96283

Безпека на дорозі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: удосконалювати знання основних правил поведінки на вулиці; сприяти усвідомленню важливості дотримання ПДР; створити умови для навчання дітей бачити все, що становить небезпеку для життя й здоров’я; розвивати вміння контролювати свою поведінку; виховувати культуру поведінки на вулиці, дорозі.

Украинкский

2015-10-04

35 KB

1 чел.

Тема: «Безпека на дорозі»
Тип уроку: «Повторення і закріплення знань.»
Мета уроку:
• удосконалювати знання основних правил поведінки на вулиці;
• сприяти усвідомленню важливості дотримання ПДР;
• створити умови для навчання дітей бачити все, що становить небезпеку для життя й здоров'я;
• розвивати вміння контролювати свою поведінку;
• виховувати культуру поведінки на вулиці, дорозі.
                                                   Хід уроку:
I. Організаційний момент .
Доброго дня! Рада вітати вас. З нетерпінням чекала цієї зустрічі. Приємно бачити вас всіх здоровими, з усміхненими обличчями. Сподіваюсь, що наше спілкування буде приємним.


II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні до нас вирішив завітати казковий герой – Лунтик. (слайд)
Він не виконував правила дорожнього руху і потрапив з Луни на Землю. Лунтик просить нас допомогти йому вивчити правила дорожнього руху ,щоб знов повернутись додому . Давайте допоможемо нашому герою, запросимо його разом з нами повторити всі правила поведінки на дорозі та правила безпеки.


III. Повідомлення теми і мети, постановка навчального завдання.
Всі люди протягом свого життя є пішоходами і пасажирами різного транспорту. Наша розмова сьогодні буде про безпеку на дорогах, яку мають створити пішохід і пасажир. Зайшовши у транспорт – ми стаємо пасажирами. Вийшли з нього – і є пішоходами. І одні, і другі створюють аварійні ситуації на дорогах і в транспорті, які називаються дорожньо-транспортною пригодою – ДТП.

Дорогами України рухаються різноманітні автомобілі. Налічується їх більше 10 млн. Їдуть вони з великою швидкістю і з невеликими інтервалами та створюють щільні потоки. Під колеса автомобілів на наших дорогах потрапляють дорослі люди та діти. Постраждалі часто нехтують важливими правилами. І наше завдання сьогодні пригадати Правила дорожнього руху.


IV. Вивчення нового матеріалу.
Ми вже знаємо багато правил дорожнього руху і сьогодні можемо всі бути експертами , щоб допомогти нашому гостю.
Руху правила єдині,
Їх повинні поважати,
Знати їх усі повинні —
І дорослі, і малята.
Добрий друг наш — знак дорожній
Ставиться не так собі,
Як подружиться з ним кожен,
Допоможе він тобі.

Щоб не трапилося всяке,
Шанувати треба знаки.
На дорозі небезпечно,
Тож обачним бути доречно.


Гра – завдання „У королівстві Дорожніх знаків”.                                           Коли по дорогах мчать автомобілі, тролейбуси, автобуси, навіть велосипедисти, то виникає потреба у спеціальній мові вулиць і доріг. Цією мовою з водіями і пішоходами розмовляють вулиці всіх країн світу. Це дорожні знаки або сигнали у вигляді круга, трикутника, прямокутника.

Такі знаки є на учнівських столах. Щоб потрапити у королівство необхідно їх розрізнити. На дошці таблиця „Дорожні знаки”.

1. Попереджувальні знаки

2. Знаки пріоритету

3. Заборонні знаки

4. Наказові знаки

5. Інформаційно – вказівні знаки

6. Знаки сервісу
І щоб згадати ці знаки пропоную подивитися цікавий мультфільм( Азбука безпеки на дорозі. Дорожні знаки)

Гра « Назви знак» . (слайд)
Молодці всі експерти, добре знають дорожні знаки. Ну а є ще один дуже важливий знак,без якого не можуть обійтися ні пішоходи, ні транспорт. (слайд)
Це -……………..(Світлофор)
Сценка ( до дошки виходять Світлофор та « кольори світлофору»)
Світлофор:
Світлофор потрібен всім:
І дорослим, і малим.
Друзі, він багато може,—
Пішоходам допоможе
Він дорогу перейти
Без лихих пригод в путі.
Давайте згадаємо правила світлофора.
зелений сигнал —дозволяє рух транспортних засобів і пішоходів. Мигання зеленого сигналу запобігає, що час його дії витікає і незабаром буде включений жовтий сигнал (1)
жовтий сигнал — запобігає про зміну сигналів світлофора і забороняє рух транспортних засобів і пішоходів
червоний сигнал — забороняє рух транспортних засобів і пішоходів

Фізкультхвилинка.
Рухлива гра «СВІТЛОФОР»

Діти стоять. Ведучий – із 3 кружечками – посередині. Колір кружечків відповідає кольорам світлофора. Діти ходять. Піднятий жовтий кружечок – ходьба уповільнюється, червоний – зупинка, зелений – можна йти далі.
На переході біля світлофору
Правил дотримуйся дуже суворо:
Спочатку ліворуч ти подивись
Немає машин? – То йди, не барись!
Далі йти теж маєш право!
Як машин немає справа!
                                                                                  Тротуари це доріжки,
Ми по них ідемо пішки.
Всі, хто тротуаром ходить,
Звуться просто – пішоходи.
Про правила для пішоходів нам допоможе нагадати мультфільм.

Ми ще раз повторили правила пішоходів , а щоб наш гість Лунтик їх добре запам’ятав пропоную пограти ще в одну цікаву гру.
Гра: "Це я, це я, це все мої друзі."
Учитель:
Якщо ви дієте відповідно до правил дорожнього руху, то дружно відповідаєте: «Це я, це я, це все мої друзі!», а якщо яке-небудь із правил не відповідає нормі, тоді мовчите, виходить, воно потрапило до нас у гру помилково, випадково.
- Хто з вас, ідучи додому,
Тримає шлях по бруківці?
(Учні мовчать).
Хто з вас йде вперед
Тільки там, де перехід?
(Це я, це я, це все мої друзі!)
Хто біжить уперед так незабаром,
Що не бачить світлофора?
(Учні мовчать).
Знає хто, що світло зелене
Означає: шлях відкритий?
(Це я, це я, це все мої друзі!)
А що жовте світло завжди нам
Про увагу говорить?
(Це я, це я, це все мої друзі!)
Хто, нехай чесно говорить,
На трамваї не висить?
(Це я, це я, це все мої друзі!)
Знає хто, що червоне світло -
Це значить: ходу немає?
(Це я, це я, це все мої друзі!)
Хто з вас у вагоні тісному
Поступився бабусі місцем?
(Це я, це я, це все мої друзі!)
Хто квапиться, біжить
Перед знаком «Шлях закритий!»?
(Учні мовчать).

IV. Закріплення.
Слайдова презентація №2( тест)
V. Підсумок уроку.
- Вам сподобався урок?
- Що сподобалося найбільше?
- Що нового дізналися ви на сьогоднішньому уроці?
- Чого навчає вас цей урок?

- А де наш гість? Може він все запам’ятав і відправився додому? А чому не попрощався? Ой, діти, подивиться Лунтик залишив нам листа:


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

67093. Історичні пісні 144.5 KB
  Виховувати гордість за український народ який має славне героїчне минуле прищеплювати глибокі почуття любові до пісні рідного краю свого народу. Історичні пісні здебільшого виникали у самому вирі бурхливого життя народу.
67094. Историческая игра «Путешествие в мир истории» 83 KB
  Объявляется первый конкурс конкурс Плутословов Учитель. Начинаем третий конкурс конкурс капитанов. Слово предоставляется нашему высокому ареопагу жюри объявляет результаты 13 конкурсов. Ведущий Следующий конкурс Исторический зоосад.
67095. Игровой урок с будущими первоклассниками 86.5 KB
  Беседа: Приходилось ли вам плакать Почему А какое слово противоположное слову плакать Почему люди плачут или смеются А покажите мне своё настроение с которым вы пришли ко мне на урок. VIII Клуб почемучек а Беседа: Дети к нам пришла умная сова с вопросом. Знаете ли вы какое слово на свете самое любознательное...
67096. Как стать ответственным 52 KB
  Напишите ответственный на доске и попросите учащихся дать определение этому понятию. Спросите учащихся могут ли люди стать более ответственными в своих поступках. Если да то как Например стараться всегда приходить вовремя усердно работать говорить правду осознавать ошибки выражать свои мысли и идеи быть лидером...
67097. Карнавал квітів 25 KB
  Нарешті всі ви завітали А ми боялись заблукали Ласкаво просимо Будьте як вдома Знайомтесь з усіма що ще не знайомі. Сонечко: За горами за лісами За широкими полями Серед квітів і дерев Став палац там неосяжний. Король квітів: Познайомити вже час з вихователями вас.
67098. Свято до дня Валентина «Карнавал квітів» 1.97 MB
  Oh, endless sky, full of light and stars at night Bless our hearts and make them bright We ask for love, on lap we praise Get down here, with all your grace. З'являється "Her Majesty, Love". (господарка свята) - Joy, happiness, beauty I'll send to your hearts I'll make you be sweethearts
67099. Гори Карпати 175.5 KB
  Мета: продовжувати формувати уявлення про природу України поняття гори; сформувати поняття Карпатські гори; формувати навички роботи з картами схемами зошитом підручником; розвивати пізнавальний інтерес спостережливість творчі навички; виховувати любов та дбайливе ставлення до природи патріотичні та естетичні почуття.
67100. Україна на карті. Найбільші міста України 166 KB
  Загальнопізнавальні цілі: продовжити формувати уявлення учнів про географічне розміщення України її кордони сусідство з іншими країнами; ознайомити з історико етнографічними регіонами та найбільшими містами України. Фізична карта України Розуміння знає розташування України знаходить її столицю на карті...