96278

Виготовлення моделі парашута

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: навчити виготовляти модель парашута; розвивати навички конструювання; вчити використовувати в своїй праці різні матеріали; збагачувати трудовий досвід дітей; виховувати охайність та бажання дотримуватись правил техніки безпеки, почуття естетики; формувати елементарні навички дизайну.

Украинкский

2015-10-04

65.5 KB

0 чел.

Тема. Виготовлення моделі парашута

 

Мета: навчити виготовляти модель парашута; розвивати навички конструювання; вчити використовувати в своїй праці різні матеріали; збагачувати трудовий досвід дітей; виховувати охайність та бажання дотримуватись правил техніки безпеки, почуття естетики; формувати елементарні навички дизайну.

Обладнання: цигарковий папір або тоненький обгортковий папір, ножиці, нитки, скотч,поетапність виробу, ілюстрації. 

План уроку

I.Організація початку уроку                                                                                                    II.Мотивація навчальної діяльності                                                                                1)Розгадування загадок

2)Бесіда про види транспорту

3)Повідомлення теми і мети уроку

4) Розповідь про парашут

III.Технологія виготовлення виробу

1)Детальний аналіз зразка виробу

2)Поетапність виконання практичної роботи

3)Інструктаж з правил техніки безпеки і культури праці

IV.Практична робота

V.Підсумок уроку

1)Виставка, аналіз оцінювання робіт

2)Узагальнення вивченого на уроці

3)Прибирання робочих місць

                                                        ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

- Доброго дня, діти! Сідайте!Сьогодні урок трудового навчання у вас проведу я. Мене звати Ярина Вадимівна.

Вже дзвінок нам дав сигнал,                                                                                          Працювати час настав,                                                                                                              Тож і ми часу не гаймо                                                                                                                       Наш урок розпочинаймо!

2. Перевірка готовності до уроку.

3. Упорядкування робочого місця.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

1.Відгадування загадок

- А тепер відгадайте загадки

1)Два колеса підряд                                                                                                                                    Їх ногами вертять                                                                                                                                    А поверху торчком                                                                                                                             Сам хазяїн крючком

2)Біжить візок через струмок і слід за собою замітає.

3)Ніг немає а по дорозі ганяє.

4) Полотно, а не доріжка, кінь біжить – сороконіжка.

5)Летить, як стріла, дзижчить як бджола.

2.Бесіда про транспорт

Отже, які існують основні види транспорту?(Водний, повітряний, наземний). На якому транспорті подорожували ви? Зараз я показуватиму вам малюнки,  а ви будете називати цей транспорт і казати до якого виду транспорту він відноситься.(Гелікоптер,дирижабль,човен, поїзд, трамвай).Молодці!

3.Повідомлення теми і мети уроку

- Відгадайте загадку

— Що це, що це — всі кричать, —                                                                                   Парасольки он летять.                                                                                                                — Що це за парасольки такі ?( парашути)                                                                                      — Сьогодні ми будемо виготовляти модель парашута.                                                                                                                 

4) Розповідь про парашут                                                                                                             - А для чого потрібні парашути?                                                                                                    — Парашути використовують не тільки для м’якої посадки людей-парашутистів із літака на землю, а й для того, щоб доставити в безлюдні місця різноманітні вантажі (необхідну техніку, різні продукти, ліки тощо). Купол парашута виготовляють із тонкої, але дуже міцної тканини (шовку). До нього прикріплюють за допомогою строп (міцних тросів) спорядження для утримання людини або вантажу. Дуже важливо правильно скласти парашут, від цього залежить розкриття куполу у повітрі, а також успішне приземлення.

 Взагалі ідея парашута з'явилася задовго до польоту першої повітряної кулі, не кажучи вже про літак  Відомо із старовинних переказів, легенд та розповідей мандрівників середньовіччя про використання людьми пристроїв, що нагадують парасольки, для стрибків з башт і обривів. Жителі Китаю, Африки і південно-східної Азії ще в глибокій старовині добре знали про гальмуючі властивості увігнутих поверхонь. Демонстрації стрибків з парасольками влаштовувалися на святкуваннях і циркових показах.

III.Технологія виготовлення виробу                                                                                      1)Демонстрація та аналіз зразка                                                                                                                

Діти, подивіться уважно на модель парашута.Якої він форми, об’ємної чи плоскої?З яких матеріалів складається?(паперу,ниток) Зі скількох деталей?(   )                               2)Поетапність виконання практичної роботи                                                                                                  - Для того, щоб виготовити такий парашут вам потрібно:

  1.  Зігнути квадрат вертикально
  2.  Отриманий прямокутник зігнути горизонтально
  3.  Подвійний квадрат згинаємо трикутником
  4.  Отриманий трикутник згинаємо в менший трикутник
  5.  Обріжте гострий кут трикутника і край трикутника дугою
  6.  Із 8 відрізів ниток зробіть стропи і приклейте їх скетчем
  7.  Зігнувши заготовку трикутником, порівняйте стропи, зв’яжіть їх у вузлик та прикріпіть легеньку іграшку чи пластилінову кульку. 

 3.Інструктаж із техніки безпеки.                                                                                                                                          - Перед тим як починати працювати слід пригадати правила користування ножицями                                                                                                   1.Клади ножиці так, щоб вони не виступали за край робочого місця.

3. Не працюй тупими ножицями, а також ножицями зі слабким кріпленням.

5. У процесі роботи тримай матеріал рукою так, щоб пальці були осторонь від гострого леза.

6. Не розмахуй ножицями , під час різання не ходи, а також не підходь занадто близько до того, хто ними працює.

7. Після роботи ножиці тримай складеними, бажано в чохлі.

 IV.Практична робота

1.Фізкультхвилинка

 Учитель допомагає учням індивідуально.                                                                                                         — Парашут можна зробити різнокольоровим або розмалювати фломастером. Працюйте разом у парах, допомагайте один одному..

V. Підсумок уроку

 1. Виставка та оцінювання робіт

- Ось і закінчили миз вами роботу проведемо невеличку виставку робіт. Які роботи вам найбільше сподобалися? Чому?

При оцінюванні робіт ми повинні користуватися такими критеріями:

  •  Охайність виробу
  •  Його правильність
  •  Самостійність
  •  Дотримання правил культури

(В ході виставляю оцінки)

2. Узагальнення вивченого на уроці

— Що ми виготовляли на уроці сьогодні?

— Для чого потрібні парашути?

— Якими якостями відзначаються парашутисти?

3. Прибирання робочих місць

- А зараз тихенько, без зайвого шуму,прибираємо кожен своє робоче місце.Молодці! Ви були активними і дуже гарно попрацювали. До побачення!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

47875. Кольори та їх значення 237.5 KB
  Тема: СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ План Особливе значення читання мови барв Кольорові асоціації Кольорова символіка країн світу Мета: сформувати естетичні уявлення про колір пояснити основну символіку кольору дізнатися про значення кольору в різних країнах Обладнання: навчальні плани програми підручники посібники для дизайну; ТЗН для мультимедіа презентації. Так в астрології промені Сонця що розкладені в спектр і дають 7 кольорів відповідали 7 основним планетам: червоний колір Марса синій колір Венери жовтий колір...
47876. Своєрідність драматичних творів першої половини ХХ століття 51.5 KB
  Антігона надзвичайно любить життя, природу і красу. Вона кохає Гемона, сина Креона, мріє стати його дружиною і народити сина. Але цілком свідомо відмовляється від усього цього. Чому Антігона це зробила, вона намагається пояснити у своєму діалозі-змаганні з Креоном, який займає майже третину тексту. На відміну від античної героїні нею керує не почуття обов’язку
47877. Професійне мовлення вчителя 152.5 KB
  Культура мовлення вчителя компонент педагогічної майстерності. Специфіка педагогічного мовлення. Функції і комунікативні якості мовлення вчителя.
47878. Економічна історія 258.56 KB
  Критерії періодизації курсу Економічна історія історія народного господарства важлива гуманітарна дисципліна складова частина вищої економічної освіти. До історії господарства професіоналекономіст звертається усвідомлюючи це чи ні буквально на кожному кроці. Адже вся технікоорганізаційна динаміка даного господарства має історичний характер; при порівнянні показників різних періодів по суті простежується історикоекономічний процес формування і розвитку виробництва. Вона забезпечує тісний звязок історичних знань з економікою...
47880. Загальна патологія 135.5 KB
  Павлова про розвиток хвороби та його основні положення. Наука яка вивчає закономірності виникнення розвитку і кінця хвороби або іншими словами вивчає життєдіяльність хворого організму називається патологічною фізіологією. Перша частина нозологія або загальне вчення про хвороби. При аналізі хвороби виникає два запитання: чому виникла хвороба і як вона розвивається.
47881. Судова, правоохоронна та правозахисна діяльність 271 KB
  Поняття правоохоронного органу та правоохоронної діяльності Поняття правоохоронного органу. Під правоохоронним органом розуміють державну установу або державну юридичну особу яка діє в системі органів влади й виконує на основі закону державні функції владні організаційнорозпорядчі контрольноперевірочні тощо в різних сферах внутрішньої та зовнішньої діяльності Української держави. За законом до правоохоронного органу належить такий державний орган предмет діяльності якого законодавче зафіксовано як його завдання або функції саме...
47882. ГОСПОДАРСЬКІ РІШЕННЯ У РІЗНИХ СФЕРАХ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 814 KB
  Сутнісна характеристика господарських рішень План: Господарські рішення та їх види Способи формалізації та реалізації господарських рішень Якість і ефективність господарських рішень Доповідь: Особливості управління ризиками господарської діяльності Л1Ст. ГОСПОДАРСЬКІ РІШЕННЯ ТА ЇХ ВИДИ Від прийняття господарських рішень їх якості раціональності й обґрунтованості в багатьох випадках залежать реальні можливості досягнення цілей організації її ефективна діяльність....