФІЦИТ І ДЖЕРЕЛА ЙОГО ФІНАНСУВАННЯ 167.5 KB
  Стан бюджету та засади його балансування Як план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій які здійснюються органами державної влади та місцевого самоврядування бюджет повинен відповідати принципу збалансованості відповідно...
63336. Вадим Скуратівський - Київське літературне середовище 60-х - 70-х років ХХ століття 254.5 KB
  Історія поставила в ті десятиріччя дуже своєрідний і напевне просто таки страшний експеримент з цією літературою: вона була абсолютно одержавлена. Ну зрозуміло ті чи інші так звані національні літератури теж входили в ті чи інші звязки з державою...
63337. Вадим Скуратовский - Киевская литературная среда 60-х – 70-х годов XX века 229.5 KB
  Видите ли существует такой взгляд на литературу например взгляд покойного великого Бахтина который считал что собственно биография писателя в тех или иных литературоведческих исследованиях это биографический балласт. Боюсь что великий литературовед и мыслитель был неправ.
63340. Вектори і лінійні дії над ними 594.5 KB
  Багато фізичних величин повністю визначається своїм числовим значенням (об’єм, маса, температура); вони називаються скалярними. Але є такі, які крім числового значення мають ще і напрям (швидкість, сила).