96285

Проблеми харчування. Визначення терміну придатності та умов зберігання харчових продуктів за їх маркуванням

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити учнів із причинами харчових отруєнь; пояснити небезпеку самолікування харчових отруєнь; навчати школярів визначати термін придатності харчових продуктів за маркуванням; пояснити небезпеку придбання продуктів харчування на стихійних ринках; розвивати мислення мовлення; виховувати самостійність обережність.

Украинкский

2015-10-04

18.38 KB

2 чел.

Тема: Проблеми харчування. практична робота. Визначення терміну придатності та умов зберігання харчових продуктів за їх маркуванням

Мета: ознайомити учнів із причинами харчових отруєнь; пояснити небезпеку самолікування харчових отруєнь; навчати школярів визначати термін придатності харчових продуктів за маркуванням; пояснити небезпеку придбання продуктів харчування на стихійних ринках; розвивати мислення, мовлення; виховувати самостійність, обережність.

Хід уроку

  1.  Організаційний момент

Підніміться, дітки, станьте всі гарненько! Добрий день!

Сядьте, дітки, всірівненько,

Усміхнітьсявсігарненько,

Настрійгарний ми взяли.

Працювати почали.

Фізкультхвилинка ( електрона)

  1.  Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як розпізнавати якість продуктів харчування за певними ознаками.

  1.  Вивчення нового матеріалу

  1.   Актуалізація опорних знань

Гра «Інтерв’ю»

— Розкажіть про користь вітамінів. Наведіть приклади продуктів, багатих на вітаміни.

— Для чого людині потрібні мікроелементи?

— Назвіть продукти харчування, які ви вживаєте. У яких з них містяться вітаміни А, В, С?

  1.  Розповідь учителя

— Їжа має бути смачною, поживною, свіжо приготовленою. Їсти слід через кожні 3,5–4 години, в один і той самий час. Щодня споживайте гарячі страви, молоко, молочні продукти, овочі та фрукти. Не їжте багато солодощів, гострого, солоного, жирного, смаженого. Це завдає шкоди здоров’ю. Неправильний вибір продуктів харчування може бути причиною різних захворювань. Усі продукти мають бути якісними і свіжими. Тому купувати їх слід у магазинах або на обладнаних ринках, де є спеціальні служби, що перевіряють якість продуктів. Небезпечно купувати продукти на стихійних ринках, адже тут за якість ніхто не відповідає. Перевагу слід надавати натуральним продуктам. Це молоко, риба, сир, м’ясо, яйця, квасоля, горох, горіхи, різні крупи, овочі, фрукти тощо. Ці продукти корисні для здоров’я, на відміну від так званої штучної їжі, яка містить багато барвників, ароматизаторів, хімічних речовин, що перешкоджають псуванню продуктів і продовжують термін їх зберігання. Чіпси, сухарики, солодкі газовані напої тощо не варто споживати, оскільки користі від них жодної. Надмірне захоплення цими продуктами може призвести до різних захворювань. Купуючи продукти харчування, слід звертати увагу на упаковку та етикетку, на яких зазначено їх склад, термін придатності, умови зберігання та дату випуску. Якщо товар прострочений або несвіжий, його купувати не слід, адже можна отруїтися.

3. Робота за підручником (с. 46–48)

1) Читання вірша Л. Вознюк «Киця зажурилась».

— Що з’їла киця?

— Як вона тепер почувається?

— Як ви розумієте слова: «Міра в їжі — то мати хорошого здоров’я»?

2) Харчові добавки.

— Чому люди почали використовувати різні способи подовження термінів зберігання продуктів?

— Прочитайте пояснення слів харчові добавки: консерванти, барвники, підсилювачі смаку та ароматизатори у словничку на с. 156.

— Які продукти слід намагатися не купувати?

Запам’ятайте! Надавайте перевагу свіжим натуральним продуктам.

3) Харчові отруєння.

— Від чого виникають харчові отруєння?

— Назвіть ознаки харчового отруєння.

— Прочитайте пам’ятку «Як запобігти харчовим отруєнням».

— Розкажіть, як ви розумієте кожен її пункт.

— За таких ознак отруєння, як біль у животі, нудота, слабкість, пронос, блювання, підвищення температури, треба терміново викликати «швидку допомогу» або лікаря. До приїзду лікаря слід промити шлунок: випити 1–2 літри води і викликати блювоту.

Запам’ятайте! Відчувши ознаки харчового отруєння, негайно скажіть про це дорослим. Самотужки лікувати харчові отруєння небезпечно для життя

  1.  Фізкультхвилинка

Ми активно відпочиваємо
Руки ставимо перед грудьми,
Розводити їх різко будемо
З поворотом - раз-два-три.
Не бездельничай, дивись! (Руки перед грудьми, ривки руками.)
Присідаємо - раз-два-раз,
Ніжки розімніть зараз.
Сіли-встали, сіли-встали. (Присідання.)
І трішки втомилися.
На ходьбу ми перейдемо,
Сядемо і перепочинемо. (Присіли.)
Ми активно відпочиваємо -
То встаємо, то присідаємо -
Раз-два-три-чотири-п'ять,
От як треба відпочивати. (Присідання.)
Головою тепер покрутимо -
Краще мозок працювати буде. (Обертання головою.)
Вертим тулубом бадьоро -
Це теж славний відпочинок. (Обертання тулубом.)
Ми готові для походу
Ми готові для походу.
Піднімаємо вище ноги. (Ходьба на місці.)
Птахи вчаться літати,
Плавно крилами махати.
Полетіли, полетіли,
Опустилися, посиділи. (Руки прямі перед грудьми, потім ривком розводяться в сторони.)
Нахиляємося вперед,
Прогинаємося тому.
Хто шкарпетки дістає? (Нахили вперед-назад.)

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Гра «так чи ні?»

Робота в парах

Один учень читає перші чотири твердження, а інший відповідає «так» чи

«ні». Потім учні міняються ролями.

Їсти потрібно через кожні 5 годин. Так чи ні?

Молоко слід уживати щодня. Так чи ні?

Смажені продукти корисні для здоров’я. Так чи ні?

Їсти треба в один і той самий час. Так чи ні?

Овочі і фрукти треба їсти щодня. Так чи ні?

Кожного дня треба їсти солодощі. Так чи ні?

Натуральні продукти корисні для здоров’я. Так чи ні?

Продукти харчування можна купувати на будь-якому ринку. Так чи ні?

2. Практична робота

— Термін та умови зберігання зазначають на упаковках усіх харчових продуктів.

Розгляньте п’ять упаковок харчових продуктів. Знайдіть на них термін придатності та умови зберігання. У зошиті заповніть таблицю за зразком.

Запам’ятайте! Дотримуйте умов і термінів зберігання харчових продуктів.

Vі. Підбиття підсумків. Рефлексія

Бесіда

— Що ви робите, коли купуєте продукти у магазині?

— Як перевірити термін придатності харчових продуктів?

— Чому небезпечно купувати продукти харчування на стихійних ринках?

— Назвіть причини харчових отруєнь.

— Що слід негайно робити в разі виявлення ознак харчового отруєння?

— Як надавати першу допомогу при харчових отруєннях?

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

77394. Солнечная энергия и методы ее преобразования 102 KB
  В отсутствие тока вследствие теплового движения электроны из nобласти будут переходить в pобласть и там рекомбинировать с дырками а дырки из pобласти в nобласть и рекомбинировать с электронами. Поэтому в nобласти вблизи границы раздела появится положительный объемный заряд а в pобласти отрицательный объемный заряд; nобласть приобретет положительный потенциал и энергия электрона в ней станет меньше а потенциал pобласти сделается отрицательным и энергия электрона в ней увеличится. Энергия же положительных дырок будет больше...
77395. Ветровая энергия и методы ее преобразования 66 KB
  Наиболее важным параметром, характеризующим энергетический потенциал ветра, является его скорость. Кинетическая энергия потока воздуха рассчитывается по формуле, Дж
77396. Ветровая энергия и методы ее преобразования 83.5 KB
  Энергия ветра есть результат тепловых процессов происходящих в атмосфере планеты первоисточником которых является Солнце. Кинетическая энергия ветра зависит от массы воздуха и его скорости. Сила и направление ветра изменяются в зависимости от высоты над поверхностью Земли. Вблизи земной поверхности расположена зона с относительно небольшими скоростями ветра.
77397. Геотермальная энергия и методы ее преобразования 94 KB
  Одна скважина в зависимости от параметров пара или воды может обеспечить электрическую мощность от 2 до 7 МВт. Основным условием существования водяных геотермальных источников является наличие непроницаемого для воды слоя горных пород который передает тепло от мантии или магмы к формациям содержащим в больших количествах воду. Температура воды или пара в гидротермальных источниках может составлять от 30 до 300350 С и зависит от их расстояния до мантии Земли а также от близости к раскаленной или расплавленной магме. Температуры...
77398. Энергия биомассы и методы ее преобразования 102.5 KB
  Энергия биомассы и методы ее преобразования Биомасса как источник энергии. Энергетическое использование биомассы реализуется по трем основным направлениям: непосредственное сжигание биомассы древесины водорослей растений в атмосфере воздуха; извлечение из биомассы таких энергоносителей как биогаз и спирты; использование теплоты выделяемой при брожении органическими отходами навоз помет опилки и...
77399. Актуальность использования нетрадиционных и возобновляемых источников энергии 103 KB
  Актуальность использования нетрадиционных и возобновляемых источников энергии Понятие традиционной энергетики. Традиционная энергетика совокупность технических устройств использующих хорошо освоенные в технологическом отношении энергетические источники и способы преобразования получаемой от них энергии в первую очередь в электрическую. Их отличительные особенности: значительная единичная мощность; работа в общей электросети возможна работа и в тепловой сети; единый...
77400. Определение токсичных выбросов в атмосферу от объектов традиционной энергетики 142 KB
  Определяется полное количество тепла полезно использованное в паровом котле кВт 1. Значения удельной энтальпии энергоносителя определяется при известных его параметрах по таблицам теплофизических свойств воды и водяного пара. Определяется расход топлива на каждый котел установленный в тепловом источнике г с 1. Определяется расход топлива на все котлы установленные в тепловом источнике г с 1.
77401. Признание брака недействительным 44 KB
  Понятие и основания признания брака недействительным. Под признанием брака недействительным понимается аннулирование брака и всех его правовых последствий с момента его заключения. Признание брака недействительным по правовой природе санкция за нарушение требований установленных семейным законодательством.
77402. Правоотношения супругов 135.5 KB
  Личные неимущественные права и обязанности супругов. Каждый из супругов вправе выбирать место жительства место пребывания профессию и род занятий. СК не обязывает супругов проживать совместно но это более благоприятно устанавливая свободу в выборе место пребывания и места жительства предоставляет выбор и свободу жить раздельно может быть даже и весь период супружеской жизни.