96303

Безпека руху велосипедиста. Елементи конструкції велосипеда, що впливають на безпеку руху. Одяг велосипедиста. Засоби безпеки велосипедиста

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: формувати в учнів знання про безпеку руху велосипедистів; дати уявлення про елементи конструкції велосипеда що впливають на безпеку руху; ознайомити з особливостями одягу велосипедистів; розвивати навички користування засобами безпеки велосипеда самоконтроль уміння оцінювати ситуацію та власні дії...

Украинкский

2015-10-05

40 KB

11 чел.

Дата  30/04/2015                                                                                                   Клас 6-А

Урок 32                   

Тема. Безпека руху велосипедиста. Елементи конструкції велосипеда, що впливають на безпеку руху. Одяг велосипедиста. Засоби безпеки велосипедиста

Мета: формувати в учнів знання про безпеку руху велосипедистів; дати уявлення про елементи конструкції велосипеда, що впливають на безпеку руху; ознайомити з особливостями одягу велосипедистів; розвивати навички користування засобами безпеки велосипеда, самоконтроль, уміння оцінювати ситуацію та власні дії; виховувати розуміння необхідності дотримувати правил безпечної поведінки на дорогах.

Обладнання: ілюстративний матеріал до теми уроку, таблиця «Так, ні, іноді», схема «Елементи конструкції велосипеда», картки для роботи в групах, музичний супровід.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Вправа «Очікування»

— Чого очікуєте від уроку?

— Чого хочете від товаришів? ...учителя?

II. Активізація опорних знань учнів

Обговорення життєвої ситуації

Ліні купили новенький велосипед. Ні в кого у дворі такого не було, тому їй не терпілося швидше проїхатися перед усіма. Та батьки спершу прове-ли з донькою бесіду про безпеку руху велосипедиста, потім почали розповідати про елементи конструкції велосипеда, що впливають на безпеку руху. Ліні набридло слухати. Вона пообіцяла, що сьогодні потерпить, а виїде покататися лише завтра, коли дослухає лекцію батьків. Тато з мамою повірили доньці, та дарма: через кілька хвилин почули гучний тріскіт і плач доньки. Визирнувши у вікно, вони побачили...

— Домисліть кінець історії.

— Уявіть, що саме ви — герой описаної ситуації. Чи трапляється таке з вами? Як часто? Дайте відповідь за таблицею.

□ Так □ Ні □ Іноді

III. Мотивація навчальної діяльності

1. Вправа «Мікрофон»(за ілюстративним матеріалом)

Продовжте речення: «Дотримувати правил безпеки руху на велосипеді означає...»

2. Проблемне питання

— Чому я зацікавлений(а) у тому, щоб ви всі добре засвоїли матеріал уроку, здобули необхідні життєві навички?

IV. Повідомлення теми, мети й завдань уроку

Епіграф уроку: «Корабель перебуває в безпеці, якщо він стоїть у порту. Але його не для того будували» (Джон Шедд, американський письменник і професор).

— Як саме цей вислів стосується теми уроку?

V. Сприйняття й усвідомлення нового матеріалу

1. Вступне слово вчителя

Людину за кермом, навіть велосипедним, називають водієм. Отже, велосипедист — водій, тому він має дотримувати правил дорожнього руху.

2. Правила для велосипедистів (за ілюстративним матеріалом)

3. Заборони щодо руху велосипедистів (за ілюстративним матеріалом)

. • Не можна експлуатувати несправний велосипед. • Не можна користуватися велосипедом з несправним сигнальним обладнанням (ліхтарем, сигналом, світловідбивачами).

• Велосипедисту збороняється триматися за інші транспортні засоби, що рухаються проїзною частиною дороги.

• Не можна розганятися (особливо на спусках) настільки сильно, що не вдається керувати педалями велосипеда.

• Небезпечно їздити на велосипеді вночі, за несприятливих погодних умов і поганої видимості (у дощ, вітер, сутінки, туман тощо).

4. Елементи конструкції велосипеда, що впливають на безпеку руху (за схемою)

5. Оздоровлювальна вправа. Руханка «Міський транспорт» (під музичний супровід)

Учасники підводяться зі своїх місць і починають вільно рухатися. Кожен з них уявляє себе транспортним засобом. Головна умова: уникати зіткнень. За командою вчителя напрямок руху змінюють. Тільки-но музика стихне, учасники мають зайняти місця біля своїх стільців.

6. Одяг велосипедиста

Важливу роль у безпеці велосипедиста відіграє його одяг. Він має бути зручним, яскравим (бажано), відповідати погодним умовам. У багатьох країнах уважається за порушення відсутність у велосипедиста захисного шолома, наколінників та налокітників.

— Поясніть, чому потрібні спеціальні рукавички?

7. Засоби безпеки велосипедиста. Вправа «Ланцюжок»

— Назвіть усе, від чого, на вашу думку, залежить безпека велосипедиста. (Справні гальма, уважність, сприятливі погодні умови, хороша дорога тощо)

8. Правила дорожнього руху для велосипедистів (коментоване читання тексту)

Велосипедист — найнебезпечніший водій транспортного засобу, оскіль-ки рухається повільніше за інші види транспорту.

9. Правила перевезення вантажів на велосипеді

Велосипед — нестійкий транспорт, тому має обмеження щодо перевезення ним вантажів. Занадто важкий та об'ємний вантаж порушує рівновагу під час їзди; предмет, що далеко виступає, — заважає пішоходам та іншим транспортним засобам.

10. Оздоровлювальна вправа. Руханка «Тіні мандрівника»

Мета: сприяти розвитку координації рухів, зняття м'язового напруження.

Обирається один учень (за бажанням) на роль Мандрівника. Решта учнів — його «тіні». Учитель розповідає історію, за якою всі розігрують свої ролі.

— Мандрівник ішов полем, а за ним позаду — його тіні. Побачивши квітку, він зупинився, присів, щоб помилуватись її красою, пострибав навколо неї на одній нозі, ніби даруючи їй цей магічний танок. Потім нахилився, щоб вдихнути аромат... (Учитель подальшим розгортанням сюжету описує учням різні рухи: руками, ногами, тулубом; присідання, підстрибування, мімічні вправи тощо.)

11. Робота за підручником. Правила безпеки велосипедиста (с. 172)

VI. Осмислення знань

1. Робота за підручником (с. 136)

2. Вправа «Мікрофон»

Почніть висловлювання так: «Перш ніж сісти за кермо велосипеда...». Доведіть свою думку, наведіть приклади з власного досвіду.

3. Робота з деформованим текстом

Рухатися по дорозі на велосипедах дозволено особам, які досягли...віку. Велосипеди мають бути обладнані світловідбивачами: спереду —_

кольору, по боках — _ , ззаду — _

Не можна керувати велосипедом із несправними...

Слова для довідки: 14-річного, білого, оранжевого, червоного, гальмами.

VII. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота в групах (3) (за картками)

• Група «Рух» складає пам'ятку «Безпека руху велосипедиста».

• Група «Велосипед» розробляє рекламу безпечного велосипеда.

• Група «Одяг» складає поради щодо використання одягу та взуття велосипедистами.

2. Аналіз та обговорення роботи в групах

3. Вправа «Незакінчене речення» (за ілюстративним матеріалом)

Ідеальний велосипедист — це...

4. Гра «Нічого зайвого»

Перегляньте обрані вами «зайві» зображення. Спробуйте вмотивувати їх-ню приналежність до теми «Правила дорожнього руху». (Наприклад: косметичні засоби з догляду за руками важливі для водіїв транспортних засобів, оскільки вони постійно торкаються керма. Це негігієнічно, може спричинити пересихання шкіри, появу пошерхлостей, свербіж тощо.)

5. Вправа «Батьки і діти»

— Уявіть, що ви стали дорослими, маєте сім'ю, дітей. Під час прогулянки син чи донька побачили в товариша новенький велосипед. Прийшовши додому, дитина просить у вас придбати для неї велосипед. Ваші дії:

А за умови, якщо ви категорично проти покупки; Б якщо ви погоджуєтеся, але висуваєте ряд вимог;

В ви купляєте велосипед, дитина певний час їздить на ньому, після чого ви приймаєте рішення заборонити їзду на велосипеді.

— Що може стати причиною заборони в ситуації В?

VIII. Підбиття підсумків уроку

1. Коментоване оцінювання роботи класу, окремих учнів на уроці

2. Рефлексія

— Чи виконали ми завдання, поставлені на початку уроку?

IX. Домашнє завдання

Опрацювати матеріал підручника з вивченої теми (§ 29, с. 135-136).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

28669. Причины феодальной раздробленности Руси. Крупнейшие княжества (Владимиро-Суздальское и Галицко-Волынское) 12.99 KB
  Причины феодальной раздробленности Руси. Предпосылки раздробленности: 1. Одной из причин феодальной раздробленности в Древнерусском государстве явилось изменение порядка наследования.
28670. Общественный строй Новгородской республики. Положение масс и социальных групп населения 14.81 KB
  Новгородское общество делилось на три класса: высший класс бояре средний житьи люди своеземцы и купцы низший черные люди. Житьи люди это население среднего достатка. Получая со своих земель доходы житьи люди вкладывали их в купеческие предприятия с чего и получали прибыль. Разумеется черные люди составляли большинство населения.
28671. Особенности государственного строя Новгорода и Пскова. Причины возникновения феодальной республики. Вече, боярский совет, князь, посадники, тысяцкие в Новгороде. Управление в Новгороде 12.75 KB
  Вече боярский совет князь посадники тысяцкие в Новгороде. Государственное управление осуществлялось через вече которое формально было высшим органом власти решавшим важнейшие вопросы. В вечевых собраниях участвовали все свободные люди города. К собраниям подготавливалась повестка дня кандидатуры избираемых на вече должностных лиц.
28672. Основные черты феодального права по Псковской судной грамоте. Право собственности и обязательное право. Преступление и наказание 12.38 KB
  Право собственности и обязательное право. Вещное право различало наследственное вотчина и условное кормля землевладение. Обязательное право.
28673. Развертывание революции в деревне. Продовольственная политика. Комитеты бедноты, их роль и значение 13.9 KB
  Продовольственная политика. В деревне политика Советской власти прежде всего была направлена на осуществление аграрных преобразований Октябрьской революции Декрета о земле; были проведены конфискация и распределение помещичьих земель. Проводимая продовольственная политика столкнулась с сопротивлением крестьянства. Политика конфискации продовольственных излишков оказалась неудачной.
28674. Разработка и принятие первой Конституции РСФСР 1918 г., ее классовый характер. Избирательное право 12.53 KB
  Она закрепила политическую основу государства Советы рабочих солдатских и крестьянских депутатов. Выборы в Советы были многоступенчатыми и основанными на принципах представительства и делегирования граждане прямо избирали депутатов в сельские и городские Советы и делегатов на выборы всех последующих уровней. Правом избирать и быть избранными в Советы пользовались трудящиеся достигшие 18 лет независимо от пола национальности вероисповедания и т.
28675. Основные положения Конституции РСФСР 1918 г. Политическая система. Система органов власти и управления 12.33 KB
  Основные положения Конституции РСФСР 1918 г. Конституция РСФСР состояла из шести разделов: 1. Общие положения Конституции РСФСР. О гербе и флаге РСФСР.
28676. Политика «военного коммунизма», ее сущность, содержание. Продразверстка. Всеобщая трудовая повинность 13.36 KB
  й чрезвычайных мер управления эккой харных для периода Гражданской войны. Поскольку жесткая система контроля и распредя основывалась на уравнительном распреди для трудящихся она получила название коммунизма а поскольку система возникла как чрезвычайная мера в период войны название военного коммунизма. С окончанием Гражданской войны он был отменен.
28677. Перестройка государственного аппарата в годы гражданской войны и иностранной военной интервенции. Совет рабочей и крестьянской обороны 13.45 KB
  В перерывах между съездами Советов высшим органом власти являлся ВЦИК. был установлен сессионный порядок работы ВЦИК. С сессионным порядком работы ВЦИК изменился и харер деятти его Президиума: он был наделен правом руководить заседаниями ВЦИК наблюдать за выпем его постановлений назначать наркомов инструктировать центральные и местные органы отменять постановления СНК и др. Президиум ВЦИК был наделен законодательными полномочиями.