96299

Правила протипожежної безпеки

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Необережне поводження з вогнем; порушення правил пожежної безпеки; аварії на підприємствах; підпали. Інколи пожежі виникають без участі людини. Це пожежі від ударів блискавки; виверження вулканів; самозаймання торфу. Пожежі бувають таких видів лісові пожежі; торф’яні пожежі; побутові пожежі; пожежі нафтопродуктів.

Украинкский

2015-10-04

75.5 KB

0 чел.

Тема. Правила протипожежної безпеки.

Мета. Ознайомити з причинами виникнення пожеж та правилами протипожежної безпеки, порядком дій у надзвичайних ситуаціях. Розвивати мотивації до безпечного способу життя, потребу в повсякденному дотриманні правил пожежної безпеки. Виховувати повагу до праці пожежників.

Обладнання. Виставка дитячих малюнків, тест, проектор, відеозображення, пам’ятки з правилами протипожежної безпеки, картки для індивідуальної роботи учнів, комп’ютер,  аудіозапис  музики, «Тематичний словник школяра» (К.С.Прищепа, В.Г.Лук’яненко).

Хід уроку

І. Організаційний момент.

  – Сьогодні на уроці ми познайомимося з дуже корисними правилами – правилами протипожежної безпеки, іншими словами у нас урок обережного поводження з….А щоб закінчити моє речення потрібно відгадати загадку.

          Він може зігріти, зварити  обід.

          Він плавить метал і розтоплює лід.

          А може і ліс велетенський спалити,

          Майно і будинок – усе спопелити.

ІІ. Повідомлення теми й мети уроку.

  На уроці ми дізнаємося про види пожеж, причини їх виникнення,  вивчимо правила протипожежної безпеки, переконаємося в небезпечності гри з вогнем.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1.Актуалізація опорних знань.

– Що ж таке пожежа? Давайте знайдемо тлумачення цього слова в «Тематичному  словнику школяра» (Робота в парах). По закінченню часу на обговорення, учні обмінюється результатом роботи з усім класом.

         Пожежа – це полум’я, яке охоплює і знищує все, що горить.

  •  Пожежа – це не контрольований процес горіння, який загрожує життю людей і тварин, знищує природні ресурси і матеріальні цінності.
  •  Які причини виникнення пожеж? (Вправа «Мікрофон»).

(Відповіді школярів)

  •  Причин багато. Але найчастіше пожежі виникають  з участю людини
  •  через пустощі дітей;
  •  необережне поводження з вогнем;
  •  порушення правил пожежної безпеки;
  •  аварії на підприємствах;
  •  підпали.
  •  Інколи пожежі виникають без участі людини. Це пожежі
  •  від ударів блискавки;
  •  виверження вулканів;
  •  самозаймання торфу.

2. Розповідь учителя про види пожеж ( з фрагментами відеозображення), предмети та речовини пожежогасіння .

–   Пожежі бувають таких видів

  •  лісові пожежі;
  •  торф’яні пожежі;
  •  побутові пожежі;
  •  пожежі нафтопродуктів.

         Дуже швидко загоряються під час пожежі горючі речовини – вата, папір, дерево, пластик, тканина, нафта, спирт, гас, бензин.

  Під час гасіння пожеж використовують різні предмети та речовини пожежогасіння.

  Пожежі гасять піском, ґрунтом, водою, піною та порошком з вогнегасників, цупкою тканиною. Нафтопродукти (бензин, керосин, мастила) не можна гасити водою (вони легші за воду,тому спливуть на поверхню і продовжуватимуть горіти). Включені електричні прилади не гасять водою і піною.

3. Вивчення правил протипожежної безпеки. (Робота в групах)

Учні  читають правила (на окремих аркушах), обговорюють їх.

Перед початком роботи школярі повторюють правила роботи в групі.

    •    Спочатку оберіть лідера.

    •    Уважно слухайте та читайте завдання.

•    Говоріть по черзі,не перебивайте один одного.

•    Працюйте так, щоб не заважати іншим.

•    Дотримуйтесь правил піднятої руки.

                                         1група

         Правила протипожежної безпеки в побуті.

  •  Не грайся сірниками й запальничками.
  •  Не суши білизну над газовою плитою, на  каміні.
  •  Не залишай увімкнені електроприлади без нагляду.
  •  Не вмикай одночасно багато електричних приладів.
  •  Не відкривай дверцята печі, плити, бо може випасти вуглинка.

                                     2група

           Правила протипожежної безпеки в лісі.

  •  Не розпалюй багаття в спекотну й вітряну погоду.
  •  Вибирай місце для вогнища якомога далі від сухої трави, моху, листя та сухих дерев.
  •  Не залишай вогнище не загашеним, обов’язково залий жар водою і присип землею.
  •  Не залишай бите скло, що діє як лінза і може від сонячного проміння запалити суху траву.

                                      3група

          Правило протипожежної безпеки біля ялинки.

  •  Ялинку потрібно встановлювати на безпечній відстані від печей та нагрівальних приладів.
  •  Не можна прикрашати ялинку свічками, бо може зайнятися хвоя, паперові іграшки.
  •  Не можна гратись сірниками біля ялинки.
  •  Не запалюй свічок, бенгальських вогнів, феєрверків у приміщенні.
  •  Не користуйся хлопавками, петардами біля ялинки.
  •  Відключай електрогірлянди, коли виходиш з квартири.

4.Виступи представника кожної групи. Доповнення вчителя.

5.Фізкультхвилинка.

На галявині вогнище

Полум’я стелиться низько-низько (присідають),

Далі багаття розгоряється (піднімаються)

І полум’я коливається (показують руками).

Ми взяли водичку прямо із кринички (нахиляються).

Полили, загребли (імітація руками)

І з галявини пішли (крокують).

6.Робота з підручником(с.60-62).

Відповіді на запитання.

– Назвіть дії дітей до приїзду пожежників.

1.Ніколи не панікуй! Якщо загорілась    невелика річ – кинь її на підлогу.                                Полум’я затопчи ногами, накрий мокрою ковдрою або залий водою.

2.Якщо вогонь не загас, залиши помешкання й поклич дорослих.

3.Якщо в квартирі багато диму, лягай на підлогу,  дихай через зволожений     рушничок, серветку,футболку тощо.

4.На випадок пожежі телефонуй 101. При цьому чітко повідомляй адресу(вулицю, дім, квартиру), код під’їзду,своє ім’я та прізвище , що загорілось і з якої причини.

7. Індивідуальна робота учнів.

(2 учня виконують завдання за картками)

                               Картка

  1.  Допиши речення, вибери потрібне, на твій погляд, слово з дужок.

Гратися сірниками (дуже весело, цікаво, можна, небезпечно).

  1.  З’єднай частини речення.

Вогонь можна запалювати тільки                з дітьми                      

                                                                             самому

                                                                             з дорослими

3.Роз’єднай на окремі слова, запиши речення.

Незалишайтебезнаглядувідкритийвогонь !

4.Склади речення зі слів, запиши.

Не, під, розпалюй, деревами, багаття.

5.Закресли букви ч, м, с. Прочитай застереження.

Нечзалишаймбезснаглядучелектромприладис !

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.            

1. Тестове опитування.

1.На випадок пожежі телефонуй за номером

а) 102;

б) 101;

в) 103.

2.На новорічне свято я обов’язково візьму

а) бенгальські вогні;

б) петарди;

в) веселий настрій.

3.Скільки приладів потрібно вмикати в одну розетку

а) 1;

б) 3;

в) 2.

4.Не можна розпалювати багаття в

а) безвітряну погоду;

б) суху погоду;

в) холодну погоду.

5.Суши білизну

а) над газовою плитою;

б) на каміні;

в) у ванній кімнаті.

6.Якщо в квартирі багато диму, закрий вологим рушником

а) ніс і рот;

б) очі;

в) рот.

7. До горючих речовин відносяться

а) пісок;

б) папір;

в) вода.

8. Чим не можна гасити бензин?

а) водою;

б) ґрунтом;

в) піском.

2. Гра «Пожежна тривога»

  Учні отримують папірці з назвами предметів пожежогасіння. Вчитель називає різні ситуації виникнення пожежі,а учні намагаються її загасити.

«Загорілась трава»( Ґрунт ,пісок,вода, гілля дерев).

«Задимлене приміщення» ( Рушник, вода) .

«Горить шнур праски ( Суха тканина,ковдра).

3.Вправа «Запитання – відповідь».

 Учитель називає речовину, а учні плескають в долоні, якщо вона належить до горючих.

Пісок, тканина, папір, вода,  дерево, молоко, нафта, цегла,бензин, скло.

V.  Робота «Довідкового бюро».

Розповідь про професію пожежника.

  Пожежники –  захисники життя і здоров’я людей. Це мужні, безстрашні спритні люди. Пожежники готові до героїчного вчинку кожний день. Їх називають рятівниками, бо вони рятують людей, бійцями «вогняного фронту»,тому що, як і на війні, їм щоразу загрожує смертельна небезпека. Адже  кожна пожежа ніколи не буває схожа на іншу, і ніколи точно не можна сказати, що на цей раз в палаючій кімнаті не впаде на тебе.

  26 квітня 1986 року над 4 реактором  Чорнобильської атомної електростанції нічну пітьму розірвало полум’я. Загорівся дах машинного залу. Вогонь міг перекинутися на сусідні реактори, спричинити вибух. Першими до реактора через кілька секунд по тривозі прибули пожежні з охорони електростанції. Вони кинулись у вируюче полум’я не за наказом командира, а за законом совісті.

  Рятівники захистили собою не лише станцію та Європу,вони врятували Землю від загибелі.

VІ. Виконання пісні на протипожежну тематику.

(«Прокинься і співай»)

Пожеж хай ніколи не буває,

Лиха біда всіх обминає.

І мир панує скрізь на всій землі.

Хочемо ми, щоб на планеті,

Щасливі були всі на світі,

І панувала скрізь лиш злагода.

                            ПР.

Нехай же чують всі на світі і дорослі, і малі,

Що знали й вміли все ми вам розповіли.

Нехай цих лих не бува, вогонь лиш в серці пала,

А рятівник на службі лиш відпочива

І спокій всіх людей лише оберіга.

VІІ. Підсумок уроку.

     –  Чи сподобався вам урок?

  •  Що нового ви дізнались на уроці?
  •  Що нам треба завжди пам’ятати?

VІІІ. Домашнє завдання.

  Дотримуватись правил протипожежної безпеки. Ознайомити з правилами батьків, друзів, сусідів.



 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

54399. Множення. Переставна властивість множення 115 KB
  Переставна властивість множення. Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про зміст дії множення натуральних чисел про переставну властивість множення; властивості нуля і одиниці під час множення;формувати навички множення багатоцифрових чисел; розвивати пам’ять увагу мислення; виховувати наполегливість старанність акуратність під час виконання записів у зошитах. Яке ж слово зашифроване по вертикалі Множення.
54400. Множення раціональних чисел 264.5 KB
  Ще навкруги в лісах лежать сніги. Учень 1: В перекладі з давньогрецької підсніжник означає молочно квітковий тому що має білі квіти. Учень2: У світі спостерігається зменшення кількості підсніжників що пов’язано з масовим зриванням квітів на букети викопуванням цибулин.
54401. Множення десяткових дробів 83 KB
  Множення десяткових дробів. Створити проблемну ситуацію спільно з учнями вивести правило множення десяткових дробів на розрядну одиницю натуральне число і десятковий дріб; навчитися користуватися правилом множення десяткових дробів під час виконання вправ; розвивати увагу алгоритмічні і логічне мислення. десяткового десяткового дробу на розрядну дробу на натуральне одиницю...
54402. Множення звичайних дробів. Розв’язування задач і вправ 1.76 MB
  Мета уроку: Повторення, узагальнення та систематизація матеріалу теми, підготовка до контрольної роботи; розвиток уваги й пам’яті, мислення та математичного мовлення; виховання інтересу до математики.
54403. Множина та ії елементи 88 KB
  Мета уроку: Формувати знання учнів про множину та ії елементи, способи знання, порожню множину, рівні множин, сприяти розвитку навичок роботи з множиною, логічного мислення здібностей до самоаналізу, виховувати інформаційну і соціальну компетентності.
54404. Множина та її елементи 78 KB
  Мета: формувати знання про множину та її елементи; вивчити означення рівних множин, порожньої множини; розглянути способи задання множини; відтворювати означення вивчених понять; формулювати вивчені властивості; розв’язувати найпростіші завдання на використання вивчених понять.
54405. ПОШУК НОВИХ ФОРМ РОБОТИ ЗІ ЗДІБНИМИ УЧНЯМИ В ПОЗАШКІЛЬНОМУ ПРОСТОРІ ЦЕНТР РОЗВИТКУ ОБДАРОВАНОЇ МОЛОДІ – ОДНА З ТАКИХ ФОРМ 153 KB
  Слід сказати що новий заклад має популярність серед школярів: майже всі хто в місті займається творчістю наукою бере участь в предметних олімпіадах відвідують секції ЦРОМу. Пропонуємо до уваги модель секції УМ та ТЛ†в складі ЦРОМ. Модель секції УМ та ТЛ†Наповнюваність секції: 820 учнів різних за віком: 7 – 11 клас. Мета секції: Створення сприятливих умов для розкриття й реалізації творчого потенціалу філологічно обдарованих дітей і тих...
54406. Модель випускника Запорізького педагогічного коледжу, майбутнього вчителя іноземної мови 57 KB
  викладач вищої категоріївикладачметодист голова циклової комісії викладачів іноземних мов Запорізького педагогічного коледжу Модель випускника Запорізького педагогічного коледжу майбутнього вчителя іноземної мови Відомо що сучасна педагогічна освіта передбачає підготовку викладача іноземної мови як правило у трьох типах вищих навчальних закладів: на відповідних факультетах педагогічних лінгвістичних...
54407. Урок в умовах модернізації шкільної освіти 49 KB
  Триєдине завдання уроку Освітня: озброїти учнів системою знань умінь і навичок. сформувати продовжити формування закріпити такі спільні навчальні вміння та навички на матеріалі цього уроку . для вирішення завдання розвитку у школярів самостійності мислення і в навчальній діяльності забезпечити в ході уроку . забезпечити в ході уроку розвиток мовлення учнів; збагачувати й ускладнювати словниковий склад і смислові функції мови учнів під час вирішення освітніх завдань.