97308

Взаэмозв’язок дій множення і ділення. Порівняння таблиці множення числа 2 і таблиці ділення на число 2

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: формувати в учнів уміння порівнювати вирази які містять табличні випадки множення та ділення числа 2 вправ та розв’язання задач на множення числа 2; домагатися свідомого розуміння усіма учнями зв’язку між діями ділення і множення; розвивати логічне мислення. Запитання учневі Як називаються числа при множенні Як називаються числа при додаванні...

Украинкский

2015-10-16

3.35 MB

0 чел.

Тема: Взаэмозв`язок дій множення і ділення. Порівняння таблиці множення числа 2 і таблиці ділення на число 2.

Мета: формувати в учнів уміння порівнювати вирази, які містять табличні випадки множення та ділення числа 2, вправ та  розв’язання задач на множення числа 2; домагатися свідомого розуміння усіма учнями зв’язку між діями ділення і множення; розвивати логічне мислення.

Обладнання: підручник, картки з прикладами.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

  1.  Організаційна частина

Привітання. Перевірка готовності дітей до уроку.

  1.  Перевірка д.з.

Задача № 565.

Зачитуємо розв`язки задачі. Що дізналися в задачі?

1)15: 5 = 3 (др.)

Відповідь: троє друзів він пригостив.

Запитання учневі ( Як називаються числа при множенні ? Як називаються числа при додаванні ?)

Відкриваємо зошити, візьмемо ручки і запишемо число,класна робота.

Для того щоб пригадати правила каліграфічного письма проведемо каліграфічну хвилинку.

Пригадаємо правопис числа 2 ,що на письмі позначається цифрою 2 і повторимо правопис числа 32 ,що на письмі позначаються цифрою 3 і 2.

Для того щоб швидко рахувати проведемо усний рахунок.

Розв`яжемо ланцюжок прикладів :

2 ·2: 2+ 4+10+12-20=8

Запишемо наступний вид роботи :математичний диктант. (М.д.)

Приготувалися записувати відповіді до м.д.

Обчисліть і запишіть добуток чисел 3 і 2 (6)

Наступне : перший множник -2, другий- 4.(8) Запишіть добуток.

Перший доданок -8, другий доданок- 12. (20)Обчислить суму.

Зменшити число 20 на число 10 (10)

Обчисліть на скільки число 13 більше ніж 3 (10)

Завершуємо м.д.

Перевірка результатів м.д.

Запитання учневі( Як обчислюється периметр квадрата?)

  1.  Повідомлення теми й мети заняття.

Приклади :

2 · 3 = 6

6 : 2 = 3

6 : 3 = 2

Пригадайте як називаються числа при множенні?

Якщо добуток поділити на 1 множник то який отримаємо 2 множник?

Якщо добуток поділити на 2 множник який отримаємо 1 ?

Дія множення пов`язана з дією ділення.

Фізкультхвилинка

А тепер відшукаємо № 568 і записуємо розв`язок 2,3,4 стовпчиків.

№ 567

Нам потрібно продовжити приклади :

2 ·  7 = 14

2 · 3 = 6

2 · 8 – 16

2 · 4 = 12.

Задача №571

Яка довжина стрічки? На скільки частин їх розрізали ?

Можем ми відразу дізнатися довжину кожної частини?

16 : 2 = 8 (дм) – довжина однієї частини.

Відповідь: 8 дм.

А тепер записуємо задачу  №570.

Пригадаємо , яка геометрична фігура називається квадратом?  Як ви обчислюватимете периметр квадрата?

А в нашій задачі навпаки: відомо периметр,  а треба дізнатися сторону.

8 : 4 = 2 (см)

Відповідь: довжина однієї сторони квадрата 2 см.

Якою дією ми дізналися ?

№ 569

8 : 4 = 4 (см)- довжина однієї ланки ламаної.

Відповідь : 4см.

  1.  Підсумок:

Як називаються числа на множення?

Якщо добуток поділити на 1 множник який отримаємо 2 ?

Якщо добуток поділити на 2 множник який отримаємо 1 ?

Д.з. № 572,573.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

16456. Семіотика як наука про знаки. Мова як знакова система 127.5 KB
  Тема 3: Семіотика як наука про знаки. Мова як знакова система. 1. Семіотика як наука про знаки 2. Поняття про знак. Види позамовних знаків 3. Мовні знаки. Мова як знакова система. 4. Структура знакового процесу. Структура значення знака. Типові логічні помилки. 5. Виміри...
16457. МЕТОДОЛОГІЧНА ФУНКЦІЯ ФОРМАЛЬНОЇ ЛОГІКИ 95.5 KB
  Розділ III. МЕТОДОЛОГІЧНА ФУНКЦІЯ ФОРМАЛЬНОЇ ЛОГІКИ 1. Метод і методологія. 2. Логічні методи дослідження пізнання. 3. Метод формалізації 1. Метод і методологія. У практичній і теоретичній діяльності кожна людина використовує певні методи за допомогою яких в...
16458. ОСНОВНІ ФОРМИ І ЗАКОНИ АБСТРАКТНО-ЛОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ 186 KB
  ОСНОВНІ ФОРМИ І ЗАКОНИ АБСТРАКТНОЛОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ І. Поняття 1. Загальна характеристика поняття як форми мислення. 2. Види понять. Логічна характеристика понять. 3. Типи відношень між поняттями. 4. Операції з поняттями: 4.1. Обмеження й узагальнення понять; 4.2....
16460. ОСНОВНЫЕ ПОНЯТИЯ СИСТЕМЫ МЕЖДУНАРОДНОГО ПУБЛИЧНОГО ПРАВА 130 KB
  14 Лекция N 1. ОСНОВНЫЕ ПОНЯТИЯ СИСТЕМЫ МЕЖДУНАРОДНОГО ПУБЛИЧНОГО ПРАВА 1. Понятие сущность и функции международного права. 2. Источники и процесс международного правотворчества. 3. Основные международноправовые принципы и другие ...
16461. ЭТАПЫ СТАНОВЛЕНИЯ МЕЖДУНАРОДНОГО ПРАВА И ЕГО НАУКИ 107.5 KB
  11 Лекция N2. ЭТАПЫ СТАНОВЛЕНИЯ МЕЖДУНАРОДНОГО ПРАВА И ЕГО НАУКИ. 1. Периодизация и предыстория международного права. 2. Возникновение международного права на рубеже средневековья и Нового времени. 3. Классическое международное право. 4. Переход
16462. МЕЖДУНАРОДНАЯ ПРАВОСУБЪЕКТНОСТЬ 125.5 KB
  13 Лекция N3.МЕЖДУНАРОДНАЯ ПРАВОСУБЪЕКТНОСТЬ. 1. Государства основные субъекты международного права. 2. Институты международноправового признания и правопреемства. 3. Международная правосубъектность государствоподобных образований наций и наро
16463. ПРАВО ВНЕШНИХ СНОШЕНИЙ 172.5 KB
  19 Лекция № 6. ПРАВО ВНЕШНИХ СНОШЕНИЙ. 1. Основные понятия дипломатического и консульского права. 2. Дипломатическое право. 3. Консульское право. 1. Дипломатическое и консульское право право внешних сношений можно определить как отрасль междунар...
16464. ПРАВО МЕЖДУНАРОДНЫХ ОРГАНИЗАЦИЙ И КОНФЕРЕНЦИЙ 67 KB
  6 Лекция № 7. ПРАВО МЕЖДУНАРОДНЫХ ОРГАНИЗАЦИЙ И КОНФЕРЕНЦИЙ. 1. Понятие классификация правовая природа и структура международных организаций. 2. Организация Объединенных Наций и другие важнейшие международные организации. 3. Подготовка и правила про